Şimdi Ara

Kriz kapıda lütfen dikkatli olun! (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
420
Cevap
7
Favori
15.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tasarruf denmiş konuda. Milletin tasarruf yapacağı enstrüman var mı? Borsa keriz silkeleyici dolu. Yatırım fonları kötü yönetiliyor, emeklilik fonları aynı şekilde, devlet desteği olmasa ana parayı bile korumaktan acizler. DEvlet bunları doğru dürüst denetlemiyor ki. Faiz desen negatifte.

Hal böyle olunca millet mecburen parasını gayrımenkule yatırıyor ki bunun ülkeye doğru dürüst faydası yok.

Alım garantili ballı yol köprü işlerinin finansmanı için fon kurup halka hisse satsan, müteahhitlere verdiğin %100 kazanç garantisini halka versen bak bakalım millet tasarruf yapıyor mu yapmıyor mu?

Hükümet işin kolayına kaçıp milleti borç parayla tüketime teşvik ederek ekonomiyi büyütmeyi seçiyor. Bu tür büyüme sunidir, zaten yürümüyor artık. En son çare olarak banka yöneticilerini toplayıp faizleri düşürün dediler. Ülkede finans krizi yok, bankaların durumu şimdilik fena değil. Ama büyüme yetersizliği nedeniyle alım gücünün gözle görülür şekilde düşmesini yaşıyoruz. Katma değerli üretimi arttıramıyoruz.
  • kriz yok diyenler istoç a gitsin bakayım son bi kaç ayda kaç şirket batmış

bi halttan anlamayan adamlar pc başından cok bilmişlik taslıyor allah akıl fikir versin kriz yokmuş dolar 3.10!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: u9ur10

bu ülkenin bir planı programı yok . gelişmiş ülkelerin kısa dönem uzun dönem planları olur. 1 yıl 5 yıl 10 yıl . böyle gider . ben baştan gittikten sonra gelen ne yaparsa yapsın politikası izlemesler. bizim akbabalar yaptık olducu. sata sata satacak bir şeyde kalmadı. günü birlik cingene gibi planlı devlet. kriz falan kapıda değil . krizin tam ortasındayız zaten. kapanan dükkanaın çıkartılan elemanın hattı hesabı yok. haa bunlar daha iyi günlerimiz. hemde çok iyi günlerimiz.. Sonumuz hayır olsun

Adamlar hedef 2023ün planini yapmis,sen 1-1,5 sene diyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: imhiret

Bir köy muhtarsız olmaz.

Bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz.

Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.

Nasıl oluyor ki nihayet derecede muntazam şu memleket hâkimsiz olur?

Bu tamamen senin kendini ozel hissetme ihtiyacindan kaynaklaniyor. Kurani oku onc icinde yazilanlara bak. Kuranin insan elinden ciktigina en guzel kanit icinde yazilanlarin sadece o donem bilinen bilimsel verilere dayali olaral anlatilmasi. Ornek dunyani duz olmasi dusuncesi ornek dunyaya 200 milyon yil egemen olmus dinazorlardan tek bir ayette bile hic bahsetmemesi ornek sadece dunyadan gorebilelecegi gok cisimlerinden bahsetmesi. ( Gunes ve ay)
    Diyeceksin ki gerek yoktu bahsetmesine madem oyle sadece dunya icin tum kainati neden yaratti ? Bi dusun bakalim yapay olarak dunyayi yok etsem tanri ne yapr? Evreni de yok eder mi yoksa tanri kesinlikle olmadigi icin evrendeki duzen kendi halinde devam eder mi ? Evrenden dunyadan habrriniz yok 3. Sinif din sitelerinden ve din kulturu hocanizdan ogrendiginiz ezbere cumlelerle geliyosunuz sonra savunamiyorsunuz da. Ben kuran da okudum belgesel de izledim kardesim. Sen se bu ikisini birden yap oylr gel tartisalim

• quote:

Orijinalden alıntı: The Man in the Suit

kriz yok diyenler istoç a gitsin bakayım son bi kaç ayda kaç şirket batmış

bi halttan anlamayan adamlar pc başından cok bilmişlik taslıyor allah akıl fikir versin kriz yokmuş dolar 3.10!!

