Şimdi Ara

Korsan Kitaplar Hakkında... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
330
Cevap
4
Favori
12.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Méchatronic

quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

Abicim bu kitap olayı şöyle ki;

Kitabı yazan para kazanmıyor
    Yayınevi para kazanmıyor
    Dağıtımcı para kazanmıyor
    Kitabevleri para kazanmıyor
    Okurda hep pahalıya alıyor.

Kesinlikle içlerinde birisi yalan söylüyor, yoksa mümkün değil.

Meyve-sebze işine benziyor kitapta.

Bence hepsi yalan söylüyor

İllaki :)

• Çok kitap okuyorum ve haftada 15 ytl alıyorum bu parayla sigaramı alınır kitapmı yemekmi yersin hayat zor yemeği evde yiyorum kitabı ve sigarayı kaçak alıyorum.
  • En azından yaşayan türk yazarların kitaplarını orjinal alalım.
  • bu konuda kimseye aman sen neden korsan alıyorsun diyemeyiz.

@kjksa arkadaşımızada katılıyorum bazen insan nereye para vereceğini şaşırıyor fakat arada sahaflarıda gez oradada istediğin kitaplar çıkıyor.

Eğer istanbudaysan kadıköydekilerde epey birşey oluyor.

Ben korsan almıyormuyum tabiki alıyorum.

kitap fiyatlarını yüksek tutan herkese diyorum
  • Arkadaşlar şansınız varsa milli kütüphaneye kayıt olun. Hem orjinal kitap okuyorsunuz, hemde beş kuruş para vermiyorsunuz. Tek kötü yanı arşivinize kitap koyamıyorsunuz. Ankara Adnan Ötüken Kütüphanesinin böyle bir hizmeti var bilginize.
  • orjinal kitap fiyatları gerçek anlamda pahalı bu ülkede bu insanlar (ben de dahilim) bu paralara kitap almazlar
  • Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde bu yıl ilki düzenlenen Kitap Şenliğinde, yazarlar Tarık Dursun K. ile Aydoğan Yavaşlı, kitaplarını imzaladı.

Tarık Dursun K, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gölmarmara'da umduğunun üzerinde kitap severle karşılaştığını, bundan memnuniyet duyduğunu söyledi.

Türkiye'de en karlı sektörün basım yayım sektörü olduğunu ifade eden Tarık Dursun K, şöyle konuştu:

''Çünkü Türkiye'de basım sektörü gibi yüzde 300 kar yapan hiçbir sektör yok. Ne zaman ki bu sektörler kar oranlarını makul bir fiyata indirecek, o zaman korsanın önüne geçilebilir. En çok okunan kitapların korsanda yer aldığı düşünülürse, kitap fiyatları yüksek olduğu sürece korsanı destekliyorum. Halkımız orijinal bir kitabı alıp okuyamıyor. 2,5 lira basım maliyeti olan 400 sayfalık bir kitabın halka sunumu en fazla 10 lira olması gerekirken, 25-30 liraya satılıyor. Halkın bandrollü kitap okuması için yayınevleri fiyatları biraz daha aşağı tutmalıdır.''

+1000

• quote:

Orijinalden alıntı: blue night

Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde bu yıl ilki düzenlenen Kitap Şenliğinde, yazarlar Tarık Dursun K. ile Aydoğan Yavaşlı, kitaplarını imzaladı.

Tarık Dursun K, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gölmarmara'da umduğunun üzerinde kitap severle karşılaştığını, bundan memnuniyet duyduğunu söyledi.

Türkiye'de en karlı sektörün basım yayım sektörü olduğunu ifade eden Tarık Dursun K, şöyle konuştu:

''Çünkü Türkiye'de basım sektörü gibi yüzde 300 kar yapan hiçbir sektör yok. Ne zaman ki bu sektörler kar oranlarını makul bir fiyata indirecek, o zaman korsanın önüne geçilebilir. En çok okunan kitapların korsanda yer aldığı düşünülürse, kitap fiyatları yüksek olduğu sürece korsanı destekliyorum. Halkımız orijinal bir kitabı alıp okuyamıyor. 2,5 lira basım maliyeti olan 400 sayfalık bir kitabın halka sunumu en fazla 10 lira olması gerekirken, 25-30 liraya satılıyor. Halkın bandrollü kitap okuması için yayınevleri fiyatları biraz daha aşağı tutmalıdır.''

