Şimdi Ara

Kripto paralarda büyük çöküş, sıfır iddiaları gerçek olacak mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
3.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sana motorumla gezdiğim yerden manzara da vereyim. Server kurarken bakarsın.
    Hadi bu kıyağımı da unutma..

Kripto paralarda büyük çöküş, sıfır iddiaları gerçek olacak mı?
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    hayalcisin. kendinide inandırmışsın. ben server kurmuyorum. destek veriyor çok büyük 3 firmaya. gerekirse destek verdiğim firmalara kurarımda. çogunlukla server ayarlarını evimde uzakmasaüstünde sıcak kahvemi içerken yapıyorum. sen geride kalmışsın, trafikte bilgisayarın yanına gitmek gibi. kablo falan da çekmiyorum, çekene de yattıgı yerden sallayandan fazla saygı duyarım, gerekirse çekerimde. benim genel işim yazılım. inek nerde, inek daha kaçtı gibi masallarla anlatılan bir işte değil. gezme işine gelince kuşadası'nda davutlar, güzelçamlı, dilek milli parkı her yeri gezdim. daha senin bilmediğin pek çok yeri gezdim. yaş 44. eminim senin yaşın kadar Türkiye'de şehri gezmişimdir. hadi yaptıgım bütün işleri bırakalım. yazdıgım sektörel program satışları ve destek ücretlerini. server desteklerini. sırf yaptıgım mobil uygulamalarda yükleme sayısı artıkça, reklam tıklama sayısı artıyor, kazancı artıyor. devamlı yeni uygulamalar ekliyorum.

cloud mining mi yoksa siz mi rig kurdunuz? rigler sizinse kilowatt başı gideriniz ne kadar ve türkiyede mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vasto Lorde

cloud mining mi yoksa siz mi rig kurdunuz? rigler sizinse kilowatt başı gideriniz ne kadar ve türkiyede mi?

Kilowatt başı hesaplamadım. Mining rig var tabi ki. Benim 27 tane 8GB 3 Fanlı Gigabyte GTX 1070 OC Windforce 3X soğutuculu var.
    Normalde daha az yakar ama 36.000 kw güç kaynağına bağlı ve 70.000 btu luk sanayi tipi klimalı özel bir odada çalışıyor.
    Türkiye'de. 1340 lira elektrik yakıyor. Ayda 2.85 ile 3.15 arası falan etherium çıkartıyor. Zorluğuna göre.
    Etherium 1350 olmuştu bilirsen. Ben kazdığımda 499 falandı. Yani 500 Dolarken kazıyorum. Tabi o kadar parayı harcamıyorum.
    Dolayısıyla Etherium olarak tutuyorum. O da 3 e katladığı zaman, ayda ortalama 3 Etherium kazsam 1350$ x 3 olsa = 4050 Dolar
    yapar ama bazen bu artıyor. 4400 Dolarları gösterdiği oluyor. Bir de o da değerlendiği zaman 2 ye katlarsa ayda 8800 Dolara
    gelebiliyor hatta bazen aşıyor da. Mesela Etherium 5000 Dolar olsun, hem elimdekiler değerlenecek, hem de kazdığım aylığım
    50.000 TL yi geçecek.
    ---

Bu arada; 1 yaşından beri gezene de MUNDAR diyeyim.

• yükselecek bakın diyenlerin hepsi sistemde parası olanlar. Onlar sistemden kişilerin çıkmasını istemezler. Piramit yapısında alt kısımdaki zarar edecek büyük kesim piramidin tepesini finanse eder. Sistem böyle çalışır. Yani küçük bir azınlığın mutlu olabilmesi için büyük bir çoğunluğun parasını feda etmesi gerekir. Gerçek parayı sanal paraya çevirip batmadan çıkarım diyenlerin devri artık bitti. Artık spekülasyonlar devri başladı sanal paralarda. Sistem aç ve geleni yutacak. Şu anda daha da düşmemesi için elinde büyük miktarda kripto parası olanlar alım yapıyor. Bunu yaptıkları halde bile çöküşü engelleyemiyorlar. Millet korktu bir kere.

• quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

yükselecek bakın diyenlerin hepsi sistemde parası olanlar. Onlar sistemden kişilerin çıkmasını istemezler. Piramit yapısında alt kısımdaki zarar edecek büyük kesim piramidin tepesini finanse eder. Sistem böyle çalışır. Yani küçük bir azınlığın mutlu olabilmesi için büyük bir çoğunluğun parasını feda etmesi gerekir. Gerçek parayı sanal paraya çevirip batmadan çıkarım diyenlerin devri artık bitti. Artık spekülasyonlar devri başladı sanal paralarda. Sistem aç ve geleni yutacak. Şu anda daha da düşmemesi için elinde büyük miktarda kripto parası olanlar alım yapıyor. Bunu yaptıkları halde bile çöküşü engelleyemiyorlar. Millet korktu bir kere.

Söylediklerin çiftlikbank gibi ponzi/piramit sistemler için geçerlidir. Bitcoin bir ponzi/piramit sistem değildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben bu işi online oyun larda itimler e verilen binlerce liraya benzetmeye başladım.

• Kripto paralar geçici olarak değer kaybetmiş olabilir ancak uzun vadede çok kazandıracaktır. Şu an üye olanlara ücretsiz 5 dolarlık verilen ccrb carboncoin alabilirsiniz. Alın kenarda dursun zarar gelmez bitcoininin de zamanında 0.1 dolar olduğunu unutmayın.Bu linkten giris yspabilirsinizhttps://ccrb.io/affiliate/272061

• Ulan çevremde vasıfsız, teknolojinin t'sini bilmeyen kişiler "Bitcoin'e girelim mi knk" muhabbeti yapıyor bunları gördükçe soğudum bu işten. Bir de burada kendi kazanmadığı için "bitse de kurtulsak"çı ve "balon patlayacak"çı zihniyet var, onun yanında buna hayatını yatıran, çalışmak nedir bilmeyen kesim var, üstüne üstlük dijital paraları ponzi oyunu ile karıştıranlar var ki onlar ibretlik zaten.

• gerçektende bazı çevremdeki kişilerde o kadar cahilki adam saadet zinciri sanıyor kripto parayı , miningciliği
    Sorsan uyanık ama 2 tane güzel mega holdinge uye yapan kız gelse konussa anında mega holdinge para yatıracak tipler :)
  • Birine arabanı evini sat yarısını elinden alacağız desen ve bu kişi bunu yapsa bunada coin desen süper olur ;) Yeni silkeleme yöntemi 3-5 şanslıdan başka geri kalan garibanları manüplasyonu yapanlar yıllarca emekle üretilmiş birikimlerini iki üç tıkla milletin elinden alıyorlar. Tam alma zamanı diyenler tam satma zamanını nasıl belirliyor !!! Kolay zenginlik hayali hızlı fakirlik getirir herkes aklını başına alsın sizin fakirleşmeniz hepimize zarar verir !!! Sanal paranın sanal piyasasını yönetenler sizden daha zeki degil ama sizden daha güçlüler coin deryasına kapılıp hülyanızda boğulmayın lütfen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbsahan -- 20 Ocak 2018; 2:22:12 >
  • hay sizin bitcoininize be pc yi değiştiricem değiştiremiyorum 700 dolarlık kart 1300 dolar oldu lanet olsun

https://www.youtube.com/watch?v=H-JskikTujM
  • @OverClocK1ng abi sen eskiden çok matrak birisiydin. Keşke öyle devam etseydin, çünkü ne oldum delisilik senin karizmanı sıfırlıyor abi, benden söylemesi - bunu senden başka yapan insan vardı zaten bir sürü.
  • abraxsas kullanıcısına yanıt
    O pek öyle değil: "başlangıcı olan herşeyin bir de sonu olur."
    Satrançta iki açık kuralı vardır; tek hamleyle birisini defederken ikinci açık size oyunu kaybettirir. Siz FED Başkanı eski Janet Yellen'in dediğine kanıp B/$ oranı ‰1'den %10'a oldu-bittiyle çıkacak diye saplanırsanız, sizi parmaklarında oynatacak bir sürü borsacı var. O da olmazsa, yapay zeka programları var.
    Kuş bakışı istikamet aynı istikamet ama; borsa çizgisinde K-2'yle karşılaştığınızda, merhalenin öteki yanında kalıverirsiniz. Bu şeylerin de ne kadar zamanda gerçekleşeceğini önceden bilemezsiniz.
  • ruyanızda görürsünüz :) olsada su satten sonra bisey farketmez :) ,
    2013 yilinda 80 dolarla baslayan serven aralık ayındayaksiakl 100 000 tl ile bitti benim
    aralik 2017 den sonra 500 tl ile sıfırdan girip altcoinlerden 1500 dolar kadar saha kazandım
    suan içerde 200 dolarim var .. oda patlarsa patlasın :)
    nasıl ütopyalarda yaşıyonsunuz ? fiziksel para devri pitmişmiş gijital paraymış öyle demek

