Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 31253126312731283129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dünya dedigin yer, sana dayatilan algilardan ibarettir. Gerceklerin bu algilarla uzaktan yakindan bir ilgisi yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 20 Eylül 2020; 3:48:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _turbo_ kullanıcısına yanıt
    quote:

"oysa bilim tarihte surekli kendini yalanlamistir."

ben bloklamayı unutmuşum bunu. alıntıladığım kısma iyi bakın ve çok zaman geçemeden bloklayın. yoksa zaman ve enerjinizi çalar. iyi forumlar.

Sana sözde cevap veren arkadaşa bilimde hiç çelişkiler olmadığını sanıyor anlaşılan:

Böcek ilacının "DDT"'nin bütün dünyada eskiden kurtarıcı olarak kullanılırken insanları nasıl zehirlendiğinden bihaber.
    Veya eskiden bol keseden verilen antibiyotiklerin fazla kullanımına bağlı zararlardan bihaber.
    Yıllarca millete kalbinizi korumak için kolesterolü düşürün denmedi mi? Yumurta yasak edilmedi mi?
    Şimdi yıllardır faydalı sanılan ve Amerika'da bazı eyaletlerde şebekeden verilen florlu suyun zararları ortaya çıkmadı mı?
    Kaç tane ilaç kanser yapıyormuş veya ölümcül yan etkleri olduğu anlaşıldığı için piyasadan toplanmadı mı?

• nucro kullanıcısına yanıt
    Bilimin, hata yapma ve o hatalari duzelterek gerceklere ulasma sanati oldugunu bilmeyen birinin beni bloklamasi, benim icin bir kazanctir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 20 Eylül 2020; 9:48:5 >
  • Amerikada durum böyleyken bile bu tarz etkinlikler oluyorsa banada gereksiz abartıldığı gibi geliyor.https://twitter.com/capamagekonomi/status/1307601680104673286?s=21

• radko kullanıcısına yanıt
    adamlar niçin 40-80 bin gidiyor sanıyosunuz ha bundan gelişmişlik demek sadece para ve güç değildir bana göre abd gelişmiş bir ülke bile değil halkı hödüğün önde gideni, para güçleri tükense bir birlerini yerler ülke bireysel silah deposu zaten,covid boyle giderse önümüzdeki senelerde abd dahada karışçak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 20 Eylül 2020; 13:52:30 >
  • Korona pozitif temaslıyım, eşimle bana evde test yapıldı bugün ve Negatifte çıksanız 14gün karantina zorunlu denildi bu doğrumu?
    Bugün pazar birinci gün. İşyeri için yarın 13günlükmü yoksa 14günlükmü rapor verecek aile hekimi?
    Raporu ben gitmedenmi hazırlayacaklar ve bana nasıl ulaştıracaklar süreç nasıl?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metintekin

Korona pozitif temaslıyım, eşimle bana evde test yapıldı bugün ve Negatifte çıksanız 14gün karantina zorunlu denildi bu doğrumu?
    Bugün pazar birinci gün. İşyeri için yarın 13günlükmü yoksa 14günlükmü rapor verecek aile hekimi?
    Raporu ben gitmedenmi hazırlayacaklar ve bana nasıl ulaştıracaklar süreç nasıl?
    Öyle saçma şey mi olur? Her temasli 14 gün (hemde negatif çıkınca) karantinaya girse sokakta kimse kalmaması lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • he ne ne oldu geldik mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

Öyle saçma şey mi olur? Her temasli 14 gün (hemde negatif çıkınca) karantinaya girse sokakta kimse kalmaması lazım.

Alıntıları Göster
    Bende aynısını düşündüm ve emin olmak için 2defa sordum negatifte çıksak 14gün evdemi kalıcazmı diye, evet 14gün izolesiniz evden çıkmayacaksınız dediler ve evde olduğunuzu kontrol için bekçi polis vs. kontrol edebilir, evde olmazsanız 3150lira ceza uygulanır ve yurtta/hastanede karantinaya devam edersiniz dediler
    Sağlık bakanlığının gönderdiği bilgilendirme mesajındada aynı bilgilendirmeler mevcut.

