Şimdi Ara

Kuba Fighter 50 cc aldım. İzlenimlerim (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
8
Favori
166.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ultrAslanOzZzY

quote:

Orijinalden alıntı: orhanyg

quote:

Orijinalden alıntı: Fthcelik

Merhaba arkadaslar bende kuba fıghter almak ıcın bayagı bekledım ama malesef yok demelerınden bıkıp gidip yuki casper aldım..öncelikle ilk motor deneyımım ama benım bekletımı fazlasıyla karsıladı ıbresı 50dıyo rampalarda 30 40 arası cıkıyor eşimle deneme yaptım cok dik bir rampayı cıktım ve daha tamam dedım tam aradıgım gıbı kısa mesafelerde benım işimi görecek bir alet almak isteyenlere tavsıye ederım yukinin yeni modeli daha videoları felan cıkmadı ama çok şık bir motor resımde atıcam size ben istanbul kadıkoy hasanpaşadan aldım 3.850tl 11 taksık vade farkı felan almadılar ileri motor yuki bayısı almak isteyenlere tavsıye ederım suan gayet mutlu ve ıyıyım :))
    normal bir scooterla yanyana gelınce az ufak kalıyo tekerı bıraz daha küçük elektirikli motora benzıyor ama benzinli deposuda 6.7litre aldıgımda benzın vardı bende 20tl.lık doldurdum fullendı..ruhsatta elektirikli bisiklet L1 yazıyor 88tl.ruhsat masrafı 15.50tlde plakası almak isteyenler arastırabilir...Kuba Fighter 50 cc aldım. İzlenimlerim

HOcam yuki Casper'da alttan sarkan beyaz bir kablo var onu sökersen limitor devre dışı kalıyor aklınızda olsun 😉

hocam sikayetvar da yuki casperla ilgili o kadar cok skiayet var ki herkes yakıtından yakınmış. arabadan cok yakıyor dıyen var. oyle mı ?
    bende acıkcası casper almaya nıyetlenmıstım bunları okuyunca vazgectım. kuba fighter daha cazıp gelıyor suan.

Evet hocam fazla yakıyor. yeni versiyonda düzeltildiğini söyleniyor. Dün genel merkezle görüştüm eski versiyonda garanti kapsamında karbüratörü değiştirdiklerini söylediler. Bugün servise gidip göstermek niyetindeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslanOzZzY

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fthcelik

Merhaba arkadaslar bende kuba fıghter almak ıcın bayagı bekledım ama malesef yok demelerınden bıkıp gidip yuki casper aldım..öncelikle ilk motor deneyımım ama benım bekletımı fazlasıyla karsıladı ıbresı 50dıyo rampalarda 30 40 arası cıkıyor eşimle deneme yaptım cok dik bir rampayı cıktım ve daha tamam dedım tam aradıgım gıbı kısa mesafelerde benım işimi görecek bir alet almak isteyenlere tavsıye ederım yukinin yeni modeli daha videoları felan cıkmadı ama çok şık bir motor resımde atıcam size ben istanbul kadıkoy hasanpaşadan aldım 3.850tl 11 taksık vade farkı felan almadılar ileri motor yuki bayısı almak isteyenlere tavsıye ederım suan gayet mutlu ve ıyıyım :))
    normal bir scooterla yanyana gelınce az ufak kalıyo tekerı bıraz daha küçük elektirikli motora benzıyor ama benzinli deposuda 6.7litre aldıgımda benzın vardı bende 20tl.lık doldurdum fullendı..ruhsatta elektirikli bisiklet L1 yazıyor 88tl.ruhsat masrafı 15.50tlde plakası almak isteyenler arastırabilir...Kuba Fighter 50 cc aldım. İzlenimlerim

HOcam yuki Casper'da alttan sarkan beyaz bir kablo var onu sökersen limitor devre dışı kalıyor aklınızda olsun 😉

hocam sikayetvar da yuki casperla ilgili o kadar cok skiayet var ki herkes yakıtından yakınmış. arabadan cok yakıyor dıyen var. oyle mı ?
    bende acıkcası casper almaya nıyetlenmıstım bunları okuyunca vazgectım. kuba fighter daha cazıp gelıyor suan.

