Şimdi Ara

Kredi Kartı ile Taksitli Altın Alımı Yaparak Borç Taksitlendirme (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
24
Favori
76.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kimone

quote:

Orijinalden alıntı: Güven

1500 TL ile altın alıp 150 TL kesinti ile 1350 TL paraya dönüştürmüşsün.

Şu şekilde yapamaz mıydın ?

Sanalpazar'dan banka hesaplarının olduğu herhangi bir üyelikle 1500 TL'lik bir ilan açıp başka bir üyelikle peşin fiyatına 12 taksit ile satın alabilirdin. Sanalpazar %5 komisyon aldığı için eline nakit 1425 TL para geçmiş olurdu.

Sanalpazar en düşük komisyon ile maksimum güvenilirliği olan site. Onun dışında eğer sağlam siteler bulunabilirse e-ticarette %3 komisyon alan sitelerde var. Yüksek meblağlar için %1 - %2'nin önemi büyük.

Ben bu şekilde birkaç arkadaşımın kredi kartı borcunu topladım.

Anlatmış olduğunuz sistemi 1 kez yaptım.
    Bacanağım sanalpazar'da bana özel ilan açtı ben kredi kartım ile 12 taksitle ödeme yapıp % 5 komisyonla elimize nakit para geçti
    Acaba % 3 komisyon uygulayan sanal alışveriş sitesi hangisi ?

Hocam şuan anımsayamadım. Hızlıhesapmıydı neydi, tam adını bulunca yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Akbank Axess borcum bitti. Banka tarafından %20 civarında limit arttırımı da yapılmış.
    TEB World'de ise 190 TL kadar borç var. Haftaya ödediğimde borcum tamamen bitmiş olacak. %80 civarında limit arttırımı da yapılmış.

Konunun 1 ve 3. sayfalarını okudum.

Şahsi tavsiyem, limit artırımını onaylama. Hazır borçları da toplamışken, bundan sonra yapacağın alışlarda, zaruret derecesinde mecbur kalmadıkça taksite de girme. Kartlardan da birini iptal ettir ve sadece birini bırak.

Birisi yukarıda birkaç kredi kartının borcunu ancak 13 bin lira kredi çekerek kapattığını yazmış. Benzeri durumu babam yıllar önce yaşamıştı. Bu bana ders oldu. Şu an sadece tek kartım var ve taksitli alım hiç yapmıyorum. Ekstre geldiğinde, borcun tamamını kapatabilmek için de sadece param varken kredi kartını kullanıyorum, yoksa kullanmıyorum. Kullandığımda da tek çekim alıyorum. Ekstre geldiğinde de borcun tamamını kapatıyorum böylece.

@irfan7800:
    Er-geç yakalanırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Akbank Axess borcum bitti. Banka tarafından %20 civarında limit arttırımı da yapılmış.
    TEB World'de ise 190 TL kadar borç var. Haftaya ödediğimde borcum tamamen bitmiş olacak. %80 civarında limit arttırımı da yapılmış.

Konunun 1 ve 3. sayfalarını okudum.

Şahsi tavsiyem, limit artırımını onaylama. Hazır borçları da toplamışken, bundan sonra yapacağın alışlarda, zaruret derecesinde mecbur kalmadıkça taksite de girme. Kartlardan da birini iptal ettir ve sadece birini bırak.

Birisi yukarıda birkaç kredi kartının borcunu ancak 13 bin lira kredi çekerek kapattığını yazmış. Benzeri durumu babam yıllar önce yaşamıştı. Bu bana ders oldu. Şu an sadece tek kartım var ve taksitli alım hiç yapmıyorum. Ekstre geldiğinde, borcun tamamını kapatabilmek için de sadece param varken kredi kartını kullanıyorum, yoksa kullanmıyorum. Kullandığımda da tek çekim alıyorum. Ekstre geldiğinde de borcun tamamını kapatıyorum böylece.

@irfan7800:
    Er-geç yakalanırsın.

Artık problem olmaz. Limiti arttırdılar ama ancak işime gelir bu saatten sonra. Zira iradeliyim bu tip konularda. Olası bir durumda tekrar kredi kartı alma ihtimalimiz zayıf olduğu için eldekileriden de olmayayım diyorum. Şu an olması gerektiği gibi herşey. Son bir planım daha var onu da rayına koyunca defter kapanmış olacak benim için.