Pozitif arkadaşım büyük marketlerinden birinde çalışıyor. Ozaman temas ettiği bütün çalışanlar negatifte çıksalar 2hafta evdemi kalacaklar? Mağazada kim çalışacak?

• TED Başkanı Pehlivanoğlu: Kademeli şekilde yüz yüze eğitime geçmek şart, yoksa bir neslin felaketine sebep olacağız

https://tr.sputniknews.com/columnists/202009201042882071-ted-baskani-pehlivanoglu-kademeli-sekilde-yuz-yuze-egitime-gecmek-sart-yoksa-bir-neslin-felaketine/

Kişisel yorumum: Evet haklı. Bu pandemi devam ediyor evet. Ama yaşam da devam ediyor. Bir şekilde kademeli okulları açmamız gerekiyor.

İtalya okulları açtı ay başında.

Almanya da açık.

Büyük bir yükselme olmadı. Bir şekilde düğünleri yasaklayalım ama okulları açalım.

• okullar 2.döneme açılır mı sizce ?

• Cem kullanıcısına yanıt
    Bizede surekli Corona yaygarasi yapanlardan gina geldi.

Coronadan ölen yakinim var, kendisi yasliydi ve kronik hastaligi vardi. Ölüm sebebi yanlis tedavide olabilir, ona verilen ilacin daha sonra Coronalilarda kotu
    etkileri oldugu ortaya cikip yasaklandi.

Kendim zaten hastanede calismaktayim. Sanildigi kadar bulasici degil bu hastalik. Ayni evde yasayan herkeste olmayabiliyor.

Ekonominin dibine dinamit dosendi pimi cekiliyor siz halen daha soganin cücügüyle ugrasiyorsunuz. Ekonomik bunalim her salgindan cok daha tehlikelidir.

Plandemik diye bosuna denmiyor bu salgina. Yazin Rusyadan turist gelecek diye gazeteler sevinc cigliklari atiyorlardi. O donem Rusyada gunde 5000 vaka bildiriliyordu. Antalyaya gelen rus turistlerden test filanda istenmiyordu.

Simdi yaz sezonu bitti turistler ulkesine dondu, ayni gazeteler gokten coronali yagdirmaya basladilar.

Yeter insanlari aptal yerine koyduklari. Bakin kimsenin sagliginiz umrunda degil, hersey para icin. Öyle olmasa yazin Rusyadan tek bir rus ulkeye testsiz giremezdi. Suandada bu corona propagandalarinin icinde Para kokusu var. Dunya bankasi ulkelere propaganda karsiligi Corona fonundan yardim sagliyor. Yazinda yan gelir olarak Turistlerden para kazanilmasina goz yumuldu. Hersey para icin, saglik ve insan kimsenin umrunda degil.

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

TED Başkanı Pehlivanoğlu: Kademeli şekilde yüz yüze eğitime geçmek şart, yoksa bir neslin felaketine sebep olacağız

https://tr.sputniknews.com/columnists/202009201042882071-ted-baskani-pehlivanoglu-kademeli-sekilde-yuz-yuze-egitime-gecmek-sart-yoksa-bir-neslin-felaketine/

Kişisel yorumum: Evet haklı. Bu pandemi devam ediyor evet. Ama yaşam da devam ediyor. Bir şekilde kademeli okulları açmamız gerekiyor.

İtalya okulları açtı ay başında.

Almanya da açık.

Büyük bir yükselme olmadı. Bir şekilde düğünleri yasaklayalım ama okulları açalım.
    Düğün sezonu bitti zaten.Daha farklı kararlar alınıp okulların açılması sağlanabilir.Belirli sınırlar koyulup aşılırsa yeniden kapatılması düşünülebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Ne bedduası hocam, madem bu kadar önemsiz bir hastalık, hastalığı yaşayın deneyimlerinizi paylaşın demek bedduamı. Kaldı ki arkadaşa böyle bir şeyi yapmamasını, onun sebebi olmak istemediğimi de ayrıca belirttim. Beddua dediğin inşallah senin başına gelir gibi cümlelerdir. Karıştırmayalım, yanlış anlaşılmalarada sebep olmayalım.
  • Aşı hakkında durum nedir?
    https://www.takvim.com.tr/yasam/2020/09/20/600-milyon-asi-uretilecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MusashimaruKoyo -- 20 Eylül 2020; 18:56:39 >
  • "Biz ne yapalım? Herkes canının istediğini yapsın. Çok korkuyorsa evden dışarı çıkmasın, her yerde hiçbir anlamı olmayan maskesini taksın; isterse çift maske taksın insanlardan uzak dursun… Canı ne istiyorsa onu yapsın. Bu benim derdim değil. Bunlarla uğraşmam. Bizim görevimiz tek tek kişilere ne yapması gerektiğini anlatmak değildir. Aksine siyasi partileri ve yetkilileri bu saçmalıklar konusunda uyarmak ve bu önlemlerin kaldırılmasını sağlamaktır.

