Şimdi Ara

Koronavirüs aşısı için Moderna da güzel haber verdi! Şirkete göre aşı, %94.5 oranında başarılı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
3.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: classf2re

Bulunma tarihine göre kronolojik aşı listesi :

1838 Tifo - 58 yıl
    1854 Kolera - 30 yıl
    1881 Kuduz - 4 yıl
    1884 Tetanos - 40 yıl
    1900 Tüberküloz (verem) - 63 yıl
    1906 Menenjit - 68 yıl
    1932 Grip -14 yıl
    1935 Çocuk felci - 20 yıl
    1954 Su çiçeği - 34 yıl
    1962 Kızamıkçık - 7 yıl
    1980 Rotavirüs - 26 yıl

Şu hastalıklara ise henüz aşı bulunmadı :

1976 Ebola
    1981 Aids
    2003 Sars
    2013 Mers
    2019 Covid-19

Ben aşı maşı olmam. Yaptıracaklar hayrını görsünler.

Yapılan aşılarla ilgili şüpheleri dile getiren uzman görüşü aşağıda
    https://www.habervakti.com/gundem/tip-profesoru-ahmet-rasim-kucukusta-dan-flas-cikis-koronavirus-h127992.html

Ebola sars ve mers aşı çalışmalarına başlamaya değecek şekilde sürmediği için sonlanmadı.Aşı bulmak 4-5 bilim adamını aynı odaya koymakla olmuyor, milyarlarca dolar maliyeti var.İlaç şirketleri sonunu görmediği bir kazanç için kılını bile kıpırdatmaz.

Aids ise yani hiv virüsü başka bir konu.Şuan ilk çıktığındaki gibi etkili olmayan erken aşamada teşhis konulduktan sonra gerekli ilaçlar kullanılması ile artık bırak hayatını kaybetmeyi, çocuk sahibi bile olup toplum içine karışabiliyorsun.Hali hazırda sürekli ilaçlar para getirirken neden bir aşı çalışması ile uğraşsınlar ki, hiv konaklı bir taşıyıcı bu ilaçları sürekli kullanmak zorunda zaten.

Yani şimdi ki aşı geliştiricileri veya ilaç firmalarının amacının dünyayı kurtarmak olduğunu filan mı zannediyorsunuz?

• ahmetdu kullanıcısına yanıt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fimeral F kullanıcısına yanıt
    Amerikalılar ve avrupalılar toplum olarak farklı görüşleri barındırabiliyorlar. Çünkü eleştirel düşünme kültürleri ve alışkanlıkları var. Biz orta doğulularda yok. İyi bir şey olmasa bile iyi bir şey olmasını o kadar çok istiyoruz ki bu isteğimizi varsayımlarla hikayelerle destekliyoruz.

Aşıyı Avrupalıların hepsinin yaptıracağından pek emin olmayın yakın zamanda sadece Hollandada 80 bin sağlık çalışanı aşıyı reddettiklerini açıkladı.

Ben fikrimi söylüyorum. Ben aşı olmam. Olacak olanlara kimsenin mani olduğu yok. Herkes özgür.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • The Imp kullanıcısına yanıt
    Almanyada yaşayan türk bulunca size her şey şifa tabi hayrını görün. Aşıyı da olursunuz mis gibi. Uzun badeli yan etkisi çıkarsa da nasılsa Türk yaptı ohhhh der sineye çekersiniz.

• fluox kullanıcısına yanıt
    Hayır. Sadece para için yaptıkları ürünün güvenilirliğini sorguluyorum. Hele sürekli mutasyon geçirdiği söylenen bir virüs için.

• Jacobıan kullanıcısına yanıt
    Bilimin inanılacak bir şey olduğunu düşünüyorsan bence sen koşa koşa git aşıyı ilk sen test et. Nasılsa inanıyorsun ya hemen iyileşirsin. Benim gibi bilimin ispat gerektiren bir şey olduğunu düşünenlerde senin gibiler test ettikten sonra olup olmayacağına karar verir.

• quote:

Bulunma tarihine göre kronolojik aşı listesi :

1838 Tifo - 58 yıl
    1854 Kolera - 30 yıl
    1881 Kuduz - 4 yıl
    1884 Tetanos - 40 yıl
    1900 Tüberküloz (verem) - 63 yıl
    1906 Menenjit - 68 yıl
    1932 Grip -14 yıl
    1935 Çocuk felci - 20 yıl
    1954 Su çiçeği - 34 yıl
    1962 Kızamıkçık - 7 yıl
    1980 Rotavirüs - 26 yıl

Şu hastalıklara ise henüz aşı bulunmadı :

1976 Ebola
    1981 Aids
    2003 Sars
    2013 Mers
    2019 Covid-19

Ben aşı maşı olmam. Yaptıracaklar hayrını görsünler.