• Faydalı bi konu herkes görsün yukarı
  • Bu ay defteri kapatmak için vurgunu Garanti Bonus'a yapıyorum. Bu da olunca rayına oturtmuş olacağım. Yayın, yapın, yaptırın.
  • quote:

Bu ay defteri kapatmak için vurgunu Garanti Bonus'a yapıyorum. Bu da olunca rayına oturtmuş olacağım. Yayın, yapın, yaptırın.

teşekkürler verdiğin bilgiler çok faydalı yarın altın alımı yapıcam garantiden 2100 tl lik. ama hemen bozdurmam gerekiyor çünkü parayı yatırmak için borç alıyorum. anlık bozdurursam ne kadar zararım oluyor garanti bankası gram altında ?
  • quote:

Bu ay defteri kapatmak için vurgunu Garanti Bonus'a yapıyorum. Bu da olunca rayına oturtmuş olacağım. Yayın, yapın, yaptırın.

Geçen ay kredi kartı 950 tl geldi maaş aldığımda bir köşeye ayırdım günü gelsinde ödeyeyim dedim. Bayramdan sonra ki ilk gün Galatasaray-fb maçı vardı şeytan dürttü üste bas parayı diye :( hay basmaz olaydım ilk defa tutmadı iddaa kredi kartı parasıda gitti böylece.
    kartta limit vardı taksitli avans çekip 250-300 tl zararla kapatalım dedim o da borcumun son günü geçtiği için vermedi banka
    gs bonus vardı sadece bende gittim kuyumcudan 195 tl zararla bilezik aldım bozdurup kartı ödedim.
    bundan sonra iddaaya tövbe

• quote:

Orijinalden alıntı: awdasase

quote:

Geçen ay kredi kartı 950 tl geldi maaş aldığımda bir köşeye ayırdım günü gelsinde ödeyeyim dedim. Bayramdan sonra ki ilk gün Galatasaray-fb maçı vardı şeytan dürttü üste bas parayı diye :( hay basmaz olaydım ilk defa tutmadı iddaa kredi kartı parasıda gitti böylece.
    kartta limit vardı taksitli avans çekip 250-300 tl zararla kapatalım dedim o da borcumun son günü geçtiği için vermedi banka
    gs bonus vardı sadece bende gittim kuyumcudan 195 tl zararla bilezik aldım bozdurup kartı ödedim.

borcun son günü geçtiğinde nakit avans çekememeyi yeni öğrendim. garanti bankası böyle bişey uyguluyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: XaSe®

quote:

quote:

borcun son günü geçtiğinde nakit avans çekememeyi yeni öğrendim. garanti bankası böyle bişey uyguluyor mu

vallahi tam emin olmak için 3 şubesine gittim garantinin sordum diyor lar ki; borcunu kapamadan nakit avans çekemezsin. dedim böyle böyle yeni birşey çıkmıştı kredi kartı borcumuzu taksitli nakit avans çekip kapatabiliyorduk diye kadın diyor borcunuzu kapatmadan olmaz.
    kartımda limit var 1000 tl çekmek istedim 0.00 limit var diyor ama alışveriş yapabiliyorum. neyse lanet olsun dedim. eğer taksitli avans çekseydim 300 faiz ödiyecektim 1 senede. bende altın alıp 200 zararla kurtardım günü.

• quote:

quote:

quote:

quote:

vallahi tam emin olmak için 3 şubesine gittim garantinin sordum diyor lar ki; borcunu kapamadan nakit avans çekemezsin. dedim böyle böyle yeni birşey çıkmıştı kredi kartı borcumuzu taksitli nakit avans çekip kapatabiliyorduk diye kadın diyor borcunuzu kapatmadan olmaz.
    kartımda limit var 1000 tl çekmek istedim 0.00 limit var diyor ama alışveriş yapabiliyorum. neyse lanet olsun dedim. eğer taksitli avans çekseydim 300 faiz ödiyecektim 1 senede. bende altın alıp 200 zararla kurtardım günü.

Saol öğrendiğim iyi oldu. Başka türlü çekeriz bizde içindeki parayı

• quote:

quote:

teşekkürler verdiğin bilgiler çok faydalı yarın altın alımı yapıcam garantiden 2100 tl lik. ama hemen bozdurmam gerekiyor çünkü parayı yatırmak için borç alıyorum. anlık bozdurursam ne kadar zararım oluyor garanti bankası gram altında ?

