Şimdi Ara

Kriz kapıda lütfen dikkatli olun! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
419
Cevap
7
Favori
15.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatih2085

10 senedir kriz kapida bi getiremediniz su krizi

Geçen gün Kemal Sunal 'ın Almanya 'dan döndüğü ve romatizması olduğu için yağmur 'un yağacağını bildiği filmi çoğunuz bilirsiniz her gün yağmur duasına giden 20 30 kişi köy halkı var bir kendini çıkara adamış hoca adı ile gezen sındık var 20 30 kişi de onun peşinde her gün gidiyorlar yağmur yağmıyor ve Kemal Sunal (Rıfkı) yarım saate kadar yağmur yağacak diyor köylü ile bahse giriyor ve kazanıyor hoca yı da def ediyor köylüyü de arkasına alıyor senin yazını görünce benim de aklıma şu geldi şimdi kriz var kriz var diyen belli küçük bir kesim var her akşam görüyoruz bu arkadaşları tutturdular kriz var kriz var ve her akşam kriz duasına çıkıyorlar ama hep hüsran hep hüsran benim merak ettiğim bu arkadaşlar o sındık hoca 'nın arkasında olan köylü 'yü temsil eden kişiler mi oluyor ve bizler de rahmetli Kemal Sunal 'ın dediği gibi kriz yok krizcilik oyunu yapmayın diyen kesimden mi oluyoruz nedir.. :)

• İyice Ekşi sözlüğe döndü forum.
    2013 ekonomik krizi, 2014 ekonomik krizi, 2015 ekonomik krizi, bak bu sefer valla 2016 ekonomik krizi.

Ülke kurulduğu günden bu güne krizden hiç çıkmadı ki şimdi girsin. Ülke molozdan kuruldu, miras olarak onlarca yıl ödenecek bir borç aldı. Olmayanı iyice oldurmadılar.

Dolar 3.10'da olur 5.10'da. Doların sabit durması için senin ülkende katma değer üretmen lazım. Var mı öyle bir durum? Yok. O zaman kriz hep var. Hep içeridesin, hep zarardasın, hep yoksulsun, hep fakirsin.

Sen cari açığı kapat da dolar olsun 4. Cari açığı ne kapatacak? Dışarıya albenisi yüksek hizmet ya da ürün satışı. Yok işte. Hiç olmadı uzun bir sürede olmayacak.

Bu kadar yoksul olup da bu kadar yüksek elektronik, oto, yakıt vergisi verip de hala şuursuzca bunlara hücum etmeye devam ederseniz asla da olmayacak. Cari açığa en büyük etken bunlar zaten. Yoksa evine aldığın süt, peynir falan değil. Atalarımız demiş zamanında ayağını yorganına göre uzat. Biz her yıl 10 kazanıp 11 harcıyoruz. Bir gün bir yerlerimize patlayacak o biriken birler.

• Geleneksel bir konu oldu yahu her hafta aynı konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kriz kapıda bekleme yapma içeri geç üşüme

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Selamun Aleyküm krizciler toplanmışsınız yine oo güzel sohbet var yine bu akşam güzel güzel napıyorsunuz nasılsınız krizci arkadaşlarım sizleri kaale alan yok artık her akşam biri çıkıyor yazıyor kışları kriz yaşanır yazları herkes ülke dışı ülke içi gezer üniversite de gençler her yaz tatile çıkar hale geldi yeni evlenenler balayı şu bu bir yaz aylarına denk gelen iki bayram sürekli ekonominin en çok coştuğu dönemdir bunu adınız gibi hepiniz biliyorsunuz kışın doğalgaz ısınma kapanma dönemi olduğu içinde insanlar kısar kendini yıllardır ailelerimizin yaşadığı gördüğü taktiktir evet ufakta olsa kriz var bu hissediliyor ama aynı şey kasım seçimlerinde başa seçilen başbakan olmadığında da türedi o kriz var oo hükümet kurulmazsa ne olacak falan veryansın edildi 15 temmuz oldu ooo kriz tamam dolar iki katı olur şu olur bu olurlar oldu 30 kuruş arttıysa artmıştır, yani yazın bakalım yazın bir insan bıkmaz mı hep aynı hikayelerle yaşamaya anlamıyorum ha geçen gün bir abimize 1300 tl 'lik laptop peşin aldım sürücülerini kuruyorum şuan sonra takıldığım kahve de bir abimiz de dedi ben i3 laptop aldım bunun biraz daha yüksek olanını alamaz mıyız dedi ne demek abi dedim i5 1500 1600 ler de geziyor sana nvidia 'lı 4 gb ram li 1 tb hdd li i5 bakayım ben nerede en ucuza bulursam bir kaç model önüne koyarım dedim 1500 1700 arasında bakıyorum şuan bakın görün 3000 tl para 10 günde piyasaya akacak vatandaşın cebinden yani kriz var millet çatır çatır alıyor kriz var krizzzzzzzzz..

