Şimdi Ara

Köpekler Hakkında Sorular - Cevaplar (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
1
Favori
46.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pronefroz

Barınakta kısırlaştırıyorlar mı köpekleri?

evet kısırlastırıyorlar..bır kac ay hayvanlar orda kalıyor sanra bakamadıkları ıcın tekrar dısarı bırakıyolar yenı gelen kopeklere bakıyorlar.dısarda gordugun kupelı(etıketlı) kopeklek kısırlastırılmıs ve barınakta kaldıgı surece saglık bakımları(ası vs) yapılmıs kopeklerdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yasinbilgin

quote:

Orijinalden alıntı: .CorpsE.

quote:

Orijinalden alıntı: Yasinbilgin

Merhaba arkadaşlar bir taraftan konuyu up yapıyorum kusuruma bakmayın... Benim sorularım şunlar ..?
    1.Köpeğime tuvalet eğitimini nasıl verebilirim ?
    2.Apartmanda oturuyorum, apartman ortamına uygun olan hangi yavru köpekleri tavsiye edersiniz? (Goldenler çok tatlı fakat rahatsız edici davranışları var mıdır acaba) (Tavsiye ettiğiniz köpeklerin ortalama fiyatını yazarsanız sevinirim...)

Köpeğe ilk önce aşıları bitene kadar dışarı çıkaramayacağınız için gazete eğitimi vermelisiniz.Bunu yaparkende benim yaptığım şey şöyleydi.Evimizde kapalı olan balkonu komple karton ve gazetelerle kapladım.Aradan 2 hafta geçtikten sonra balkonun yarısındaki gazeteleri kaldırdım.1 hafta sonra onunda yarısını.En sonunda tek sayfa gazete kağıdına düşürdüm.Bu eğitimi verirken öncelikle tuvaletini yapmasını istediğiniz yere yakın bulundurun köpeği.Örneğin oturma odasının balkonuna yapmasını istiyorsunuz. Kapıyı sürekli açık bırakın ve o odadan mümkün olduğunca çıkarmayın tuvaletini yapacağı yeri bulması açısından.Diğer odalarda olduğu zaman büyük ihtimalle yer ,zaman dinlemeyip yapacaktır tuvaletini.Genelde uykudan kalkınca ve yemekten sonra yapıyorlar tuvaletlerini.Bu aralıklara dikkat edin onu gazeteye yöneltin.Doğru yere yaptığı zaman ödüllendirin.2-3 haftada gazete eğitimini tamamlarsınız.Ayda yılda bir ufak tefek kaçırmalar olur. Sabırlı olmanız gerekiyor 2 ay önce bende çok çekmiştim.Tam öğrettik derken şimdide dışarıya alıştırmaya çalışıyoruz. :)

Köpek seçimine gelince bende apartmanda oturuyorum ve golden besliyorum.Rahatsız edici davranış derken neyi kastettiğinizi bilmiyorum fakat bizimkinin tek kötü huyu herkese kendini sevdirmek için üstüne atlaması.Bunun dışında havlama vs gibi problem çıkartmıyor.Küçük olduğu için genelde terrier tercih ediliyor fakat inanın çok huysuz ve inatçılar.Eğer büyük ırk olması ve tüy dökmesi sizin için problem değilse gönül rahatlığıyla golden retriever alabilirsiniz.Eğer tüy sorun olur diyorsanız.Labrador Retrieverlara bakın derim Goldenlara göre tüy dökümü daha azdır.

Cevabın için teşekkür ediyorum . Rahatsız edici davranış derken geceleri apartman sakinlerini uyutmaması, tanımadığı birine huysuz davranması gibi davranışları belirtmek istedim. Fakat anlattığına göre okadar zor bir köpek değilmiş ''Golden'' . Tekrardan teşekkür ediyorum.

golden gercekten uyumlu bır kopek apartmanda da rahatlıkla bakılabılır ancak soyle bır konu var.Ev ıcı ıcın tuvalet egıtımı versen bıle her canlı gıbı kopeklerın de dogada olmaya ıhtıyacları vardır.Her gun en az 1 saat hayvanınızı dısarı cıkarmalı ve aktıf olarak spor yaptırmalısınız (kosu top oyunları yakalama oyunları vs) kı eve geldıgınde enerjısını atmıs olsun.Yoksa esya kemırme enerjısını atamadıgı ıcın hep sızı oyuna cagırma mutsuzluk tuvaletını yapmama gıbı sorunlarla karsı karsıya kalabılırsınız.Eger bunları yapabılıceksenız alın lutfen hayvan dostunuzu

