Şimdi Ara

Koşu bandı motor ve DC sürücü tamiri (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
10
Favori
146.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sol üstte iki tane mosfet var. Bu tip arızalarda %99.99. Onlar arızalanır. İsimlerini al, elektronikçiye git. İsmini söyle. 10-15tl yi geçmez
  • valala6 V kullanıcısına yanıt
    Yardımınız için çok teşekkür ederim valala6. Deneyip sonucu burada paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fetcom -- 8 Aralık 2016; 23:2:14 >
    Aynen dediğiniz gibi, o iki mosfet i değiştirdim, canavar gibi çalışıyor. yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
  • fetcom F kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, tekrardan hayırlı olsun. Fazla ısınmadan ve akım olarak zorlanmadan dolayı arıza verir. İyi bir soğutma sağlarsanız ömürlük olur.
  • merhaba arkadaşlar benim koşu bandı çalışırken patlama sesi duyulmuş ve durmuş fişe takıp kontrol ettiğimde ekran çalışıyor fakat bant hareket etmiyor ekranda çalışıyor gözüküyor kartı söktüm resimde görülen yerde yanma olmuş hangi elemanları değiştirmmem gerekiyor yardımcı olurmusunuz.

Koşu bandı motor ve DC sürücü tamiri Koşu bandı motor ve DC sürücü tamiri Koşu bandı motor ve DC sürücü tamiri Koşu bandı motor ve DC sürücü tamiri

• vandavales V kullanıcısına yanıt
    Patlama sesi duyulması çok garip, patlama sesi oluşturacak bir malzemenin arızalandığını görmüyorum; ama çatırtı tarzında bir sorun oluştuyda yakın çekim yaptığın yerdeki 3 bacaklı mosfet dediğimiz malzemen arıza yapmış olabilir.
    Hiç hareket yok diyorsun bu sebepten yüzde yüz bundan diyemeyeceğim. Değiştirmeni tavsiye ederim
  • kartın arkasını çektiğim resimde mosfet dediğiniz elemanın orta bacağına giden yol kopmuş yanmış o bacağı kablo ile kısa devre yaptım kartı bağladım ve çalştırdım şimdi e02 hatası verdi bu hatanın sebebi nedir
  • vandavales V kullanıcısına yanıt
    Bu konuda fikrim yok
  • teşekkürler ilgilendiğiniz için G40N60 ve zener diyot değiştirdim kopan yolu kısa devre yaptım çalıştırdım bu sefer e02 kodlu hatayı vermedi start yaptığımda geri sayımdan ekranda herşey normal gözüküyor fakat motor dönmedi motora gelen kablolara baktım voltaj gözükmüyor ne yapabilirim
  • Arkadaşlar koşu bandım arızalandı. Paneldeki ledler yanıyor. Sürücü kartın üzerindeki led yanıyor. Fakat sürücü devresindeki röle tetiklenmiyor. Paneldeki picten optokuplörler üzerinden sürücü karta bağlantı sağlanıyor.,Yani pwm ile kontrol ediliyor. Röleyi süren transistor dahil tüm elemanları yenileriyle değiştirdim fakat çözüm olmadı. Sizce başka nelere bakmam gerekir. Artık sıfır kendim yeni bir sürücü devresi yapmayı düşünüyorum. Elinizde böyle bir devre şeması varsa paylaşabilir misiniz? Motoru 180V DC. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejavu8129

