Şimdi Ara

Kredi Risk Raporu (KKB) Kampanyaları (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
12
Favori
96.219
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben şimdi bankaya başvursam 10200-8057 =2143 TL mi KREDİ çekebilirim.

Yada kredi kartı almak istesem 2143TL mi verirler bana?

Bilen bir arkadaş bu alttaki resmi , rakamsal olarak yorumlayabilir mi acaba?

Kredi Risk Raporu (KKB) Kampanyaları
  • quote:

Orijinalden alıntı: syruse

Arkadaşlar ben şimdi bankaya başvursam 10200-8057 =2143 TL mi KREDİ çekebilirim.

yanılmıyorsam 10200 tl lik kredi toplam limitiniz var, 8057 tl ise kredi kartlarına borcunuz var
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenahiz

quote:

Arkadaşlar ben şimdi bankaya başvursam 10200-8057 =2143 TL mi KREDİ çekebilirim.

yanılmıyorsam 10200 tl lik kredi toplam limitiniz var, 8057 tl ise kredi kartlarına borcunuz var

Yani bankaya kredi çekmek için gitsem bana 2000TL mi kredi verecek?

Aylık gelirim 1500TL ama

• Orijinalden alıntı: syruse

Aylık gelirim 1500TL ama

bankanın kaç tl vereceği belli olmaz hocam ama fazla vermezler çünkü 8000 tl mevcut borcunuz var
  • halkbank internet bankacılığından başvurdum fakat e-postama hiçbir bilgi gelmedi. halkbankası internet bankacılığından kkb raporu alanlar yarımcı olursa sevinirim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tenahiz

quote:

Aylık gelirim 1500TL ama

Size verilecek kredi ile alakası yok oradaki rakamların.

Şuan ki Kredili hesaplarınızın(kullandığınız) toplam limiti 10.200 TL, Ancak son ayda 8057 TL'lik işlem yapmışsınız.

Gecikmeye girdiğinizden dolayı kolay kolay bankaların kredili ürünlerinden kullanamazsınız diye düşünüyorum.

Mümkünse gecikme yaşadığınız kartın ekstrelerini günü gününe ödeyin.

• 1799 cikti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de geçen merakımdan bakmıştım KKB'den. 1809 kredi puanım ama asıl beni sinir eden Finansbank oldu. Bilmem kaç yıl önce öğrenci kredi kartınızı kapattık diyen Finansbankın aslında kredi kartımı hiç kapatmadığı ve 5TL borç gösterdiğini gördüm. Zaten çok çirkef oldukları için tek çalıştığım bankayken bıraktım her şeyi. 3 ayda bir sürekli hesap işletim kesiyorlar diye hesaplarımı kapamaya karar verdim. Eksi bakiyeye düşüyordu para yatırdım sırf onun için gittim şubeye kapatın dedim gene eksiye düşmüş deli oldum kaldı öyle. Müşteri temsilcisi bir süre sonra pasife düşer kullanmayın dedi ama kredi kartınızı kapattık deyip kapatmayan banka olunca ona da şimdi güvenemedim. Kesinlikle en uzak durulması gereken Finansbank, Garanti de beter ama gene iki üç kampanyasının yüzü suyu hürmetine çekiyoruz.
  • Az önce ben de raporumu aldım.

Kuveyt Türk'ten 2009'da araç kredisi almıştım. Halen ödenmemiş 1 taksidim gözüküyordu.
    Ulan taksitlerim bitmese aracı sattırır mıydınız? Rehin koydurmayı biliyorlar. Aracı sattım 4 yıl oldu onun yüzünden 2 kredi kartım onaylanmamış. Puanımı da olumsuz etkilemiş.

Gerçi buna rağmen 1538 kredi notum gözüküyor fena sayılmaz. İtiraz ettim hemen düzeltildiğine dair mail geldi. Bankayı da arayıp saydım sövdüm.

İyi ki yapmışlar böyle birşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcake± -- 17 Mayıs 2013; 15:15:16 >
  • KKB ye üye oldum, kredi yüklemeye çalıştım fakat kredi kartımdan ödeme alınamadığını söylüyor...Site güveli midir? Sanırım güvenli çünkü Garanti bankasının posunu kullanıyor...
  • Kredi kartınız internet alışverişine kapalı mı?
  • Ben Bankacıyım, Krediler Bölümünde akşama kadar bu ekrandan bakıyorum..
    Tabi işim gereği beleş bakıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hulusi

Ben Bankacıyım, Krediler Bölümünde akşama kadar bu ekrandan bakıyorum..
    Tabi işim gereği beleş bakıyorum :)

Şimsi sormak istediğim bişey var kredi raporum geldi. 2009 da kapatılan 1 kredi kartı 1 kreidli mevduat hesabım var. avukatlık olmuştum miktar 150 TL ( tabi bende biliyorum burda miktarın önemli olmadığını zaten saçma olanda o ) gelelim soruma. Şuan iki kredi kartım var finans ve world. Finan limit 750 kullanım sürem 3 ay borcunda gecikme olmadı. World limit 500kullanma sürem 1 ay gecikme yaşanmadı. Kredi notum 888. Ben Kredi Çekmek istiyorum ama verdiler. Sizce kaç puan olmasını beklemem lazım. Ne kadar çok krediye başvurupta vermezlerse buda kötü bir etki yaratıyor sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcake±

Kredi kartınız internet alışverişine kapalı mı?

hayir degil. hatta 3d secure mesaji da geliyor. sanirim sanal alisveris limitim bitti. ona bir bakayim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar,

Ben ilk olarak Akbank internet şubesinden aldım raporu , burada banka isimleri görünmedi. Kurum kodları A B C diye harflendirilmişti.

