Şimdi Ara

Kredi Kartı Gerekli Mi ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bildiğiniz gibi çevremizdekilerin büyük bir kısmı kredi kartı borçlusu (ödemekte zorlananlar). Yıllardır da böyleydi.

Acaba sorun kişilerde mi yahut kredi kartı sisteminde mi ? Bu sisteme giren her zaman borçlu mu çıkıyor ?

Aramızda uzun yıllardır (+10) kredi kartı kullanıp her ekstresini duzenli ödeyen var mı merak ediyorum ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evenko -- 22 Eylül 2023; 21:18:40 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Gelir/gider dengesiyle ilgili bence temelde.

Yoksa insanlar neden borçlu dolaşmak istesin ki? Bir defa fon bozdurmayı unuttuğum için 1 gün geciktirmiştim son 10 yılda ertesi gün hemen ödemiştim onuda. Bu aksiyonu saymazsak bugüne kadar geciktirmedim hiç bir kart, kmh veya krediyi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • trovin T kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için teşekkür ederim hocam

• İssizsizken borcum yoktu,şu an bir isim ödemem gereken 7 kredi 3 kredi kartım var.Ben değil milyonlar bu şekilde.Kredi kartı doğru kullanırsan iyidir lafı sazan avidir.
    Kartı alan batıyor bilader

• lithran kullanıcısına yanıt
    Benim de demek istediğim bu; kredi kartı sistemi insanları borçlu çıkarmak üzerine mi kurulu

• Cebinde para var ,canın dondurma istedi ne yaparsın alırsın.
    Paran yoksa kartin var ne yaparsın alırsın.
    Cebinde paran yok dondurma alacaksın ne yaparsın hayal kurarsın olay bu.
    Kredi kartı tamamiyle size faizle verilen borcdur.
    Bu borç artık mevcut hükümetle sahada fazla alınan bir sıcak para konumunda.
    Bulaşmayın 1 ile başlayıp onlarca kartı olan ondan ona çevirmeye uğraşırken maaşına haciz gelen arkadaşlarım var

• Kullanmana göre değişir.Bu enflasyonlu ortamda taksit gibi bir nimeti kullanarak karlı çıkmak var veya kazancından çok gereksiz harcama yapıp borç batağına batmak var. Ayrıca kredi çekmek istediğinde bankanın baktığı şeyler gelir ve kredi puanı. Kredi puanı için kredi kartı ile borçlanıp, düzenli ödemek en kolay yol. Ben almanı tavsiye ederim eğer kendine güvenmiyorsan limitini belli düzeyde tutup kendini deneyebilirsin.

• Benim çevrede öyle çok borclu yok boş adam da yok..

Boş işler peşinde hava atayım, iphone kullanayım, cakam olsun diye hesabını bilmeyen 3 - 5 kişidir borç batağında

Kapitalizme kendini kaptırırsan yakanı kurtaramazsın

Ayağını yorganına göre uzatırsan sorun yok. Yorganı kullanmayı bilenler sorun yaşamaz.

Kart kullanımını fırsata çevireceksin

25 sene önce bilmeden bir kaç kere cüzi faiz ödedim, sonrası sıfır faiz.

her şeyi usulünce kartın geçtiği şekilde alırım. kredi puanım en üstte

3 kart var.

2019 da kızım erasmus için Almanyaya uçakla benim maximile puanlar ile gitti ve geldi

Cebimden 5 kurus cıkmadı

Şu anki almanya git - gel uçak parasını düşünemiyorum bile..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 14 Eylül 2023; 9:22:21 >
  • ben yurt dışında otururken hiç kredi kartı kullanmadım. Türkiye ye yerleştikten sonra maaş euro olduğundan kredi karti kullanmaya başladım. Maaş euro olunca kredi kartı faizleri benim için avantaja dönüştü. Hatta ihtiyacım olmasada kredide kullandım. Mesela 3 sene evvel bir devlet bankasından 250 bin tl kredi çektim. Maaşıma bakarak ertesi gün verdi banka.250 bin tl o zaman 32000 euro yapıyordu ve ayda 5900 tl 5 senelik kredi. 5900 tl de o zaman 800 euro aylık ödemeye geliyordu.

Şimdi 5900 tl 200 euroya tekabül ediyor. Yani aslında banka çok zararlı. bende çok karlıyım. Şu anda böyle bir imkan yok zira döviz artmıyor ve kredi faizleri çok

• Kredi kartı alan batmaz. Kredi kartı kullanmayı bilene babanın oğluna yapmayacağı iyiliği yapar. İyi ki kredi kartlarım var. Sahip olduğum şeylerin büyük kısmı kartlar sayesinde.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Sorun kartlarda değil kişilerin gelir gider dengesini yapamamasında.(benim fikrim) Kredi kartlarından çok fayda gordum. Taksitli nakit avans, 9-12 taksitle aldığım ürünler, kredi kartından kazandığım puanlar.. 10 yılda 1 kere geç ödeme yapmadım, peşin parayı bu enflasyon ortamında neden direkt ürüne bağlayayım ama bunu yaparken son taksite kadar aklımın bir kenarında borcum durur.

• https://www.youtube.com/watch?feature=shared&v=sbryFy39flY

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.