hadi coinlerini nakit olarak çeksene ? amazon.com dan alışveriş yapsana
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

nasıl ütopyalarda yaşıyonsunuz ? fiziksel para devri pitmişmiş gijital paraymış öyle demek

hadi coinlerini nakit olarak çeksene ? amazon.com dan alışveriş yapsana

Koinlerimi nakit olarak çekiyorum. Geçen ay 7800 lira çektim. Ama birisi coin al dediği için 6800 ünü istedim.
    Altında da göreceğin gibi 1000 TL sini bana zaten nakit olarak yollamışlardı.
    İçerideki coinimle 1000 TL coin aldım, 1000 TL de bana kaldı. Yani onu da çekmiş oldum. Elime 7800 geçmiş oldu.

Cüzdanda da 0.91 Etherium bırakmıştım. O da zaten şu anki parayla 3600 lira para yapıyor. Onu çekmedim.

Bu da az önce aldığım screenshot u. Şu an 2.91 + 0.17 = 3.08 Etherium um var. 12.000 lira yapıyor. Ama daha ay dolmadı.
    4 ünde 1 ay dolduğu zaman 746 Dolar yani 2800 Lira daha kazanmış olacağım. Toplam 15.000 lira olacak.
    Onu da çekince resmini atarım. Pardon, kapağını yani..

Kapak istiyordun. Al bakalım, kapağı iyi sıkıla da hava kaçırmasın..

• quote:

Orijinalden alıntı: hidrojennn

https://www.youtube.com/watch?v=H-JskikTujM

Sevgili; ismi "Gizli yok" olan kardeşim.

Verdiğin youtube videosunu izlerken o kadar eğlendim ki anlatamam.
    Ama seni de biraz haklı buldum. Senden bu konuda özür diliyorum.
    Çünkü böyle videoları izliyorsun ve bunlar hem popüler hem de tanınmış insanlar.
    Tabi ki dolayısıyla benim söylediğime değil, bu adamın söylediğine inanacaksın.
    Bundan daha doğal bir şey olamaz.

Amaaaaa, şuna inanmanı istiyorum. Hani Youtuber'lar diyorlardı ya: Az kazanıyoruz.
    Ama hiçbirisi de kazandığını söylemiyordu. Bu da onun gibi bir şey.

Kaldı ki videoda izlediğim Donanım Arşivindeki elemanın Bitcoin in B sinden anlamadığını söyleyebilirim.
    1. Bitcoin kazılmaz. Çünkü kazımı çok zorlaştı. Az para getirir.
    2. 1080 Ti ile kazım yapılmaz. Çok elektrik yakar.
    3. Kartları bios mod yapmazsan fazla kazmaz, fazla para getirmez.
    4. Çok para getireni kazacaksın, onu istersen bitcoin e istersen başka şeye çevireceksin.

5. 7-8 aydır kazım yapan bir tanıdığım gidip kendine Ford Kuga aldı.

6. Bu adamların dediklerine inanma. Zerre anlamadığı için yanlış yönlendiriyorlar. GTX 1070 veya RX 570 ile kazım yapılır.
    Yoksa çok elektrik yakar. Ayrıca bios mod yaptırmazsan yarısını kazar. Ayrıca Etherium yerine başka şey kazarsan para getirmez.

Son olarak bu mesajımın bir üstündeki mesajımda resim attım. Orada ne aldığımı görebilirsin. Ayrıca normalde yapmayacaktım ama gör diye şu an aylık
    ne kazanıyorum, onu da screenshot atıp gösteriyorum. Yalnız bundan %60 yani 16.000 lira kazanıyordum. Etherium düştü diye şu an
    10.000 kazanıyorum. Artınca daha da artacaktır...

Kendine iyi bak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 27 Ocak 2018; 5:23:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Sana motorumla gezdiğim yerden manzara da vereyim. Server kurarken bakarsın.
    Hadi bu kıyağımı da unutma..

Akyaka yolu mugladan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.