Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3.537
Cevap
90
Favori
469.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Turkforce

Dostum ING den uzak durun diye birşey yok. Bu duruma göre YKB'den de uzak durun, 0.77 dediği oranı 48 saat sonra 0.85 olarak değiştirdi.

Sonuçta herkes elindeki müşteriden nasıl daha fazla para kazanacağının derdinde. Tek kaçış yolumuz ise başka bankaya geçmek.

Hiç vakit kaybetmeden ne kadar banka varsa masrafları ile birlikte oran al ve kendine tablo yap değerlendir hangisi uyguna geliyorsa transfer et olayı bitir.

kesinlikle uzak durun 100000 tl lik 120 ay çekmiş olduğum 6 taksidini ödemiş olduğum kredimi yapılandırmak için müracaat ettim. 84 ay vadeye düşürmek için bana 1,00 teklif ettiler.
    diğer bankalar kendi müşterilerine yapılandırırken bu kadar vicdasızca davranmıyorlar. örnek normalde 0,80 ise kendi müşterilerine 0,83 , 0,87 dolaylarında teklif veriyorlar.
    ilk kredi çekenler veya yapılandırmak isteyenler ing den uzak durun.. tekrar yapılandırmak isteyebilirsiniz zamanla çünkü şartlar ve durumlar değişebilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: caferkanak

quote:

Orijinalden alıntı: kurtoğlu11

bende mayıs 2012de 96ay 31000 tl 1,03 orandan çektim yapılandırma için halkbankasına basvurdum 0,90 %1 teklif ettiler bende kabul etmedim başka bankaya tasıcam dedim iyi oran alamazsam dedim siz bilirsiniz diyorlar arkadaşlar halkbankasının oranını nasıl aşağı çekeriz arkadaşlar???????????????

banada 3. teklifin sonunda 31 aralıkta %0.5 ceza ile 0.87 faiz oranı verdiler. terbiyesizler. halkbank bu konuda çok uyuz davranıyor. forumlarda aradım en iyi teklifi bi arkadaş 0.82 oran ve %1 ceza ile almış doğruysa.

0,86 dan 0,5 aldım oda 1 kerede teklif istedik ama benim oran çok yüksekti 1,19 dan almıştım banka aklınca okadar düştü bunuda kabul ederler hesabı merkezden bu oran gelmişmiş.
    Ne yapalım yapılandırdık bizde

• quote:

Orijinalden alıntı: barqat

quote:

Orijinalden alıntı: teco1095

bir sorum olacaktı ben krediyi başka bankaya aktardığımda şu anki bankam erken ödeme cezası haricinde birde dosya masrafı alıyormu ((bankana sor demeyin aç kurtlar gibiler zaten alınmıyorsada cahil görünce ne koparsak kardır deyip isterler diye düşünüyorum))vadeyi kısaltmadan yeniden yapılandırabiliyormuyuz bu hafta sonu çok ince hesap kitap yapıp kendime bir tablo hazırlamak istiyorum pazarteside birkaç bankayı dolaşacağım birde aranızda krediyi ilk kullandığınızda ödenen dosya vs. masrafları geri alan varmı

Dosya masrafı krediyi ilk alırken alınıyor. Yeniden yapılandırmayı kendi bankanda yaparsan genellikle %2 ceza alıyorlar.Bazı bankalar ekstra değişik adlar altında masraflar çıkarıyor.
    Başka bir bankaya kredi transferi yaparsan kendi bankana anaparayla birlikte %2 cezasını ve ipotek kaldırmayı ödersin. Ekstra masraf alanı duymadım.
    Yeni bankanda ise anlaşmaya bağlı olarak değişik teklifler sunabiliyorlar. Sadece ipotek ve eksper parasını alan da var, yeni kredi açar gibi tüm masrafları isteyen de var.

thundere nickli arkadaş aşağıda yazılanları önceden açıklamıştı.

