Şimdi Ara

Kredi Hayat Sigortası Kesin İptali (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
678
Cevap
59
Favori
100.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi günler daha önce forumda da yazmıştım

Vakıfbank dan sky limit ihtiyaç kredisi kullandım. 2800 lira hayat sigortası yapildi. Forumda yazılanları okuyarak hakem heyetine başvurdum. Heyet beni haklı buldu fakat banka mahkemeye verdi beni. mahkeme de davanın reddine ücretin iadesine karar verdi.

Kredi çektiğim şubeye gidip başvurup kayıt açtırdım. Fakat şube çalışanları bankanın krediyi kapatmadan sigortayı iptal edip ücret iadesi yapmayacağını söylediler.

Mahkemenin kararının üzerine bankanın böyle birşey yapabilir mi ?

Bununla ilgili ne yapmamı önerirsiniz. Yardımcı olursaniz çok sevinirim

• Konuda daha önceden yazmıştım. Vakıfbank bugün kredimin hayat sigortasini iptal ederek ilgili tutarı hesabıma aktardı. Konuyu açan yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

• Konuyu açana çok teşekkür ederim 15inde kredi cekmiştim 16 sigorta iptali başvurusunda bulundum TBB yazmıştım bugün banka iptal edildi diye mesaj cekti çok teşekkür ederim

• Dostlar babama kredi çekicez 2 bin tl sigorta çıkıyor acaba bu sigorta faizin içine dahil mi yoksa yatacak direk krediden düşüyorlar mı

• Yatacak krediden düşüyorlar.

• Arkadaşlar kredi kullanırken yapılan hayat sigortaları size külfet gibi gelse de Allah göstermesin olası bir vefat durumunda ailenizin zor duruma düşmemesi için çok önemlidir. Hani 2000-3000 TL gibi rakamlar bi şekilde ödenir belki ama büyük rakamlar arkanızda kalanlar için zor olabilir Allah korusun.
  • Arkadaşlar merhaba,

Eşim üzerinden ihtiyaç kredisi çektik 20.01.2021 tarihinde 15 gün oldu çekeli. Kesilen sigorta tutarı olan 312,53 tl'yi geri almak için ilk olarak ne yapmamız gerekiyor ?.

Kredi Hayat Sigortası Kesin İptali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EternalMaster -- 4 Şubat 2021; 17:14:31 >
  • Formu baştan aşşa oku
  • sigortayı iptal ettirmek için bir süre var mıdır?

örneğin 5.5 ay gecmiş 36 ay vadeli bir kredi için tahsil edilen sigorta tutarını geri almamız mümkün mü?

bir kaç yerde geçen süre kadar düşülüp kalan tutar iade ediliyor yazılmış denizbank bu tip durumlarda sorun çıkarıyor mu deneyimi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: haldunser

sigortayı iptal ettirmek için bir süre var mıdır?

örneğin 5.5 ay gecmiş 36 ay vadeli bir kredi için tahsil edilen sigorta tutarını geri almamız mümkün mü?

bir kaç yerde geçen süre kadar düşülüp kalan tutar iade ediliyor yazılmış denizbank bu tip durumlarda sorun çıkarıyor mu deneyimi olan var mı?

Çekilen gün itibari ile 1 ay süresi var diye biliyorum sonraki zamanlar başvurulsada az para alanlar olmuş.

• -PoseidoN- kullanıcısına yanıt

denemekte fayda var o zaman 5-6 aylık sürenin ücretini kesip alanı iade alırsam yeterli olur,

5 bin civarı prim söz konusu çünkü tesekkurler

• arkadaşlar iyi günler bilgili arkadaşlara bir sorum var. Babam adına 3 yıl önce zıraat bankasından 120 bin tl kredi çektik banka her yıl 2000 tl bir ücret hayat sigortası adı altında kesiyor. kredinin bitmesine 5 yıl daha var. eskiye dönük ödediklerimizi ve 5 yıl daha alınacak sigortayı ödememe imkanımız olurmu sizce bilgi verirseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Basaklogo

arkadaşlar iyi günler bilgili arkadaşlara bir sorum var. Babam adına 3 yıl önce zıraat bankasından 120 bin tl kredi çektik banka her yıl 2000 tl bir ücret hayat sigortası adı altında kesiyor. kredinin bitmesine 5 yıl daha var. eskiye dönük ödediklerimizi ve 5 yıl daha alınacak sigortayı ödememe imkanımız olurmu sizce bilgi verirseniz sevinirim.

