Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.536
Cevap
90
Favori
469.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: A380

bankanın krediyi yeniden yapılandırma konusunda herhangi bi zorunluluğu var mı? ziraat bankası 0,89 faiz oranlı kredilerini yeniden yapılandırmıyor. keyfi davranıyor. bu konuda bi yaptırım var mı? bddk nın filan herhangi bi yönetmeliği var mı?

??????
  • quote:

Orijinalden alıntı: _numlock_

quote:

Orijinalden alıntı: blackrewolf

faizlerin düşmesi ihtiyaç kredisinede yararmı?
    50.000 tl 60 ay vade 0,92 den ihtiyac kredisi çekmiştim. 27 ay ödedim 33ay kaldı suan. kalan ana para tutarım =30.699 tl ,,, kalan faiz+fonvergi= 6265,58 tl . borcum ihtiyaç kredisi olduğu için kendi bankam yahut başka bir bankadan daha ucuza başka bir kredi çekip kapatmak istiyorum sanırım cezada ödemiyorum konut kredisindeki gibi. yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar. özetle 30.000 tl ye 6265 tl den daha az faiz bindiren bir kredi çekme şansım nedir ? kendi bankam akbank ilk kendi bankamamı gitmeliyim ? henü hiçbir banka ile görüşmedim gezmedim bugun yrn gitmeyi planlıyorum.

burada paylaşırsanız sevinirim bende 20.000 çekmiştim 60 ay vadeli 1,09 dan yapılandırmayı düşünüyorum.

bugun gıdemedım malesef yrnda cuma buyuk ıhtımal haftaya kalıcak gibi , birde cogu kişi haftaya faızler dahda duser bı hafta daha beklemete fayda var demıs haftaya artık. ihtiyac kredisi için bir konu baslıgı varmıydı yahut burda neden pek kımse bılgı sahıbı degıl :)

• quote:

Orijinalden alıntı: blackrewolf

faizlerin düşmesi ihtiyaç kredisinede yararmı?
    50.000 tl 60 ay vade 0,92 den ihtiyac kredisi çekmiştim. 27 ay ödedim 33ay kaldı suan. kalan ana para tutarım =30.699 tl ,,, kalan faiz+fonvergi= 6265,58 tl . borcum ihtiyaç kredisi olduğu için kendi bankam yahut başka bir bankadan daha ucuza başka bir kredi çekip kapatmak istiyorum sanırım cezada ödemiyorum konut kredisindeki gibi. yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar. özetle 30.000 tl ye 6265 tl den daha az faiz bindiren bir kredi çekme şansım nedir ? kendi bankam akbank ilk kendi bankamamı gitmeliyim ? henü hiçbir banka ile görüşmedim gezmedim bugun yrn gitmeyi planlıyorum.

akbank şu anda 0.90 dan o miktarlara kredi veriyor,bende 34000 tl çektim gecen hafta. 0.02 oran icin deger mi bilmem. çok daha düsük oran veren bir banka bulmanız lazım. borc kapatma için derseniz ve geliriniz yüksekse cıkabilir ya da eş calısıyorsa eş kefiliyle veriyorlar.

• Arkadaşlar halk banktan 6 ay önce 0.79 ile konut kredisi çektim. Şu anda 0.67 ile yapılandırma verdiler. Fakat 2424 TL pağa istiyorlar. Toplamda 4000 TL karım oluyor masraf hariç. Ne dersiniz....
  • Arkadaşlar 0,82 den Teb den kredi almıştım. Ana para 63000 Faiz ile toplam 83000 Tl. 24 ayı ödedim. Şimdi yapılandırmayı düşündüm. Dün AKbank ile görüştüm 0,67 den yapılandırabileceğimi söyledi ama 48 ay için , %2 cezadan sonra hiç kar edemediğimi söyledi. Bana biraz saçma geldi açıkcası çünkü arada epey fark var 0,82 ile 0,67 arasında. Yorum yapabilirseniz sevinrirm
  • quote:

