Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3857. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 38553856385738583859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    he he, herkes hatalı ah parti hatalı değil. refik saydam'ı da gılışdar kapattırdıydı zaten. eliniz vicdanınıza koymayı denemeye başlayın artık. ülke de salgın da yönetilemiyor. sürekli savunmak için saçmalamalarınızın inandırıcılığı yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Albert Caraco

Bu tuvalet olayını nasıl yapacağım?

Evde 2 tane pozitif olan var. Malum bir ben negatifim.

Alaturka tuvalet ve klozette kullanılıyor. Kum mu alayım ne yapayım?  

Cidden ne yapmalıyım? Alaturka tuvalet klozete nazaran biraz daha temiz geliyor. Tuvalette bulaş riski elbet vardır.

Fakat geldik o efsane soruya "Malum yerden" virüs kapar mıyım?

Akraba arkadaş falan yokmu kalacak kısa bir süre

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

Akraba arkadaş falan yokmu kalacak kısa bir süre

Alıntıları Göster

Şu durumda kimseyi zora sokmak istemiyorum.

Karşı taraf otomatik olarak çekinebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

Koçak Farma’nın aylık 10 milyon doz üretim kapasiteli tesisi hazır. Ancak Adıyaman’da Vetal A.Ş.‘nin üretim tesiside hazırlanıyor.

İkisi toplamda aylık 50 milyon doza kadar çıkacak deniyor.

Tamamen saçmalık.

Zaten sizden başka bir şey bekleyende yok ama bu artık bambaşkaymış

• 1234Rambo kullanıcısına yanıt
    Neyi savunduğumu çıkartıyorsun patladılar derken ne anlıyorsun. Yetişmedi ise zamanında verilen sözler tutuklamadıysa hükümet sorumlu tabii ki. Ne kafadasın ki sen ?

Bahsettiğin aşı üretim tesisi aşıyı keşfetmek için değil lisanslı üretmek için ve çok geri kalan teknolojisi nedeniyle kapandı deniyor çok da saçma gelmedi bana.

Aşı keşfetmek, geliştirilmek ise firmaların ve üniversitelerindir dünyada bizde de böyle şu anda.
  • quote:

Bakan Varank yerli aşı oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, koronavirüse karşı geliştirilen insan klinik denemelerinin Faz-1 aşamasındaki virüs benzeri parçacıklara dayalı (VLP) aşısının ilk dozunu yaptırdı.

https://www.trthaber.com/haber/gundem/bakan-varank-yerli-asi-oldu-573677.html

Çin aşısı olmamış mıydı siyasetçiler ? Bu arada 26 Mart’ta başlamış zaten gönüllüler bu ikisi son iki katılımcı sanırım.

Güzel bir serum sıktırmıştır beyfendi.

• Yerli aşıların uluslar arası makalesi ve doğru bir kurumdan faz 3 raporu gelmediği sürece konuşmak boştur.Beğenmediğimiz çin aşısının bile iyi kötü bir faz 3 raporu var.Bakan Varank'ın aşıyı vurdurması birşeyi değiştirmiyor.

• Virüs havada 3 saat asılı kalabiliyor deniyor, tuvalet saatlerini dilimlere ayırın, paylaşın. Ebeveynler kullandıktan 3 saat sonra girin. Durum müsaitse, sensörlü sabunluk, musluk başlığı alın, ben pandemi başında aldım, fiyatlar çok uygundu, sonra şişirdiler.

Tuvalet kapı kollarını sürekli dezenfekte edin, cebinizde her an kolonya bulundurun. Bu süreçte olabildiğince kaliteli maske kullanın, her dokunduğunuzu virüslü kabul edin.

• Hergün 60bin vaka 300 e yakın vefat açıklanıyor ama insanlar dışarıda el ele kol kola kafeler kıraathaneler parklar insan kaynıyor, bu virüs nasıl bitecek bilmiyorum.

• Akşam 8 gibi ilaçlar geldi, 8 tanesini yemekten sonra 2 şer 2 şer hızlı aralıklarla içtim.daha sonra amcamın önerisi ile ılık süt içtim (doktor). Süt mü ilaç mı bilmiyorum felaket gaz yaptı bende. Ayrıca kime sorsam ilaçlar ağır çok uyku yapıyor dedi gece 2:30 hala gram uykum gelmedi. Lakin psikolojik mi bilmiyorum akşam üstüne göre çok daha iyiyim. Öksürük azaldı baya halsizlikte 2 saat önceye göre daha iyi.

Bilmiyorum ilerleyen günlerde durumum nasıl olur ama geçirdiğim ağır griplere kıyasla henüz vurmamış bir virüs.Ama şom ağzılılığım ile tanınırım yarın elden ayaktam kesilirsem yazarım.

Bu arada iş ortağımın kayın validesi henüz 50 yaşında coronadan dolayı vefat etti hiç kronik rahatsızlığı yokmuş. Çok ilginç bir illet bu.