Evet hocam fazla yakıyor. yeni versiyonda düzeltildiğini söyleniyor. Dün genel merkezle görüştüm eski versiyonda garanti kapsamında karbüratörü değiştirdiklerini söylediler. Bugün servise gidip göstermek niyetindeyim.

hocam reel veri vermek gerekirse ne kadar yakıyor ? yarın bayııye gıdıp almayı dusunuyordum ama ne yapayım bılemedım acıkcası ona gore karar verecegım ee yukı de cok yakıyor bu da baska alternatıfte yok ne yapalım ?

• ultrAslanOzZzY kullanıcısına yanıt
    30-35 kuruş kadar yakıyor. Yeni versiyonda sorunun düzeltildiğini söylüyorlar. Eski versiyonda da karbüratör değiştiriyorlarmış.

Yalnız ben söyle bir sorun yaşadım, oturduğum ilçede servis olarak görünen kişinin aslında servis olmadığını öğrendim, suan değişim icin motoru il merkezine götürmem gerekiyor. Size tavsiyem servisi arayıp gerçekten servis hizmeti verip vermediklerini öğrenin.

• Fthcelik F kullanıcısına yanıt
    İlk ilgimi çeken Yuki Casper Scooter ve bir anda alma noktasına gelmişken özellikle yakıt tüketimindeki şikayetleri, diğer modellere göre fiyat farkının fazlalığından ve Fiyat farkı da olsa yine alacağım Scooter Yuki Casper olabilirdi. Ama bayinin (Bursa Merkez-Adliye ile Demirtaşpaşa çevresinde bulunanlar) müşteriye ilgisiz kalışını gözlemleyince tamamen vazgeçtim. 2. Kuba Fıghter derken kendimi bir anda RMG Rapid 50 almış buldum. Kuba Fıghter'de çok hoşuma gitmişti özellikle bagajı çok büyüktü. Kuba bayisi son olarak 3900 TL'ye bıraktı. RMG Rapid 50 Bayisi (Bursa Mustafakemalpaşa İlçesinde ki) ile daha önce konuşmuştuk. Müşteriye ilgisi ve alakası iyiydi. Yuki ve RMG satışı yapıyordu. Kuba'da olmuş olsaydı Kuba Fıghter alırdım. Sonuç olarak 3725 TL'ye RMG Rapid 50 Motosikletimi aldım. Şuan için memnunum. Zaten ne olduğu ne yapa bilecekleri ortada. Bagajı yeterli.Km saati doğru gösteriyor. Ama yakıt göstergesinde şüpheliyim. İki yetişkin binmekte çok çok zorlanıyor. İki Kişilik değil. Boyutları ufak buda az yer kapladığı için park etmek daha kolay. 35 km hızlarda yada daha yüksek hızlarda ölçmedim ama Frenler yetersiz gibi. Acil frenleme yapılma gereği duyulsa frenleme mesafesi baya uzun olur düşüncesindeyim. Beğenmediğim tek parçası SELESİ. Selesine bir türlü ısınamadım. Görsel olarak bir kusuru yok. Ama plastiği, içindeki contası, kilit sistemi, süngeri ve kaplama kumaşı hiç bir malzemesi iyi değil. Kumaşı kaygan. Bu yüzden kaymayan bir kaplama yapmayı düşünüyorum bulabilirsem. Gaz tepkisi iyi, Gaza batımı gidiyor. Benim beklentilerimi karşılıyor gibi. En az dört yıl sorunsuz binmeyi düşünüyorum. Hedefim bu.
    Hafta sonu almamdan ötürü faturalar ve gerekli evraklar elime 27.12.2017 tarihinde geçti. Tescil için İlçe trafik şubeyi aradım randevu için. Randevuyu daire içinde fiş sırasına göre veriyorlarmış. Bana trafik sigortasını yaptırıp gel dedi. Bende 49 cc'lik Motosiklet tescili yaptıracağımı belirtim. Bunun üzerine evet tescilde biz sigorta istemiyoruz, böyle tescil yaptırabilirsin. Ama trafiğe çıkacaksanız yaptırın. Çevirmeye takılırsanız görevli memurun sigortayı soracağını, sigorta olmadığı takdirde motosikletinizi bağlattırabilir dedi. Bu durumda net bilgisi olan varmıdır. Yönetmenliğe nereden ulaşabiliriz acaba. İleriki zamanlarda İNŞALLAH yine gözlemlerimi yazarım.
    Sizden özellikle yakıt ile ilgili bilgilerinizi paylaşmanızı istirham ederim.