3.12

• deri isinde de olsa dolar yukselmesi nasil isinize geliyor onu anlamadim

hi soyle bi ihtimal var amerikaya satiyorsaniz isinize gelir tabi:) orasini hic dusunmedim, surekli amerikiadan bseyler aldigimiz icin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elk.De

quote:

Orijinalden alıntı: u9ur10

bu ülkenin bir planı programı yok . gelişmiş ülkelerin kısa dönem uzun dönem planları olur. 1 yıl 5 yıl 10 yıl . böyle gider . ben baştan gittikten sonra gelen ne yaparsa yapsın politikası izlemesler. bizim akbabalar yaptık olducu. sata sata satacak bir şeyde kalmadı. günü birlik cingene gibi planlı devlet. kriz falan kapıda değil . krizin tam ortasındayız zaten. kapanan dükkanaın çıkartılan elemanın hattı hesabı yok. haa bunlar daha iyi günlerimiz. hemde çok iyi günlerimiz.. Sonumuz hayır olsun

Adamlar hedef 2023ün planini yapmis,sen 1-1,5 sene diyorsun.

bende çok gülüyorum buna :d satıp sıvayarak neyin hedefindeler. kendilerinden başka bilen yok :D:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

quote:

Bir köy muhtarsız olmaz.

Bu tamamen senin kendini ozel hissetme ihtiyacindan kaynaklaniyor. Kurani oku onc icinde yazilanlara bak. Kuranin insan elinden ciktigina en guzel kanit icinde yazilanlarin sadece o donem bilinen bilimsel verilere dayali olaral anlatilmasi. Ornek dunyani duz olmasi dusuncesi ornek dunyaya 200 milyon yil egemen olmus dinazorlardan tek bir ayette bile hic bahsetmemesi ornek sadece dunyadan gorebilelecegi gok cisimlerinden bahsetmesi. ( Gunes ve ay)
    Diyeceksin ki gerek yoktu bahsetmesine madem oyle sadece dunya icin tum kainati neden yaratti ? Bi dusun bakalim yapay olarak dunyayi yok etsem tanri ne yapr? Evreni de yok eder mi yoksa tanri kesinlikle olmadigi icin evrendeki duzen kendi halinde devam eder mi ? Evrenden dunyadan habrriniz yok 3. Sinif din sitelerinden ve din kulturu hocanizdan ogrendiginiz ezbere cumlelerle geliyosunuz sonra savunamiyorsunuz da. Ben kuran da okudum belgesel de izledim kardesim. Sen se bu ikisini birden yap oylr gel tartisalim

Her şeyden evvel Kur’an, Allah’ı ve kâinatı tanıtan, insanın dünyaya geliş gayesini ve Allah’a karşı vazifelerini bildiren, ebedî hayat olan ahret hayatı hakkında insanları aydınlatan bir din kitabıdır, fen kitabı değil. Bu Kitap, her şeye büyüklüğü ve önemi nispetinde sayfalarında yer vermiştir. Dinazorların yeri de burada, yeryüzündeki milyonlarca canlı içinde ancak küçük bir işaret şeklinde olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

quote:

Bir köy muhtarsız olmaz.

Her şeyden evvel Kur’an, Allah’ı ve kâinatı tanıtan, insanın dünyaya geliş gayesini ve Allah’a karşı vazifelerini bildiren, ebedî hayat olan ahret hayatı hakkında insanları aydınlatan bir din kitabıdır, fen kitabı değil. Bu Kitap, her şeye büyüklüğü ve önemi nispetinde sayfalarında yer vermiştir. Dinazorların yeri de burada, yeryüzündeki milyonlarca canlı içinde ancak küçük bir işaret şeklinde olabilir.

Yani dinin her türlü sorgulamaya kapalı olduğunu kabul ediyorsun? O zaman bu dine göre doğa olayları hiç sorgulanmamalı 1800 lere kadar insanların yaptığı gibi birinin üstüne yıldırım düştüğünde " zaten günahkardı allah yapmıştır" diyip üstünü kapatmalı o halde. Çünkü din sadece sana vazifeni bildiriyor yaşadığın dünya hakkında zerre bilgi vermiyor?