1-Aynı bankada yeniden yapılandırma
    Zorunlu olanlar:
    Dask
    İsteğe bağlı:
    Hayat sigortası
    Konut sigortası

Yasal olarak dosya masrafı,ekspertiz bedeli,ipotekleme,ipotek kaldırma,erken kapama,yapılandırma ücreti alamaz.(ANKARA 7. TÜKETİCİ MAHKEMESİ ESAS NO : 2010/858
    KARAR NO : 2011/309

2-Farklı bankaya borç transferi
    Eski bankaya ödenecekler:
    Kalan borç
    %2 Erken kapama cezası
    İpotek fekki(kaldırma)
    Zorunlu olanlar:
    Dask
    Dosya masrafı(tabela)
    İpotekleme
    Ekspertiz ücreti
    Tapu harcı
    İsteğe bağlı:
    Hayat sigortası
    Konut sigortası

Örnek;
    Eski banka
    Ödenecek miktar(kalan anapara)=100.000
    Kalan taksit sayısı=60 ay
    Taksit miktarı=2250 tl
    Erken kapama=2000 tl (%2)
    İpotek kaldırma=350 tl
    Yeni banka
    Ödenecek taksit tutarı=2100 tl
    Dosya masrafı=1200
    Ekspertiz=600
    İpotekleme=200
    Tapu=150
    (DASK,konut ve hayat sigortası dahil edilmedi)

Eski bankada kalsaydım=(2250*60)=135000 tl ödeyecektim
    Yeni bankaya geçtiğim için=(2100*60)+1200+600+200+150+(2000+350 eski banka kapama)=130500 tl ödeyeceğim
    135000-130500=4500 tl kar

çok sağol hocam gayet açıklayıcı olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyrek

quote:

bir sorum olacaktı ben krediyi başka bankaya aktardığımda şu anki bankam erken ödeme cezası haricinde birde dosya masrafı alıyormu ((bankana sor demeyin aç kurtlar gibiler zaten alınmıyorsada cahil görünce ne koparsak kardır deyip isterler diye düşünüyorum))vadeyi kısaltmadan yeniden yapılandırabiliyormuyuz bu hafta sonu çok ince hesap kitap yapıp kendime bir tablo hazırlamak istiyorum pazarteside birkaç bankayı dolaşacağım birde aranızda krediyi ilk kullandığınızda ödenen dosya vs. masrafları geri alan varmı

bayadır araştırıyorum. Başka bankaya geçtiğiniz zaman bütün masraflar tekrar alınıyor (belki hayat sigortanız varsa ondan yırtarsınız), bazı bankalar yapılandırırken miktarı arttırabiliyorlar. ING ile konuştuğumda, evin %75ine kadar tekrar istediğiniz vadede çekebilirsiniz demişti.

Benim garantideki kredime %2,1 ceza ile 0,79 oran önerdiler. Başka bankadan 0,74 aldığımı söyledim, bakalım son teklifleri ne olacak.
    Bu %2,1'i ödeyeceğim, sonra da ayrıca uğraşacağım. En fazla 500lira daha mahkemede kaybederim.

şu anda kafamda olan bankamda yeniden yapılandırma yapıp ödediğim tüm masrafları geri istemek eğer alabilirsem yaklaşık 2000 tl alırım o parayı bir kenara koyup tekrar banka banka dolaşmayı düşünüyorum aldığım parayıda yine masraflara kullanmayı

• Bugün bir tanıdık aracılığıyla yine garanti ile iletişime geçtim. 1.01den çekmiştim. Kalan vade 48 aylık ödemem. 1337. Yapılandırma için verilen oran 0.78 aylık ödeme 1280e düşüyor. Çok birşey farketmiyor gibi görünüyor. 1085 masraf çıkardı. Bu paranın yasal olmadığını tanıdık vasıtasıyla söyledim. Bana izah etti kendince. Diyor ki o arkadaş. Konut kredisini sabit faizli çekmişsiniz bunun bizim bankamızla alakası yok. Bu para mortgage göre alınıyor. Mortgage alırken bu koşulları kabul ettiniz. Mortgage koşulları yasal diyor. Birde dedi ki sonuçta yapılandırmayı siz talep ediyorsunuz. O yüzden falan dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu19

Bugün bir tanıdık aracılığıyla yine garanti ile iletişime geçtim. 1.01den çekmiştim. Kalan vade 48 aylık ödemem. 1337. Yapılandırma için verilen oran 0.78 aylık ödeme 1280e düşüyor. Çok birşey farketmiyor gibi görünüyor. 1085 masraf çıkardı. Bu paranın yasal olmadığını tanıdık vasıtasıyla söyledim. Bana izah etti kendince. Diyor ki o arkadaş. Konut kredisini sabit faizli çekmişsiniz bunun bizim bankamızla alakası yok. Bu para mortgage göre alınıyor. Mortgage alırken bu koşulları kabul ettiniz. Mortgage koşulları yasal diyor. Birde dedi ki sonuçta yapılandırmayı siz talep ediyorsunuz. O yüzden falan dedi.