Orijinalden alıntı: yy.davut Arkadaşlar halk banktan 6 ay önce 0.79 ile konut kredisi çektim. Şu anda 0.67 ile yapılandırma verdiler. Fakat 2424 TL pağa istiyorlar. Toplamda 4000 TL karım oluyor masraf hariç. Ne dersiniz....
    masraf niye o kadar yüksek.kredi bilgilerini tam olarak yazarsanız bir hesaplayım hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: yy.davut

Arkadaşlar halk banktan 6 ay önce 0.79 ile konut kredisi çektim. Şu anda 0.67 ile yapılandırma verdiler. Fakat 2424 TL pağa istiyorlar. Toplamda 4000 TL karım oluyor masraf hariç. Ne dersiniz....

Kaç yıl çekmiştiniz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yy.davut

Arkadaşlar halk banktan 6 ay önce 0.79 ile konut kredisi çektim. Şu anda 0.67 ile yapılandırma verdiler. Fakat 2424 TL pağa istiyorlar. Toplamda 4000 TL karım oluyor masraf hariç. Ne dersiniz....

Bende 6 ay once vakıftan 0.79 ile yaklaşık 80bin çekmiştim. Aynı bankada 0.67 gibi bir değer ile yapılandırma düşünsemmi acaba... Yazdığınız 2424tl %2 ceza mı, başka ödemelerde mi var içinde acaba? Bunu kredi içine ekleyemiyorlar mı?
  • Allah bu bankaların eline düşürmesin.
    6 ay önce Türkiye Finans'tan (faiz sistemiyle çalışmıyor diye güya) 0.86'dan 125.000 TL konut kredisi çektim.
    Kademeli olduğu için toplam ödeme 179.000 küsür TL. 1.75 TL de masraf.
    Şu ana kadar ödediğim biktar masraflar dahil 10.000 TL.
    Dün yapılandırma için başvurdum. 0.90 dan yapabilrler miş...
    Akbank'a taşıyacağımı söyledeim. Nasıl isterseniz dedi. Kapatma cezası dahil bankaya ödememiz gereken tutar 125.040 TL...
    Yani şu ana kadar tam 10.000 TL hava parası vermiş oluyorum. Hesabımı kapatmaya çalışığımda aldığımdan daha fazlasını vermek zorundayım.
    Diğer bankalardan farklı oldularını söyleyen eyyyy banka. Neden diğer bankaların tüm politikasını yapıyorsun. Sen de %2 kapatma cezası alıyorsun.
    Bunun helali nedir. Ne parası bu? Helal midir bu para? Sen benden hakkın olmayan bir parayı istemiyor musun?
    Madem İslami bir bankasın neden düşene bir tekme de sen vuruyorsun.
    Siz siz olun ne kadar az çekebiliyorsanız o kadar az borçlanın bankaya...

Şimdi gelelim benim soruma.
    Şu anada geri ödeyeceğim miktar 171.000 TL...
    Akbank'tan yapılandırırsam geri ödeyeceğim miktar 161.000 TL.

Bana TF daki kişi kar etemzsin bu oranla dedi. En az 20.000 TL kar olması lazım ki kar et. dedi.
    Ama benim hesabıma göre 10.000 TL kardayım...
    Ne yapmalıyım. Sizce yapılandırayım mı yoksa biraz daha bekleyeyim mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: sahinsah52

Allah bu bankaların eline düşürmesin.
    6 ay önce Türkiye Finans'tan (faiz sistemiyle çalışmıyor diye güya) 0.86'dan 125.000 TL konut kredisi çektim.
    Akbank'a taşıyacağımı söyledeim. Nasıl isterseniz dedi. Kapatma cezası dahil bankaya ödememiz gereken tutar 125.040 TL...
    Yani şu ana kadar tam 10.000 TL hava parası vermiş oluyorum. Hesabımı kapatmaya çalışığımda aldığımdan daha fazlasını vermek zorundayım.
    Diğer bankalardan farklı oldularını söyleyen eyyyy banka. Neden diğer bankaların tüm politikasını yapıyorsun. Sen de %2 kapatma cezası alıyorsun.
    Bunun helali nedir. Ne parası bu? Helal midir bu para? Sen benden hakkın olmayan bir parayı istemiyor musun?

