Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.536
Cevap
90
Favori
469.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce Garanti'den arandım. 0,68 oran verdiler.
    %2 farkı TEB için ödersiniz + 1000 TL istiyoruz dediler.
    Hali hazırda TEB'de olan kredim 0,82.
    95 ay vadem kaldı ve düşürmek için çabalıyorum.
    Müşteri temsilcisi şubeye yönlendirdi. Onlarla da görüşmeye gideceğim.
    TEB-AKBANK-GARANTİ arasında bir tur daha gideceğim galiba.
    Akbank'ın teklifi ise : %2 + ipotek ücreti (500TL) + konut sigortası (150TL)
    Akbank'ın oranı ise 0,67

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eriond -- 23 Mayıs 2013; 15:02:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdasgun

evet arkadaşlar 8 ay önce garantiden 0,93 ile çektiğim krediyi akbank ile 0,67 masrafsız yapılandırma da son aşamaya geldik. tapu işleri bitti, akbank ın garantiye parayı gönderip garantideki krediyi kapamasını bekliyorum. yarım saat sonra falan gidecem garantiye.
    Tek tek anlatayım olayları;

konutkredisi.com.tr aracılığı ile akbankta 0,67 + masrafsız teklif aldım. Garantiye söyledim 0,93 ten en fazla 0,76 ya inebileceklerini söylediler.
    akbank ile arasında yinede 10.000 tl kadar fark oluyordu o yüzden Akbank ı tercih ettik.

Tapuya 200 TL masraf ödedim. birde expert in iş bilmezliği yüzünden kredi miktarının 3000 TL sini cebimden verdim evi ucuz gösterdiği için ama onu sonuçta krediden düştüğüm için en son hesaplamada yazacağım...
    Akbank konut+hayat+dask bizde olacak dedi. Dedim ki konut+dask tamam ama hayat istemiyorum, onun yerine BES yaptık asgariden ama onuda daha sonra donduracağım bir süre :)

İşin özü toplamda 32000 TL kar ettim, 3200 TL cebimden çıktı expertin işgüzarlığı + tapu masrafı.

Yani 29000TL kardayım diyebilirim...

Ayrıca akbankta işler çok hızlı, garanti ye bir daha asla uğramam tam yolucu banka.

Hocam hayırlı olsun..Merak ettiğim konu şu exper ücreti yok dediler eğer sizin başınıza gelen olay bizimde başımıza gelirse eski exper eve 130 bin dedi bu da atıyorum 120 dedi aradaki fark ne olucak benmi ödücem Akbanka..Hem bu bankanın BES olsun hayat olsun kolay kolay donduracağını sanmıyorum direk avivasaya çeviriyor olayı..

• Benim bildiğim TEB yapılandırmaya ücret almıyor.
  • Akbankta yapılandırma yapan arkadaş biraz daha detay verebilir mi?
    Eski bankasında % lik cezayı yeni krediye mi eklediler?
    Eski bankasında mevcut sigortası var mıydı? Varsa dahin-i mürtehin yaptımı yoksa parasınımı aldı?
    İpotek Fek ücreti ne oldu?
    Sadece 200 Tl masrafla bu iş bitti mi yoksa tüm masrafları akbank verdiği kredinin içerisine mi yedirdi?
    Teşekkürler...
  • Faizler biraz daha düşer mi ? Yoksa bu aralar yapılandırmalı mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: anil

Benim bildiğim TEB yapılandırmaya ücret almıyor.

evet almıyor hocam.
  • akbank kendi müşterisi için mantıklı bir teklif yapamayacak gibi duruyor.. genel müdürlüğe sorulacakmış.. 0.75 ten çekmiştim. ne diyecekler 0.73 diyeceklerdir. üstelik kapama faizi vesair de isteriz. bu durumda bize borçlu olursunuz falan filan...

halbuki hiçbir şey istemeden 0.67 yi bize de verselerdi kabul edecektik.. faizler 0.60 seviyelerine inecek gibi duruyor.. başka bankaların benzer kampanya yapmasını bekliyorum..

vakıfbank 0.63 faizi verdi.. fakat 550 eksper + 500 dosya + 210 ipotek istiyor.. akbank'tan ayrılmak için %2 kapama ücreti de olunca toplam kar 1000 lira civarı..

borç faiziyle 90binlerde olunca sanki bin liralık kar birşey değilmiş gibi geliyor.. ama bugün abinden istesen veremez belki.. artı mesela cebinde kafadan bin liran olsa gider aracın tüm bakımını yaptırırsın, amörtisör mamörtisör... yalan mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: prehistoric

Akbankta yapılandırma yapan arkadaş biraz daha detay verebilir mi?
    Eski bankasında % lik cezayı yeni krediye mi eklediler?
    Eski bankasında mevcut sigortası var mıydı? Varsa dahin-i mürtehin yaptımı yoksa parasınımı aldı?
    İpotek Fek ücreti ne oldu?
    Sadece 200 Tl masrafla bu iş bitti mi yoksa tüm masrafları akbank verdiği kredinin içerisine mi yedirdi?
    Teşekkürler...

