Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.536
Cevap
90
Favori
469.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Unzerstörbar

Selam arkadaşlar

Ailem 2010'da Anadolu Bank'tan 50.000 TL kredi çekti 48 Ay vadeli.
    Aylık ödeme miktarı 1,300 TL.

19-20 ay kadar bir süre kaldı kredinin bitmesine.Bu saaten sonra Tekrar kredi yapılandırma mantıklı mıdır değil midir bunu merak ediyorum.

(% de kaçtan çektiler krediyi hiçbir bilgim yok ama ortalama %1,10 gibi duruyor ve şu anda da faiz oranları daha düşük 2010 a göre)

ben geçen sene 0.76 dan vakıftan almıştım.. keşke daha önce bu işleri takip etselerdi de daha önce yapılandırsalardı.. ama yine de olur. siz bi araştırın.. kalan ana para ne kadar?kalan anapara düşükse ipoteğe ekpertize gerek kalmadan uygun bir oran veren çıkar..
  • Merhaba Arkadaşlar,

Yardımınıza ihtiyacım var. 57 ay taksiti kalan konut kredisinde bankadan bugün öğrendiğim son bilgiler:
    Krediyi mevcut taksit tutarım 573₺ ile ödemeye devam edersem toplamda 32.661₺ ödeyeceğim. Bugün kapatırsam da 23.625₺ ile kredi borcu kapanacak.
    Sizden ricam 23.000₺ veya 20.000₺ ihtiyaç kredisi için bana daha avantajlı bir ihtiyaç kredisi önerebilir misiniz?

NOT: Banka çalışanı ......... bu kredide daha az para ödemenin bir yolu olmadığını iddia edip duruyor.
    Şimdiden teşekkürler...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teco1095

en kötü teklif benimki galiba halkbank %1 ceza %1 dosya masrafı 84 ay için 0,99 dan 0,88 e faiz

En kötü mü bilmem ama teklifin kötü görünüyor.

Hemen hemen aynı dönemde kredi kullanmışız. Benim de oranım 0,99 - 120ay (temmuz 2012)
    31.12.2012 de yeniden yapılandırmak üzere kredi kullandığım Halkbankası'na gittim. Doğrudan 'kredimi başka bankaya taşıyacağımı, yazılı belge istediğimi' söyledim. Önce konuşalım dediler. 0,75 oran 1500 toplam masraf ile akbanktan teklif aldığımı söyledim. Biraz çalışıp verdiği ilk oran;

oran : 0,82
    ceza : %1
    dosya masrafı
    yok.

0,78'e inerseniz kredimi taşımayıp burada yapılandıracağımı, üstü tekliflerde akbanka taşıyacağımı söyledim.
    Merkezle konuşup bilgi vereceğini söyledi, haber bekliyorum...

• Ağustos ayında işbankasından 0.98 faiz oranıyla 67500 tl çektim 120 ay bugün yapılandırma yaptım 115 ay 500 tl dosya masrafı artı %2 erken ödeme 0.79 dan tekrar yapılandırdım aylık ödemem de 58 tl lik bir azalma oldu vade aynı kaldı
  • selamlar üstadlar,

topicte yazanları bir bir okudum ve çektiğim kredinin dosya masrafını almaya çok hevesliyim zira az buz para değil bizim için.

sadece 1 sorum var;

şu an kredim ilgili bankadan devam ediyor 8 yıl ödemesi var. Ben parayı almak için dava vs açarsam banka çektiğim kredinin hemen geri ödenmesini isteyebilir mi ? yada herhangi bir kıllık yapma durumu söz konusu olabilir mi acaba?

şahsen en merak ettiğim durum bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TatanQa

selamlar üstadlar,
    topicte yazanları bir bir okudum ve çektiğim kredinin dosya masrafını almaya çok hevesliyim zira az buz para değil bizim için.
    sadece 1 sorum var;

şu an kredim ilgili bankadan devam ediyor 8 yıl ödemesi var. Ben parayı almak için dava vs açarsam banka çektiğim kredinin hemen geri ödenmesini isteyebilir mi ? yada herhangi bir kıllık yapma durumu söz konusu olabilir mi acaba?
    şahsen en merak ettiğim durum bu.

