Şimdi Ara

Kripto paralarda büyük çöküş, sıfır iddiaları gerçek olacak mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
3.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şu ara alışveriş sitelerinde madencilik ile ilgili ekipmanları anasayfadan satmaya çalışıyorlar galiba karaborsa için stokladıkları malları ellerinden çıkarmaya çalışıyorlar
  • büyük alım olacak gibi hava sisli yapılıyor. Ama Caiz değil...

• quote:

Orijinalden alıntı: hidrojennn

bazı arkadaşlar düşerken alınır diyecek gene. lale devri bitti sanal paralarda.

Hayal dünyasından yazdın sanırım. Esas fiziksel paraların devri bitti.
    Zaten yıllardır bekleniyordu. Nasıl Napster çıktığı zaman herkes Kaset, CD dinliyordu.
    Napster bir geldi. Kaset de bitti, CD de. Şu an Spotify veya Youtube var.

İşte aynı şekilde fiziksel demir ve kağıt paralar kalkacak ve yerini bunlar alacak.
    Dolayısıyla bunların kalkması değil, gerçek paraların kalkması mümkün.

Bir de SANAL para değil bunlar. Senin bankadaki hesabında para varsa o sanal mı?
    Ekrandaki birkaç rakamdan ibaret. Yani o da sanal. Ama gidip çekebiliyorsun.
    Bunu da çekebiliyorsun.

Bunlar sanal değil, DİJİTAL paralar..
    Her sene Ocak ayında böyle düşerlermiş. Artmaya da başladılar bu arada.

• Hiç öyle bir hava yok.
  • tüm hepsi düşecek ve tek bir para birimi olacak işte ozaman alınır...

• Bugün değilse yarın pek çok hayalperesti zarara uğratacaktır, bu ihtimal değil tarihsel bir tekrar, bu tür sahtekarlıklar ilk defa yapılmıyor ve ilk defa da insanlar bu hayallere kapılmıyor. Ortada bir emek yok, ortada bir karşılık yok, ortada bir güvence ve güvenlik yok yani hayal ürünü. Sonuç kaçınılmaz; bu planı yapanlar, ipleri ellerinde tutanlar, başkaları kazansın diye değil büyük değerleri kendilerine aktarmak için yaparlar. Unutmayalım ki emek harcanmadan kazanılan bir para varsa bilin ki başka birilerinden çıkıyordur, yoktan var olacak değil ya!

• Bu dijital para piyasası henüz emekleme döneminde bir gün patlasa bile o bu yıl degil.

• oyun firmaları batar

• Her başlangıcın birde sonu vardır neo.

• Bu sene işler cidden kötü bu sanal para olaylarında devletler çok sıkıntıya sokmaya başladılar bu işi.

• Şahsım adına konuşuyorum 1 kuruşluk kripto param yok hiç düşünmedim hiçte girmeyi istemedim. Sistem toplayan herkes gibi fiyatların coşması beni de etkiledi. Mesela 1000 tl biriktirdim amacım sistemime gtx 1060 6gb veya ikinci elden biraz daha ekleyerek gtx 1070 almaktı yani böyle bir düşüncem vardı tabi şuan mümkün görünmüyor.

Yinede insanların umut bağladığı, ekmek parasını adadığı, uğruna kredi çekenlerin olduğu, evini arabasını satıp bu işe girenleri de düşündüğümden inşallah batar yok olur diyemiyorum. Para çok zor kazanılıyor ve hiç kimsenin emeğinin bir anda hiç olmasını insanen ve vicdanen dilemiyorum.

Batsın, yok olsun diyen arkadaşları anlamıyorum. Mantık olarak anlamayı denesem de vicdanım kabul etmiyor. Sonuçta herkes para kazanmak ister ve yatırım küçük yada büyük çaplı herkesin ilgisini çeker.

Kripto para dünya milletleri arasında birden patladı ve ilgi, merak ve kazanç ihtimali beklenenden fazla ilgi gördü.

Piyasada ekran kartı bulamamamız ise tamamen üreticilerin suçu. Farklı görüş sunanlar olacaktır ama bu gerçeği gözardı etmek olacaktır. Üretici Satmak istese, üretmek istese 1 tesis daha kurar.