İyi sallamış

• quote:

Orijinalden alıntı: alternaty

02/01/13 itibari ile kredimi, krediyi çektiğim banka olan İŞbankasında yapılandırdım.
    1,08'den 108 ay çektiğim 180 bini 9 ay taksit ödedikten sonra kalan ana para+bu ayki faizi=173,600 TL'yi
    0,79'dan 72 ay'dan %2 erken ödeme cezası+500tl dosya masrafı ile yapılandırdık. Aylık taksitlerim 300 tl arttı ama totalde 49 bin tl civarı kazancım var...
    Erken ödeme cezası ve dosya masrafı ile ilgili hemen mahkemeye gidecektim fakat bu forumdaki bazı olumsuz mesajlar neticesinde süreci biraz ağırdan almaya karar verdim. Belki bu yıl sonlarına doğru dava açarım... Banka ile daha 6 yıl işim var, kredimi yokulş sürecek abuk sabuk hesap işletim ücreti vs gibi masraflar çıkarabilirler ya da krediler 0,6x'lara düşünce tekrar yapılandırma yapmayabilirler vs..(hoş bu durumda başka bankaya gitme hakkım var)
    Yine de biraz bekleyip şu basında dolanan "dosya masrafları ve erken ödeme cezaları olmayacak" haberlerinin netleşip hatta yasallaşmasını beklesem diyorum olmadı sene sonuna doğru dava açarım zaten dava açma hakkımız 10 yıl olmuş:)

quote:

thundere nickli arkadaş aşağıda yazılanları önceden açıklamıştı.

1-Aynı bankada yeniden yapılandırma
    Zorunlu olanlar:
    Dask
    İsteğe bağlı:
    Hayat sigortası
    Konut sigortası

Yasal olarak dosya masrafı,ekspertiz bedeli,ipotekleme,ipotek kaldırma,erken kapama,yapılandırma ücreti alamaz.(ANKARA 7. TÜKETİCİ MAHKEMESİ ESAS NO : 2010/858
    KARAR NO : 2011/309

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreeeeee -- 4 Ocak 2013; 20:24:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bu_rock01

ben araba almak ıcın yenıkredı cektım ılk taksıdını yenı odedım 0.98den aldım kredıyı yapılandırma yapabılıyormuyum alıntı yapıp cevaplarsanız sevınırım

cevap verıcek arkadasları beklıyorum
  • Arkadaslar akbanktan yapilandirma teklifi alan oldumu.en son 0,87 ve%2 teklif ettiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slc06 -- 4 Ocak 2013; 23:21:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: slc06

Arkadaslar akbanktan yapilandirma teklifi alan oldumu.en son 0,87 ve%2 teklif ettiler.

3-4 hafta önce 0,84 + 1200 tl masraf denmişti.
    Kredi ekspress kaynarca.
    halen yapılandırmadım, beklememi tavsiye etti.
  • Arkadaşlar bu arada bir excel dosyası ekliyorum.
    Faize göre ödeme hesabınızı yapabilirsiniz. Önceden eklendi mi bilmiyorum..

** Buraya ekleyemedim,
    Aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.
    Dosya ödeme vadenizi, faiz oranınızı ve aldığınız kredi miktarını girdiğinizde aylık ödemelerinizi ve toplam ne kadar ödeyeceğinizi vs. bilgilendiriyor.

http://depositfiles.com/files/xm1esznk4
  • Benzer şekilde yeniden yapılandırma / refinansman hesaplarını yapabileceğiniz bir bağlantı:

www.kredisayar.com
  • Arkadaşlar merhaba,
    Bilgisi olanlardan bir konuda yardım rica ediyorum. (önceki sayfalarda geçtiyse lütfen kusura bakmayın)

Halen ödemekte olduğum kredi için bir miktar ara ödeme yapmak istedim. Kalan kısmın tamamını ödemek ya da yeniden yapılandırmak gibi bir durum değil.
    Yalnızca daha erken bir tarihte bitirmeyi istediğim için imkan olunca ara ödeme yapsam dedim.

