Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3859. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
98.172
Cevap
237
Favori
4.379.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 38573858385938603861
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az yukarıda görüldüğü üzere stepnenin izinden gidenler gelip burada TTB'yi eleştiriyor, 1.5 senedir olağanüstü koşullarda çalışan ve uzmanlık alanı doğrultusunda görüş bildiren insanları beğenmiyor.

Gel de bunu silkme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, pandemi sürecinde 335 kişisel koruyucu donanımını denetledi, 41 maske markasını güvensiz ürün olarak tespit etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, pandemi sürecinde 335 kişisel koruyucu donanım denetlendi.

Güvensizlik şüphesiyle numunesi alınan ürünler testlere gönderildi ve 41 maske markası güvensiz ürün olarak tespit edildi.

Güvensizlik tespitleri, solunum koruyucu donanımlar alanında onaylanmış kuruluş olan laboratuvarlarda ilgili standartlara uygun bir şekilde gerçekleşti.

Bu 41 maskeye ait marka, model ve seri numaraları Güvensiz Ürün Bilgi Sistemi (GÜBİS) üzerinden kamuoyuyla paylaşıldı.

Açıklamada ayrıca bakanlığın, ürettikleri ürünlerle vatandaşın sağlığına kast eden ve haksız rekabete yol açan kişilerin, firmaların takipçisi olmaya devam edeceği belirtildi.

Güvensiz oldukları açıklanan marka ve modeller şunlar:

1-Safeguard/2315 Model Ffp3v Nr

2-Safeguard/2313 Model Ffp2v Nr

3-Safeguard/2311 Model Ffp1v Nr

4-Nez Mask

5-Arızon/Kn 95

6-Lc Waıkıkı/Lcw Mask Model Ffp3

7-Dna-2934 Model Ffp3v

8-Bozkurt-Bzk44/(Ventilli- Ffp2-Nr)

9-Bozkurt-Bzk44/Ventilsiz-Ffp2-Nr

10-Emr Natural-1202 V (Ventilli, Ffp2v)

11-Emr Natural-1202 (Ventilsiz Ffp2)

12-Wogi/Ffp2

13-Kgt/Tk-N95

14-Aytı/20532

15-Temsan-Tm 34 V Ffp1

16-Grup Helin-1120 Ffp2

17-Ert Plus-400 (Ffp3)

18-Ert Plus-300 (Ffp3 V)

19-Ert Plus-Ert 200 (Ffp2)

20-Ert Plus/Ert 100 (Ffp2 V)

21-Wogi/Ffp2 V

22-Hori/Ffp2 V

23-Ares/Ares (Ffp2 V)

24-Mist

25-Awon/1200/ Mart 2020 Tarihli Partiler

26-Awon/1402 /Mart 2020 Tarihli Partiler

27-Vip Mask/Ffp2 V

28-Vip Mask/Ffp2

29-Vip Mask/Ffp1 V

30- Hatice Teyze Arı Sütlü Kil Maskesi

Geri kalan urunlerin markasi bile bulunmuyormus.

• Fasist Diktator kullanıcısına yanıt
    sen kimsin ? vasfın nedir? Türk Tabipler Birliği'ni bu şekilde suçlayacak kadar nerelere güveniyorsun? maalesef ki, sizlerden epeyce var. bardak çektir sen, iyi gelir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Birader bu adama karşı feşistin falan mı var senin.

Virüs ne alaka bu ne alaka.

Anlattıklarını dinledin mi?

• Stand Alone kullanıcısına yanıt

La virüsle mücadele bilgi için neden bu adamı dinleyeyim. Her konuda bu adamın videosunu atıp duruyorsun.

Daha maskenin gerçekte kişisel koruma için değil yayılımı engellemek için takıldığını bilmeyen bir adam işte.