Böyle birşey mümkün değil. Çocuk oyunu değil bu. Kredi sözleşmesi ayrı şey haksız kazanç için dava açmak ayrı şey.
  • bende mayıs 2012de 96ay 31000 tl 1,03 orandan çektim yapılandırma için halkbankasına basvurdum 0,90 %1 teklif ettiler bende kabul etmedim başka bankaya tasıcam dedim iyi oran alamazsam dedim siz bilirsiniz diyorlar arkadaşlar halkbankasının oranını nasıl aşağı çekeriz arkadaşlar???????????????
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonurakar

Merhaba Arkadaşlar,

Yardımınıza ihtiyacım var. 57 ay taksiti kalan konut kredisinde bankadan bugün öğrendiğim son bilgiler:
    Krediyi mevcut taksit tutarım 573₺ ile ödemeye devam edersem toplamda 32.661₺ ödeyeceğim. Bugün kapatırsam da 23.625₺ ile kredi borcu kapanacak.
    Sizden ricam 23.000₺ veya 20.000₺ ihtiyaç kredisi için bana daha avantajlı bir ihtiyaç kredisi önerebilir misiniz?

NOT: Banka çalışanı ......... bu kredide daha az para ödemenin bir yolu olmadığını iddia edip duruyor.
    Şimdiden teşekkürler...

yardım edebilecek kimse yok mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nabiaga

quote:

Selam arkadaşlar

19-20 ay kadar bir süre kaldı kredinin bitmesine.Bu saaten sonra Tekrar kredi yapılandırma mantıklı mıdır değil midir bunu merak ediyorum.

(% de kaçtan çektiler krediyi hiçbir bilgim yok ama ortalama %1,10 gibi duruyor ve şu anda da faiz oranları daha düşük 2010 a göre)

ben geçen sene 0.76 dan vakıftan almıştım.. keşke daha önce bu işleri takip etselerdi de daha önce yapılandırsalardı.. ama yine de olur. siz bi araştırın.. kalan ana para ne kadar?kalan anapara düşükse ipoteğe ekpertize gerek kalmadan uygun bir oran veren çıkar..

Hocam kalan ana para ortalama 26.000 TL
    Bu durumda yeniden yapılandırma düşünülebilir mi yoksa değmez mi?

• Ben Finansbank'tan 0.86 ile çektiğim 120 aylık kredinin 2 ayını ödedim. Yapılandırma için gittiğimde %25'ini ödemeden yapılandırma yapamazsınız dediler. Böyle birşey var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nagodtumu

Ben Finansbank'tan 0.86 ile çektiğim 120 aylık kredinin 2 ayını ödedim. Yapılandırma için gittiğimde %25'ini ödemeden yapılandırma yapamazsınız dediler. Böyle birşey var mı?

Yok öyle birşey..
  • Kocaeli'nin Darıca İlçesi'nde, bir bankadan aldığı konut kredisini yeniden yapılandıran Bülent Anar, bankanın ödeme planı değişikliği ve erken ödeme ücreti adı altında kendisinden aldığı bin 578 TL'nin iadesi için açtığı davayı kazanarak parasını geri aldı.

Kocaeli'nin Darıca İlçesi'nde, bir bankadan aldığı konut kredisi
    ni yeniden yapılandıran Bülent Anar, bankanın ödeme planı değişikliği ve erken ödeme ücreti
     adı altında kendisinden aldığı bin 578 TL'nin iadesi için açtığı davayı kazanarak parasını geri aldı. 

İlk olarak banka aleyhine Darıca Hakem Heyeti'ne dava açan Bülent Anar, buradaki davayı kazanmasına rağmen banka karara itiraz ederek Tüketici Mahkemesi'ne başvurdu. Gebze 4'üncü Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada bankanın başvurusunu reddeden mahkeme, yasal faizleriyle birlikte bin 578 TL 45 kuruşun Anar'a geri ödenmesine karar vererek, bankaların tüketiciden aldığı bu ücretin haksız olduğuna karar verdi.

10 Yıllık Süre İçinde Dava Açılabilir 

Gebze 4'üncü Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada mahkeme heyeti konut kredisinin erken ödenmesi sebebiyle banka tarafından masraf ve komisyon talep edilemeyeceğine, ayrıca Borçlar Kanunu'nun 146'ncı maddesine göre 10 yıllık süre içerisinde dava açılabileceğine karar verdi. Mahkeme, ayrıca bankalar tarafından hazırlanan tek yanlı tip sözleşmenin haksız şart niteliğinde olduğuna karar vererek bu tip sözleşmelerin geçersiz olduğuna hükmetti.