Görüştüğüm banka görevlisi bana ara ödeme yapmak istediğinizde kalan kısım hesaplanacağı için 175 Lira işlem ücreti vermeniz gerekir dedi.
    Ben konuyu bilmediğim için çok mantıksız bulduğumu söyledim, şube müdürü ile görüşüp sizi arayalım dediler.

Ara ödeme yapmak istediğimde bankanın işlem masrafı gibi bir ücret alma hakkı var mı? Zaman ayırıp anlatır mısınız?

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adepex -- 6 Ocak 2013; 1:59:36 >
  • Arkadaşlar hatırlarsanız THH nin lehime verdiği karardan sonra vakıfbankasına icra takibi başlatmıştım 25 aralıkta, ödemesi gereken 955 TL yi bankanın icra dairesine yatırmış olduğunu öğrendim. 7.icra müdürüyle konuştuğumda bu parayı çekemeyeceğimi çünkü bankanın tedbir koydurduğunu karara itiraz ettiğini sırf yasal faiz dahada işlemesin diye bankanın parayı yatırmış olabileceğini söyledi.Şu an dava devam ediyor ve ne zaman biteceğide belli değil..fakat benim anlamadığım veya öğrenmek istediğim;
    1- kasım başı icra takibi başladı 1 hafta içinde itiraz etmesi gerekmiyormuydu bankanın ettiyse bana neden konuyla ilgili tebligat gelmedi
    2- Bütün bu gelişmeler yaşanırken neden bilgilendirilmiyorum gelişmeleri bizzat adliyeye giderekmi öğreneceğim
    3- madem hakkımda açılan dava var o halde e-devlet şifresiyle neden gözükmüyor
    4- icra takibine yapılan itirazların süresi ne kadardır belli bir süresi var mıdır?
    sorularına yanıt verirseniz memnun olurum şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: adepex

Arkadaşlar merhaba,
    Bilgisi olanlardan bir konuda yardım rica ediyorum. (önceki sayfalarda geçtiyse lütfen kusura bakmayın)

Halen ödemekte olduğum kredi için bir miktar ara ödeme yapmak istedim. Kalan kısmın tamamını ödemek ya da yeniden yapılandırmak gibi bir durum değil.
    Yalnızca daha erken bir tarihte bitirmeyi istediğim için imkan olunca ara ödeme yapsam dedim.

Görüştüğüm banka görevlisi bana ara ödeme yapmak istediğinizde kalan kısım hesaplanacağı için 175 Lira işlem ücreti vermeniz gerekir dedi.
    Ben konuyu bilmediğim için çok mantıksız bulduğumu söyledim, şube müdürü ile görüşüp sizi arayalım dediler.

Ara ödeme yapmak istediğimde bankanın işlem masrafı gibi bir ücret alma hakkı var mı? Zaman ayırıp anlatır mısınız?

Teşekkür ederim.

hocam diyelim ki 20000 bin lira ödeme yapacaksınız.400 lira cezası var.yaptığınız ödeme tutarının yüzde 2'si ceza olarak ceza kesiliyor.

• akbankta 112 ay kalan kredim için 0,80 oran 1.250 TL masraf dediler. içime sinmiyor ama kabul etcem sanırım.
  • Ben de nisan 2012 de 1,10 dan garantiden cektigim kredimi garantide yapilandirmak istiyorum. Ancak banka kalan anapara uzerinden %2,1 erkenkapama cezasi alip 0,76 oranla yapoilandirabilecegini soyledi. BU sekilde de karli oluyor ama ceza odemek istemiyorum bunu belirten mahkeme.kararini da yukarda paylasmis bazi arkadaslar. Bankayi nasil ikna etmeliyim sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jubelyagyu

Ben de nisan 2012 de 1,10 dan garantiden cektigim kredimi garantide yapilandirmak istiyorum. Ancak banka kalan anapara uzerinden %2,1 erkenkapama cezasi alip 0,76 oranla yapoilandirabilecegini soyledi. BU sekilde de karli oluyor ama ceza odemek istemiyorum bunu belirten mahkeme.kararini da yukarda paylasmis bazi arkadaslar. Bankayi nasil ikna etmeliyim sizce?