Bana TF daki kişi kar etemzsin bu oranla dedi. En az 20.000 TL kar olması lazım ki kar et. dedi.

6 aydır kira vermiyorsunuz ama...... ya da aldığınız daireyi kiraya verip kira geliri elde ediyorsunuz + daire fiyatları 6 ay öncekine göre değer kazandı bütün bunlar kârınız olmuyor mu?

Ya da söyle soralım siz bankayla sözleşme imzalarken bunları bilmiyor muydunuz?

Sonuçta bir tercih yapmış ve katılım bankasında kredi kullanmışsınız..Bankayı kötülemenin size bir yararı yok. Şu anki bankacılık sistemi böyle.

Bankalar ticari kuruluşlardır,,hayır kurumları değildir..Kârına bakar sizi düşünmez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tornado34 -- 24 Mayıs 2013; 11:51:15 >

• arkadaşlar herkese allah kolaylık versin bankalarla uğraşmak zor gelelim benim konuma

15 ay önce 60 ay taksitli 1.12 faiz oranı ile konut kredisi çektim oranların çok yükseldiği zaman ev almak nasip oldu

5 ay önce yapılandırarak %2 ceza ödeyerek 0.81 den rica minnet yapılandırdık daha düşecek diye bekleyemedik

Şimdi kredi oranlarına bakıyorum başka bankaya transfer konusunda 0,66 verenler var kendi bankamda 0,71 veriyor

benim sorum bi öncekinde %2 ceza ödedim yine kendi bankamda yapılandırsam yine %2 ceza istiyor bundan kurtulmanın yolu varmı

bi arkadaştan duymuştum 1 defa yapılandırma ücreti alınıyor tekrar yapılandırırsak ceza yok diye varmı bilginiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: social

bugun tr nin kredi notu yine yukseldi,buda faizlerde yine dusus demek,benim merak ettigim bakanlar kurulu bankacilikla alakali bir suru duzenlemeye gidiyor,acaba %2 olan cezalari (ayni bankada) kaldiracaklarmi.

selam arkadaşlar denizbanktan 82500 tl çekmiştim 0,78 le.kalan anapara ödemem 81038 tl.yapılandırma güncel oranları kaç acaba bilen varmı.120 ay çektim ve henüz 3 ay ödedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgya

arkadaşlar herkese allah kolaylık versin bankalarla uğraşmak zor gelelim benim konuma

15 ay önce 60 ay taksitli 1.12 faiz oranı ile konut kredisi çektim oranların çok yükseldiği zaman ev almak nasip oldu

5 ay önce yapılandırarak %2 ceza ödeyerek 0.81 den rica minnet yapılandırdık daha düşecek diye bekleyemedik

Şimdi kredi oranlarına bakıyorum başka bankaya transfer konusunda 0,66 verenler var kendi bankamda 0,71 veriyor

benim sorum bi öncekinde %2 ceza ödedim yine kendi bankamda yapılandırsam yine %2 ceza istiyor bundan kurtulmanın yolu varmı

bi arkadaştan duymuştum 1 defa yapılandırma ücreti alınıyor tekrar yapılandırırsak ceza yok diye varmı bilginiz

o cezayı herzaman alıyorlar sadece 2.defada pazarlık ımakanınız var.
    Bugun halkbanktan yapılandırma yapacaktım 0.85 oranımı 0,71 %1 ile,60 aya duşurecektım.200tl vade degişikliği ucretı ıstedıler.bu ne dedım yenı çıktı dedıler.Nereden ne çarpacaklarını şaşırdılar.Derhal bu durumlarla devletın ılgılenmesı gerekıyor.Zaten zor geçinen bizleri birde bu kurtlara yem edıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: torna&do

quote:

Orijinalden alıntı: sahinsah52

Allah bu bankaların eline düşürmesin.