• Erkek köpekler kısırlaştırıldığında obez olabiliyorlarmış. Kısırlaştırılmamış bir köpeğin azgınlığını nasıl durdururum çiftleştirmeden onu.
  • Retreiver boyunda bir köpek ayda ne kadar mama yer?
  • Köpekle otobüs veya tren yolculuğu nasıl yapılır?
  • quote:

Retreiver boyunda bir köpek ayda ne kadar mama yer?

kaliteli bir mama aldığınız zaman 15 kglık paket yaklaşık 1buçuk ay gidecektir. mamaların üzerinde köpeğin yaşı ve kilosuna göre günlük tüketmesi gereken miktar da yazar.
  • quote:

Köpekle otobüs veya tren yolculuğu nasıl yapılır?

aslında karayolları kanununa göre otobüs ve trenlerde evcil hayvanla yolculuk yapılmaz. ama bazı otobüs firmaları buna izin verebilir. bu konuda dikkat etmeniz gereken şey köpeğinizi boyutlarına uygun su sırdırmaz bir taşıma box ına koymanız ve molalarda yanına gitmeniz, mola boyunca gezdirmeniz olacaktır.(köpeğin aşıları tamamlanmış ise gezdirin, eğer 95 günlükten küçükse aşıları tamamlanmadığından toprağa veya yere temas etmesi risklidir). yine de uzun süreli otobüs yolculuğu köpeğinizi çok yorar. alternatifiniz varsa uçak kullanmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpereen

quote:

aslında karayolları kanununa göre otobüs ve trenlerde evcil hayvanla yolculuk yapılmaz. ama bazı otobüs firmaları buna izin verebilir. bu konuda dikkat etmeniz gereken şey köpeğinizi boyutlarına uygun su sırdırmaz bir taşıma box ına koymanız ve molalarda yanına gitmeniz, mola boyunca gezdirmeniz olacaktır.(köpeğin aşıları tamamlanmış ise gezdirin, eğer 95 günlükten küçükse aşıları tamamlanmadığından toprağa veya yere temas etmesi risklidir). yine de uzun süreli otobüs yolculuğu köpeğinizi çok yorar. alternatifiniz varsa uçak kullanmanızı tavsiye ederim.

Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk. Otobüs firmaları köpeği otobüste nereye yerleştiriyor? Köpeğimi toplu taşıma araçları dışında şehirler arası nasıl yanımda götürebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pronefroz -- 17 Nisan 2012; 17:16:02 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alpereen

quote:

Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk.

eğer ki maddi durumunuz elverirse pet transfer firmalarını bir gözden geçiriniz. kimi firma taksi gibi çalışır km başına 80 kuruş gibi bir fiyatla sadece sizin köpeğinizi taşır. kimi firmalar da belli günlerde belli rotalarda bir çok hayvan taşır. ama eğer olmaz derseniz otobüs yolculuğu yapabilirsiniz. otobüste köpeği bagaj bölümüne koyacakları için köpek korkabilir, havasız kalabilir. trenler konusunda bir bilgim yok. iyi günler

• Köpeklerin diş temizliği nasıl sağlanıyor? Bir mama markası(Türk markası) dişlere bakım yapar falan yazıyor.
  • Arkadaşlar oncelikle merhaba ;

08.01.2012 dogumlu bir labrador aldım tum aşıları tam, fakat soyle bir sorunum var ki yarım cay bardagı su icse muhakkak 4-5 yere sulama yapıyor :) otur kalk uc vs onlarda problemim yok fakat sulama işleri cok sorun cıkartıyor bana...6 gun sonra dısarı cıkarabilecegim aşısı yuzunden fakat şimdiden halıları tersine cevirdim :) varsa bir ilmi irfanı ozelden veya burdan cevaplayan herkese cok tesekkur ediyorum :)
  • quote:

Köpeklerin diş temizliği nasıl sağlanıyor? Bir mama markası(Türk markası) dişlere bakım yapar falan yazıyor.