Bakınız otomotiv devlerine pay kaptığı pazara göre rağbet gördüğü yerleşkelere bile neredeyse tam teşekküllü üretim tesisleri kurabiliyorlar. Biz işin içinde değiliz belki sözümüz fazla hafife almak olarak değerlendirilebilir ama durum böyle.

Gerek nvidia gerekse de amd üretmek istese kapasiteyi artırmaları o kadar da zor olmamalı. Bunlar tamamen fayiş fiyattan ürün satabilme politikalarıdır.

Bugün gtx 1070 3000 tl bandında alıcı bulurken ve piyasada tam bir karaborsa oluşmuş iken neden daha fazla üretip daha ucuza satsınlar ki !

Piyasada bol olan mal talebe yetişir, alıcı malını alır kimse karaborsaya gitmez ve herkes mutlu olur ÜRETİCİ HARİÇ.

Mining le filan olacak iş değil arkasında çok büyük çıkar hesapları ve büyük çakallıklar var. MİNİNG İSTENEN VE BİR ANDA BELİREN BAHANE ve KILIFTIR.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    valla konuşma tarzından kişiliğini belli ettin. zaten dijital para kullanılıyor, kredi kartı. banka havalesi. ama sana o parayı taahüt eden devletler var. söyle bana bitcoini kim çıkardı, sana güvencesini kim veriyor? sanal cüzdanından soyulunca nasıl ispatlıyorsun? kime şikayet ediyorsun? eğer sen internette klavye başında ona bula laf yetiştirmeye çalışan biri değilsen ve dediklerine o kadar güveniyorsan bağı, bahçeyi, arabayı sat sanal paralara pardon dijital paralara yatır. hayallerinde sana başarılar.
  • FightFor1 kullanıcısına yanıt
    güvence teknolojinin kendisi blockchain misal sen belli bir miktar coin alıp bunu cüzdan hesabına yüklediğinde buradaki coin o zincirde sonsuza kadar depolanıyor eğer güvenliğini doğru sağlarsan (aynı cebindeki paranın cüzdanındaki paranın güvenliğini sağladığın gibi) hiç bir şekilde senin hesabındaki paranın miktarı değiştirilemez çünkü bunun bu zincirdeki bütün makinlalar tarafından doğrulanması lazım misal bir pc de senin hesabındaki miktar değişti diyelim. bunu zincire dahil milyonlarca bilgisayardada gerçekleşmesi lazım. bu olmadığı için değişikliğin yapıldığı pc sistemden çıkarılıyor ve güvenli bir şekilde yola devam ediliyor. fiziksel araçlarla elde edilen coin vs dijital ortamda tutuluyor olması onları hayali yapmaz blockchain teknolojisini hiç araştırmadan bu kadar fikir sahibi olman hayranlık verici.

• V2 kullanıcısına yanıt
    valla dünkü büyük düşüş ardından gelen yükseliş sonrasında 2bin tl bir kâr yaptım.

• quote:

valla konuşma tarzından kişiliğini belli ettin. zaten dijital para kullanılıyor, kredi kartı. banka havalesi. ama sana o parayı taahüt eden devletler var. söyle bana bitcoini kim çıkardı, sana güvencesini kim veriyor? sanal cüzdanından soyulunca nasıl ispatlıyorsun? kime şikayet ediyorsun? eğer sen internette klavye başında ona bula laf yetiştirmeye çalışan biri değilsen ve dediklerine o kadar güveniyorsan bağı, bahçeyi, arabayı sat sanal paralara pardon dijital paralara yatır. hayallerinde sana başarılar.

Hayallerimde...

Valla lafla peynir gemisi yürümüyor. Mesela sen laf yapıyorsun, konuşuyorsun.
    Bilmiyorum konuşarak hayallerinin ne kadarını gerçekleştiriyorsun ama.

Bana "Başarılar" ve "HAYALLERİNDE" demişsin ya. Bak benim hayallerim FİZİKİ olarak vücud bulmuş.
    Senin ne kazandığını bilmiyorum ama benim hayallerim gerçekleşti yani.

Bana gerçeklerde başarılar, seni de hayallerinle baş başa bırakıyorum. Benim aylık kazancıma bakıp bakıp hayal kur...

Kripto paralarda büyük çöküş, sıfır iddiaları gerçek olacak mı?