• devran365 D kullanıcısına yanıt
    İnternette farklı forumlardan edindiğim bilgiye göre de sigorta gerekliliği kaldırılmış. Ama polisin söylediği de saçma değil mi ? Biz istemiyoruz ama görevli memur bağlayabilir ne demek? Bu insiyatif kullanılacak bir durum mu kanunen kaldirilsiysa baglayamaz. Yok zorunluluksa zaten tescilde yaptırma zorunluluğu olması lazım.

• Birde dostlar bu Küba trendy 50 diye bı motor var acayip şapşik bir tipi var tipi çok hoşuma gitti gerçekte gidip görmedim ama değişik güzel geldi bana. Tabi aynı yakıt durumları onun içinde söz konusu ise çok saçma. İkinci el today alalım desek. 2006sina 4000 TL isteyeni gördüm saçma sapan fiyatlar istiyorlar 10 senelik araba bile yarı fiyatına düşer bu motorlar sürekli artıyor

• Kuba bayisinde ki arkdaş ile konuşurken bazı bilgiler aldım. Fighter ın 50 cc modeli aslında 80 cc motora sahipmiş, Resmiyette 50 cc gösteriyormuş kuba.rakip firmaların şikayetleri ile sıkıntı yaşamaya başlamışlar. Önümüzdeki seriden sonra gerçek 50 cc ler gelecek dedi. Belliydi saten güçlü olduğu bayır yokuş gidiyordu hep.

Ayrıca kuba nın yeni 50 cc modeli trendy nin şekli baya şık olmuş

• Arkadaslar yeni cikacak kuba trendy 50 cc modelinden alan varmi.kullanimi nasil acaba.cok sik duruyor.birde sanki fighter modelinden baya buyuk gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar motor icin 3790 fiyat aldım nasıl sizce
    yaza doğru mu almak yoksa şimdi mi almak daha mantıklı
  • 5kursun kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar çok yüksek. Bazı arkadaşlar diyorya hani al ehliyetini, al 150 cc. inanki doğru diyorlar. keşke herkesin imkanı olsada 150 cc ve ehliyet alabilse. Ehliyet masrafı, vergi masrafı ve sigortadan muaf derken bizleri bu motorlara itiyorlar, bunlarda olması gerekenden çok çok pahalı. O yüzden yapacak birşey yok. Almayı düşünüyorsan al. Ben RMG MOTO GUSTO Rapid 50 Scooter aldım. şimdilik memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: devran365

Fiyatlar çok yüksek. Bazı arkadaşlar diyorya hani al ehliyetini, al 150 cc. inanki doğru diyorlar. keşke herkesin imkanı olsada 150 cc ve ehliyet alabilse. Ehliyet masrafı, vergi masrafı ve sigortadan muaf derken bizleri bu motorlara itiyorlar, bunlarda olması gerekenden çok çok pahalı. O yüzden yapacak birşey yok. Almayı düşünüyorsan al. Ben RMG MOTO GUSTO Rapid 50 Scooter aldım. şimdilik memnunum.

bu 50 cc liklerin neden ikinci eli yok.millet alıyorda satmıyor mu yoksa talep mi az anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

Arkadaslar yeni cikacak kuba trendy 50 cc modelinden alan varmi.kullanimi nasil acaba.cok sik duruyor.birde sanki fighter modelinden baya buyuk gibi.

Trendy bayi ye gelmiş kısa bir tur attım. Görüntü güzel malzeme kalitesi fighterdan iyi. Gösterge dijital, ön far beyaz led, arkada bel dayama ve yuvarlak güzel bir bagaj var. Ancak sele altı bagajı küçük büyük kask sığmaz. Gücü ve boyutu fighter dan az ve yere daha yakın, iki kişi zor sığar.

• Arkadaşlar konuyu baya inceledim. Çoğu herkes bu motoru aldıktan ekipmanlarını almaya başlamış. Aldıkları da ekipman olsa. Kendim de bisiklet kullanıcısıyım ki düşünün artık. İki teker için yazmadan geçemeyeceğim, içim el vermiyor.

Atıyorum 3 lira mı var elimizde şimdi. İlk önce gidin ekipmanları orta - yüksek alın. 2 lira mı kaldı o zaman 2 liralık motor alın. Ya da bütçeyi arttırın. 50cc diyip geçip kafanızı 90 liralık plastiğe mi emanet ediyorsunuz? 3 lira motora veriyorsunuz tabi. Kafanız kaç para ediyor o zaman cevabı var mı? Tek düşündüğüm bunun farkına varılması.

