Şimdi Ara

Koşu bandı motor ve DC sürücü tamiri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
162
Cevap
10
Favori
146.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    USATCIM MERHABA KOSU BANDI MOTORLARI KONUSUNDA SARIM İŞİN OLURSA BEKLERİM YERİM İZMİRDE AMA BAŞKA ŞEHİRDEN İSEN HABERLEŞİP KARGO YOLU İLE ÇALIŞABİLİRİZ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih_bec35

ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE HERKESE MERHABA KOŞU BANDI MOTORUNUN SARIMI İLE İLGİLİ SORU VE SARIM İŞLERİNDE YARDIMCI OLABİLİRİM SORUSU YADA MÜSAYİT OLDUĞUM KADAR ELİMDEN GELDİĞİNCE BİLGİ ALMAK İSTEYEN fatih_bec35@hotmail.com ADRESİNE MESAJ ATABİLİR SARIM KONUSUNDA İZMİRDEN RAHATLIKLA YARDIMCI OLABİLİRİM İZMİRDEYİM AMA SEHİR DISINDAKİ İŞLERLEDE KARGO İLE ÇALIŞABİLİRİZ İLGİLENEN OLURSA BEKLERİM...

Fatihciğim bağırma istersen, :)
  • tolgaank88 T kullanıcısına yanıt
    Bugün şok oldum desem yeridir..Teknik servis geldi bant motoru yanmış dedi, sizin bu haberinizden sonra okuyucunun kesik ve bağlantı noktasının koparılmış olduğunu farkettim. Yani okuyucu olmadığından e1 hatası veriyor. Şimdi ise okuyucu tamir edip tekrar taktım ama tam olarak neyi okuyor ? sesi mi ? yoksa hava akımımı gelecek ? mikrofon gibi birşey ve nereyi okutacağımı bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottoman984

Bugün şok oldum desem yeridir..Teknik servis geldi bant motoru yanmış dedi, sizin bu haberinizden sonra okuyucunun kesik ve bağlantı noktasının koparılmış olduğunu farkettim. Yani okuyucu olmadığından e1 hatası veriyor. Şimdi ise okuyucu tamir edip tekrar taktım ama tam olarak neyi okuyor ? sesi mi ? yoksa hava akımımı gelecek ? mikrofon gibi birşey ve nereyi okutacağımı bilmiyorum
    Merhaba arkadaşlar benim şöyle bir problemim var. Koşu bandında koşarken aniden kendi kendine hızlanıp yavaşladı ve elektriği kesti. Sonradan sigorta yaktığını öğrendim. Sigorta değiştikten sonra bugün tekrar deneyeyim dedim ancak koşu bandı 2-3 dk aynı hızda çalıştıktan sonra tekrar kendi kendine hızlandı. Şuan göstergeler çalışıyor ancak start bastığım zaman herhangi bir hareket yok. Zaten start bastığımda tık diye bir ses gelip ondan sonra çalışmaya başlıyordu. Tık sesi gelmediği için harekete geçemiyor motor.

Sorum şu : Kartta mı problem var motorda mı? Bana karttan gibi geliyor. Ancak hangi kısımdan bilmiyorum. Kondansatörde problem olma şansı var mı? Birde şu başlarken ki tık sesi nerden geliyor hangi parçadan

Not : Konu hakkında bilgisi olabilecek 4 kişiyi haberdar ettim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Marka modeli nedir?
    Arıza kodu veriyor mu?

Muhtemelen çıkış yanmıştır.
    Motora baktır derim,
    Bantın durumuna da bakmak lazım
    Kartı bozulmasına sebep olan etkenler bunlar(çıkışı yanmışsa)
  • quote:

Orijinalden alıntı: metropolelektronik

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Herkese Merhaba,

VOİT HRP 1320 Koşu bandım bugün üzerinde yürürken 20 dakika sonra aniden durdu ve E1 hatası verdi, daha sonra birkaç kez çalıştırdım gösterge tablosu ışıkları yanıyor, Start verince cihaz çalışıyor ancak 5-10 saniye sonra aynı hatayı verip duruyor, motor kapağını söktüm temizliğini yaptım fakat motorda herhangi bir yanık kokusu yok, görünürde kart üzerinde yanık bir şey gözükmüyor, Sorun ne olabilir acaba?..Bu konuda fikri ve bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum..

• arkadaşlar bende dunlop tm18 marka koşu bandı var benim sorunum güvenlik kilidini takınca çalışmıyor normalde güvenlik anahtarı yani mıknatıs takılmazsa çalışmaması lazım çıkarınca çalışıyor servis çağırdık gelen arkadaşda şaşırdı kart arızalı dedi 285 tl para istedi bana yardımcı olacak arkadaş varmı kart üzerinde herhangi bir arıza gözükmüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazgan27

arkadaşlar bende dunlop tm18 marka koşu bandı var benim sorunum güvenlik kilidini takınca çalışmıyor normalde güvenlik anahtarı yani mıknatıs takılmazsa çalışmaması lazım çıkarınca çalışıyor servis çağırdık gelen arkadaşda şaşırdı kart arızalı dedi 285 tl para istedi bana yardımcı olacak arkadaş varmı kart üzerinde herhangi bir arıza gözükmüyor
    Sanırım burası artık ilginç gelmiyor arkadaşlara ..Hala yazdıklarıma cevap bekliyorum :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih_bec35

