Şimdi Ara

Kötü Ekonomi Neden Halka Yansımıyor? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
7.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
67 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Halk günlük gıdaları almakta zorlanıyor. Bir bakıma kira da varsa çok zor durum. Teknoloji fiyatların forumda konuşulması sitenin yaş ortalaması düşük olduğu içindir. 50 yaşındaki adam buraya evimin gıdasını alamıyorum diye konu açmazdır heralde.

• Tek soru; Muhalefetin adayı kim?

• quote:

Orijinalden alıntı: ghostlesh

Tek soru; Muhalefetin adayı kim?

Bir kilo armut, benim eski ceket yerli ve milli Amasya elması. Liseye giden bir genç.

Farketmez kanka hepsi Akp ve Erdoğan'da iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekmek ye çay iç şükret

• darkmoon34 kullanıcısına yanıt

Kotu deyip yine akp ye oy vercekler bro ondan bahsedilmiyor

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

Sen içerden birine benziyorsun, aday kim? Hani kutlamalara bilerek gelmiyor denilen Gül mü, beğenmedikleri AKP'nin diğer eski adamı Babacan mı? Hem AKP yönetimini beğenmeyip hem de Onlar'ın eskilerinden medet ummak!

Asıl sorun millet ittifakını 2023'e kadar bir arada tutamamak mı? CHP'den 2 parti çıkacakmış (Sarıgül ve İnce), İyi parti tam ortadan çatırdadı Fetöcü atışmaları, davalar, tweetterdan cilveleşmeler var, HDP içi karışık diyorlar (hiç takip etmediğim için fikrim yok), diğerinde durum ne bilmiyorum.

Şuan ki dönemde iç siyaset ve dış siyaset çok komik.

• nasıl yansmıyor, nerde yaşıyorsun kardeş sen mağarada mı. akp yanlıları dahi inkar etmiyor. sorun, onlara göre bunun normal ve tolare edilebilir olması çünkü dış misvaklar bize saldırıyor.

• ghostlesh G kullanıcısına yanıt

Sarıgül ve İnce toplamda yüzde 0.001 oy alabilir.

İyi parti'ye bi halt olmaz, sizin akp'liler özdağ'ı mit şehitleri dosyası ile tehdit etti iyi parti cumhur ittifakına katılmayınca. İyi parti oyunu arttırmaya devam eder. Halkta o yapay tartışmaların en ufak bir karşılığı yok.

Kimin aday olduğu ise halk için önemsiz artık. Hepsi Erdoğan'da iyidir. Zira tüm muhalif partilerin asıl derdi güçlendirilmiş parlamenter sistem ve şu saçma sapan yönetimden kurtulmak.

Ha merak etme Abdullah Gül aday falan değil kim uydurduysa değil dedikçe hayır o diyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 30 Ekim 2020; 13:6:54 >
  • Tanzim satış kuyruklarından sonra bir adım ötesi geldi, askıda ekmek. Yansımamış hali mi bu şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 30 Ekim 2020; 13:14:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir halk fakirleşirken yönetenler çok güzel fakirleşiyoruz, şöyle fakirleşiyoruz ve bu bizim için iyi bir şey denip halkta destekliyorsa o ülkede fiyatların bir önemi olmaz. Yani artmış azalmış ancak muhaliflerin canı çok yanar. Halk bunu kabul ediyor mu o önemli. Biz bunu verdiği tepkiden anlarız.

Ve en önemli şey fakirlik SEFİLLİK yaşayan kimseye sen sefillik yaşıyorsun dediğinde kabul etmiyorsa ve kendini üstün hissediyorsa yapabileceğiniz hiç bir şey yok. Kaldı ki gerçekten olmadığı son 8 senedir çok net görüyoruz.

Muhalif olanların artık lanet olsun diyip kendi paçamı nasıl kurtarırım demesi lazım. Ve başka birini düşünmemesi lazım. Bırakın başkaları adına düşünmeyi ve onlara merhamet etmeyi. Çünkü imamı rabbani hz. dediği gibi zarara rızası ile girene merhamet edilmez ve edilmemeli.

Halka yansıyan fiyatları halk hissetmek istemiyorsa bu yönetenlerin değil halkın sorunu. Cinayetler, intiharlar, boşananlar, birbirini katledenler, kara borsacılar, bunalıma girenler bu işin meyvesi. Demek ki halk bu meyveleri de kabul ediyor. Boşuna kafa patlatıp üzülmeyin. Anca kendinize zarar verirsiniz.

• quote:

Tek soru; Muhalefetin adayı kim?

Muhalefetin gram önemi yok. Hala tr de işlerin ab ve gelişmiş ülkelerde yürüdüğü gibi yürüdüğünü zannediyonuz. Çok yazık. Vallahi acıyorum sizlere.
    Bugün tansu çiller çıkıyor ve diyor ki mesut yılmaz ve ben çok zorluklar çektim. Bizim zamanımızda başkanlık olaydı bir ptt satışı ile tüm borçlarımız silinir ve refaha ererdik. Anap ve dyp aslında ap nin parçaları ama 80 darbesi syırdı bizi. Diyor ki şu an ki tayyibin başkanlığı ve düzen ideal. Ve baraj altında kalmaya razı mı razı.
    Halkta başkanlığa evet diyor mu evet.