• İnşallah diyelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 18.01.2018 saat 18:00 itibariyle

bitcoin 11.847

ethereum 1.069

ripple 1.57

iota 2.97

son 24 saatte %20 ile %40 arası arttı

bu işe yatırım yapanlara burada bela okuyup, sövenler beklesin daha "batacak, bitecek" diye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Hayallerimde...

Valla lafla peynir gemisi yürümüyor. Mesela sen laf yapıyorsun, konuşuyorsun.
    Bilmiyorum konuşarak hayallerinin ne kadarını gerçekleştiriyorsun ama.

Bana "Başarılar" ve "HAYALLERİNDE" demişsin ya. Bak benim hayallerim FİZİKİ olarak vücud bulmuş.
    Senin ne kazandığını bilmiyorum ama benim hayallerim gerçekleşti yani.

Bana gerçeklerde başarılar, seni de hayallerinle baş başa bırakıyorum. Benim aylık kazancıma bakıp bakıp hayal kur...

Kripto paralarda büyük çöküş, sıfır iddiaları gerçek olacak mı?

işte sizin gibiler coinleri devlet kontrolü yok diye, para aktarmak için değil yatırım diye kullanıyorsunuz. millet girsin alsınki coinlerin değeri artsın sizde para kazanın istiyorsunuz. benimde çevremde farm işleten tanıdıklarım var. senin gibi üretilenin tamanını kar görmüyorlar. hatta çogu donanıma ve elektriğie verdiği paradan sonra kar edemediklerini söylüyorlar. valla ben lafla birşey yapmıyorum realistim ve gerçekleşmeyen hayalim yok. birde sen coinden eğer kar edebiliyorsan + maaşını v.s. koysan benim aylık kazancıma yakınlarına ulaşabilecegini sanmıyorum. benim ben görüşümü yazdım orada, sen hemen atladın. ama senin gibi bu işten para kazananlar bu yorumları görünce tekerlerine çomak sokulduğunu düşünüp saygısızca kelimelerle saldırıya geçiyorlar. benim ne iş yaptıgımı merak ediyorsan 3 büyük firmaya windows server konusunda destek veriyorum. çeşitli sektörler için özel üretilmiş yazılımlarım (belediye, fsigorta, fırın v.b.) satış ve destek gelirleri var. özel firmalara istek üzere yazılım çözümleri yapıyorum. google play v.b. 12 markette olan programlarımın reklam gelirleri var. ben hayallerimi konuşarak değil beynimi kullanarak gerçekleştiriyorum. bu yıl, gelecek yıl, 10 veya yirmi yıl sonra da bu olacak.

• Ekonomist değilim ama bir malın fiyatının o malın arzı ile talebi arasındaki dengenin belirlediğini biliyorum. Bu kripto paraların piyasaya sürümünü(arzını) kim kontrol ediyor. Kontrolsüz şekilde arz artacak ve hepsi çöp olacaktır. Aman kimse çok para yatırmasın.

• hidrojennn kullanıcısına yanıt
    Ben de hayallerimi yatarak ve motosikletimle gezerek, en güzel yerlerde fotoğraf çekilerek, en güzel yemekleri yiyerek geçiriyorum.
    Sen ise, ben bunları yaparken tırım tırım çalışıyorsun. Ben yatıp uyurken para kazanıyorum. Sen gidip server kurarken, ben Trafik in,
    hava kirliliğinin, korna seslerinin olmadığı Cânım Kuşadası'nda denizin kenarında kahvemi yudumluyorum. Sen de o sırada kablolarla boğuşuyorsun vs.

Ürettiğim coin değerleniyor -ki şu an düştü ama her sene olduğu gibi yine artacaktır. Bu yüzden oradaki rakam 2 hatta 3 e katlanıyor.
    Mesela 499 Dolarken kazdığım Etherium şu an 1010 Dolar ama 3 gün önce 1350 Dolardı. Yani 3 e katlıyor.

Dolayısıyla mesela 16000 lira kazancım varsa da 2 ye katladığı zaman ayda 30 bin kazanabiliyorum.
    Dolar artıyor daha da kazanıyorum.

Sen ise server kurup vs. ayda 30.000 liradan fazla kazandığını söylüyorsun ya.
    Sanırım nick indeki hidrojennn i fazla çekmişsin. Sana hayal dünyanda başarılar diliyorum...

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.