6 aydır kira vermiyorsunuz ama...... ya da aldığınız daireyi kiraya verip kira geliri elde ediyorsunuz + daire fiyatları 6 ay öncekine göre değer kazandı bütün bunlar kârınız olmuyor mu?

Ya da söyle soralım siz bankayla sözleşme imzalarken bunları bilmiyor muydunuz?

Sonuçta bir tercih yapmış ve katılım bankasında kredi kullanmışsınız..Bankayı kötülemenin size bir yararı yok. Şu anki bankacılık sistemi böyle.

Bankalar ticari kuruluşlardır,,hayır kurumları değildir..Kârına bakar sizi düşünmez..

Amacım bankayı kötülemek değil. SAvunmaznıza gerek yok. Sadece diğer bankalardan bir farkının olmadığını söylüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: turizmpsikoloğu

akbank kendi müşterisi için mantıklı bir teklif yapamayacak gibi duruyor.. genel müdürlüğe sorulacakmış.. 0.75 ten çekmiştim. ne diyecekler 0.73 diyeceklerdir. üstelik kapama faizi vesair de isteriz. bu durumda bize borçlu olursunuz falan filan...

halbuki hiçbir şey istemeden 0.67 yi bize de verselerdi kabul edecektik.. faizler 0.60 seviyelerine inecek gibi duruyor.. başka bankaların benzer kampanya yapmasını bekliyorum..

vakıfbank 0.63 faizi verdi.. fakat 550 eksper + 500 dosya + 210 ipotek istiyor.. akbank'tan ayrılmak için %2 kapama ücreti de olunca toplam kar 1000 lira civarı..

borç faiziyle 90binlerde olunca sanki bin liralık kar birşey değilmiş gibi geliyor.. ama bugün abinden istesen veremez belki.. artı mesela cebinde kafadan bin liran olsa gider aracın tüm bakımını yaptırırsın, amörtisör mamörtisör... yalan mı?

aynı şeyi teb'de bana söyledi.
    Bende Garantiye gidiyorum sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: salashtt

Arkadaşlar 0,82 den Teb den kredi almıştım. Ana para 63000 Faiz ile toplam 83000 Tl. 24 ayı ödedim. Şimdi yapılandırmayı düşündüm. Dün AKbank ile görüştüm 0,67 den yapılandırabileceğimi söyledi ama 48 ay için , %2 cezadan sonra hiç kar edemediğimi söyledi. Bana biraz saçma geldi açıkcası çünkü arada epey fark var 0,82 ile 0,67 arasında. Yorum yapabilirseniz sevinrirm

Aynı oran ve aynı anaparaya sahibiz. Sizin krediyi çektiğiniz süre ne kadardı?
    Onu da yazarsanız karınız olup olmadığını daha iyi belirleyebiliriz.

Bende 0,82 oran ile 120 aylık kredi çektim. 2 yıl ödedim şimdi 96 ay kaldı.
    Yapılandırma için Akbank ve Garanti ile görüşüyorum. Onların yapılandırma oranları 0,67 ama istekleri biraz farklı.

