Şimdi Ara

Koronavirüs aşısı için Moderna da güzel haber verdi! Şirkete göre aşı, %94.5 oranında başarılı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
3.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Lütfen komplo teorilerinizi kendinize saklayın. Bu forumda ilaç şirketlerine' tanrı muamelesi yapan insanlara Hicbirsey anlatamazsiniz çünkü..! Ya da cahil ilan edilirsiniz. Bulunanı bir kaç ay hatta belki o kadar süre bile geçmemiş aşılar hakkında ' gram şüphe duymuyorum diyen insan yalan söylüyordur. Avrupada'bazı sağlıkçılar bile aşıları reddediyor. Ama bizim içimizde ki insanlar' komplocu damgası yapıştırıyor. Halkımız çok biliyor çünkü ' her zamanki gibi...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne oranda faydalı olacağı gibi kime kime vrulacağı da önemli. Sağlık Bakanı Çin'den 10bin aşı almaktan bahsediyordu, nüfus 83 milyon + suriyeliler.

• themann41 T kullanıcısına yanıt
    bilim şüpheci olur. Defalarca deney-gözlem yapar, eldeki geçmiş verileri hesaba katar. Bazı arkadaşlar ya bilimin ne olduğunu bilmiyor ya da kendi inançlarını bilim sanıyor. Orta doğu iyimserliği dediğim de bu: Bizde eleştirel düşünce diye hiç bir şey yok. Veri analizi yapmak, sonuçları değerlendirmek hak getire. Zaten aşağılık psikolojisi de var. Avrupalı amerigalı yapmış hemen vur damardan. Bu toplum iyice yaşanmaz hale geldi. Gelişmek bir ekosistem meselesidir. Ekosistem değil de birey tek başına gelişirse o köhne ekosistemi terk eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

NE medyası kardeşim. 2 akrabam öldü koronadan ne diyorsun sen

Alıntıları Göster

Hocam arkadaşlar çok "zeki!!!!" Benim 2 akrabam 3 arkadaşım ve komşum bu hastalıktan öldü ama bunlara göre her şey provakasyon her şey korku hiç Corona diye hastalık yok umarım olurlarda entübede baygın baygın ölmeyi beklerler daha ne diyeyim.

• classf2re kullanıcısına yanıt
    Bilim şüphecidir ' deney gözlem yapar. Elbette ' zaten aksi olsa bilim denilemez buna. Bilime karşı değilim elbette ' ancak insanlar şunu anlamıyor veya anlamak istemiyor. Bilim karşıtlığı ile aşı karşıtlığı farklı birşey ' veya karşıtlık demeyelim ' aşı hakkında şüphe duymak ve aşıyı geliştiren şirketleri araştırmak cahillik değildir. Bilim tanrı değildir yanilabilir. Geçmişte Afrika'da denenen aşilara baksınlar bi' kaç kişinin hayatına mal oldu. Bilim dünyasının içinde kötü insanlar olmadığını bilemeyiz. İnsanlar sanıyor ki Avrupalılar hiç araştırmıyor bu konuları ' aşı bulunmuş hemen gidip aşı olalım diyorlar . Tam tersine onlar bizden daha fazla araştırma yapıyorlar bu konuda. Sağlık çalışanları bile reddediyor. Çünkü adamlar eleştiriye açık' kimse kimseyi komplocu veya cahil diye yadirgamiyor. Sizin dediğiniz söze geldim yani burada. İşte aşağılık kompleksi burada ortaya çıkıyor ' sizinde söylediğiniz gibi. Yüzde 90 oranında başarı çok yüksek bir kıstas' bunun gerçekliğine inanmıyorum. İsteyen komplo teorisyeni desin isteyen başka birşey desin. Aşı karşıtı değilim ben ' keşke başarılı olsa ben yanılmış olsam. Ama bu aşıların uzun vadede etkili bir çözüm sunacağına inanmıyorum. Tekrar diyorum' bilim karşıtı biri değilim ' ama bilim din veya tanrı modeli değildir benim için.

• classf2re kullanıcısına yanıt

Diyecek lafın olmayınca nasilda saçmalıyorsun  birde kahinmisin sen demiş şuan foruma soy ismimi yazmak bile sizi madara ederdi ama sizin gibi hayatıni baba parası ile sürdüren bir insan için pek anlam taşımaz anca gelip yine saçmalarsınız aslında suç bende hayatını babasının verdiği harçlıklar'dan fazlasını görmemiş adamla ne diye milyon dolarlık hisse senedi hakkında konuşursun ki ne anlasın borsa'dan yatırım'dan  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben aşı filan yaptırmam vAlla

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    Şizofren misin arkadaşım sen kendi kendine hikaye uydurmayı mı seviyorsun. Cebindeki para ne kadar onu bilmem ama beş para etmez karakterin olduğu kurduğun cümlelerden belli oluyor. Yazık sana

• artık bulunsun bu aşı dışarı çıkamıyoruz yaaa

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.