Kainatın hiçbir önemi yok heralde o zaman çünkü hiç bilgi vermemiş amerika da enayi zaten marsta koloni kurmaya çalışıyor.

Birader senin dininin hocaları daha 100 yıl öncesine kadar dinazor kemiklerinin şeytani tarikatlar tarafından üretilip gömüldüğüne inanıyordu neyin dinazorundan bahsediyorsun?

Çok değil bir 100 yıl içinde din adamları "evrim zaten kuranda vardı darvin kuran sayesinde evrimi buldu darvin aslında müslümandı" şeklinde saçma sapan söylemleri duyacağız.

Dinin klasik kıvırma yöntemi.

Ama merak etmeyin bilim geliştikçe din de yok olacak.

Şunu kabul et sadece sonsuzluk içinde kaybolmaktan ve yaşadığın tek hayatın bu olduğuna inanmak istemediğin ve bundan korktuğun için inanıyorsun. Herkes bunun için inanıyor. Cehnnemde yanmak bile sonsuza kadar kaybolup yok olmaktan daha iyi geliyor çünkü size. Ateistleri inanmayanları korkunca allaha sarılmakla itham ediyorsunuz ya, siz hayatınız boyunca korkarak yaşıyorsunuz sadece beyninizi dinle uyuşturduğunuz için bundan haberiniz yok. 20 senesini namazını kılan orucunu tutan cuma kaçırmayan bir müslüman olarak geçirmiş olan ben söylüyorum bunu sana.
  • Lan yeni 95bin verip bmw aldım

• Kassady kullanıcısına yanıt
    kardeşim yaşım otuz üzerinde ben tahkiki iman etmiş biriyim 5vakit namazimida kiliyorum samimi olarak sorularini cevapladim gerisi sana kalmis, zamaninda sorularimda samimi olup cevaplarimida Risale-iNur adlı eserde buldum, tahkiki imanı kazanmamda çok önemli yeri vardır, ister araştırıp okursun-okumazsın sorularında samimiysen illaki cevabı vardır, kimse kimseye zorla iman ettiremez imtihan burada başlıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

kardeşim yaşım otuz üzerinde ben tahkiki iman etmiş biriyim 5vakit namazimida kiliyorum samimi olarak sorularini cevapladim gerisi sana kalmis, zamaninda sorularimda samimi olup cevaplarimida Risale-iNur adlı eserde buldum, tahkiki imanı kazanmamda çok önemli yeri vardır, ister araştırıp okursun-okumazsın sorularında samimiysen illaki cevabı vardır, kimse kimseye zorla iman ettiremez imtihan burada başlıyor.

İnanç diyeceksin o zaman hocam söylediklerini dünya gerçekleri gibi yansıtmayacaksın o senin inancın. Risale bilmemne beni çok ilgilendirmiyor. Madem kur'an bu kadar yüce herşeyi açıklayan bir kitap neden ek kaynağa mecbur bırakıyor o halde seni? Cevapsız çok soru var. Eğer allah gibi kusursuz bir varlık olsaydı bu şekilde bugları olan bir din yaratmazdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

quote:

Orijinalden alıntı: 1881

quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

quote:

Orijinalden alıntı: 1881

quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

yıllardır kriz geliyo geldi gelecek. bi gelemedi gelsede hepiniz rahatlasanız

Sizin gibi pembe dünyaları olan insanlara hayranım. Hala kriz yok sanıyor garibim.

zamanında doların gecede ikiye katladığı, enflasyonun %70 %80 lere ulaştığı, faizin %6200 e kadar dayandığı krizler gördük.
    ki o kriz ozamanlar aslında bizi aile olarak etkilememişti tam tersine yaramıştı. babam dolar üzerinden iş yapıyordu. bendede 4-5 bin dolar birikmiş para vardı. ozamanlar yaşım küçük olmasına ramen babamın yardımlarıyla parayı güzel katlamıştım. şuan bende dolar üzerinden iş yapıyorum olası bi kriz beni etkilemez tam tersine yarar.
    ancak şuan %8 %9 civarı bi enflasyon. eskisine nazaran oldukça yavaş artan daha tahmin edilebilir stabil bi döviz kuru. düşük faiz oranları.

kriz gelecek gelmeyecek bu konuda kimse kesin konuşamaz yarın kriz gelebilir. ancak şuan kriz yok. sizin kriz var demeniz bilgisizliğinizin göstergesidir.