Kaynak: Bugün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: nagodtumu

Ben Finansbank'tan 0.86 ile çektiğim 120 aylık kredinin 2 ayını ödedim. Yapılandırma için gittiğimde %25'ini ödemeden yapılandırma yapamazsınız dediler. Böyle birşey var mı?

size bu bilgiyi veren ya cahildir ya yeni baslamistir ise ya da art niyetlidir.yaklasik bir senedir takip ediyorum kredi basliklarini ama boyle sacma sapan bir uygulamayi ve sarti ili defa duyuyorum.

• garanti bankasından çektiğim krediyi yapılandırmak için dün tel ile görüştüm.oran 0.78 ve ceza % 2.2
  • quote:

Orijinalden alıntı: PETERSBURG

garanti bankasından çektiğim krediyi yapılandırmak için dün tel ile görüştüm.oran 0.78 ve ceza % 2.2

Vade kaç ay?
  • arkadaşlar az önce BDDK yı (312) 455 65 00 numaradan aradım.bir banka ile alakalı şikayetim olduğunu vurguladım.ilgili birime aktardılar.konut kredisi çektiğimi ve yeniden yapılandırma talebinde bulunduğumu ve bunun için benden % 2.2 talep edildiğini ve diğer bütün bankalarda % 2 alındığını belirttim.Böyle bir uygulamanın asla yapılamayacağını ve yazılı olarak yapılandırmayı yapmadan önce sizden istenilen masrafları ve oranı talep edin bankadan şubeden.ve o evrakları bize gönderin gereği yapılacaktır dendi bilginiz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoadRR

quote:

garanti bankasından çektiğim krediyi yapılandırmak için dün tel ile görüştüm.oran 0.78 ve ceza % 2.2

Vade kaç ay?

36 dı vade hocam.
    11.yi ödeyeceğim bu ay.
  • quote:

arkadaşlar az önce BDDK yı (312) 455 65 00 numaradan aradım.bir banka ile alakalı şikayetim olduğunu vurguladım.ilgili birime aktardılar.konut kredisi çektiğimi ve yeniden yapılandırma talebinde bulunduğumu ve bunun için benden % 2.2 talep edildiğini ve diğer bütün bankalarda % 2 alındığını belirttim.Böyle bir uygulamanın asla yapılamayacağını ve yazılı olarak yapılandırmayı yapmadan önce sizden istenilen masrafları ve oranı talep edin bankadan şubeden.ve o evrakları bize gönderin gereği yapılacaktır dendi bilginiz olsun.

Garanti banada 2.2 dedi fakat 2 si ceza imiş 0,02 side masraf mış yani toplamda 2.2 yapıyor.ama siz 0,78 iyi oran almışsınız bana hala 60 aya 0,80 de ısrar ediyorlar ben 15-20 gün daha bekleyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MALİ MÜŞAVİR

quote:

arkadaşlar az önce BDDK yı (312) 455 65 00 numaradan aradım.bir banka ile alakalı şikayetim olduğunu vurguladım.ilgili birime aktardılar.konut kredisi çektiğimi ve yeniden yapılandırma talebinde bulunduğumu ve bunun için benden % 2.2 talep edildiğini ve diğer bütün bankalarda % 2 alındığını belirttim.Böyle bir uygulamanın asla yapılamayacağını ve yazılı olarak yapılandırmayı yapmadan önce sizden istenilen masrafları ve oranı talep edin bankadan şubeden.ve o evrakları bize gönderin gereği yapılacaktır dendi bilginiz olsun.

Garanti banada 2.2 dedi fakat 2 si ceza imiş 0,02 side masraf mış yani toplamda 2.2 yapıyor.ama siz 0,78 iyi oran almışsınız bana hala 60 aya 0,80 de ısrar ediyorlar ben 15-20 gün daha bekleyeceğim.

bu konu da ciddi bir yasal boşluk var sanırım.bu kurumlarla biz baş edemeyiz desem yeridir.hem onların gücünden kaynaklanıyor hem bizim 'amannn kim uğraşacak'' tarzı bakış açımızdan.

twitter da sabahtan akşama saçma sapan konuları etiketler insanlar ama bu konulara gelince tık yok kimseden.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nabiaga

quote:

Selam arkadaşlar

Hocam kalan ana para ortalama 26.000 TL
    Bu durumda yeniden yapılandırma düşünülebilir mi yoksa değmez mi?

Hocam bankkalardan teklif allin. Siz karar verin..

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.