Şimdi Ara

Kredi Yurtlar Kurumu Genel Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.036
Cevap
34
Favori
33.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar tercih işi bitti hepimize geçmiş olsun,Allah gönlümüze göre versin. sonuca göre devlet yurdu veya burs için kykya başvuracaklar takipleşelim

SIKÇA SORULAN SORULAR

1) SORU: günledir soruyordum ve sonunda bir cevap alabildim kykdan şimdi ilk soru şu babamızın aylık gelirine sigortadakini mi yazacağız yoksa bankaya yatanı mı ?

CEVAP: " sigortadaki yazılacak kesintiler olmadan " yani e devlet şifresiyle babanızın ssk hizmet dökümündeki haziran ayı maaşını yazıyormuşuz oraya

2) SORU: " ara sınıflar için hazırık okudu okumadı sorusu 19. madde miydi neydi

CEVAP:" teknik bir problemmiş şuan düzeldiğini söylediler bende güncellemeye çalıştım şimdi ama direk hayır olarak seçiliyor. tekrar kontrol edeceklermiş . orası bizim için yani lisansa yeni başlayanlar için boş olacakmış

3) SORU: Başvurulardaki 19. sorudaki sınıf kısmına ne yazacağız ?

CEVAP: eğer hazırlık yada 1.sınıf olacağınız kesin ise hangisiyse onu işaretliyorsanız yok değilse ve muafiyet sınavından sonra belli olacaksa şimdilik hazırlık diye işaretliyorsunuz ama başvurular 29 eylülde mi ne bitiyor ve o zamana kadar kesinleştikten sonra 1.sınıf veya hazırlık olarak kesin olarak güncellemeniz gerekiyor.

4) SORU: Geçen sene burs kazanan birisi bu yıl tekrar başvuracak mı arkadaşlar?
    CEVAP: Geçen sene burs kazandıysanız, bu sene tekrar başvuramazsınız.

5) SORU:Burs kazandım ama 1 sene tekrar yaptım tekrar burs alabilir miyim?
    CEVAP: Hayır, alamazsınız.

6) SORU:Hem kredi hem burs kazanma şansım var mı?

CEVAP: Hayır, her başvuran öğrenciye sadece 2 seçenekten 1i çıkar. Kredi geri ödemelidir faiziyle birlikte ve herkese çıkar. Burs ise geri ödemesizdir herkese çıkmaz.

7) SORU: Yüksek ücretli yurt nedir; normal yurttan ne farkı vardır?
    CEVAP: Yüksek ücretli yurt, normal ücretli yurtlara göre aylık 50-60 tl daha fazladır ve daha iyi hizmet vermektedir. Normal yurtlarda(genellikle) 5-6 kişilik odalarda kalırken yüy'da 2-3 kişilik odalarda kalabilme imkanı vardır.Her oda da tuvaleti ve banyosu bulunmaktadır. Her şehirde yoktur!
    8) SORU: Yurtlarda yemek ücretsiz midir Yoksa yenilen her yemeğe para mı verilmektedir?
    CEVAP: Yurtlarda genellike fiş uygulaması bulunmaktadır. Her sene belirlenen bir fiyat üzerinden günlük yemek fişi verilmektedir(Bu sene 6.70 tl değerinde) Eğer ki yediğimiz yemek tutarı 6.7 tl'yi geçiyorsa üstüne para vermek zorunda kalmaktayız.

9) SORU: Burs alırken öncelik var mıdır? Var ise bunlar nelerdir?
    CEVAP:Şehit,gazi çocukları. Uluslararası müsabakalarda başarısı bulunan öğrenciler, anne babası vefat edenler, anne babası ayrı olanlar, %40 veya daha özürlü durumu bulunanlar... Ayrıca her puan türünde ilk 100e giren öğrencilere normal bursun 3 katı oranında para verilmektedir.
    10)SORU: Şehit-gazi çocuğuyum.Burs almak için önceliğim var ne yapmalıyım?
    CEVAP:Şehit veya gazi çocuğu olduğunuzu belgelerle ilgili yerlere onaylatmanız gerekmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-057589E0D -- 2 Ağustos 2013; 11:37:01 >

• Mesajım bulunsun. Bu konuya birçoğumuzun ihtiyacı var
  • +
  • okulun yurdu çıkmazsa kyk yolu görünür korkuyorum valla
  • işim düşecek buraya ama en ufak bi bilgim bile yok
  • beyler kyk yurtlarında ücret ne kadar oluyor aylık ? Yada özel yurtlarda kayseride mesela bilen var mı ?
  • İstanbuldaki Atatürk Öğrenci Yurdunun (Cevizlibağ) inşaatı ne durumda acaba bilgisi olan var mı ? Yetişecek diyorlardı fakat sanki 1 sene sonra açılacakmış diye duydum ?
  • rezerv

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşallah yurt ve burs çıkar diyip kıvrılalım şuraya.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mesajım bulunsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lily Allen

beyler kyk yurtlarında ücret ne kadar oluyor aylık ? Yada özel yurtlarda kayseride mesela bilen var mı ?