Yarı doğru yarı yanlış bir şeyler zırvalamışda ne alaka?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 18 Nisan 2021; 20:33:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jakuboo

Arkadaşlae zatürrenin en belirgin belirtisi surekli ates ve gogus agrilari mi?

hayır

• Merhaba. Dün akşam derin nefes esnasında göğüs ağrım başladı.
    Bu sababta devam etti. Sag tarafta olan ağrı sola yayıldı. Derin nefes aldığımda önden göğsüm ağrıyordu.
    Zaten bende 2 aydir kronik öksürük var, dedim akciğerde sıvı falan mı toplandı ne oldu acile gittim. Covid tarafindan giriş yaptilar
    Covid testi ve tomografi verdiler. Her yer öksüren insan kaynıyordu. Ben insan icine girmemeye çalıştım ama bt cekerken mesela benden onceki adam öksürüyordu.
    Bende ise MUSK FFP2 maske ve Siperlik vardı. Ellerimi bir yere temas ettirmedim.
    Tomografi temiz çıktı. Pcr vermedim. Covid olsam zaten iki olasılık var, ya ates halsizlik burun akıntısı vs bir sey olur ki yok, ya da cigerlerdedir ağrı yapar. Ama ciğerlerim temiz cikti.
    Neyse, mecbur gidecektim ağrı arttı çünkü. Ama insallah test esnasında covid kapmamisimdir. Felaket doluydu.
    Herhalde eklem ağrısı yaşıyorum.
    Bu arada, 5.5 ay önce covid geçirdim.
    Hipertansiyon var.
    D vit seviyem (2 hafta önce ölçüldü) 34. Yeterli deniliyor.
    Günlük 1000 mg c vit, 250 mg quercetin, 3-4000 ünite d vitamini alıyorum. 24 yaşındayım, 199 boy 108 kilo.
    Bakalım bugün yakalanirsam istatistiklere göre sanırım hafif atlatmam lazim. Bilemicem.

Ne güzel 29unda biontech vurulacaktim ya

Covid kapmazsam var ya bu maske ureticilerine tesekkur mesaji yollar reklamini yaparim. her yer öksüren insan doluydu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qiqi -- 18 Nisan 2021; 16:46:6 >

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

Aç adamın çoğu videosunu kısa kısa izle, ilk başlarda yüzde 10luk "genel" doğru bilgiler geri kalan yüzde 90ı zırva, hayal ürünü içeren bilgiler veriyor zaten.

Bi de bu adama "off hocam çok bilgilisin, müthişsin hocam" diyenler genelde spor salonu-ev dışında sosyal, kültürel yaşamı olmayan kişiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: nxplay

Bu virüs eğer laboratuvar üretimi ise, o kadar zekice üretilmişki.

Öldürücülük oranı çok daha yüksek olsaydı üretenlerin hedefi başarısız olurdu. Çünkü o zaman devletlerin kapanma yasaklarından önce kimse evden çıkmaz, bir kaç haftada yok olur giderdi ve pandeminin sonu gelirdi

Ama o kadar zekice tasarlanmışki, herkeze kaymak gibi bulaşıyor.

Sonuçlar: ekonomiyi çökertiyor, sağlık sistemini çökertiyor, öldürebildiğini öldürüyor, öldüremediğini psikolojik öldürüyor, turizm, yasaklar, esnaf vs.. dünyayı sinsice yok ediyor

Gerçekten çok sinsice tasarlanmış, her yönüyle çok tehlikeli bir pandemi

çin komünizmi 1963 yılından beri biyolojik silahlar üzerindeki araştırmalarına her sene milyarlarca dolar harcıye

covid virüsü ile ilgili mağara yarasalarından izole edip laboratuvar ortamında başarılı bir şekilde ürettiklerini anlatan filmi tüm dünya biliye

dikkat ettiyseniz pandemiden heç etkilenmeyen ülkelerin başında komün hayatı benimsemiş dövletler var

parayı veren düdüğü çalar felsefesindeki usa bilem aşıyı beleş yapmak zorunda kaldı

• Bende aşırı olmasa da terleme mevcut geceleri ise baya aşırı oluyor.Sizce korkmalımıyım? Akciğerde tutulum filan olduğunu gösterir diyenler var?

• AsiretinMarjinalCocugu kullanıcısına yanıt
    Maske başına 1 dolar komisyonla toplam 2 milyon dolar komisyon hayali kurmuş.

Sonuç: Eczaneden 30 tane maske alıp depolamak

Büyük işadamı

Ne kolay dimi para kazanmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: fluox

Bende aşırı olmasa da terleme mevcut geceleri ise baya aşırı oluyor.Sizce korkmalımıyım? Akciğerde tutulum filan olduğunu gösterir diyenler var?

İlac da yapabilir hocam.

İki hafta önce augmentin kullandim. Öksürük vardi, zaten 2 aydir var.

Deli gibi terlemeye basladim. Sabah uyaniyorjm atlet sırılsıklam.

Verem, kanser vs korktum açıkçası.

Ama ilac bitince geçmeye basladi.