• agtr A kullanıcısına yanıt
    Virus havada 3 saat asili kaliyor sozinu nerden duydunuz cok merak ediyorum. Agirligi olmayan bir molekul saatlerce havada nasil asili kalabilir? Dahasi acik havada zaten bulasamiyor. Oyle olsa yani habadan bulassa hicbir onlem hastaligi durduramaz ve hasta olmayan insan kalmazdi. Hastanede calisan bizlere mutlaka bulasirdi.
  • Normalde cumartesi Pazar günleri test sayısı ve vaka sayısında düşüş olurdu ama bugün gayet yüksek sayılar açıklandı.Sali Çarşamba günü 70-75 bin vaka bizi bekliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: fluox

Akşam 8 gibi ilaçlar geldi, 8 tanesini yemekten sonra 2 şer 2 şer hızlı aralıklarla içtim.daha sonra amcamın önerisi ile ılık süt içtim (doktor). Süt mü ilaç mı bilmiyorum felaket gaz yaptı bende. Ayrıca kime sorsam ilaçlar ağır çok uyku yapıyor dedi gece 2:30 hala gram uykum gelmedi. Lakin psikolojik mi bilmiyorum akşam üstüne göre çok daha iyiyim. Öksürük azaldı baya halsizlikte 2 saat önceye göre daha iyi.

Bilmiyorum ilerleyen günlerde durumum nasıl olur ama geçirdiğim ağır griplere kıyasla henüz vurmamış bir virüs.Ama şom ağzılılığım ile tanınırım yarın elden ayaktam kesilirsem yazarım.

Bu arada iş ortağımın kayın validesi henüz 50 yaşında coronadan dolayı vefat etti hiç kronik rahatsızlığı yokmuş. Çok ilginç bir illet bu.

Hocam geçmiş olsun. Stikonin fırtınısa ımı en öyle bir şey diyorlar ya. Vücut aşrı tepkiv erirse vürüse ölüme götürüyor. Çevremde tanıdığım iki kişiyi kaybettik öyle sebebi buydu ikisinin de ne yazı ki.

Bu hastalık biraz kimde nasıl bağışıklık oludğuna göre değişiyor anladığım kadaryla. Çok geçmi şolsn moralinizi yüksek tutun.ATlatan kişi sayısı çok evelallah siz de atlatırsınız

• İngiltere de millet kıç kıça maskesiz geniş geniş takılıyor anlamadım ben bu işi.

• quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Virus havada 3 saat asili kaliyor sozinu nerden duydunuz cok merak ediyorum. Agirligi olmayan bir molekul saatlerce havada nasil asili kalabilir? Dahasi acik havada zaten bulasamiyor. Oyle olsa yani habadan bulassa hicbir onlem hastaligi durduramaz ve hasta olmayan insan kalmazdi. Hastanede calisan bizlere mutlaka bulasirdi.

Sizce ev içinde nelere dikkat etmeliyim?

2 pozitif kişiyleyim (annem ve babam).

• quote:

Alıntıları Göster

Ben sana yardımcı olayım kardeşim özelden yaz

• quote:

Alıntıları Göster

Ben sana yardımcı olayım kardeşim özelden yaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DBF37AF64

Hocam geçmiş olsun. Stikonin fırtınısa ımı en öyle bir şey diyorlar ya. Vücut aşrı tepkiv erirse vürüse ölüme götürüyor. Çevremde tanıdığım iki kişiyi kaybettik öyle sebebi buydu ikisinin de ne yazı ki.

Bu hastalık biraz kimde nasıl bağışıklık oludğuna göre değişiyor anladığım kadaryla. Çok geçmi şolsn moralinizi yüksek tutun.ATlatan kişi sayısı çok evelallah siz de atlatırsınız

Alıntıları Göster

Saol hocam.

An itibari ile iyiyim hala düne nazaran.

• Uv lambalar var , aynı evdekiler oda büyüklüğüne göre 15 30 dk çalıştırıp virüs temizliği yapabilir. Kapattıktan sonra odayı havalandırıp öyle girmek gerekiyor. Bide lambalara açıkken bakmak dokunmak tehlikeli. Ama zaten 15 sn de odayı boşaltman için süre veriyor. Koronadan dolayı aynı tuvaleti kullananlar için gayet güzel bir alternartif.

• quote:

Patladılar canım ne yazık ki. Faz 3 ile beraber kullanırız diye düşünüyorlardı alt yapı yetersizliğinden faz çalışmalarını çok yavaş yürüttüler.

Sonuçta evdeki hesap çarşıya her zaman uymuyor.
    Ona bakarsan şimdiye 100 milyon dozdan fazlası gelmişti, parasıyla alamadık. Gerçi dünya bizden çok farklı değil.

İlginç olan aşı geliştirmede hızlı davranmamıza rağmen faz çalışmalarında çok yavaş kaldık.

Bir yandan aşılamada devam ediyor, bu aşılara denek bulabilecek miyiz, şüpheli.

• 
Sayfa: önceki 38553856385738583859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.