Yapılan aşılarla ilgili şüpheleri dile getiren uzman görüşü aşağıda
    https://www.habervakti.com/gundem/tip-profesoru-ahmet-rasim-kucukusta-dan-flas-cikis-koronavirus-h127992.html
    Dümdüz bir yorum olmuş. Aşının ne derece yararlı olacağından bağımsız söylediğiniz zamanların hepsinde "bilimin geldiği seyiye ve bilgiye ulaşım hızıyla" şuan olan arasında uçurumlar var.

Buna basit örnek İnsanlık hakkında tüm bilgiyi sanıyorum yapılan bir teleskop projesi ile çok kısada sürede ortaya çıkarıp işlediler. İfadelerimin net ve daha bilgilendirici şeklini takip edenler anlamıştır, yazabilir.

Özetle, temkinli olmakta yarar var bu doğru ama olaya böyle dümdüz bakmak son derece yanlış. Zaten devletler seni be düşündüğünü çok sanmıyorum. Ortada devasa bir ekonomik ekosistem var. Dünya ticareti hiç bir zaman sanıyorum bu büyüklüğe gelmedi. Küresel kaos eğer belli grupların kontrolünde çıkarsa onlara göre sürdürülebilir. Bu şekilde olursa ise durum vahim. Belki dersiniz bu seviyeye getiren bu sistemin kurucuları ya da söz sahiplerinin kendisi, komplo teorilerine girmek istemem ama pek tabi olabilir.

• classf2re kullanıcısına yanıt
    Bilimin tanımından yola çıkarak çağdaki ilerleyiş hızı ve teknolojik gelişmeler, eğitimin geldiği noktalarla bağlantı kuramayıp, aşı sürelerini baz alarak 50-100 sene öncesine göre kıyas yapmışsın diğer yandan burada insanlara bilim tanımı yapıyorsun . Baya ironik..

• quote:

Almanyada yaşayan türk bulunca size her şey şifa tabi hayrını görün. Aşıyı da olursunuz mis gibi. Uzun badeli yan etkisi çıkarsa da nasılsa Türk yaptı ohhhh der sineye çekersiniz.

:D demokrasiye karşı en güzel argümansın aşko

• rindaasd kullanıcısına yanıt
    Bill gates yahudi olsaydı söylediklerinin belki bir anlamı olurdu. Elbette para babalarının karanlık geçmişi vardır, Koç’un ne kadarsa bunun da o kadardır.
    Bir de sürekli ırk üzerinden suçlamalar yapmayın, ayıptır günahtır.

• Jacobıan kullanıcısına yanıt

bilime inanmadığını nerden çıkardın.

• Dünya (Karasal) Alan km² 148.940.000 ( / bölü ) Dünya Nüfus 7,594 milyar = 18 m²

uzun lafın kısası ; aşı hiç bir şeyi çözmüyor !!!

Bence şu an maskesiz yapamadığımız her şeyi yarın öbür gün aşısız yapamayacağız.
    Örneğin aşısız uçağa binemeyeceğiz, otobüs kullanamayacağız, belki markete bile giremeyeceğiz.

• gfblugano35 kullanıcısına yanıt
    İşte bu büyük problem. İnsanları bir şeylere zorlamak. Kendi bilimsel paradigmasının esiri yapmak.

Hocam nerede yaşıyorsunuz?
    Bizim buralara bu aşının gelmesi en ihtimalle 6 ay. Uzun vadede yan etkilerini bilemem ama kısa vadede bize aşı gelene kadar milyonlar aşılanacaktır.

• gfblugano35 kullanıcısına yanıt
    Şimdi şöyle bir şey var. İnsanlar grip olduğunda herkes koşa koşa gidip aşı olmuyor. Bu virüse yakalanan bir çok insan hafif belirtilerle atlatıyor. Çoğu grip türevi belirtiler. Şu söylense anlarım: “Ağırlaşan hastalara aşı yapılacak.”. Ama bütün dünyanın aşılanacağı konuşuluyor. Niye arkadaşım niye? Dünya çok mu zengin. Nereden geliyor bu bütün insanları aşılama isteği. Sonuçta insan vücuduna dışardan yabancı madde biyokimyasal enjekte ediyorsun.

• aşı bulunması sevindirici bir haber ama gelmesi ve bütün dünyada uygulanması bir yıl kadar süreceği söyleniyor o yüzden tedbirleri elden bırakmamakta fayda var.

• isin icinde olmayan insanlar olarak neden HIV asisinin gelistirilemedigine boyle komik yorumlarla yaklasmaniza guluyorum sadece. keske bilmediginiz seyler hakkinda konusmasaniz

• Akordiyon kullanıcısına yanıt

Korona beyni etkiliyor derlerdi inanmazdım doğruymuş. Allah akıl fikir versin sana ve senin gibilere.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.