Senin masallarında müthişmiş. Kahvedeki dayıya ekran kartı alan, ötekine laptop tavsiye edip piyasaya para sokmakla övünen biri.3000 lira para mı be 1300 liraya peşin almak nedir ya Bende 2-3 parça aldım 880 lira tuttu ve şak diye peşin aldım. Peşin saydım diye bende para çok mu? 880 lira para mı? Peşin almak kriz yok mu demek?
    Gerçi senin gibilerle konuşulmaz tipik donanımhaber bilgisayar parçası toplayan ergen takımındansın. Hiçbir işten anlamayan forum üyesi bu işlere dalar zaten.Ruhunuz bile fakir ya. Senin o şak diye verdi dediğin paraları kalantor tipler lüks balıkçılarda şak diye ödüyor hesabı düşünmüyor bile. 30-40 bin kira ödeyenler var bazıları kriz var diye kepenk indirdi. Demek o kadar parayı görsen kalpten gideceksin.

• muradisdan kullanıcısına yanıt
    Aynen gelip buraya geldi sole oldu bole olsu diyenler olcak. Sanki acindan geberiyo. Bisi derdimde demicem smdi. Giyecek elbisesi yiyecek yemegi olanlar iphone7 alamadjklari icin agliyolar hey gidi . Allah bize onlarin hesabini cektirmesnde ben baska bisi istemem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kriz gelmesi için sektörlerin durumuna bakmak lazım otomative bakmak lazım hurda yasası çıkar halledilir inşaata bakmalı faizi indirir onuda desteklersin bu ikisi geri kalanını sürükler
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlisiniz var 1300tl 1500tl vs bunlar kucuk paralar bunlari trink diye pesin vermeklen birsey degismez ekonomiye katkisi falanda olmaz he 1300tl yi nakit tak diye verebilen adamda zengin veya krizden etkilenmiyor bak oooo nakit 1300tl verdi demeklen olmuyor bu isler.

Sizin bu dediginiz paralari, para babalari tek ogun yemegine veriyorlar. 10 gunde piyasaya 3000tl falan girmis bos isler bunlar kusura bakmayin.

• Yatağa düşmeden grip geçirirsiniz ya bazen onun gibiyiz. Dışardan gören sağlıklı sanıyor ama içimiz parçalanıyor hasta bir ekonomimiz var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Selamun Aleyküm krizciler toplanmışsınız yine oo güzel sohbet var yine bu akşam güzel güzel napıyorsunuz nasılsınız krizci arkadaşlarım sizleri kaale alan yok artık her akşam biri çıkıyor yazıyor kışları kriz yaşanır yazları herkes ülke dışı ülke içi gezer üniversite de gençler her yaz tatile çıkar hale geldi yeni evlenenler balayı şu bu bir yaz aylarına denk gelen iki bayram sürekli ekonominin en çok coştuğu dönemdir bunu adınız gibi hepiniz biliyorsunuz kışın doğalgaz ısınma kapanma dönemi olduğu içinde insanlar kısar kendini yıllardır ailelerimizin yaşadığı gördüğü taktiktir evet ufakta olsa kriz var bu hissediliyor ama aynı şey kasım seçimlerinde başa seçilen başbakan olmadığında da türedi o kriz var oo hükümet kurulmazsa ne olacak falan veryansın edildi 15 temmuz oldu ooo kriz tamam dolar iki katı olur şu olur bu olurlar oldu 30 kuruş arttıysa artmıştır, yani yazın bakalım yazın bir insan bıkmaz mı hep aynı hikayelerle yaşamaya anlamıyorum ha geçen gün bir abimize 1300 tl 'lik laptop peşin aldım sürücülerini kuruyorum şuan sonra takıldığım kahve de bir abimiz de dedi ben i3 laptop aldım bunun biraz daha yüksek olanını alamaz mıyız dedi ne demek abi dedim i5 1500 1600 ler de geziyor sana nvidia 'lı 4 gb ram li 1 tb hdd li i5 bakayım ben nerede en ucuza bulursam bir kaç model önüne koyarım dedim 1500 1700 arasında bakıyorum şuan bakın görün 3000 tl para 10 günde piyasaya akacak vatandaşın cebinden yani kriz var millet çatır çatır alıyor kriz var krizzzzzzzzz..

