Şimdi Ara

Kredi kartının mantığını biri bana anlatabilir mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
0
Favori
6.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bunun olayını hala anlayamadım mesela sana 2000tllik bi kart veriyor gidip 500liralik bise alıyorsun karttan 500lirayi çekiyor. Eğer taksit yapmak istersen daha da çok çekiyor ama yine de o ürünün ücretinin tamamını çekiyor.

Şimdi ay sonu 2000tlnin hepsini bitirdin diyelim içindeki para da bitmiş oluyor hiçbir sey alamıyorsun minimum ücretini yatırırsan yatırdığın kadar yer açılıyor kartta yani bu saatten sonra iş nakit para mantığına dönüyor sadece borçlanmis oluyorsun üstüne aylık kullanım ücreti şu bu birsuru ıvır zıvır çekiyor.

Şimdi bu kartın olayı ne o zaman? 2000liralik kredi çekmek kredi kartı kullanmaktan 100kat daha mantıklı değil mi?

Ürünün ücretinin tamamını çekiyorsa taksitin mantığı ne? Elimde o kadar para varsa ürünü alırım bidaha taksit falan uğraşmam tamamen benim olur o alışveriş orada biter zaten?

Hiç kredi kartı kullanmadım ve kullanmayi da düşünmüyorum bunu kullananlar neden kullanmaya devam ediyorlar ilk başta içi para dolu kart almanın cazibesine düşüp tuzağa mı geliyorlar çünkü ben bi mantık bulamadım bunda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kredi çekersen her türlü faiz ödersin, kredi kartında faiz ödemezsin. 2bin lira nakitin var, 4k lık ürün almak istiyorsun diyelim. 2bin de kredi kartından kullandın 6 ya böldürdün 0 faiz. Senin anlayamadığın ürün ücretinin tamamını çekiyor diyorsun, ama senin parandan çekmiyor, o zaten bankanın parası. Yani zaten o para senin değil, iş nakit para mantığına falan dönmüyor. Sen onu kullanıp her ay bir kısmını rahat rahat ödüyorsun. Elinde nakit varsa zaten düz ödersin, ha ben nakitim oldu mu bile takside böldürüyorum o parayla baska is yapıyorum. Aylık kullanım ücreti falan yok. Kredi kartı, bedava para demek değildir. Yaklasık 6-7 aydır 2bin tl borcum var ama hiç faiz ödemedim, çünkü her ay parayı döndürüyorum. Umarım anlatabilmisimdir.

• Babam 20 yıldır kredi kartı kullanır 1 kere bile limiti bitirmedi ve 1 kere bile asgari ödemedi.

Her zaman tam ödedi.

Bir insan harcamasını kontrol edemiyorsa akli dengesini sorgulaması gerekir.

• Kredi çekersen faiz ödersin, kredi kartı kullanırsan ekstre borcunun tamamını ödediğin sürece faiz ödemezsin.

Bir de puan vs olaylarını takip edersen ekstra kara geçiyorsun.

Bu arada 2000 lira falan olmuyor kart limitleri daha çok oluyor.

• Nakit taşımaktan kurtarıyor, vergi kacirmayi onluyor, daha birsuru faydasi var.
  • kredi çekersen her türlü faiz ödersin, kredi kartında faiz ödemezsin. 2bin lira nakitin var, 4k lık ürün almak istiyorsun diyelim. 2bin de kredi kartından kullandın 6 ya böldürdün 0 faiz. Senin anlayamadığın ürün ücretinin tamamını çekiyor diyorsun, ama senin parandan çekmiyor, o zaten bankanın parası. Yani zaten o para senin değil, iş nakit para mantığına falan dönmüyor. Sen onu kullanıp her ay bir kısmını rahat rahat ödüyorsun. Elinde nakit varsa zaten düz ödersin, ha ben nakitim oldu mu bile takside böldürüyorum o parayla baska is yapıyorum. Aylık kullanım ücreti falan yok. Kredi kartı, bedava para demek değildir. Yaklasık 6-7 aydır 2bin tl borcum var ama hiç faiz ödemedim, çünkü her ay parayı döndürüyorum. Umarım anlatabilmisimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuksws_99 -- 30 Ocak 2021; 15:39:40 >
  • Olm bu adama laf anlatmayın la bu aşıyla bil geyts bize çip takacak diyen bir tip. Bide deve idrarı üzerine doktora yapıyormuş. He deyip geçin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modern tefecilik
    Parası olan banka kartı kullanır
    Olmayan kredi kartı