Arkadaşlar koşu bandım arızalandı. Paneldeki ledler yanıyor. Sürücü kartın üzerindeki led yanıyor. Fakat sürücü devresindeki röle tetiklenmiyor. Paneldeki picten optokuplörler üzerinden sürücü karta bağlantı sağlanıyor.,Yani pwm ile kontrol ediliyor. Röleyi süren transistor dahil tüm elemanları yenileriyle değiştirdim fakat çözüm olmadı. Sizce başka nelere bakmam gerekir. Artık sıfır kendim yeni bir sürücü devresi yapmayı düşünüyorum. Elinizde böyle bir devre şeması varsa paylaşabilir misiniz? Motoru 180V DC. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Sanırım bu konuda fikri olan yok.
  • sessizlerin_umudu kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Şu an sorun yok. Detaylı olarak tekrar temizleyip sprey uyguladım.
  • Mcraeconrad kullanıcısına yanıt
    Orijinal sprey uyguladım bolca farklı seviyelerde çalıştırıp denedim. Bir süredir kullanmıyorum ama sıkıntı olmadı.
  • Merhaba
    Benim koşu bantında da sıkıntı var. Koşarken birden durdu ve komple ekran gitti. koku da vardı. Sonra açtım hem kartları hemde motora baktım görünürde yanık vs yoktu. Sonra tekrar fişi taktım, açma düğmesinden açtım ekrana görüntü geldi. Ancak start düğmesine bastığımda hızlı bir şekilde motor dönüp 1 sn sonra duruyor, aradan 3 sn geçince aynı hızlı bir şekilde motor tekrar çalışıyor ve hemen duruyor.

Koşubantı Dunlop Alpha, Arızanın nedeni ve giderilmesi konusunda yardım edecek bir arkadaş var mı?
    Hocam hayırlı günler. Benim koşu bandında kartta kırmızı led yanıyor. Ve motor duruyor.

bandı kapatıp açıyorum. panelde start verince motor hareket ediyor ve anında motor durup kartta kırmızı led yanıyor. Bu konuda yardımcı olursan çok dua edeceğim
  • ottoman984 kullanıcısına yanıt
    Uzaktan sadece nasıl yardımcı olabilirim bilemiyorum; ama kartın fotoğrafını atabilirseniz sadece yorum yapabilirim. Kontrol kartın aşırı akım çekip kendini korumaya alıyor olabilir
    Hocam akşam fotoyu atacağım. video da var elimde. yabancı forumda birisi 20N60 transistörü değiştirin demiş aynısını yaşayan için. AMa o transistörü bulamadım. EVe gidince size atacağım hocam. Geri dönüşünüz için teşekkür ederim, maddiyattan da veremiyoruz kartı dışarı 300-500 arası fiyat çıkar diyorlar

Düzeltme : Foto pc de var hocam, atıyorum hemen, çizdiğim yerdeki led, band çalışınca kırmızı yakıp anlık motor duruyor. Motoru test ettik sorunsuz. Kablolar vs herşey sağlam. Başka banda taktım, sadece kartta problem görünüyor.

Koşu bandı motor ve DC sürücü tamiri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottoman984 -- 12 Nisan 2017; 21:18:20 >

• Arkadaşlar yardımcı olacak biri var mı? Koşu bandım dunlop performance E03 hatası veriyor. Bu da hız okuyucu arızasıymış. Yenisiyle değiştirdim. Ama hala 8 saniye sonra tekrar hatayı veriyor. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim..
  • ottoman984 kullanıcısına yanıt
    Şimdi gerçekten böyle resimle kartı yorumlamak çok mantıksız, belli başlı malzemer vardır sağlamlık kontrolü yapılması gereken. Bunları sizin ev koşulları ile yapmanız çok zor. Vi tester gibi cihazlarla kontrol edilmesi lazım. Ama ufak bir tiyo daha vereyim. Ledin sağ tarafında opto kuplör denen malzemeler var. 4 bacaklı entegre şeklinde. Onlar sağlam mı değil mi kontrol edebiliyorsan kontrol et derim.
  • Merhaba arkadaşlar, Kullandığım Dunlop koşu bandının resimlerdeki motoru arızalandı. motorunun içini açtım onarılamayacak kadar kötü görünüyor. Sardırtmak istemiyorum yerine bulabileceğim birebir aynı özelliklerde veya muadil motor varmıdır acaba ? yardımcı olabilirseniz sevinirim te Koşu bandı motor ve DC sürücü tamirişekkürler.. Koşu bandı motor ve DC sürücü tamiri

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.