Daha sonra KKB sitesine üye oldum ve oradan raporu çektim, bu sefer raporda bütün bankalar görünüyordu.

Şimdi size benim raporları karşılaştırmam doğrultusunda kurum kodlarının hangi bankayı temsil ettiği bankaları yazacağım,

A => HSBC

B => CITIBANK

C => T.İŞ BNK

Ç => GARANTI

D => TEB

E => AKBANK

F => FINANSBANK

G => YAPI KREDI

Ğ => INGBANK
  • quote:

Orijinalden alıntı: inishmore

Ben de geçen merakımdan bakmıştım KKB'den. 1809 kredi puanım ama asıl beni sinir eden Finansbank oldu. Bilmem kaç yıl önce öğrenci kredi kartınızı kapattık diyen Finansbankın aslında kredi kartımı hiç kapatmadığı ve 5TL borç gösterdiğini gördüm. Zaten çok çirkef oldukları için tek çalıştığım bankayken bıraktım her şeyi. 3 ayda bir sürekli hesap işletim kesiyorlar diye hesaplarımı kapamaya karar verdim. Eksi bakiyeye düşüyordu para yatırdım sırf onun için gittim şubeye kapatın dedim gene eksiye düşmüş deli oldum kaldı öyle. Müşteri temsilcisi bir süre sonra pasife düşer kullanmayın dedi ama kredi kartınızı kapattık deyip kapatmayan banka olunca ona da şimdi güvenemedim. Kesinlikle en uzak durulması gereken Finansbank, Garanti de beter ama gene iki üç kampanyasının yüzü suyu hürmetine çekiyoruz.

finansbank + citibank bizde onları kara listeye alalım uzak durulması gereken bankalar diye :)

• Bu kayıt bürosu kredi notumu öğrenmem için benden kredi kartımın ilk 6 hanesini ve daha sonra son 4 hanesini istemektedir.Bu sitenin güvenirliği ne safhadadır.Bu konuda bilgisi olan var mı?
  • Aldım raporu 1809 puan sanırım güzel puan bu arada ben hiç kredi kartlarımın asgari tutarını ödemedim.Devamlı normal borcunu ödedim.Aynı zamanda kredilerimde geçikme vs yoktur.sanırım ondan puan epey yüksek..
  • Bugün işbankasının internet sitesinden Kredi risk raporunu çektiğimde formatın değiştiğini gördüm. Artık puanımda görünüyor.
    Diğer bankalarda aynı şekilde mi bilemiyorum ama muhtemelen onlarda da değişmiştir.
    KKB nin kendi sitesinde puanların göründüğünü söyleyen arkadaşlar olduğu için bir rapor ordan çektim. İş bankasının internet sitesinden verdiği raporla tamamen aynı sayılır.
    Sadece banka kodları yerine bankaların isimleri yazıyor KKB nin sitesinde.

Öncelikle bu raporun çok işime yaradığını söyleyeyim.
    Maaşımın fortis banka yattığı dönemde avans hesabı açılmıştı. Sonra şirket başka bir banka ile anlaşınca burdaki hesaba 116 TL kadar bir borcum takibe düşmüş. Bankadan arayınca hemen borcu kapatmıştım.
    Ancak bu arada Fortsi bank kapandığı için ( daha doğru el değiştirdi ) KKB ye borcun ödendiğine dair güncelleme yapılmamış. Bu sorunu bu rapor sayesinde öğrendim ve hemen araştırma yaptım.
    Forts'i devralan TEB deki müşteri temsilcisini ikna etmek zor oldu ama bir düzeltme dilekçesi çektirdim ve ertesi gün TEB den arayıp hatalı kaydın düzeltildiği bilgisini verdiler.

Puanı düşük olduğu için kredi çekemeyen arkadaşları da biraz rahatlatayım.
    Bir çok arkadaşın da burada yazdığı gibi tek etken puan değil. Şu anki puanım 538 ( ne kadar düşük olduğu anlamak için önceki postlardaki mesajlara bakabilirsiniz)
    ama son 2 ayda 3 adet kredi alabildim. Miktarları çok yüksek değil ama sonuçta kredi alabiliyorum.
    Yalnız burda önemli bir konta var. Geçmişte idari takibiniz olmuşsa. SOn idari takibin üzerinden 6 ay geçmeden kredi başvurusunu sisteme bile giremiyor bankalar.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.