Senin masallarında müthişmiş. Kahvedeki dayıya ekran kartı alan, ötekine laptop tavsiye edip piyasaya para sokmakla övünen biri.3000 lira para mı be 1300 liraya peşin almak nedir ya Bende 2-3 parça aldım 880 lira tuttu ve şak diye peşin aldım. Peşin saydım diye bende para çok mu? 880 lira para mı? Peşin almak kriz yok mu demek?
    Gerçi senin gibilerle konuşulmaz tipik donanımhaber bilgisayar parçası toplayan ergen takımındansın. Hiçbir işten anlamayan forum üyesi bu işlere dalar zaten.Ruhunuz bile fakir ya. Senin o şak diye verdi dediğin paraları kalantor tipler lüks balıkçılarda şak diye ödüyor hesabı düşünmüyor bile. 30-40 bin kira ödeyenler var bazıları kriz var diye kepenk indirdi. Demek o kadar parayı görsen kalpten gideceksin.

Sen bana mesaj yetiştirmeye çalışacağına önce mesajımı düzgün okumayı öğren ben ekran kartı almadım 1300 tl 'ye trink (şimdi nu kelimeyi de yanlış anlarsın) yani peşin aldım ve freedos aldığım için sürücülerini kurmasını ben üstlendim ve takıldığım bir mekandan dolayı orada beni bilenler olduğu için bir başka abimiz de bunun biraz daha iyisini alsak yani daha üstü var mı dedi haliyle herkes bilgisayar dan anlamıyor bakarım abi dedim sana birkaç model ona göre söylerim o da diyor ki 1500 1700 'leri gözden çıkardım diyor yani ben de diyorum ki millette para olmasa bu paralar havadan gelmiyor abd de vermiyor bu paraları millet çalışıyor kazanıyor ve alıyor niye dert ediyorsunuz ki ha bu insanlar Türkiye 'de İngiltere 'de değil neyi görmek istemiyorsunuz bu paralar ufak paralar da değil insanlar adına tutturmuşsunuz millet aç 1300 tl asgari ücret alıyor diyorsunuz diyorsunuz ama ben göremiyorum millet çatır çatır parasını sayıp alıyor ve ben bilgisayar dükkanı falan da işletmiyorum.. Bilgisayardan anladığım için rica edildi ben de insanlık görevimi yaptım ne var bun da ha tipik donanımhaber donanımcısı da oldum vayy be AK troll oluyorz tipik donanımhaber ci oluyoruz her şey oluyoruz sayeniz de ama şunu unutma ben bu DH 'ın en eskilerindenim bu bilgisayar bilgimin yüzde 80 'ini DH sayesinde edindim.. Senin cümlelerinle bir yere gelmedim merak etme sen yazmaya devam et nereye kadar yazabiliyorsan..

• quote:

Orijinalden alıntı: The Lich King

Hocam yanlisiniz var 1300tl 1500tl vs bunlar kucuk paralar bunlari trink diye pesin vermeklen birsey degismez ekonomiye katkisi falanda olmaz he 1300tl yi nakit tak diye verebilen adamda zengin veya krizden etkilenmiyor bak oooo nakit 1300tl verdi demeklen olmuyor bu isler.

Sizin bu dediginiz paralari, para babalari tek ogun yemegine veriyorlar. 10 gunde piyasaya 3000tl falan girmis bos isler bunlar kusura bakmayin.

Nasıl görmek istiyorsan öyle gör ne diyeyim.. Ben bizzat şaihidim Allah 'a şükür yalan borcum da yok eğer amaçlarınız provakasyon ise ya da böyle yazarak kendinizi tatmin etmek ise bir şeylere erişebiliyorsanız buyurun yazmaya devam edin.. Diyecek sözüm kalmaz saygı duyarız ne diyelim..
  • Ülkemizin göz bebeği olan muhtarlarımızla bu krizden çıkarız evelallah.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 40a az kaldı ha gayret.
    Bu ülke Atatürk ün vefatından beri krizde.

• Millet zaten krizde devlet tasarruf yapsın yatırım yapsında ekonomiyi düzeltsin bize ne bundan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 3 Kasım 2016; 6:52:19 >
  • Kriz kapıda değil. Hükümetin tek başına iktidar olamadığı günden beri kriz var. Sadece, piyasaya dolar girişi sağlanarak kur baskı altına alınıyordu. O da bitti. Kur dengelenemez hale geldi. Bence kur için bugünler daha iyi günler. Kümülatif baakının sonucu bu ani sıçramalar.
    Birikim her zaman yapılması gereken şey. Sadece kriz dönemi için geçerli değil. Vatana, millete en büyük faydayı birikim yaparak, doğru zamanda birikimi ihracata yönelik yatırıma dönüştürerek sağlayabiliriz. Bunlar da çok zor şeyler değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elk.De

quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serenissimo

quote:

Orijinalden alıntı: Arkandayız Reis

Kriz felan yok halkı galeyana getirmeyin. Hükümetimize çamur atmak için günde 10 tane aynı konuları açıyorsunuz.

görünen köy kılavuz istemez , dolar 3,10 olmuş 3,10 daha ne olacak açıkça kriz var , saklamaya çalışmayın siyaset yapacaksınız diye , yazık bu ülke vatandaşlarına.

