Şimdi Ara

Kötü Ekonomi Neden Halka Yansımıyor? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
7.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
67 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Güzel malzeme çıkar aslında bu konudan.

A haber: Et fiyatları 2010 yılına göre %50 daha ucuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yansımıyor mu? Siz nerenin suyundan içiyorsanız bize de gönderin.

• şimdi bu hesaba göre dolar 10 liraya çıksa etin kilosu 10 yılda 13$ dan 6.5$ a düştü diye sevinmemiz mi gerekiyor?

• Ne yapalım dışarı çıkıp çatışalım mı? Türkiye Cumhuriyeti demokrasi ile yönetilir. İlk seçimde, ekonomiyi düzelteceğini düşündüğün partiye oy verirsin olur biter.

• Halkın durumu gayet iyi, ülke günden güne zenginleşip refah seviyesini arttırıyor. 2 yıl sonra seçim olsun, Erdoğan yasalara göre aday olamıyor ama değiştirip olursa, yine kazanacaktır.

• Hala halka yansımıyor diyenler var tövbe est. Senelerdir bas bas bağırıyoruz açız, işsiziz, kaliteli herhangi bir şeye ulaşamıyoruz, marketten birkaç şey alınca dünyanın parasını ödüyoruz diye. Sadece ps5'e isyan etmiyoruz. Elektronik şeyler direkt kur endeksli bir karşılaştırma içine girdiği için kör göze parmak şeklinde gösteriliyor o yüzden size öyle geliyor. Vergisi ve kur farkı daha net gözüküyor o tarz ürünlerde. Aynı şekilde arabalar da öyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam olarak halka yansımama sebebi bankacılık sisteminin henüz batmamış olması. Türk halkının mevduat hesaplarında milyarlarca dolar birikimleri görünüyor ama merkezde o paranın milyonda biri kadar bile dolar kalmadı ( net rezervler negatif görünmekte). Yani insanlar bankalardaki paralarına güveniyorlar, bankacılık sistemine güveniyorlar. Gerçek ekonomik krizler bankacılık sistemi battığında ortaya çıkıyor. 1 gün önce milyon dolarlık adamlar 1 gün sonra kuruşsuz kalıyorlar.

• Treth kullanıcısına yanıt

Sen dinini üç kuruşluk yüzüne tükürmeye değmeyecek tıynetteki şeyh bozuntularının yönettiği tarikatlardan mı öğreniyorsun? Hani senin mürşidin Kur'andı? Rabbin sana kitap indirmiş, Peygamberin sana nasihat vermiş, onları oku onları dinle, mevzu sadece din ise başka bir yol göstericiye ihtiyacın mı var senin?

Tarikatların cemaatlerin aslında birer holding olduğunu, milyarlarca dolar parayı yönettiklerini, uyuşturucu işinden tut da çocuk-organ ticaretine kadar her türlü işin içinde olduklarını, içlerinin her türlü istihbarat ve terör örgütlerinin ajanları ile dolup taştığını görmeniz için daha kaç tane darbe yemesi lazım bu memleketin!

Aklınızı başınıza devşirin artık!

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AE08F0836

Sen dinini üç kuruşluk yüzüne tükürmeye değmeyecek tıynetteki şeyh bozuntularının yönettiği tarikatlardan mı öğreniyorsun? Hani senin mürşidin Kur'andı? Rabbin sana kitap indirmiş, Peygamberin sana nasihat vermiş, onları oku onları dinle, mevzu sadece din ise başka bir yol göstericiye ihtiyacın mı var senin?

Tarikatların cemaatlerin aslında birer holding olduğunu, milyarlarca dolar parayı yönettiklerini, uyuşturucu işinden tut da çocuk-organ ticaretine kadar her türlü işin içinde olduklarını, içlerinin her türlü istihbarat ve terör örgütlerinin ajanları ile dolup taştığını görmeniz için daha kaç tane darbe yemesi lazım bu memleketin!

Aklınızı başınıza devşirin artık!

Güzel coşmuşsun ama benim din ile bir alakam yok pek umursamıyorum.

Ama bbirileri cemiyet kurabiliyorsa başkaları da cemaat oluşturabilir bu kadar basittir. Birine izin verip diğerini kapatalım dersen ilk ben karşı dururum sonra benim gibi milyonlarcası.

• Adam satışı dolar olarak hesaplamış ama alışı hesaplamıyor ahaha ha blok direk

• TV kanallarında göremezsiniz YouTube da bir çok gündem araştırması yapan kanallar var izleyin bakalım şikayet var mı yok mu?

• Forumdaki gençlerin eline parayı annesi babası sayıyor. Onun derdi PS4 alamamak falan o yüzden. En iyi ihtimal yeni mezun, aile ile yaşayıp kazandığını harçlığı yapıyor falan.

PS4, telefon diye ağlayanların çoğunluğunu bu grup oluşturuyor.

Bu ekibe kızmıyorum. Keşke o günlere geri dönsem yani.  hayatlarının bu evresinde arkadaşlar. Keşke ben de o evrede olsam yani.  bu arkadaşların anasına babasına sorun ekonomiyi. Onlar anlatsın. İçi seni, dışı beni yakar.

---------

Halkın en gariban kesimi forumda değil güzel kardeşim. Et alamayan milyonların internet faturası odeyebilecegini saniyorsan çok gülerim.

Bizim apartman görevlisine interneti ben veriyorum en basitinden. Ki apartman görevlisi garibanın krem karameli. Ekmek elden su gölden. Kira yok, aidat yok.  

O yüzden burada konuşulan sorunlarla garibanın sorunu bir degil. Az önce peynir aldım. Kilosu 65 liradan. Ayda 2200tl aldığını düşün. Sadece peynire ayda çoluk çocuk dahil 90 lira verdiğini düşün. Olacak iş değil. Biz bu insanları görmüyoruz. Duymuyoruz. Görmüyor olduğumuz var olmadıkları anlamına gelmiyor.

Bu kitle patlarsa da ne seni bırakır, ne beni. Bunu da unutmayın yani. Bu suskunluk, sessizlik de hayra alamet değil. Ben söyleyeyim. Fırtına öncesi sessizlik gibi. Bakma sen, bilinçsiz de olsa sağlığına düşkün türk halkı. Korona biter ayak bu ekonomi hala kötü gidiyor olursa sen gör o zaman şenliği. Her şey süt limanken bir gecede tepetaklak olur. Dalga dalga köpürür, yatağından taşar, önüne çıkanı kapıp denize kadar götürür. Öyle geziye de benzemez. Polis falan dinlemez. Hatta kısa sürede baş olunamayacagini anlayan asker polis sokaktakinden yana olur yanmamak için. Çok görüldü bunlar dünyada. Türk halkındaki bu sessizlik de bir çeşit kin biriktirme. Gazı alınmazsa elbet patlar. Kime patlar yalnız, o bilinmez. Doğru adrese de patlayabilir. Sana bana da patlayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 31 Ekim 2020; 18:6:55 >

• Ben halk değilim her halde bana baya baya yansıyor çünkü.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.