111 tl ve 250 tl depozito diye okumuştum sanki bir daha bakmak lazım kyk'nın sitesinden
  • quote:

Orijinalden alıntı: CosmiC16

quote:

beyler kyk yurtlarında ücret ne kadar oluyor aylık ? Yada özel yurtlarda kayseride mesela bilen var mı ?

111 tl ve 250 tl depozito diye okumuştum sanki bir daha bakmak lazım kyk'nın sitesinden

kayseri d 141 tl diyor. MEsela ben bi kayıtta 250 tl vereceğim aylıkta 141 tl bgarınma yiyecek falan beleş değilmi yuttta ? Yemek falan çıkar heralde :D Ben 4 senedir devlet yurdundayım ona benziyordur galiba ?
  • quote:

quote:

quote:

kayseri d 141 tl diyor. MEsela ben bi kayıtta 250 tl vereceğim aylıkta 141 tl bgarınma yiyecek falan beleş değilmi yuttta ? Yemek falan çıkar heralde :D Ben 4 senedir devlet yurdundayım ona benziyordur galiba ?

6 tl yemek parası veriyorlar diye biliyorum.

• Uygun fiyatli ozel yurt bulamazsam kyk yuksek ucretli yurda giderim tabi cikarsa.

• quote:

quote:

quote:

açıklamaları okudum o bile paralı yanlış birşeyi okumadıysam o da ilgincime gitti yemeğe dahi para mı vericez enteresan geldi. 4 tl akşam 2.70 tl sabah yemeği yazıyordu galiba öğle yemeğide ünide olur muhtemelen. sözde tr'nin geleceğiyiz ama en çok vurgunda bizden yapıyor herhalde devlet baba(!)

• %50 Burslu okul kazandık diyelim burs şansım var mı yine?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooRDeLia

quote:

quote:

quote:

e biz oraya 141 tl veriyoruz adamlar bize aylık 180 tl yemek parasımı veriyor ?

Özelmi daha uygun kyk mı peki ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

%50 Burslu okul kazandık diyelim burs şansım var mı yine?

Burstan yararlanacak ögrenciler,

· Ön lisans öğrencileri
    · Lisans öğrencileri
    · Açık Öğretim (Sadece öncelikli öğrenciler, şehit,gazi çocuğu,anne baba ölü vb.)
    · İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına ara vermeden intibakı yapan öğrenciler,( intibak veya hazırlık sınıfında okuyanlara burs verilmez.)
    · Yüksek Lisans(Master ve Doktora) öğrencileri, (hazırlık sınıfında okuyanlara burs verilmez)
    · Vakıf Üniversitesi öğrencileri
    · ÖSYM Sınavı sonucunda sayısal, sözel, eşit ağırlık, yabancı dil dallarında ilk 100'e giren öğrenciler
    · Ülke adına müsabakalara katılan, Amatör Milli Sporcu öğrenciler,
    · İkinci öğretim de okuyan öğrenciler
    Burstan yararlanabilir.

vakıf üniversitesi öğrencileri diyor hocam ama alabilirsiniz gibime geliyor

• Bu kyk nin yuksek ucretli yurdu her sehirde var mi ? Birde torpil donuyor diyolar ne kadar dogru bilemiyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CooRDeLia

quote:

quote:

quote:

e biz oraya 141 tl veriyoruz adamlar bize aylık 180 tl yemek parasımı veriyor ?

Özelmi daha uygun kyk mı peki ?

Bende bu sene gidecem sadece yazılanları okuyorum. Sabah ve akşam olmak üzere 2 öğün yemeği yurt veriyormuş. Sabah olan fiş öğlen 2 ye kadar geçerliymiş.

Kyk nın yüksek ücretli yurdunu öneriyor herkes. Ama o da her ilde yoktur. Çıkmasıda şans işi ama normalin çıkma şansı daha yüksekmiş.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.