Eskiye dönük ödemiş olduğunuz sigorta paralarını alamazssınız diye biliyorum. Mesela seneye kesilecek olan 2.000 tl için kesildiği gün dekont ile hakem heyetine başvurun. Bende annem üzerinden çektim onunkide her sene yenilecek, ilk yıl için yapmadım ama sonraki her sene kesildiği gün , iptali için başvuracağım yada duruma göre bakacağız bir yönden iyi birşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 15 Şubat 2021; 11:25:54 >

• Alıntı

metni:
    Eskiye dönük ödemiş olduğunuz sigorta paralarını alamazssınız diye biliyorum. Mesela seneye kesilecek olan 2.000 tl için kesildiği gün dekont ile hakem heyetine başvurun. Bende annem üzerinden çektim onunkide her sene yenilecek, ilk yıl için yapmadım ama sonraki her sene kesildiği gün , iptali için başvuracağım yada duruma göre bakacağız bir yönden iyi birşey.

önce bankayamı başvuru yapacaksınız, yoksa direk tüketici hakem heyetine mi ?

• haldunser H kullanıcısına yanıt

bankadan olumsuz cevap geldi

,

"Kredi borcunuzun devam etmesi nedeni ile poliçe iptal talebinize olumlu yanıt verilememektedir."

bunu yazmışlar

ayrıca Türkiye Bankalar Birliği hakemliğine başvurabilirsiniz. diye eklemişler.

aynı anda sigorta firmasına da yazdım onlarda olumsuz cevap verecekler muhtemelen,

poliçeyi inceledim aynen şöyle yazıyor:

"sigortalı iletişim kanalları aracılığıyla sigorta sözleşmesinin iptalini talep edebilir. Bu durumda var

ise iptalden sonraki döneme ilişkin sigorta primleri sigorta ettirene iade edilecektir"

bu maddeye göre sorunsuz iade olması gerekir,

gecen süreye karşılık gelen prim düşülüp kalan prim iade edilecek olarak anlıyorum,

bu nedenle e-devletten başvururken kalan tutarın hesaplanıp tarafıma iadesini talep ediyorum diye yazmak gerekir sanırım,

aynı trafik sigortasında olduğu gibi, aracı satınca gecen süre düşülüp iade ediliyor.

sigorta poliçesi ödeme dekontu ve bankadan gelen olumsuz cevabı ekleyip k sigortanın iptalini kalan tutarın hesabıma iadesini talep ediyorum yazmak yeterli sanırım.

• Merhaba arkadaşlar qnb finans bank tan kredi çektim bende 1800 tl sigorta ücreti aldılar bunun iptalini istedim banka değerlendirmeye aldık dedi cvp bekliyorum

Birde Kredi tahsis ücreti kesildi 375 tl bunu alabilir miyim??

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanTEAC -- 22 Şubat 2021; 11:12:39 >
  • bu konuda en sorunsuz anında iptal edebilecegimiz bankalar akbank ve teb galiba. başka banka var mı?

• Arkadaşlar benim olay biraz farklı yardımcı olursanız sevinirim.

Bu yaz ziraatten kredi çektim , cüzi sayılabilecek bir sigorta ücreti kesintisi yaptı 3 yıl için.

Geçtiğimiz ay da enpara dan ufak bir Kredi çektim, ondan da sigorta kesintisi yapıldı.( O ziraatten bile fazla kesti 2 yıllık)

Her iki krediyi de ödemeye devam ediyorum şu an.

Enpara ya mesaj attım, bir Kredi daha çeksem ondan kesinti olacak mı dedim, ondan da olacakmış.

Bu nasıl iş anlamadım. Diğer 2 kredinin sigortasını ( enpara olanı geri alabilir miyim?,

Tekrar enpara dan kredi çeksem, kesilecek sigorta ücretini geri alabilir miyim?

Biraz karmaşık gibi oldu, kusura bakmayın.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.