USATCIM MERHABA KOSU BANDI MOTORLARI KONUSUNDA SARIM İŞİN OLURSA BEKLERİM YERİM İZMİRDE AMA BAŞKA ŞEHİRDEN İSEN HABERLEŞİP KARGO YOLU İLE ÇALIŞABİLİRİZ..
    hala konuyla ilgilenen biri varsa benzer sorun bendede oldu. v-fit m-117 model koşu bandı var. E02 hatası veriyor. devre üzerinde herhangi bir yanık izi yok, sigortasını kontrol ettirdim sağlam. bir ihtimal motordan mı acaba ama emin olamıyorum. arkadaşların dediği gibi servisler çok üzücü rakamlar söylüyorlar. ek bilgi koşarken sigorta attı ekran çalışıyor mıknatısı takıp start yapınca geri sayım başlıyor fakat 2de E02 uyarısı gelip uzun bip ötüyor sonrada birşey olmuyor öyle koşu bandıyla karşılıklı bakışıyoruz. tavsiyesi olan var mı?
  • Merhaba arkadaşlar benim voit marka kosu bendim var kısa süredir normal çalışıyor ama koşmaya başlayınca yavaşlıyor zorlanıyor yagsizliktandir diye bir kutu kosu bandı yağı sıktım ve bilyaları yaglardim ama aynı sorun devam ediyor motoru guzel çalışıyor neden olabilir yardımcı olabilirmisiniz.tsk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminozcan78 -- 14 Mart 2016; 12:58:05 >
  • Merhaba arkadaşlar burada hep e hataları konuşulmuş ama bende L5 hatası yazıyor ekranda
    Bigisi olan var mı acaba
    İnternette sadece kart hatası olduğunu bulbidim ama başka bir bilgi yok
    Son olarak koşu bandının max desteklediği kilonun 10 kilo uzerinde biri yürüse sorun olur mu
  • Voyager hb2000 marka koşu bandını daha dün aldım. Yürürken 4-5 adımda bir sanki anlık durur gibi oluyor. 120 kg ye kadar taşır deniyo, ben 89 eşim 64 kilo ikimizde de oluyor . Galiba servis vs de yok, devasa koliyi iade etmek de neredeyse imkansız. Yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanbe

Voyager hb2000 marka koşu bandını daha dün aldım. Yürürken 4-5 adımda bir sanki anlık durur gibi oluyor. 120 kg ye kadar taşır deniyo, ben 89 eşim 64 kilo ikimizde de oluyor . Galiba servis vs de yok, devasa koliyi iade etmek de neredeyse imkansız. Yardımlarınızı bekliyorum.
    O durma dediğin bantın gevşek olmasından kaynaklanıyor. Bant kısmını biraz sıkmalısın. @serkanbe

Benim de E1 hatası var. Çözemedim bir türlü. Manyetik sensör bozuldu galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanbe

Voyager hb2000 marka koşu bandını daha dün aldım. Yürürken 4-5 adımda bir sanki anlık durur gibi oluyor. 120 kg ye kadar taşır deniyo, ben 89 eşim 64 kilo ikimizde de oluyor . Galiba servis vs de yok, devasa koliyi iade etmek de neredeyse imkansız. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sayın SerkanBe,

Aynı sorunu ben de yaşıyorum araştırmama rağmen çözümünü bulamadım.
    Acaba siz nasıl çözdünüz?

@@
  • Merhaba benim kosu bandim voite route 50. Son bir haftadr yogun bi koku aliyorum yuruyus veya kosu esnasinda. Temizledim vs ama gecmedi koku. calismaya basladiktan 8-10dak Sonra basliyor ve bir sure sonra tikaniyor insan ve devam edemiyorm. Servis cagirdim bant degismeli ve 200 tl ucret cikar dediler. Bantta yirtilma asinma vs gorunmuyor. Ayrica yaglamasini da duzenli olarak yaptim. Bi oneriniz varsa yazarsaniz sevinirim
  • edelvais E kullanıcısına yanıt
    motorun kömürleri bitmiştir onlar değişecektir yanık kokuyorsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminozcan78

Merhaba arkadaşlar benim voit marka kosu bendim var kısa süredir normal çalışıyor ama koşmaya başlayınca yavaşlıyor zorlanıyor yagsizliktandir diye bir kutu kosu bandı yağı sıktım ve bilyaları yaglardim ama aynı sorun devam ediyor motoru guzel çalışıyor neden olabilir yardımcı olabilirmisiniz.tsk

Kardeş aynı durum bende de mevcut.. uzın süredir de kullanmıyorum. . Voit marka spreyi boşalttım ama hala aynı.. bi çözüm bulabildin mi?
  • Merhabalar voit flex model daha önce rastlamadığım bir arıza . Ekrana ışık ve sistem geliyor yalnız hiç bir tuş çalışmıyor . Bu konu hakkında bilgisi olan yada başına gelen var mı ?
  • Merhaba,
    Benim koşu bandını açtığımda motor deli gibi dönüyor ve kumanda panelindeki düğmeler hiç işe yaramıyor. Sanırım bir kişide de bu tip bir arıza olmuş tavsiyelerden anladığım "Motorun güç kontrolünü yapan transistör kısa devre yapmış olabilir deniyor. ana karta baktım ama çok tecrübeli olmadığım için hangi parçayı değiştirmem gerektiğini anlayamadım. Resimleri ekledim, yardımcı olabilir misiniz?

Koşu bandı motor ve DC sürücü tamiri Koşu bandı motor ve DC sürücü tamiri Koşu bandı motor ve DC sürücü tamiri Koşu bandı motor ve DC sürücü tamiri Koşu bandı motor ve DC sürücü tamiri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fetcom -- 4 Aralık 2016; 17:6:51 >

• fetcom F kullanıcısına yanıt
    Yardımcı olabilecek kimse yok mu?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.