• bu arada çarşambaya kadar açık havada kendinize dikkat edin. afrika tozları gelmiş. gözle görülmeyecek kadar küçük ve insan için yararlı değilmiş.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/istanbula-uyari-carsambaya-kadar-devam-edecek-disari-cikmamakta-fayda-goruyorum-1829083

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qiqi

İlac da yapabilir hocam.

İki hafta önce augmentin kullandim. Öksürük vardi, zaten 2 aydir var.

Deli gibi terlemeye basladim. Sabah uyaniyorjm atlet sırılsıklam.

Verem, kanser vs korktum açıkçası.

Ama ilac bitince geçmeye basladi.

Alıntıları Göster

Corona ilacının bir yan etkisi midir acaba?Hali hazırda coronayım zaten.

• Toplumda araştırmalara göre aşı karşıtlığı yüzde 30-40 arasında geziyormuş. Ayrıca virüse inanmayanların oranı da epey yüksek yüzde 12 civarında gözüküyor.

Böyle zeka parıltıları taşıyan bir toplumda salgın 2023 sonuna kadar uzar. Her gün 300 civarı insan hayatını kaybediyor, insanların annesi babası vefat ediyor ama halen virüsün varlığına inanmayan yüzde 10 gibi bir grup var. Gerçekten insanın kanı donuyor.

Böyle düşünen insanlar saatli bomba gibi aramızda geziyor kendini bile düşünmeyenler başkalarına hiç acımıyordur eminim.

Bu iki grubun yanında bir de virüse yakalandığı halde hasta olduğunu bile bile işlerine devam eden, karantina kurallarını ihlal ederek insanlarla görüşmeyi sürdürenler var ki bunlar da az değil.

Covid pozitif olduklarını bildikleri halde bir arkadaşımla görüşerek virüse yakalanmasına sebep olan akrabaları var. Başka bir örnek apartmanımızın temizlik görevlisi covide yakalandığı halde bunu bizden gizliyor. Neyin var diye sorduğumuzda çok hastayım ama covid değil işe döneceğim söyleminde bulunuyor. Apartmana gelmemesi yönünde kendisine uyarı yapıldığı halde gelmek istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 18 Nisan 2021; 17:15:26 >

• m-99 M kullanıcısına yanıt

Yeterli aşı olduğu anda sorun değil o.

Bankaya avm'ye aşısız giremezsin denir hallolur.

• Hay anasina tomografide covid cikmis erken dönem viral pnömani yziyor bir de bt temiz diye eve yolladılar...

evet hocam ilac yan etkisi olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

bu arada çarşambaya kadar açık havada kendinize dikkat edin. afrika tozları gelmiş. gözle görülmeyecek kadar küçük ve insan için yararlı değilmiş.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/istanbula-uyari-carsambaya-kadar-devam-edecek-disari-cikmamakta-fayda-goruyorum-1829083

aksine o tozlar özellikle saç problemi olanlara şifa

• 2 aydır kronik öksürük var diyorsunuz tekrardan covide yakalandığınızı anlıyorsunuz doğru mu ? Siz başkalarının öksürmesine takılacağınıza 2 aydır taşıyıcı olduğunuzu ve kaç bin kişiyi hasta ettiğinizi hiç mi düşünemediniz acaba...... Bu kadar zaman neyi beklediniz test olmak için ?

• quote:

Orijinalden alıntı: m-99

2 aydır kronik öksürük var diyorsunuz tekrardan covide yakalandığınızı anlıyorsunuz doğru mu ? Siz başkalarının öksürmesine takılacağınıza 2 aydır taşıyıcı olduğunuzu ve kaç bin kişiyi hasta ettiğinizi hiç mi düşünemediniz acaba...... Bu kadar zaman neyi beklediniz test olmak için ?

Aynen 2 aydır covid taşıyıcısıyım ben.

Test olmadığımı nereden biliyorsunuz?

15 şubatta öksürük başladı

17 şubatta test yaptırdım

Üzerine 2 Mart'ta tekrar test yaptırdım

Son iki ayda 5 adet akciğer röntgeni çekildi. Belki 4-5 defa kan alındı hiç birinde enfeksiyon bulgusuna rastlanmadı.

En son Raflüm olduğu için ona bağlandı.

Ne yapayım 2 ay boyunca evden çıkmasamıydım öksürüyorum diye

• 
Sayfa: önceki 38573858385938603861
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.