Şimdi Ara

KRAL GELDİ !!! BeeLink GT KING ve GT KING pro (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
868
Cevap
21
Favori
77.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 hafta önceye kadar beelink king modelinin sıfır getirtilmiş ve ikinci elleri piyasada satılmaya başlanmıştı
    ne güzel dedim baya bi fiyatıda iner hemde bi kaçtane satılınca.
    Fakat artık kimse getirip satmıyor sanırım.
    artık sahibindende falan bulamıyorum kimse getirip satmıyor nedense 0 | |
  • Arkadaslar ıkıncı el yada sıfırını getırıp satan yer bulamadım bayadır arastırıyorum.
    bu yurt dısı sıteler ıcerısınde vergısınıde odeyıp yollayan hangı sıte ıdı acaba bılen var mı?
    https://tr.gearbest.com/tv-box/pp_009608757058.html?wid=1349303

burasıda oduyorsa bunu alayım dıyorum.
  • fpotur kullanıcısına yanıt
    stokta var 130 dolar daha önceden aynı sitede 105 dolara satılmış bekler ve takip edersen yine fiyat düşebilir sigorta yaptırınca gümrük vergisi çıkar ise banggood karşılıyor.
  • Selamlar dostlar
    Az önce Banggood sitesinden hem nakliye hem gümrük vergi sigortalı olarak siparişi verdim, bakalım inşallah kısa zamanda sorunsuz elime geçer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • corgu C kullanıcısına yanıt
    Geldiğinde yazarsanız sevinirim kaç gün de geldiğini merak ediyorum

• Merhabalar,
    İlk defa yazıyorum ve forum kurallarını iyi bilmiyorum. Şimdiden eksiklerim ve yanlışlarım için kusura bakmayın.
    Yaklaşık 2-3 ay önce İPTV android box almaya karar verdim ve bu konuda hiç bir bilgim yoktu. Biraz araştırayım derken bu sayfaya denk geldim ve Beelink GT-King de karar kıldım. Gearbest sitesinden fiyatı 692TL+gönderim maliyeti 55TL ve nakliye garanti ücreti 22TL olmak üzere Toplam 771TL ye sipariş verdim. 38 Günde kargo geldi ve postaneden toplam gümrük vergisi 28TL ödedim. Daha fazla öderim diye bekliyordum. Çok anlamam ama hediye olarak mı gönderdiler yoksa mektup diye mi geldi anlamadım.
    KRAL GELDİ  !!!  BeeLink  GT KING   ve  GT KING pro

Önceden belirttiğim gibi ilk defa kullanıyorum ve daha önce kullandığım başka cihaz olmadığı için karşılaştırma yapamıyorum. Paketi açtığımda içinden eksiksiz parçaları çıktı ve hemen kurmaya başladım. Kuru kafa logolu üst kapağı aliminyum fakat yanları ve altı plastik gibi tam anlayamadım.Uzaktan kumandası sesli kumanda fakat air mouse değil. Microsoft kablosuz klavye ve mouse taktım. Beko 46" Led tvye bağladım ve CEC bağlantısı da yaptım. Cihazı hemen güncelleme yaptım ve 1 aydır kullanıyorum dün 3. güncellemeyi yaptım. USB bellek ve 500GB harici harddisk taktım. İçindeki filmleri gösteriyordu. Ama bahsettiğiniz gibi 80-90GB filmim olmadığı için bir şey diyemiyorum.

İçinde google play gibi bir dosyada Netflix, Facebook, Youtube, Kodi ve Hulu gibi apk dosyaları vardı ve hepsini kurdum cihaza. İlk önce üye olduğum Netflix ve DSmart Go yu kurarak denemeye başladım. Benim üyeliklerim standart paket olduğu için HD yayınları takılmadan gayet net şekilde seyrettim. TV 4K olmadığı için ve 4K üyeliğim olmadığı için 4K deneme gibi bir şansım olmadı.

Kodi hakkında çok bilgim yok. Biraz kurcalarken içinden bir sürü program çıktı ve hepsini otomatik güncelledi. Kaçak yayın izlemeye karşıyım bu benim görüşüm. Sadece bu yazıda belirtmek için denedim ve süper lig maçını gösteriyordu.

Google Playden bir oyun kurup deneyeyim dedim. PubG oyununu kurdum gayet net şekilde grafikleri ve sesi vardı. Daha önce hiç oynamadığımdan mıdır yoksa kablosuz klavyeden mi bilmiyorum oynayamadım. PCde Steamden Call of Duty falan oynuyorum diye steam kurdum fakat beceremedim. Steamden oyun oynatmıyor mu acaba? Aklıma gelen tüm apkları kurdum. Tüm haber siteleri, banka, alışveriş, sosyal medya vs.. Şunu söyleyeyim daha cihazın hiç ısındığını veya donup takıldığını görmedim.

Cihaz kablosuz olarak modeme bağlanıyor. Kablolu bağladığımda cihaz üzerinde hazır gelen Netflix, Youtube gibi kanallara bağlanamıyor. Ama google playden kurduklarıma bağlanıyorum. Pek anlam veremedim bu duruma.