%10 tahmini zarar olur.

• konu başka yönlere sapmış ama ben yinede yazayım.. :-)
    bugün kuymcuları dolaştım.. bi fiyat alayım diye.. 50 gr altını 5500 civarı 12 ye bölüyorlar.. yani normal fiyatın 1000 tl fazlasını talep ettiler.. %20 üstüne koyuyolar.. şuan ki kredi kartlarında taksitli nakit avans kampanyasından yararlansak iş maximum 4000 tl ye 384 tl istiyorlar.. halkbankparaf daha da az istiyor.. yani kuyumcular hiç uyguna gelmedi.. int'den altın almak daha uygun bu kuyumcu fiyatlara göre..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nabiaga

konu başka yönlere sapmış ama ben yinede yazayım.. :-)
    bugün kuymcuları dolaştım.. bi fiyat alayım diye.. 50 gr altını 5500 civarı 12 ye bölüyorlar.. yani normal fiyatın 1000 tl fazlasını talep ettiler.. %20 üstüne koyuyolar.. şuan ki kredi kartlarında taksitli nakit avans kampanyasından yararlansak iş maximum 4000 tl ye 384 tl istiyorlar.. halkbankparaf daha da az istiyor.. yani kuyumcular hiç uyguna gelmedi.. int'den altın almak daha uygun bu kuyumcu fiyatlara göre..

Zamanında Ankara Kızılayda bulunan kuyumcular pasajından arkadaşın gazına gelip ata lira almıştım.. 110 liraya aldıgım altını 2 adım ilerde acaba kaça satabiliyorum diye kuyumculara sordum.. biri 80 diğeri 30 lira verdi.. kuyumcu mu uzak durun.. paranızı denize atın, yakın en azından sinirleriniz bozulmaz..

bende macerayı bir bir okudum Allah kimseyi işsiz güçsüz bırakıp bankalara, kredi kartlarına muhtaç etmesin. Amin..
    ayağını yorganına göre uzat lafını yabana atmamak lazım..

• Bastan sona okudum guzel konu, bir up cekelim. Son durum nedir bu arada?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cduman

Bastan sona okudum guzel konu, bir up cekelim. Son durum nedir bu arada?

1-2 gün içerisinde garanti bonusu düzelttiğim takdirde bi borcum kalmıyor diyebilirim. Sürecin sonu olumlu oldu benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagrisimsek

arkadaşlar internette hiç rastlamadınızmı kredi kartı borc ödeme diye aratın bayağı bir danışmanlık firması çıkıyor
    sizin kredi kartı borcunuzu kendileri para yatırıp sıfırlayıp sonra 12 taksit le kartınızdan çekiyorlar zararınız ne kadar olacağı hesaplama araçlarındada yazıyor
    şu aralar kartlarda hangi kampanya varsa hepsinide uyguluyorlar örneğin 3 veya 4 ay erteleme sizde bu arada hem borcunuz sıfırlanmış olup hemde kendiniz nakit yatırıp sonra onu taksit yapıp sonra aldığınızı bir daha nakite cevirip paranızı alıp 2 kere zarara girmezsiniz karşılaştırın avantajlıysa kullanın bence özellikle erteleme olayında ödemeleriniz hemen başlamadığı için bu arada para biriktirip daha fazla ödeme yapabilirsiniz ekstre zamanında

en güvenli site hangisi acaba?

• quote:

quote:

1-2 gün içerisinde garanti bonusu düzelttiğim takdirde bi borcum kalmıyor diyebilirim. Sürecin sonu olumlu oldu benim için.

Tebrik ederim
  • quote:

quote:

quote:

Tebrik ederim

Teşekkürler. Darısı derdi olanın başına.
  • Suanda ortalama 2500 tl altini 12 taksitle alip hemen bozdursak ne kadar zarar ederiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HerZamankinden

Suanda ortalama 2500 tl altini 12 taksitle alip hemen bozdursak ne kadar zarar ederiz?

Aldığın yere bağlı. Gittigidiyordan alsan mesela yaklaşık %10. Genelde hep %8-10 arası olur zaten. Kuyumcu ile internet satışı arasındaki farktan dolayı. Pek değişmez.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.