• kullanmasını bilene kredi kartı candır. Kullanmasını bilmiyorsan o kredi kartın limitini düşük tutacaksın ve hiçbir zaman asgari tutarını ödeyip borcumu ödedim diyip kendini kandırmayacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRI CLICK 0.7 -- 30 Ocak 2021; 15:41:1 >
  • Üniversite yıllarımdan beri kredi kartı kullanırım bazı banklar yılda bir defa kart aidatı ücreti alıyorlar onun içinde eğet maaş bankandan kredi kartı alırsan o aidatı da iptal ettirebiliyorsun. İnternet alısverişlerinde kredi kartıma baglı sanal kartla alışverişvyapıyorum bence büyük bir kolaylık sağlıyor yoksa kağıda ödeme havale vs uğraşırsaın ...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • nuksws_99 N kullanıcısına yanıt

Hocam tamam da sonuçta yine elinde 4k para var ve 4knin tamamını harcamış oluyorsun ve paran bitiyor üstelik 2klik da borca girmiş oluyorsun sonra çalışıp kazandığın parayla da o borcu ödüyorsun nakit 4k ile almış olsan borç falan olmayacak para falan da döndürmeyeceksin o alışveriş orada bitmis olacak. Yani sen sürekli sana verdikleri 2bin liralık parayı döndürüp duruyorsun onun yerine borcsuz bi şekilde nakit 2k ile alışverişi bitirip kazandığın parayı da borç yerine kendi cebine atabilirsin.

Yani kredi kartının ilk seferde sana hiç yoktan verdikleri o limitin olan para dışında hiçbir artısı yok dertsiz başına dert alıyorsun sadece. Onun yerine 4k nakit paranı papara gibi kartlara at her ay o parayı döndür kimseye de borcun olmasın aynı mantık.

• arapaşığı A kullanıcısına yanıt

Kes lan Allahın bedevisi git zemzem suyu içip cübbeli ahmet hoca izle sen  

• Babywolf kullanıcısına yanıt

Hocam olay nakit taşımayıp kartla ödeme yapabilmekse papara, ininal gibi kartlar var üstelik borç 0 kendi paranı kullanıyorsun aynı mantık?

• TulparHAN kullanıcısına yanıt

Tamam da kredi kartının avantajı nerede borcun tamamını ödüyorsa ilk kartı aldığı zamanki eline geçen para dışında ne artısı var bu kartın?

• *Para taşımıyorum.

*İnternet den alışveriş yapıyorum.

*Esnaf vergi kaçıramıyor.

sayılmayacak kadar avantajı var.

Ininal, papara vs kullanabilirsin hiçbir yere de borç odemezsin ya da banka kartı kullanabilirsin yine borç ödemezsin? Bunlar avantaj değil.

• Prensip olarak ön ödemeli kart kullanmıyorum.

Hocam sen desene suna harbiden niye kullanıyorum ben bu kredi kartını diye  

• Bankanın amacı zaten seni bu kartla kendine borçlandırmak.

Kullanıcı karttan çektirince sanki para vermiyormuş gibi 3 liralık bir şey alacağına 10 liralık alıyor. Kullanmasını bilirsen çok güzel bir icat 9 kardeşten iyidir. Kullanmasını bilmezsen çok beter bir icat.

• Arkadaşım benim maddi sıkıntım yok. İstediğim an 20 bin tl limitli kart ile istediğimi alırım.

Ön ödemeli kart neden kullanayım ruh hastası mıyım ?

neden kendimi kısıtlayım ?

• Asgari ücret çalışan birisin diyelim aylık 2800 alıyorsun.

Alacağın ürün 2000 lira olsun. Bunu taksitle değilde direk versen 800 lira sana kalacak nasıl geçineceksin o 800 lirayla ?

Taksitli alsan yavaş yavaş ödersin paran sana kalır hem. Gidip her ürünü taksitsiz alsan aç kalma ihtimalin var.

Bugün iphone almaya kalksan en az 10.000 vereceksin, taksizsiz alamazsın en az 4-5 asgari ücret ediyor. O yüzden taksitli ödemek işine gelebilir.

Çok paran varsa taksitli almazsın orası ayrı. Ayrıca kredi çekmek mantıklı değil, örnek veriyorum 5 bin lira kredi çekiyorsan faizi ile 10 bin geri ödüyorsun.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.