Şimdi Ara

Kredi Risk Raporu (KKB) Kampanyaları (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
12
Favori
96.217
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Breyantin

Boşuna paranızı harcamayın arkadaşlar, size zaten bildiğiniz bilgileri sunuyorlar ve üzerine para alıyorlar bu hizmet için. Önemli olan KKB Büro skorudur ve o skoru malesef paylaşmıyorlar, bir ümit 5 lira verip ben de aldım fakat sadece hangi kredi kartım var, ne kadar borcu vs.. gibi bilinen bilgiler var.
    [Deleted by Admins]
  • Her banka puanı vermiyor, kastettiğim oydu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuceeren

1354 puanım var fakat, 2009 6. ayda takibe girmiş ve girer girmez ödenmiş bir kredi kartı bilgim var sanırım bundan ötürü maaş bankam dışında hiç bir banka bana kredi vermek istemiyor ya da ben verenini bulamadım :) bu 2009 6. aydaki krediyi sildirebiliyormuyuz yoksa 2014 6.ay ı mı beklemek zorundayız? bir de bekledikten sonra mevcut puanımla her bankadan kredi çekebilecekmiyim (mühendisim bekarım 30 yaşındayım:) )

Krediyi sildiremezsiniz fakat o krediyi ödediğinize dair yazı alın bankadan, başka şubeye kredi başvurusna giderken o kağıdı da götürün, zamanında takibe niye gittiğini de açıklarsınız bankaya, sıkıntı olmayabilir ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenahiz

Adios karta başvurdum olumsuz sonuçlandı bende bugün halkbankasından kredi notumu sorgulattım 1789 çıktı. Hiç bir bankaya borcum yok ama ne Bonus kart verdiler nede world kart

Sadece KKB ile kredi verilmez. Bankaların ayrıca kendi iç skorlamaları ve değerlendirme kriterleri vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygunen

quote:

Orijinalden alıntı: oksit

Toplam 118 bin TL limitim varmış Bende yeni öğrendim iyi oldu.

Puanım ise sadece 1413, hiç geciken veya takipte borcum yok.

Bu ay 10 bin TL kadar borç ödeyeceğim onları ödedikten sonra bir daha sorgulatıcam bakalım ne çıkacak.

Ayni sey benimde basima geldi.Cok fazla limitimizin olmasi kredi notumuzu negatif olarak etkiliyomus.Hatta kredi basvurusunda 2 farkli bankada ayni sorunu karsima cikarmisti

KKB Puanı hesaplama yöntemi, ara sıra değiştirilir. Bunun dışında Skorlama kriterlerini, KKB'nın skorlama yapan birimi dışında kimse bilemez. Düz mantıkla, düzenli ödeme, düşük risk-limit, skoru yükselten faktörlerdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: quentin

ben de cuma başvurmuştum bugün geldi notum 1799 en az riskli olan bölgede
    benim raporda banka adları yazmıyor A-B-C.. şeklinde belirtilmiş toplam limitim 32.500 görünüyor bu ne işe yarar
    bi de bu raporda Ödeme Performansı/Toplam Borç /Gecikmedeki Borç bölümünde neye dikkat etmemiz gerekiyor.
    raporda hata olup olmadığını veya yanlış bir işlemi nasıl anlarız

Banka adları kapalı şekilde payaşılır, isim verilmez. Limitten çok, ödeme düzeni, aylık ödeme / maaş gibi rasyolar daha önemlidir. Raporda hata olup olmadığını direk anlarsınız, kredilerinizle ilgili yanlış bilgi varsa kontrol edin, anlaşılır.
  • Raporunuzu KKB üzerinden aldığınızda, artık bankaların isimleri ve kkb skorunuz vs herşey apaçık gözüküyor bilginize!

4 yıl önce kapattığım ama takipten düşürmedikleri borçlu olarak gösteren bir banka vardı bulamıyordum şimdi ayan beyan ortaya çıktı ve bu ay takipten çıkarmışlar beni. Şerefsiz bankada finansbank olmakla birlikte elli kere aradım kendilerini bizde temizsiniz diye sallamışlardı hep!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Natsukaw.S

Raporunuzu KKB üzerinden aldığınızda, artık bankaların isimleri ve kkb skorunuz vs herşey apaçık gözüküyor bilginize!

bende kkb üzerinden aldım raporumu hesabım ve k kartım olan tüm bankaların isimleri mevcut...
  • quote:

Orijinalden alıntı: liberty_15

quote:

Orijinalden alıntı: Natsukaw.S

Raporunuzu KKB üzerinden aldığınızda, artık bankaların isimleri ve kkb skorunuz vs herşey apaçık gözüküyor bilginize!

bende kkb üzerinden aldım raporumu hesabım ve k kartım olan tüm bankaların isimleri mevcut...

KKB ne kadar ücret alıyor?
  • 2,30 tl alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucastorn

quote:

Orijinalden alıntı: tenahiz

Adios karta başvurdum olumsuz sonuçlandı bende bugün halkbankasından kredi notumu sorgulattım 1789 çıktı. Hiç bir bankaya borcum yok ama ne Bonus kart verdiler nede world kart

Sadece KKB ile kredi verilmez. Bankaların ayrıca kendi iç skorlamaları ve değerlendirme kriterleri vardır.

++ bende bankadan öğrenmiştim.temsilci şimdiye kadar en baba 1600 puan civarı gördüm demişti.burada ki 1900 puanlardan başka bankaların kendi puanlarıda var sanırım.
  • 2.30 tl çekildi karttan kadir bey
  • quote:

Orijinalden alıntı: liberty_15

2.30 tl çekildi karttan kadir bey

Teşekkür ederim, ek olarak SMS gönderildiği için sanırım 0,50 Kuruş'ta operatöre gidiyor?
  • halkbank internet bankacılığından başvurumu yaptım bakalım.
  • 1751 görünüyor bende.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kkb den sorgulayın. Banka isimleri de çıkıyor. Çok daha bilgilendirici.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kkb den aldım gerçekten banka isimleri yazıyor, puanı da yazıyor. halkbanktakinden bişey anlamamıştım.
    puanım 1809, iyidir sanırım? en az riskli bölgedemişim. performans hep 0000... yani zamanında ödeme
    ondanmıdır nedir, denizbanktan ikidebir 150 bin konut, 50 bin taşıt krediniz hazır gelin alın diye mesaj gelip duruyor. ulen tam maaşım yetmez taksidi ödemeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2y -- 29 Nisan 2013; 21:25:42 >
  • halkbank'tan cevap geldi. öğrenciyim, öğrenim kredisi alıyorum. 4 yıldır 2 kredi kartım var ama tekinin borcunu son 6 aydır asgari yatırıyorum. hiç bir kefilim de yok.
    puanım 1477. performans bölümünde de bi dolu sıfır var. bu, iyi bi şey mi?
  • bu raporu almak isteyenler kkb artık ekndi internet şubesindende veriyor bu raporu ve 2.30 tl. Üstelik bankadan aldığınızdan raporda kredi puanınız görünmüyor.KKB raporunda ise görünüyor.www.kkb.com.tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

bu raporu almak isteyenler kkb artık ekndi internet şubesindende veriyor bu raporu ve 2.30 tl. Üstelik bankadan aldığınızdan raporda kredi puanınız görünmüyor.KKB raporunda ise görünüyor.www.kkb.com.tr

Bankadan alınan raporlar da da puan gözüküyor.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.