%8-9 civarı bir enflasyon ne kadar dürüst sence?

Dolar üzerinden iş yapan ve tuzu kuru olan biri elbette fiyatlarının pahalılığını sallayacak değil.Şu an bal gibi de kriz var, dolarla süslü pembe dünyanızda bunu hissetmiyor olabilirsiniz ama her şeyin pahalı olduğu bir memlekette ekonominin iyi olduğunu söylemek en iyimser tabirle saflıktır.

Bizim patron şirketi yurtiçinden yaptığı satışlardan çeviriyor. Yurdışına sattığı mallardan gelen dolarları kuruşuna bile dokunmuyor direk bankada kalıyor para. ADamın bildiği vardır ki 3 senedir beri harcamıyor ordan hiç :D

Hükümet tarafından kriz var olarak açıklanmadı ancak, krizin olduğu aşikar. At gözlüğünü çıkarıpta bakmak lazım diye düşünüyorum. Dolar karşısında paramız her geçen gün değer kaybediyor. Aldığımız ürünlerin çoğu dolarla euroyla gelen ürünler. Hala nasıl biz tl kullanıyoruz, bizi etkilemiyor diyorlar anlamak güç.

Aynen öyle.Etkilememesi için çok güçlü bir sanayin ve üretime dayalı bir ekonomin olması lazım.Bu da bizde yok.Aldığın her şey dışardan ithal edilen ürünler neredeyse.Dolar arttıkça ürünün TL bazındaki değeri de artıyor.En temel bir ekonomi bilgisi bu.Bunu bile nasıl geçiştiriyorlar anlamak mümkün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aNTIWIRUS

Allah için dikkatli olun tasarruf yapmaya çalışın yerli olmayan şeyleri daaha az alın kimse mağdur olmaz inşallah. Ben dericiyim dolarla iş yapıyorum yükselmesi işimize geliyor lakin içim parçalnıyor ülkem için umarım insanlarımız bu krizden az zarar görür biz çok gördük allah kimsenin başına kötü şeyler getirmesin

Firma ismi nedir dostum, bende dericiyim de

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hic bir konuda hukumete destek olmayan bu aciz partinn destekcileri ne yuzle ulkede kriz oldugunu iddaa edebiliyorlar anlayamiyorum.sizlere cevap verende yok sonuc zaten ortada daha niye gereksiz muhabbetler yapiyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: denizci535

Senin gibilerle muattap olmuyoz. Raydan cikanla ve ke-mal istler le. Sen gayet iyi anladin beni.

Cevap veremiyorum kapasitem yetmiyor demiyor da anca sınıflandır sen insanları islam hoşgörüsü böyle birşey işte.
  • Neyi tartışıyorsunuz yaa cok birsey bilmeye gerek yok dolar tl karsisinda 3.10 tl ise kriz ztn vardır...illa birilerinin çıkıp kriz var diye resmilestirmesine gerek yok....!!! Hak ediyormuyuz??? bu piril piril beyinlere az bile !!!

• 8 Haziranda var olan kriz niye bu gün yok ?

bence en büyük kriz halkın kutuplaşması biribrinden uzaklaşması.
  • Dünya genelinde 2008 den daha beter bir kriz var. Umarim daha az etkileniriz

• 1 sene önce aynı paraya aldığı yakıtla bu sene aynı litreyi alamadığını, 1 sene önce pazarda aynı parayla 2 poşet alırken bu sene 1 poşet aldığını kıyaslayamayan bir zihniyete dünya ters dönse birşey anlatamazsın...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.