eğer yapabilirseniz köpeğinizin dişlerini fırçalamanız sağlığı açısından gayet pozitif bir etki yapacaktır. bunun için önce köpeğinizin ağzına birşeyler sokulduğunda rahat durması lazım. önce parmağınızı dişini fırçalar gibi ağzında dolaştırın. buna alışırsa bebekler için yapılmış diş fırçalarını kullanın. macun olarak da köpeklere özel üretilmiş macunları kullanın. ortalama haftada 2 3 kez yeterli olabilir. bir de köpeğinizin parçalayamayacağı dana kol kemiği (humerus) veya bacak kemiği (femur) u suda haşlayın. kemiğin uçlarındaki kıkırdak kısımlar köpeğin dişleri için bakım yapar. bu kemiği ılık olarak servis edin fakat önünde bırakmayın. parçalayıp yutmasına izin vermeyin. yaklaşık 20 30 dakka sonra alın önünden. bazı mamalar da diş bakımı yapabilir doğrudur. bir de köpeğinizin çiğnediği oyuncaklarına köpek diş macunu sıkarak oynamasını sağlayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: resatim

Arkadaşlar oncelikle merhaba ;

08.01.2012 dogumlu bir labrador aldım tum aşıları tam, fakat soyle bir sorunum var ki yarım cay bardagı su icse muhakkak 4-5 yere sulama yapıyor :) otur kalk uc vs onlarda problemim yok fakat sulama işleri cok sorun cıkartıyor bana...6 gun sonra dısarı cıkarabilecegim aşısı yuzunden fakat şimdiden halıları tersine cevirdim :) varsa bir ilmi irfanı ozelden veya burdan cevaplayan herkese cok tesekkur ediyorum :)

Kopeklerde kas gelisimi 1 yasina kadar devam ettiginden yavrularin tuvaletlerini tutamamalari normal bir durumdur.Kopeginiz 3,5 aylik olmak uzere.Bu donemde uykudan her uyanisinda ciddi tuvalet ihtiyaci hissedecektir.Tavsiyem uyandiginda cok fazla hayvanin gelmedigi bir cim alana indirmeniz (apartmanda yasiyorsaniz bina onu olabilir, park vs yerlerden uzak durun) tuvalet ihtiyacini giderdiginde odul biskuvisiyle odullendirmeniz.Kazalar elbet olacaktir ama duzenli bir tuvalet egitimiyle kisa sure icerisinde kopeginizin tuvaleti geldiginde dis kapinin onunde bekleyip havladiginizi gormeniz kuvvetle muhtemel.Pozitif egitimde israrci olun ve biraz sabredin.Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myxomatosis -- 24 Nisan 2012; 15:11:37 >

• bizde yaklaşık 3 hafta önce 2 yaşlarında bir labrador sahiplendik.facebooktaki sahipsiz köpekler sayfasının aracılığı ile bulduk köpeğimizi.daha önceden birisi almış daah sonradan sokağa bırakmış başka köpeklerin saldırısına uğrarken bu bahsettiğim facebook sayfasındaki gönüllülerden birisi köpeği görmüş alıp kurtarmış.sakatlanan bacağını tedavi ettirmişler.geçici bir evin bahçesine bırakmışlar.bizde resimlerini gördük gidip yakından gördük bize sıcak geldi ve alıp veterinere gittik.sağlık kontrolü ve aşılarından sonrada alıp evimize getirdik.eşim köpeklerden korktuğundan daha sevecen olcağını düşündüğüm labrador türü bu köpeği sahiplendik(tam labrador değilmiş sanırım kırmaymış veternier öyle söyledi).

ama 2 yaşında almakla iyimi ettik kötümü ettik bilmiyorum.yavru almak istemedik çünkü 2 mizde çalışıyoruz bütün gün hayvana vakit ayıramıyacağımızdan hem o hemde biz zorlanmamak için böyle bir tercih yaptık.köpeği eve getirdikten sonra bir balkonu ona tahsis ettim,antalyada yaşıyoruz güneşten ve yağmurdan korunması için balkonunun bir kenarına çatı tarzı birşey yapıp yuva alanı yaptım.ilk eve getirdiğimiz gün birde geçenlerde balkona tuvalet yaptı.onda da normalde mamayla besliyorum arada yemek kalınca ondan veriyorum.mercimek yemeği vermiştim baya bi sanırım o yaptı.onun dışında sabah ve akşam çiş ve tuvalete çıkarıyorum o zamanlar yapıyo dışarıda.günde bir öğün sabah çişe kakaya çıkarmadan yemek veriyorum.evde olduğumuzda evin içine de alıyoruz ama şuan malum tüy dökme mevsimi olduğundan biraz sıkıntı oluyor.