• 50'lik motor alınır mı ya?Ben 100'lük kullanıyorum yetersiz geliyor 150 alayım diyorum millet 50 cc motorlara bayağı para veriyor.
  • Hisler39 H kullanıcısına yanıt
    2 bin liralık kaskla zarar almayacağının garantisini kim veriyor?

ne pahalı kasklarla kaza yapıp hayatını kaybedenler var.

3 bin liralık 50cc motorla yakın yerlerde dolaşanlar olarak tabi ki gidip 90 liralık kask alacağız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reco.

2 bin liralık kaskla zarar almayacağının garantisini kim veriyor?

ne pahalı kasklarla kaza yapıp hayatını kaybedenler var.

3 bin liralık 50cc motorla yakın yerlerde dolaşanlar olarak tabi ki gidip 90 liralık kask alacağız.

Hocam ön yargıya gerek yoktu. "1000cc motor mu kullanıyorum lan ben" tabiriyle yazdım bunu. Bu tabir ile çok ders çıkarmış arkadaşlarım var. Ölen yakınlarım da var. Eyvallah garanti yok, ama 50cc diye bir şey olmayacak da değil. Canınızı emanet eden sizsiniz bu ekipmanlara. En azından güvenliğiniz artar kaliteli ekipmanlarla. Siz tedbiri almış olursunuz takdiri de Allah'ındır tabi. Çok da uzatmamak lazım umarım yanlış anlaşılmaz. Kazasız belasız bol sürüşler herkese.

• 2 haftadır bakıyorum bu 50ccliklere hem tip hem performans olarak Kuba'nın modelleri öne çıkıyor.Kalite olarak soru işareti tabi.Neyse diğer forumlardan öğrendiğim kadarıyla 50ccliklere açık hava filtresi takıp karbüratör ayarı,cdi takma,buji değişimi, yaptıklarında bir nebze performans artışı oluyormuş hatta işi bir derece ileriye götürüp motor bloğunun hacmini 100cc yapanlar var.İlk kez motor alacağım için çok bir şey bilmiyorum.Bu motorları aldığımız yerler bu olaylar için yönlendirme yapıyor mu?Çünkü garanti bozulacaktır bu işlemler sonucunda bir fikri olan var mı?
  • RocknRoll@ R kullanıcısına yanıt
    kuba fighterda böyle şeylere gerek yok. tek kişi 80 km yi görüyor. bu hızlardan fazlası zaten güvenli değil. 50 cc adı altında 80 cc motor var. boş yere 100 cc takıp 20 30 km için uğraşmaya değmez. 2 kişi 60 km yi görüyor. yakın mesafelerde bu hızlar gayet yeterli. uzun yol için almayı düşünen varsa da bulaşmasın. motorla uzun yol gidenleri ayrıca takdir ediyorum. ben sıkılıyorum ve her tarafım ağrıyor. arabadaki gibi rahat sürüş yapılmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reco.

kuba fighterda böyle şeylere gerek yok. tek kişi 80 km yi görüyor. bu hızlardan fazlası zaten güvenli değil. 50 cc adı altında 80 cc motor var. boş yere 100 cc takıp 20 30 km için uğraşmaya değmez. 2 kişi 60 km yi görüyor. yakın mesafelerde bu hızlar gayet yeterli. uzun yol için almayı düşünen varsa da bulaşmasın. motorla uzun yol gidenleri ayrıca takdir ediyorum. ben sıkılıyorum ve her tarafım ağrıyor. arabadaki gibi rahat sürüş yapılmıyor.

Aslında benim için hız 50-60 tatmin edici asıl problem yokuşta ivmelenme oturduğum yerde çok dik yokuşlar var; yokuş videolarına bakınca 30-35i geçemiyor bu motorlar çünkü tork yeterli gelmiyor. Yabancıların 50cc videolarına bakıyorum adamlar motorları baştan yaratıyorlar bizde bunun yerine başımızın etini yeme 125 al diyenler var.

• RocknRoll@ R kullanıcısına yanıt
    bulunduğum bölgedeki yokuşta 50 yi görmüşlüğüm var. çok dik yokuşlarda 125 cc bile zorlanıyor araba bile zorlanıyor. yani yaşadığınız bölge çok yokuşluysa işinizi görmeyebilir.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.