Öğrenirseniz burada paylaşırsanız sevinirim benim kredi de iş bankasında akbankta yapılandırmayı düşünüyorum ben de
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Faizler biraz daha düşer mi ? Yoksa bu aralar yapılandırmalı mı ?

daha da düşeceği yönünden bankacı arkadaşlardan bilgi aldık ancak kesinlikle önümüzdeki haftayı bekleyin dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eriond Az önce Garanti'den arandım. 0,68 oran verdiler. %2 farkı TEB için ödersiniz + 1000 TL istiyoruz dediler. Hali hazırda TEB'de olan kredim 0,82. 95 ay vadem kaldı ve düşürmek için çabalıyorum. Müşteri temsilcisi şubeye yönlendirdi. Onlarla da görüşmeye gideceğim. TEB-AKBANK-GARANTİ arasında bir tur daha gideceğim galiba. Akbank'ın teklifi ise : %2 + ipotek ücreti (500TL) + konut sigortası (150TL) Akbank'ın oranı ise 0,67
    teb ne diyor sana hocam.kesin birsey söylemiyorlarmı?senin iş arapsaçına döndü :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: _numlock_
    quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL Faizler biraz daha düşer mi ? Yoksa bu aralar yapılandırmalı mı ?
    daha da düşeceği yönünden bankacı arkadaşlardan bilgi aldık ancak kesinlikle önümüzdeki haftayı bekleyin dediler.
    bence en fazla 0.60 oranına düşülür.benimde bankacı arkadaşlarım var hepsi aynı şeyi söylüyor hocam.çok düşmez bundan sonra diyorlar.inşallah 0.55'leri görürüz diyorum bende.hayırlısı olsun herkes adına. herkes az faiz ödesin şu bankalara keşke..
  • aynen bende katılıyorum.Ne kadar düştü o kadar kardayız.
  • Teşekkür ederim sağol
  • bugun tr nin kredi notu yine yukseldi,buda faizlerde yine dusus demek,benim merak ettigim bakanlar kurulu bankacilikla alakali bir suru duzenlemeye gidiyor,acaba %2 olan cezalari (ayni bankada) kaldiracaklarmi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

Ziraat kredi ödeme gününde yeniden yapılandırıyor. Benim ayın 7 si ödeme günüm. 0.73 oranı kesinleşmiş mi?

evet kesin arkadaşım dün müşteri temsilcim arayıp söyledi...
  • halkbankasından 0.85 faizli aldıgım 100bın için 60 ay 0.67 oran verdıler ama %2 yapılandırma komısyonu ıstıyorlar.Buyuk ıhtımal okudum onaylıyorum dıye bır ımza atmamı isteyecekler.
    imza atsak bıle mahkeme yoluyla bu aynı banka refınans masrafını bu vampirlerden kurtarma ıhtımalımız varmı acaba

http://ekonomi.milliyet.com.tr/-vampir-bankalara-duzenleme/ekonomi/detay/1705958/default.htm
  • faizlerin düşmesi ihtiyaç kredisinede yararmı?
    50.000 tl 60 ay vade 0,92 den ihtiyac kredisi çekmiştim. 27 ay ödedim 33ay kaldı suan. kalan ana para tutarım =30.699 tl ,,, kalan faiz+fonvergi= 6265,58 tl . borcum ihtiyaç kredisi olduğu için kendi bankam yahut başka bir bankadan daha ucuza başka bir kredi çekip kapatmak istiyorum sanırım cezada ödemiyorum konut kredisindeki gibi. yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar. özetle 30.000 tl ye 6265 tl den daha az faiz bindiren bir kredi çekme şansım nedir ? kendi bankam akbank ilk kendi bankamamı gitmeliyim ? henü hiçbir banka ile görüşmedim gezmedim bugun yrn gitmeyi planlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackrewolf

faizlerin düşmesi ihtiyaç kredisinede yararmı?
    50.000 tl 60 ay vade 0,92 den ihtiyac kredisi çekmiştim. 27 ay ödedim 33ay kaldı suan. kalan ana para tutarım =30.699 tl ,,, kalan faiz+fonvergi= 6265,58 tl . borcum ihtiyaç kredisi olduğu için kendi bankam yahut başka bir bankadan daha ucuza başka bir kredi çekip kapatmak istiyorum sanırım cezada ödemiyorum konut kredisindeki gibi. yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar. özetle 30.000 tl ye 6265 tl den daha az faiz bindiren bir kredi çekme şansım nedir ? kendi bankam akbank ilk kendi bankamamı gitmeliyim ? henü hiçbir banka ile görüşmedim gezmedim bugun yrn gitmeyi planlıyorum.

burada paylaşırsanız sevinirim bende 20.000 çekmiştim 60 ay vadeli 1,09 dan yapılandırmayı düşünüyorum.

• FİNANS BANK ta olan kredimi başka bankaya yapılandırma yaparak taşıdım ancak Finansbank SİGORTA poliçelerimi zeyil yapmıyor nereye başvurmalıyım. ?
  • 0,73 ten halkbanktan çekmiştim. 55 ay toplamda ödeme

3. taksiti yeni ödedim. 13. taksitte %80 artacak. Ama ödeme planını değiştirmek istiyorum mümkünmüdür?
  • 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.