ilk geldiği zamanlarda havlamayan hayvan son 1 haftadır özellikle geceleri 12 sabah 7 arası havlamaya başladı.motor sesi,ev otoparka bakıyorum otoparkta araba sesi,karşı binaya giren çıkan birisi olduğunda yada bazen bişey görmeden sadece karanlığa doğru havlamaları sıklaştı.apartmanda yaşadığımızdan bu büyük sorun olcak gibi görünüyor.şimdilik bir şikayet gelmedi ama rahatsız edici bir şekilde bağırıyor özelliklede geceleri.balkonun demilerini kapataıyım dedim kalın naylonla denedim parçaladı.bez parçasıyla denedim parçaladı.çok havladığından bazen gece mecbur eve alıp biraz sevip öyle koyuyorum.bunada alıştırmak istemiyorum.bazen çok havladığında kızıyorum anlamıyor içeri alıp biraz kağıtla burnuna falan vuruyorum bu seferde ağlıyor resmen üzülüyorum ama rahatsızlıkta vermesi komşulara ilerde apartmanda istenmemesini sağlıcak bunuda istmeiyorum.bu konuda ne yapabilirim?

eve aldığımızda ilk baştan deli gibi ordan oraya zıplıyor daha sonra ayağımın dibine yatıp sırt üstü yatıyor göbeğinin sevilmesini seviyor.ama arada son zamanlarda ayağımı acıtmadan ısırmaya çalışmaya başladı.kızıyoyurm ama kızmadanda anlamıyor hala yapcam ddiye uğraşıyor.2 yaşlarında olan köpeğimin bu gibi sorunlarına nasıl engel olabilirm?

• quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

bizde yaklaşık 3 hafta önce 2 yaşlarında bir labrador sahiplendik.facebooktaki sahipsiz köpekler sayfasının aracılığı ile bulduk köpeğimizi.daha önceden birisi almış daah sonradan sokağa bırakmış başka köpeklerin saldırısına uğrarken bu bahsettiğim facebook sayfasındaki gönüllülerden birisi köpeği görmüş alıp kurtarmış.sakatlanan bacağını tedavi ettirmişler.geçici bir evin bahçesine bırakmışlar.bizde resimlerini gördük gidip yakından gördük bize sıcak geldi ve alıp veterinere gittik.sağlık kontrolü ve aşılarından sonrada alıp evimize getirdik.eşim köpeklerden korktuğundan daha sevecen olcağını düşündüğüm labrador türü bu köpeği sahiplendik(tam labrador değilmiş sanırım kırmaymış veternier öyle söyledi).

ama 2 yaşında almakla iyimi ettik kötümü ettik bilmiyorum.yavru almak istemedik çünkü 2 mizde çalışıyoruz bütün gün hayvana vakit ayıramıyacağımızdan hem o hemde biz zorlanmamak için böyle bir tercih yaptık.köpeği eve getirdikten sonra bir balkonu ona tahsis ettim,antalyada yaşıyoruz güneşten ve yağmurdan korunması için balkonunun bir kenarına çatı tarzı birşey yapıp yuva alanı yaptım.ilk eve getirdiğimiz gün birde geçenlerde balkona tuvalet yaptı.onda da normalde mamayla besliyorum arada yemek kalınca ondan veriyorum.mercimek yemeği vermiştim baya bi sanırım o yaptı.onun dışında sabah ve akşam çiş ve tuvalete çıkarıyorum o zamanlar yapıyo dışarıda.günde bir öğün sabah çişe kakaya çıkarmadan yemek veriyorum.evde olduğumuzda evin içine de alıyoruz ama şuan malum tüy dökme mevsimi olduğundan biraz sıkıntı oluyor.

ilk geldiği zamanlarda havlamayan hayvan son 1 haftadır özellikle geceleri 12 sabah 7 arası havlamaya başladı.motor sesi,ev otoparka bakıyorum otoparkta araba sesi,karşı binaya giren çıkan birisi olduğunda yada bazen bişey görmeden sadece karanlığa doğru havlamaları sıklaştı.apartmanda yaşadığımızdan bu büyük sorun olcak gibi görünüyor.şimdilik bir şikayet gelmedi ama rahatsız edici bir şekilde bağırıyor özelliklede geceleri.balkonun demilerini kapataıyım dedim kalın naylonla denedim parçaladı.bez parçasıyla denedim parçaladı.çok havladığından bazen gece mecbur eve alıp biraz sevip öyle koyuyorum.bunada alıştırmak istemiyorum.bazen çok havladığında kızıyorum anlamıyor içeri alıp biraz kağıtla burnuna falan vuruyorum bu seferde ağlıyor resmen üzülüyorum ama rahatsızlıkta vermesi komşulara ilerde apartmanda istenmemesini sağlıcak bunuda istmeiyorum.bu konuda ne yapabilirim?

eve aldığımızda ilk baştan deli gibi ordan oraya zıplıyor daha sonra ayağımın dibine yatıp sırt üstü yatıyor göbeğinin sevilmesini seviyor.ama arada son zamanlarda ayağımı acıtmadan ısırmaya çalışmaya başladı.kızıyoyurm ama kızmadanda anlamıyor hala yapcam ddiye uğraşıyor.2 yaşlarında olan köpeğimin bu gibi sorunlarına nasıl engel olabilirm?

