Şimdi Ara

Kötü Ekonomi Neden Halka Yansımıyor? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
7.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
67 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana göre çözümü halk olarak artık tek kişiden, bir partiden ya da ittifaktan bekleme eşiğini aştık.

Artık tüm siyasi ve dini görüşlerin bir tarafa bırakılıp, ortak akılla ülkenin yönetilmesini istememiz lazım.

Yoksa her olumsuzluğu dış güçlere, yokluğu dini olarak imtihana bağlayıp, kendilerine toz kondurmayan yönetimleri daha çok görürüz ...

• Gidişattan herkes memnun gibi görünüyor. Artık bizim ülkemizde önemli olan lüksden ziyade temel ihtiyaçlarını karşılayabiliyorsan mutlusun düşüncesi hakim. Şu durumda herkes bir şekilde karnını doyuruyor. Ne zaman doyuramaz o zaman belki isyan ederler. Belki sözde isyan eden çok ama iş sandıga geldiğinde hiçbir sey değişmiyor. 18 senedir oldugu gibi.

• ghostlesh G kullanıcısına yanıt

Birader sana insan olarak zerre güvenmiyorum. Kaymakçı kısımda olan Akp'lilerden iğreniyorum. Yalancı adamlarsınız.

Neyin muhabbeti ben sizin yalanlarınizi yazar pis propagandanızı engellerim elimden geldiğince.

Konuşmaya gerek yok, muhabbette de gerek yok. İyi niyetli ülkeyi düşünen akp'lilerle konuşuruz, anlaşırız. Siz artık anlamsızsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • darkmoon34 kullanıcısına yanıt

Küçük esnaf oyle demiyor çaya razı gibi ama neyse diyelim

• ben bunu yazdığımda particilik yapıyom zannediyolar, bu yazdığımı alıntılayıp hakaret eden bile oldu. olay da şu: gözümün önünde peynir alamayan kadın gördüm. kadın düne kadar aldığı peynirin şu anki fiyatını görünce şoka uğradı. biraz söylendi nasıl olur falan diye. yaşlı birisi idi. acıdım valla.

yani aranızda ev geçindiren kaç kişi var, market harcamaları yapıp kendi yemeğini yapan kaç kişi var bilmiyorum. market fiyatları çıldırmış durumda ve bu yeni bir şey değil. dur durak da bilmiyorlar. sürekli daha çok artıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 30 Ekim 2020; 17:9:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yansımama olayı değil. inanılmaz bir algı operasyonu var halkın üstünde. eğer bağımsız bir medya olsaydı şu anda,akp diye bir parti mecliste yoktu,seçilmeleri imkansızdı.2001 krizi hatırlayın,dolar bir gecede iki katı oldu,hemen akabinde erken seçim yaptılar ve hükümette olan partiler barajı bile geçemedi.o zaman ülke daha demokratikti,şimdilerde normak mahkemeler anayasa mahkemesini tanımıyor :)

• 2.50 aldigim yas mama suan 15tl civari satiliyor halka yansima var evdeki kedilerimi besleyemiyorum ben? ben uzun zamandir duzgun beslenmiyorum zaten

• Tarihi eser niteliğindeki kiliseler ya sahibinden.com'da satılıyor ya da müze haline getirilmiş olanlar -tekrar- camiye döndürülüyor. Krematoryum talebi olan geniş bir kesim devletin en tepesindekiler tarafından ve her cuma hutbesinde devletin imamı tarafından sapkın, ahlaksız, kafir diye anılıyor ve hedef gösteriliyor. Sadece müslümana yönelik hizmet yapılıyor, bir de diğer dinler ve inançlar da baskı altına alınıyor. Bu cami ve diyanet işinin devletin görevi olduğu palavrasını sallamayın burada. Devlet kime ne yapmak istediğini gayet iyi biliyor.

• Bu yansımamış haliyse biz bitmişiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Birader sana insan olarak zerre güvenmiyorum. Kaymakçı kısımda olan Akp'lilerden iğreniyorum. Yalancı adamlarsınız.

Neyin muhabbeti ben sizin yalanlarınizi yazar pis propagandanızı engellerim elimden geldiğince.

Konuşmaya gerek yok, muhabbette de gerek yok. İyi niyetli ülkeyi düşünen akp'lilerle konuşuruz, anlaşırız. Siz artık anlamsızsınız.

Alkollü müsün, ben sana ne dedim bu kin, nefret nerden çıktı! Konuşmasan konuşma, trip atıyor bi de...

• Anliyorumm A kullanıcısına yanıt

Senin dediğini anlıyorum ama şu anda durum hiç öyle değil kirasını ödiyemeyen var işçisinin sigortasını maaşını doğru düzgün vermeyen var durumlar çok sıkıntılı..

Eskiden derlerdi ama para gene kazanırlardı şimdi öyle değil siftah yapmadan kapatan esnaf var...

• bugün esnafla konuştum süt ve süt ürünlerine yüzde 20 zam geliyor nasıl anlatcaz müşteriye diye düşünüyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: leftercan1907

bugün esnafla konuştum süt ve süt ürünlerine yüzde 20 zam geliyor nasıl anlatcaz müşteriye diye düşünüyordu.

Müşteriye anlatması gayet kolay, hatta tek cümleye bakar ama Silivri soğuk olduğu için nasıl yaparlar bilmiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Müşteriye anlatması gayet kolay, hatta tek cümleye bakar ama Silivri soğuk olduğu için nasıl yaparlar bilmiyorum.

Alıntıları Göster

adam dolar yükselince herşey artıyor dedi.adam haklı herşey dözvize bağlı türkiyede.

• Adam diyor ki, yemeğe para bulamıyorken, elektronik ürünlerin fiyatından şikayet etmek ne haddine. Fikrin varsa beyan etme kardeşim diyor :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İlla aç mi kalmamız lazım yansımadı için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bizim millet keyifçidir. Cebinde parası olmasa bile gidip kredi çeker, iPhone 12 kullanacaksa kullanır.
    Yani AVMler, sokaklar falan dolu diye herkesin cebi de para dolu diye bir şey yok.
    Sırf hava atmak için bile gider 150 bin kredi çeker 250 bin liralık araba alır bu insanlar.
    Parası var olduğu için mi ? Tabiki hayır. Keyfi için, gösteriş için.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.