+1000

Evet bu haberi bende bugün gazetede okudum.Bu görüşü bir yazarın savunması gerçekten çok acı bir durum ama herşey ortada yazar ne yapsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smoch -- 14 Mart 2010; 20:20:58 >

• Kesinlikle katılıyorum sayın Cezmi Ersöze
  • quote:

Orijinalden alıntı: Méchatronic

quote:

Orijinalden alıntı: blue night

Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde bu yıl ilki düzenlenen Kitap Şenliğinde, yazarlar Tarık Dursun K. ile Aydoğan Yavaşlı, kitaplarını imzaladı.

+1000

Evet bu haberi bende bugün gazetede okudum.Bu görüşü bir yazarın savunması gerçekten çok acı bir durum ama herşey ortada yazar ne yapsın.

• Bu korsanı basanlarda çok iyi para kazanıyorlar ama patent sorunu olmadığı için ucuza alıyoruz. Korsan desteklemiyorum ama elim mahkum

Ama geçen gün Metro ( alışveriş merkezi) da gezerken kayıp sembolü %50 indirimle 13 liraya satıyorlardı çok iyi fiyat burda korsanı 15 lira. Önceden korsan almış olmasam gözüm kapalı alırdım ama her kitapta maalesef bu imkan olmuyor.
  • 13mü iyiymiş,açıksası orjinal kitaplar 10-13 TL arası olsa bende orjinal alırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cro-X

Bu korsanı basanlarda çok iyi para kazanıyorlar ama patent sorunu olmadığı için ucuza alıyoruz. Korsan desteklemiyorum ama elim mahkum

Ama geçen gün Metro ( alışveriş merkezi) da gezerken kayıp sembolü %50 indirimle 13 liraya satıyorlardı çok iyi fiyat burda korsanı 15 lira. Önceden korsan almış olmasam gözüm kapalı alırdım ama her kitapta maalesef bu imkan olmuyor.

Ben para buldukça yavaş yavaş beğendiğim kitapların korsanlarını orjinalleriyle değiştiriyorum.

• Fiyatlarına bakılırsa lüks eşya sınıfına giriyor orijinal kitaplar artık, cam fanuslarda saklayalım da bir şey olmasın
  • Ayıptır sölemesi korsanı her daim destekliyorum
  • Eğer Kayıp Sembol gibi bir kitap 13 liraya satılabiliriyorsa diğer kitaplar 5-10 liraya satılmalı ama 2-3 katı fiyata satılıyor . Korsancılarda biraz düzgün bassa daha iyi olcak ama onlarında kalite kötü oluyor gözleri iyice bozcaz yakında.
  • quote:

Eğer Kayıp Sembol gibi bir kitap 13 liraya satılabiliriyorsa diğer kitaplar 5-10 liraya satılmalı ama 2-3 katı fiyata satılıyor . Korsancılarda biraz düzgün bassa daha iyi olcak ama onlarında kalite kötü oluyor gözleri iyice bozcaz yakında.

Korsan'da düzgün baskı bulman için öncelikle korsancıyla ahbap olmalısın.Sonra alacağın kitap çıktıktan 5-6 ay sonra alacaksın.Bu şekilde düzgün baskı bulursun.Diğer türlü şans
  • Benim bildiğim korsan kitaplar yayınevleri tarafından barkodsuz şekilde basılıyor ve bizler gibi okurlara satılıyor. Böylece 30 lirayı 1 kitap için veremeyecek bizim gibi tüketiciye de ulaşıyor ve parasını kazanıyor. Adını da korsan koyup lanetliyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: gozden84

Benim bildiğim korsan kitaplar yayınevleri tarafından barkodsuz şekilde basılıyor ve bizler gibi okurlara satılıyor. Böylece 30 lirayı 1 kitap için veremeyecek bizim gibi tüketiciye de ulaşıyor ve parasını kazanıyor. Adını da korsan koyup lanetliyorlar

İlginç bir teori ama saçma değil
  • quote:

Bu korsanı basanlarda çok iyi para kazanıyorlar ama patent sorunu olmadığı için ucuza alıyoruz. Korsan desteklemiyorum ama elim mahkum

Bu tarz şeyler metroda olabiliyor gerçekten bende zamanında yüzüklerin efendisi serisini uygun bir fiyata almıştım.(tam hatırlamıyorum ama fiyat uygundu)

Mesela orjinal kitapları daha ucuza satan yerlerde oluyor.etiket fiyatından %30-%40-%50 iskonta yapan yerler var.

Maliyetler aslında düşük ve yazarların aldığı miktarda çok değil(bu yazara göre belki değişiyordur)

İşte burada yapılması gereken devletin el atması kitap ve dvd film ücretleri asgari ücretin %1 veya %2 si oranında olmalı bkz.sosyal devlet yapısı gelişmiş ülkeler

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.