Sizi istiyor. Kaçta gidip geldiğinizi bilmediği için de her seferinde bağırıyor arkanızdan. Hele bir geliş gidiş saatinizi ezberlesin rayına oturacak. Havlamayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: myxomatosis

quote:

Orijinalden alıntı: resatim

Arkadaşlar oncelikle merhaba ;

Kopeklerde kas gelisimi 1 yasina kadar devam ettiginden yavrularin tuvaletlerini tutamamalari normal bir durumdur.Kopeginiz 3,5 aylik olmak uzere.Bu donemde uykudan her uyanisinda ciddi tuvalet ihtiyaci hissedecektir.Tavsiyem uyandiginda cok fazla hayvanin gelmedigi bir cim alana indirmeniz (apartmanda yasiyorsaniz bina onu olabilir, park vs yerlerden uzak durun) tuvalet ihtiyacini giderdiginde odul biskuvisiyle odullendirmeniz.Kazalar elbet olacaktir ama duzenli bir tuvalet egitimiyle kisa sure icerisinde kopeginizin tuvaleti geldiginde dis kapinin onunde bekleyip havladiginizi gormeniz kuvvetle muhtemel.Pozitif egitimde israrci olun ve biraz sabredin.Kolay gelsin.

Cevap için teşekkür ediyorum,elbette sabr ilk kural tuvalet egitiminde şu sıralar balkon ve ufak tuvalet arasında gidip geliyoruz 1-2 gundur fire vermedik :) dışarıya alıstırmaya başlayacagız yavas yavas dün ilk siftahımızı yaptık :) dışarıda yeri hazır fakat daha ufak oldugundan oraya koymak istemiyorum.:)

• Ağız bakımı yapan mamalar ağız kokusunu önler mi?
  • quote:

Ağız bakımı yapan mamalar ağız kokusunu önler mi?

http://www.facebook.com/notes/k%C3%B6pekler-hakk%C4%B1nda-her-%C5%9Fey-kral-k%C3%B6pek-%C3%A7iftli%C4%9Finde/k%C3%B6pek-bak%C4%B1m%C4%B1-a%C4%9F%C4%B1z-ve-di%C5%9F-sa%C4%9Fl%C4%B1%C4%9F%C4%B1/216823871686664

bu sayfada cevabını aradığınız yada sizin bile sorun olduğunu bilmediğiniz şeyler olabilir. notlar ve videolar bölümünden yararlanmanızı tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: ayktcn

quote:

bizde yaklaşık 3 hafta önce 2 yaşlarında bir labrador sahiplendik.facebooktaki sahipsiz köpekler sayfasının aracılığı ile bulduk köpeğimizi.daha önceden birisi almış daah sonradan sokağa bırakmış başka köpeklerin saldırısına uğrarken bu bahsettiğim facebook sayfasındaki gönüllülerden birisi köpeği görmüş alıp kurtarmış.sakatlanan bacağını tedavi ettirmişler.geçici bir evin bahçesine bırakmışlar.bizde resimlerini gördük gidip yakından gördük bize sıcak geldi ve alıp veterinere gittik.sağlık kontrolü ve aşılarından sonrada alıp evimize getirdik.eşim köpeklerden korktuğundan daha sevecen olcağını düşündüğüm labrador türü bu köpeği sahiplendik(tam labrador değilmiş sanırım kırmaymış veternier öyle söyledi).

Sizi istiyor. Kaçta gidip geldiğinizi bilmediği için de her seferinde bağırıyor arkanızdan. Hele bir geliş gidiş saatinizi ezberlesin rayına oturacak. Havlamayacak.

geceleride çok fazla bağırıyor ama.ona nasıl bir çözüm bulabiliriz?

• quote:

geceleride çok fazla bağırıyor ama.ona nasıl bir çözüm bulabiliriz?

Yavrularda evi terkedersin. Terkediş süresini kademeli olarak arttırırsın. İlk gün 5 dk, 2. gün 10 dk... İşe gittiğin için böyle bir seçeneğin yok sanırım. Ama izin falan alırsan bunu deneyebilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.