Dolardan bize ne kardeş.
    Cebimizde dolar var sanki.
    Alış-verişte kimsenin dolar istediğide yok.

hakkaten kafan hiç çalışmıyor
    yada bilerek, isteyerek
    bilmem ne zekali yapıyorsun kendini..

Neden hocam?

Diyelimki cebimde 100 lira var.Simdi firina gitsem 100 ekmek alirim.

Yarin yada haftaya firina gitsem yine 100 ekmek alirim.

Cebimde dolar varsa durum biraz degisir,defalarca dedim bende dolar yok.

Bu seferde anlamadiysan durum vahim.

Diyelimki cebinde 70 bin lira var
    gecen ay bu para ile sıfır x markanın x modelinin x donanımlı aracını alabiliyordun ama aradan 1 ay geçmesine ragmen bu gün aynı arac ve modeli alabilmen için cebinde 72 bin lira olması gerekir. (otomobil forumuna bir göz at)

diyelimki cebinde 100 tl var 1 ay önce 27 litre mazot alıyordun 500 km gidiyordun
    ama bu gün 23 litre alabiliyorsun. 420 km gidebiliyorsun 80 km dolar farkı.

diyelimki ticaret ile ugrasiyorsun
    yurt dışından samsung tv ve cep tel. ithal edip pazarlıyordun
    1000 dolarlık 10 tane telefon için 2800 tl veriyordun.
    şimdi 1000 dolarlık 10 tane telefon için 3100 tl vereceksin.
    satarken de fazla para verdiğin için ufaktan fiyatlara giydireceksin..

diyelimki 3 ay önce 100 tl lik kart ile şehir içinde 50 kez otobüse/metroya biniyordun, bu gün 40 kez binebiliyorsun..

işte bunlar hep dolar yüzünden

daha örneklemek isterdim ama sen cebindeki tl ile devam et.
    çekilmiyor sabah sabah.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: spacemonkey

Ulke ne imkan sunacak. Adam kendi calisip yapmis.

Seninde durumun iyi galiba.

Milyonlarsa insan aclikla bogusuyor afrikada.

Ortadogu darmadagin edilmis.

Kuzey Amerika ülkelerinin cogunun durumu belli.

Balkanlarda yasam sartlari cok cetin.

Kafkaslar,rusya zaten belli.

Hamdolsun Türkiye herseye ragmen,refah seviyesinin iyi oldugu ülkelerden.

Sokaga cikarsan bir sürü ülkemize siginmis insanlar göreceksin.

Sana tüm olanaklari Devlet sagliyor.Saglik,egitim...

edirneden ardahana ülkenin bütün trafık ışıkları dilenci dolu
    hamdolsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömerayhan

Haftada 8 ila 10 bin kere falan açılıyor bu konular milletin algısıyla oynamaya çalışmayın artık.

Çok geleceği görüyorsanız alın önleminizi oturun aşağı sağda solda sahte peygambercilik oynamayın.

Allah allah bir de azar yiyoruz şu işe bak.

Peygambercilik değil bu, net olan bir şeyi söylemek.
  • Demir çeliğe de %16 zam geldi ki bu korkunç bir rakam bu sektör için. Üretenin beli daha da kırılacak. Kasim aralik bir şekilde gececek ama ocak ayindan itibaren dökülmeler başlayacak sektörlerde batan firmalarin sayısı çok artacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: StillB0rN

Bu halka okkalı bir tokat lazım ki, din ve siyasetin karın doyurmadığını öğrensin.Artık gerçeklerle yüzleşme zamanı.Ekonomi bombok durumda.Başbakan sürekli bankacılarla görüşüyor.Bugün de görüştü ama bakalım neler olacak.

Benim tahminim başkanlık seçimine kadar yamaya yamaya idare edecekler, ondan sonra boom.Ekonomiyi kurtaracak hiçbir hamle yok.Üstelik 2-3 cephede savaş veriyoruz.

elbet birgün öleceksin, Dinin ozaman daha çok yararı olacak, ama dinsiz yaşıyorsan ogün başını taşlara ateşlere vurmak isteyeceksin ama yoklar omur heba oldu gitti bitti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.