Ülke o derece manyaklaşmış vaziyette ki DSÖ ve Sağlık Bakanı “Ortada ciddi bir salgın yok” veya “Bu salgını yendik, bütün kısıtlamaları kaldırdık” dese bile buna inanan çıkmayacaktır.

Biz durum tespitimizi yaptık tiyatroyu seyrediyoruz.

Bu da sosyal bir deneydir."

Dr. Mehmet Uğur Yılmaz

Genel Cerrahi Uzmanı "Sağlığın Karanlık Yüzü" Kitabının Yazarı
  • "PCR'yi icat ederek Nobel Bilim Ödülü'nü kazanan Kary Mullis, HIV'in "AIDS" in nedeni olmadığına tamamen inanıyor. Virüsleri saymak için PCR kullanmaya çalışan viral yük testleri ile ilgili olarak Mullis, "Kantitatif PCR bir oksimorondur." PCR, maddeleri niteliksel olarak tanımlamayı amaçlamaktadır, ancak doğası gereği sayıları tahmin etmek için uygun değildir. Viral yük testlerinin aslında kandaki virüslerin sayısını saydığına dair yaygın bir yanlış izlenim olsa da, bu testler özgür, bulaşıcı virüsleri hiçbir şekilde tespit edemez; sadece bazı durumlarda yanlış bir şekilde HIV'e özgü olduğuna inanılan proteinleri tespit edebilirler. Testler, virüslerin genetik dizilerini tespit edebilir, ancak virüslerin kendilerini tespit edemez.

PCR'nin yaptığı şey, bir genetik sekans seçmek ve sonra onu muazzam bir şekilde büyütmektir. Samanlıktaki iğne bulmanın eşdeğerini başarabilir; o iğneyi samanlıkta büyütebilir. Elektronik olarak güçlendirilmiş bir anten gibi, PCR sinyali büyük ölçüde güçlendirir, ancak aynı zamanda gürültüyü de büyük ölçüde artırır. Amplifikasyon üstel olduğundan, ölçümdeki en ufak bir hata, en ufak bir kontaminasyon, birçok büyüklük derecesinde hatalara neden olabilir.

Bir benzetme yapacak olursak: Viral aktiviteyi ölçmek için viral yük testlerini kullanmak, birkaç tırnak kırpıntısı bulmaya benzer; tırnak kırpıntılarını, diğer ıvır zıvırlar ile karıştırılmış küçük bir tırnak kırpıntıları dağına büyütmek; ve sonra bir "uzman" ın gelip, yığını tamamen silahlanmış ve savaşa hazır bir asker takımını temsil ettiği şeklinde yorumlaması."

http://www.virusmyth.com/aids/hiv/jlprotease.htm

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]
    https://www.creative-diagnostics.com/pdf/CD019RT.pdf

SARS-CoV-2 Coronavirus Multiplex RT-qPCR Kit (CD019RT)

This product is for research use only and is not intended for diagnostic use.

"Bu ürün sadece araştırma amaçlıdır ve teşhis amaçlı kullanım için tasarlanmamıştır"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 20 Eylül 2020; 20:12:12 >

• Bütün özel okullar,dershaneler,kurslar açık iken devlet okulları açılmazsa meb öğretmenleri lobisi baskısı nedeniyle açılmaz

• Eğlence mekanlarının da açılması gerek herkes gecim derdinde. Bu süreçte insanlara moral lazım, zaten herkes gitmez buralara buraların müşterisi bellidir ve bu yerlerde moral buluyorsa bu engellenmemeli.
  • 
Sayfa: önceki 31253126312731283129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.