Yani şu ortamda tayyip gitse tansu hanım gelse ne değişecek sizce. Ben söyliyim mi kocaman bir hiç. Hani diyor ya tayyip bey ben ben diye. Aslında halkta kocaman bir sıfırdır karşılığı. Halk sadece duymak istediklerini duyar ve duyuyor.

Ne diyor halk bana biraz din verin, biraz cafcaflı konuşma, halimizin kötü olduğunu belli etmeyin, güçlü olduğumuzu hissettirin, herşeyde birazcık verin, temel gıdamızı da kötüsü olsa bile veriyor iseniz tamadır bu iş.

Kimse çıkıp tayyip öyle tansu böyle kk böyle demesin. Kk belki doğru şeyleri söylüyor ama halkta karşılığı yok. Çünkü halk duymak istediğini duyar. Bu yüzden ki muhalefet te iken başka konuşurlar iktidara geldiklerinde bir bakarlar halk enteresan şeyler istiyor. Yani kendi kendine beyin felci geçirirler. Bugün kk iktidar olsun aynısı olmasa ne olayım.

En başta dediğim gibi muhalefetin partilerin benim için önemi yok. Halkın önemi var. Halk istesin şu erdoğanı en iyi siyasetçi yapar.
    Hadisi şerifte denildiği gibi taban ne ise tavanda odur. Başka bir şey beklemek bence ahmaklık. Bunu benim anlamam çok geç oldu ama..

• Ben sero B kullanıcısına yanıt

Şahsi yargılamandan dolayı yazdıklarını okumayı bıraktım.

• Aksine yansıyor ancak klişe laf olacak "Ak Parti'nin yerine koyacak bir alternatif" bulamıyor.

O sebeple "Belirsizlik olacağına, kötünün iyisi Ak Parti'ye devam" deniyor.

Sen de işine gelen tarafına cevap veriyorsun. Ben ne anlatmaya çalışmışım, sen ne neye cevap vermişsin.

Aday kim? İttifak 2023'e kadar ayakta duramayacağı için mi seçim istiyor? HDP bu ittifakta var mı yok mu?

• quote:

Sen de işine gelen tarafına cevap veriyorsun. Ben ne anlatmaya çalışmışım, sen ne neye cevap vermişsin.

Aday kim? İttifak 2023'e kadar ayakta duramayacağı için mi seçim istiyor? HDP bu ittifakta var mı yok mu?

Hdp ittifakda değil tek girecek. Yüzde 12'den fazla alır. Şimdi tekrar Türkiye partisi olmaya çalışacaklar. Hatta pkk'yı direkt kınamaya falan başlayabilirler.

Millet ittifakı ayakta kalır zira tabanları ittifak yapmış durumda.

Aday seçim olacaksa anket yapılıyor kazanma ihtimali en yüksek profillere bakılıyor uygun olan kimse o gösteriliyor. Şu anda Yavaş, İmamoğlu makul gibi ama 1 sene sonra kamuoyu beklentisi farklı olur başka bir isim öne çıkar.

Başka soru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 30 Ekim 2020; 13:47:6 >

Geçenlerde KK, "belediye başkanları kendi işlerini yapacak" şeklinde bir konuşma yapmıştı diye hatırlıyorum. Bu yüzden Onlar'ı aday göstermez diye bir düşünce var. Şahsen Mansur'u aday gösterse iyi olabilir ama bir kesimden oy alamaz diye endişe var.

Sonuç olarak, bir seçim isteniyorsa şimdiden aday çıkarıp pr çalışmalarının başlatılması gerekmez mi? Son anda aday çıkarılması bence beklentileri de düşürüyor.

Lütfen biraz tv izle ahlaksız havuz medya sürekli karalama kampanyaları yapıtır cb adayımız imamoğlu veya yavaş olabilir dese daha da beter olacak iyiki oyle soyledi

• Anliyorumm A kullanıcısına yanıt

Tabiki medyalar karşı tarafa karalama yapıyor. Sanki A yapıyor da F yapmıyor gibi :D

Akşam haberleri harici genelde toplu tartışma programlarına bakıyorum. Oralarda her kesimden insanlar oluyor. Çoğu da kısır döngüden öteye gitmiyor.

Taraflı baktığını dusunuyorum siyasi parti gorusun beni ilgilendirmez ama sırf atv değil cnn ntv haberlerine bak hiç ekonomi konuşulmuyor hep çakma gündemler fox dışında hepsi hükümete calısıyor sabah takvim hürriyrt vs saymıyorum bile hep yalan haberler yok istanbul çöp dolu vs bunlar vicdana sıgmaz tele 1 den foxtan haksız yere 1 tas geliyorsa tüm medyadan 100 taş geliyor

Cnn tartısma programlarına bakmanı isterim kimler var gör

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.