Şimdi Ara

Kredi Hayat Sigortası Kesin İptali (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
678
Cevap
59
Favori
100.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konuda defalarca yazıldı azıcık okuyalım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ercanwins kullanıcısına yanıt
    Süreç derken ? 15 yıl konut kredisi çektik ilk 1 yıl peşin aldılar 1.800 tl sonra her yıl yenilencek dediler ortalama 15 yılda 25k yapıyor

• -PoseidoN- kullanıcısına yanıt
    Süreç dediğim poliçenin başlangıcı ile bitişi arasındaki süre yani poliçeniz devam ediyor ise yazdığınıza göre ediyor başvuru yapabilirsiniz. Yalnız yenilemeli sigortada her sene ücret yansıyacak ve her sene iadesi ile uğraşacaksınız bu konuda tecrübeli arkadaş vardı önceki yorumlardan okudum diye hatırlıyorum. Her sene yansıyan ücretin iadesini istiyordu. Tüketici hakem heyeti kararı ile alıyordu kesilen ücreti önceki sayfaları kontrol ediniz iyi forumlar..

• 2 yıldır her sene hesabımdan Dask, hayat sigortası ve konut sigortası adı altında 3 defa para çekiyor Ziraat bankası. Şube ile görüştüğümde zorunlu olduğunu söylemişlerdi. Dask'ı anlarım da diğerleri can sıkıyor.

Hayat ve konut sigortamın poliçelerinin dolmasına 2 ay var. Hem bunlar hem de geçen seneki süresi dolmuş poliçelerim için başvuruda bulunabiliyor muyum? Belli bir başvuru süresi var mıdır?
  • etrenjit E kullanıcısına yanıt
    bu yolu deneyen oldu mu arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aallii06

Buradan öğrendiklerimle itirazda bulundum ve sonunda bugün cevap geldi. Garanti bankası itirazım kabul edildi ve sigorta bedelimin iade edilmesine karar verildi. Pandemiden dolayı normalden uzun sürdü ama hakkımı aldım. Konuyu açan ve görüşlerini paylaşan siz arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.
    28 şubat tarihli garanti bankası başvurum benimde dün hakem heyeti tarafından iadesine karar verildi pandemisi bayramları derken 6 ay sonunda iade kararı çıktı.

• ugunay35 U kullanıcısına yanıt
    Gözünüz Aydın. Bankaya para iadesini ne zaman yapacaksınız diye mail attım. Cuma 16.45 tr beni aradılar. Dedikleri; onlara gönderilen TBB hakem heyeti kararına göre risk devam ettiği için olumsuz sonuçlanmış. Bana gelen maili onlara gönderdim ve bekliyorum. Siz de bankayla bi irtibata geçin isterseniz.

• quote:

Gözünüz Aydın. Bankaya para iadesini ne zaman yapacaksınız diye mail attım. Cuma 16.45 tr beni aradılar. Dedikleri; onlara gönderilen TBB hakem heyeti kararına göre risk devam ettiği için olumsuz sonuçlanmış. Bana gelen maili onlara gönderdim ve bekliyorum. Siz de bankayla bi irtibata geçin isterseniz.
    Önce garanti bankasını aradım garanti emekliliğe yönlendirdiler, garanti emeklilik krediyi çektiğim şubeye yönlendirdi, şubeye hakem heyeti kararını iletmem onlarında o kararı garanti emekliliğe iletmesi gerekiyomuş.Bunlar kadar insanı yoran banka görmedim ama elimde sonuç var nasılsa en kötü 6 ay daha bekler icra yoluyla alırım o parayı bırakmam.
  • CEPTETEB' te sorunsuz bir şekilde iade alabiliyosunuz, perşembe günü kredimi kullandım ertesi gün arayıp sigortayı iptal ettirmek istediğimi belirttim, pazartesi sigorta ücreti hesaba geçti.
  • Ing bankasinda 3 ay önce 30 bin liralik kredi(60ay) cekildi. 2100 lira hayat sigortasi odenmis. Bugun iptal ettim ing mobilden 1400 lira iade edecekler. 3 ayda bu kadar para kesilmesi normal mi?

• ugunay35 U kullanıcısına yanıt
    Bugün aradılar ve poliçenin iptali için onayımı aldılar. Üç iş günü içinde ücret iadesi yapılacağını söylediler.