• Ben de Finansbank'tan 0.86 ile 170 bin 120 ay çekmiştim. 6 ayını ödedim. Yapılandırma istedim ve Akbank'ın masrafsız 0.67 verdiğini söyledim. Bölgeden teklif aldılar. 0.67 veriyorlar ama %2 ceza + 800 TL (ödeme tablosu değişiklik ücreti) istediler (4100 TL civarı). Ben bu 800 TL'yi ödemek istemediğimi söyleyince de bu sefer 0.71'den yapılandırabiliriz dediler. Akbank'a geçsem tapu, eksper vs. bir sürü ıvır zıvırla uğraşacağım. O 4100'ü ödedikten sonra 28 bin gibi bir kazancım oluyor. Ne önerirsiniz, %2'ye birşey yapabileceğimizi sanmıyorum ama bu 800'den kurtulabilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nagodtumu -- 24 Mayıs 2013; 13:11:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: social

quote:

Orijinalden alıntı: cgya

arkadaşlar herkese allah kolaylık versin bankalarla uğraşmak zor gelelim benim konuma

o cezayı herzaman alıyorlar sadece 2.defada pazarlık ımakanınız var.
    Bugun halkbanktan yapılandırma yapacaktım 0.85 oranımı 0,71 %1 ile,60 aya duşurecektım.200tl vade degişikliği ucretı ıstedıler.bu ne dedım yenı çıktı dedıler.Nereden ne çarpacaklarını şaşırdılar.Derhal bu durumlarla devletın ılgılenmesı gerekıyor.Zaten zor geçinen bizleri birde bu kurtlara yem edıyorlar.

doğru diyosunuz hocam

ben zaten diğer aldıkları %2 ceza için ve ilk aldıkları dosya masrafı için mahkemeye verdim
    tekrar yapılandırırsam bu sefer mahkeme dosyası sıkıntıya düşebilir

neyse bekleyelim bakalım mahkeme sonucunu

• quote:

Orijinalden alıntı: Eriond
    quote:

Orijinalden alıntı: salashtt Arkadaşlar 0,82 den Teb den kredi almıştım. Ana para 63000 Faiz ile toplam 83000 Tl. 24 ayı ödedim. Şimdi yapılandırmayı düşündüm. Dün AKbank ile görüştüm 0,67 den yapılandırabileceğimi söyledi ama 48 ay için , %2 cezadan sonra hiç kar edemediğimi söyledi. Bana biraz saçma geldi açıkcası çünkü arada epey fark var 0,82 ile 0,67 arasında. Yorum yapabilirseniz sevinrirm
    Aynı oran ve aynı anaparaya sahibiz. Sizin krediyi çektiğiniz süre ne kadardı? Onu da yazarsanız karınız olup olmadığını daha iyi belirleyebiliriz. Bende 0,82 oran ile 120 aylık kredi çektim. 2 yıl ödedim şimdi 96 ay kaldı. Yapılandırma için Akbank ve Garanti ile görüşüyorum. Onların yapılandırma oranları 0,67 ama istekleri biraz farklı.
    ne yaptın hocam.neden tebden vazgeçtin.ne dedi size teb?

• 0.79'dan Halkbank'ta çektiğim krediye yine Halkbank %2 ceza 0.69 oran veya %1 ceza 0.71 oran verdi. Hesabıma göre ben de %1 ceza 0.71 oranı seçtim. Vadeyi de 12 ay kısaltacağımı defalarca söylememe rağmen bana ek bir masraftan bahsetmeyen banka, yapılandırma için gittiğimde vadeyi kısalttığınız için %1 cezaya ek 400TL daha alacağız dediler. Ben de banka görevlisine kusura bakmayın size değil 400TL, 1TL bile vermem. Zaten aldığınız %1 ceza bile hukuksuz, aleyhinize kazanılmış yüzlerce dava var, emsal kararlar var, bunu bildiğinizden bizlerden imzalı kağıt alıyorsunuz dedim. 400TL'yi almadan yapılandırıyorsanız tamam ama 400TL'yi vermem, kredimi Akbank'a taşıyorum deyip çıktım. Revize teklif isteyeceğini belirtti, akşama kadar süre verdim. Akşam tekrar öğreneceğim ve büyük ihtimal krediyi Akbank'a taşıyacağım.
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.