Sizler gibi çok bilgili olmadığımdan neyi ve nasıl test edeceğimi de pek bilemiyorum. Şimdi siz dersiniz hiç bir bilgisi yok gitmiş GT King almış diye. Ben sadece Netflix izlemeye aldım gibi oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hentbolcu -- 27 Ağustos 2019; 23:48:16 >
  • hentbolcu H kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun cihazınız, netflixi hangi çöxünürlükte gösteriyor, test pattern yapıp denedinizmi.

• bitsede gitsek mi B kullanıcısına yanıt
    Şimdi denedim 940x540 çıktı. Bunu nasıl 1080p yaparım?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hentbolcu

Şimdi denedim 940x540 çıktı. Bunu nasıl 1080p yaparım?
    Netflix lisansı yok hd çözunurlukte açmaz, onun icin test patterni sordum.

• https://discourse.coreelec.org/t/s922x-bee-link-gt-king/5334

CoreElec yüklerseniz, Kodi üzerinden Netflix addon yükleyerek 1080p izlersiniz.

Hayırlı olsun,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuGuuuK -- 28 Ağustos 2019; 9:45:54 >
  • GuGuuuK kullanıcısına yanıt
    Biraz baktım ama çözemedim. İndirme yerinde Gt-king çıkmıyor. Ben de denemedim. Bir zararı olur mu bilmiyorum. Yardımcı olursan sevinirim.

başlığın ilk yazısının son satırlarında anlatmışlar.

Current status

-working :slight_smile:
    -builds: check the nightlies to get last updates and give feedback to the developers :slight_smile:
    -image name : Amlogic-ng Generic image

indirmen gereken imajın linki:https://relkai.coreelec.org/CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.1-nightly_20190827-Generic.img.gz

edit:
    İmajı micro sd yada usb flash belleğe yazmak için Etcher kullan
    Android boxlara hiç harici sistem kurmadım bu konuda yardım edemem ama illa kuran arkadaşlar vardır, takıldığın yerlerde sanırım onlar destek olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuGuuuK -- 28 Ağustos 2019; 15:40:30 >
  • corgu C kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.
    Yanınde hedıye olarak COOLEME CM-MH1 RK3328 4GB RAM 16GB ROM 5.0g WIFI 1000M LAN Android 4.0 7.1 TV Box bluetooth bu cıhazdan verıyorlar sızde aldınız mı ?
  • fpotur kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Ben alırken maalesef yoktu..
    Pardon özür dilerim bana dediniz sandım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hentbolcu -- 29 Ağustos 2019; 2:28:50 >
    banggood dan yenı alan herkes ıcın gecerli sızı bızı yok
  • https://ameridroid.com/collections/new/products/odroid-n2-coreelec-edition?variant=29474050408482

adaptör, kasa, sd kart dahil 77$ + 13-15$ kargo :(

10 gün önce sadece SBC kartı 82$ +10$ kargo ya aldım yolda :((

şansıma ... :D

king i ezer, kaçırmayın bu fiyatı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuGuuuK -- 29 Ağustos 2019; 12:45:32 >
    Merak ettiğim ki eğer mahsuru yok sa bu kadar performansı olan tv box la oyun harici bir de 80-90 gb flimler hariç bir şey yapılıyor mu standart tv boxlarda yapılamayan

• Inrl kullanıcısına yanıt
    bilgisayar oyunları hariç, PC'de ne yapıyorsan hepsi yapılıyor, kasmadan takılmadan şakır şakır. sd kartı ikiye böldüm ubuntu ve coreELEC kurulu. eMMC'de Android. 8 aydır pc'yi sadece fifa oynamak için açıyorum. (benim pc HTPC nerdeyse 24 saat açıktı) yaklaşık aylık 30 ile 40 tl elektirikten tasarruf yaptım.

Netfilix 1080p
    4K HDR10 ve HLG özelliği ile hiç bir Android box baş edemez, king dahil.

Atmos ve DTS:X desteği.
    daha ne yapsın alet,
    millet zidoo ya 1000-2000tl para veriyor, bunun kadar başarılımı göreceli, belki anca bunun ayarındadır.

Google Transleter sağ olsun tüm yabancı forumları gez dolaş avr forumları tv box forumları kodi forumları.
    Kimse kötü bir şey diyemez, sadece kem küm ederler ama kötü diyemezler.
    Fiyat performansa fiyat performans üstelik en performanslı ürünleri ezerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Inrl

Merak ettiğim ki eğer mahsuru yok sa bu kadar performansı olan tv box la oyun harici bir de 80-90 gb flimler hariç bir şey yapılıyor mu standart tv boxlarda yapılamayan
    Standart tv box ile hiç film izledin mi avr de, hdr10+ gündemde ve destekliyor bu bir artı değil mi? Atmos, DTS:X desteklemesi diğer box cuklardan üstün kılmaz mı.

bunlara ihtiyacı olan AVR si olan hdr10 desteği isteyen paraya kıyıyor zidoo alıyor min. 1500tl ile max. 7000tl arasında.
    Bunlar fark yaratmaya değmez mi?
    Ununtu, coreelec sistemlerinde ne işleri yapılıyor? Bilmediğimden soruyorum :)

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.