• Kredi Hayat Sigortası Kesin İptali

Arkadaşlar şimdi hangi yolu izlemem gerekir. Bankaya yazdım red geldi. Sonra e devletten bankalar Birliğine başvurdum. Sonuç bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bugün aradılar ve poliçenin iptali için onayımı aldılar. Üç iş günü içinde ücret iadesi yapılacağını söylediler.
    hayırlısı olsun banada 5 Eylüle kadar bankadan dönüş yapılcağı bildirimi geldi mail olarak
  • Arkadaşlar bir sorum olacaktı. E-devlet üzerinden yaptığım 13.04.2020 tarihli başvuruda 10 gün önce eksik evrak olduğuna dair mail aldım. Daha sonra sisteme istenen sigorta poliçesi evrağını yükledim fakat başvuru durumunda evrağı yüklememden 10 gün geçmiş olmasına rağmen Başvuru sahibinden bilgi / belge bekleniyor yazıyor. Tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Yapmam gereken herhangi birşey var mıdır?
  • Yapıkredi'den kullandığım kredinin sigortasının iadesini aldım. Önce Aegon'dan yaptırdım, poliçenin çıktısını alıp bankaya başvurdum, dilekçe doldurduk, daha bankadan çıkmadan hesabıma yatmıştı. Konuda paylaşım yapan herkese teşekkürler.

Aegon'u da iptal edebiliyor muyum bu aşamadan sonra acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi animetrk -- 4 Eylül 2020; 12:10:0 >
  • Bugün Vakıfbank a aegondan hayat sigortası yaptırdığını poliçe ve d3kont ile müracaat edip iptal istedim görevli olmaz dedi müdüre gittim verin dilekc3nizi dedi. Dilekçe verdim. Ama poliçeyi ve makbuzu mail olarak verdim. Umarım sorun olmaz gelişmeleri yazarım buradan. Vakıfbank görevlisi 3500 dediği h.sig. 4200tl imiş. 1500e yaptırdım. Şikayetvar ve e-devlet odem3zler ise bundan sonraki asamalar

• Merhabalar,

01.09.2020 tarihinde Vakıfbank’tan 55.000₺ bireysel ihtiyaç kredisi çektim. Bankada görevli olan beyefendi bana hiçbir kesintiden bahsetmeyerek uygulama üzerinde parayı görene kadar kesinti tutarını söylemedi. Para hesaba geçtiğinde 1800₺+KDV olacak şekilde kesinti olacağını söyledi ve asla bir açıklama yaptıramadım. Kesintiler içerisinde bilgi verilmeden yapılan hayat sigortası poliçesi ve VakıfBank Avantajlı İşlem Paket Ücret Tahsilatı adı altında bir kesinti yaptı. Vakıfbanktan hayat sifortası, poliçe iptali yapanlar izlediği yolu aktarabilir mi?

Kesinti listesi şu şekilde;
    Sigorta Poliçesi: -24₺
    Sigorta Poliçe Tahsilatı: -929,58₺
    VakıfBank Avantajlı İşlem Paket Ücret Tahsilatı: -630₺ ( buna rağmen EFT/Havale denediğimde 13,13₺ ücret kesintisi çıktı karşıma )
    Hayat Sigortası Tahsilatı: -31,24₺

VakıfBank Avantajlı İşlem Paket Ücret Tahsilati iptali için çağrı merkezine yapmış olduğum başvurun iptal edildi. Şikayetvar üzerinden açtığım şikayete geri dönüş yapılacağı söylendi dalar 3-4 gündür ses yok, ne yapmalıyım?

Yardımlarınız için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: bgmeu

Bugün Vakıfbank a aegondan hayat sigortası yaptırdığını poliçe ve d3kont ile müracaat edip iptal istedim görevli olmaz dedi müdüre gittim verin dilekc3nizi dedi. Dilekçe verdim. Ama poliçeyi ve makbuzu mail olarak verdim. Umarım sorun olmaz gelişmeleri yazarım buradan. Vakıfbank görevlisi 3500 dediği h.sig. 4200tl imiş. 1500e yaptırdım. Şikayetvar ve e-devlet odem3zler ise bundan sonraki asamalar
    Arkadaşlar Vakıfbank tan bugün saat 16.50de aradılar yeni ödeme planı ve imzalar için. İptalim yapıldı. Aegon Burak beye teşekkür ederim.. 4100tl 60 ay yerine 1510tl peşine halletmiş olduk.. cuma başvuru pazartesi işlem tamam..

• Bugün itibariyle bankaya yazdığım şikayet kaydının üzerinden 15 gün geçti. Elimde şikayet kayıt no’su da mevcut. Dönüş yapılmadı hala. Bekleme süresi 15 gün mü 1 ay mı? Bu konuda farklı görüşler var. 15 gün daha mı beklesem yoksa hakem heyetine başvursam mı bilemedim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.