Bankayı ikna etmeyeceksin hocam. Zaten ikna olmazlar. Ellerinden geldiğince uzatırlar süreci. Sen saf ve hiç birşeye kalkışmayacak bir müşteri gibi gidip kredini alacaksın. Ardından iadesi için dava açacaksın. Yoksa baştan parayı ödememek ve dava açmak gibi bir niyetinin olduğunu anlarlar ise yapılandırmazlar. Hatta cümlelerini şu şekilde kur daha bi cahil sansınlar sizi:
    - Ben istiyorum kredi yapılandırmah.
    --Buyrun şu erken kapama cezası şu da oranımız.
    -Bence çoh güzeldir bu. temam ben sizden yapalandırıyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KaSaLupTR

quote:

en kötü teklif benimki galiba halkbank %1 ceza %1 dosya masrafı 84 ay için 0,99 dan 0,88 e faiz

En kötü mü bilmem ama teklifin kötü görünüyor.

Hemen hemen aynı dönemde kredi kullanmışız. Benim de oranım 0,99 - 120ay (temmuz 2012)
    31.12.2012 de yeniden yapılandırmak üzere kredi kullandığım Halkbankası'na gittim. Doğrudan 'kredimi başka bankaya taşıyacağımı, yazılı belge istediğimi' söyledim. Önce konuşalım dediler. 0,75 oran 1500 toplam masraf ile akbanktan teklif aldığımı söyledim. Biraz çalışıp verdiği ilk oran;

oran : 0,82
    ceza : %1
    dosya masrafı
    yok.

0,78'e inerseniz kredimi taşımayıp burada yapılandıracağımı, üstü tekliflerde akbanka taşıyacağımı söyledim.
    Merkezle konuşup bilgi vereceğini söyledi, haber bekliyorum...

bende böyle bir rest çekeyim o zaman 0,88 i bile genel merkeze sormamız lazım dediler akbanktan kredi kartım var sürekli mesaj çekip arıyorlar kredi için gidip konuşayım teşekkürler bilgilendirme için

Akbank ile 1-2 görüşme sonrası aldığım son teklif;

0,75 faiz oranı
    1680 toplam masraf (dosya+ipotek+ekspertiz)
    84 ay vade

84 ay değil 120 ay olsa da bu oranı vereceklerdi...

akbanka gitmeden önce bilgin olsun istedim...

• quote:

Orijinalden alıntı: caferkanak

quote:

Orijinalden alıntı: kurtoğlu11

bende mayıs 2012de 96ay 31000 tl 1,03 orandan çektim yapılandırma için halkbankasına basvurdum 0,90 %1 teklif ettiler bende kabul etmedim başka bankaya tasıcam dedim iyi oran alamazsam dedim siz bilirsiniz diyorlar arkadaşlar halkbankasının oranını nasıl aşağı çekeriz arkadaşlar???????????????

banada 3. teklifin sonunda 31 aralıkta %0.5 ceza ile 0.87 faiz oranı verdiler. terbiyesizler. halkbank bu konuda çok uyuz davranıyor. forumlarda aradım en iyi teklifi bi arkadaş 0.82 oran ve %1 ceza ile almış doğruysa.

O arkadaş benim.
    Bir msjımda şube ismi de vermiştim ama bu konu başlığında olmayabilir, msjlarımdan görebilirsiniz.
    Pm de atabilirsin emin olmak istersen.

Bu arada 0,82 oranı daha da aşağıya çekecekler, şuan haber bekliyorum.
    Tahminen 0,80 diyecekler. 0,78e inene kadar restleşmeyi sürdüreceğim.
    Akbank'tan aldığım rakamlarla yarışabilmek için 0,78e gelmeleri gerekecek...

Aklıma gelmişken;

Bildiğiniz gibi herkesin bankalar nezdinde bir puanı bulunuyor. Kredi, kredi kart limiti vs gibi tutarlar ve oranlar bordroya, banka puanına, risk durumuna göre onaylanıyor. Tüm bankaların ortak havuzunda bu bilgiler mevcut. Hangi bankadan kredi kartın var (hatta iptal edilenler dahil) limiti ne kadar, nereden ne tutarda kredi kullanmışsın, puanın kaç gibi ihtiyaçları olan birçok bilgiye bu havuzdan ulaşabiliyorlar.
    Ben bankacı bir tanıdığımdan puanımın çok yüksek olduğunu öğrendim. Verilen oranların ve imkanların kişiden kişiye değişmesinin bir sebebi de bu olabilir. Tabi ki en büyük sebep pazarlık ve diğer bankalarla rekabete zorlama...

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.