Şimdi Ara

Köpekler hakkında Eğitim Çeşitleri-Beslenme-Tür Seçenegi Sorularınızı Sorabilirsiniz (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
4.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Glaskore

Benim 5 yaşında bir goldenım var 1 yaşındayken barınaktan sahiplendim oturma,yatma,pati verme,iki ayağının üzerinde durma,topu al getir gibi bütün eğitimleri verdim ancak birşeyi getirdimi bırakmıyor hiçbir şekilde.Birde insan gördümü sözümü dinlemez oluyor gel diyorum takmıyor bile.

5 yaşından sonra bazı huylarından vazgeçirmeniz çok çok zor. siz varken başkasına gitmesi söz dinlememesi itaatsizlik anlamına gelir ama goldenlar sosyal hayvanlardır zaten. ilgi gördügü için size gelmiodr , tabi eğitimsiz oluşuda buna etken
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan5561

Golden düşünmüyorum ya onun korumayla falan işi yok :)

Korumayla filan işi yok diye düşünmemek lazım. Nasıl eğitim verip aldığına bağlı dostunuzun.
    Unutmayın ; '' At sahibine göre kişner ''
  • Hocam biz şu an apartmanın arkasındaki 60m2 bahçe için köpek düşünüyoruz da şu an aklımızda Avusturya çoban köpeği, pointer, samoyed ve golden retriever düşünüyoruz ancak biri 4 biri 6 yaşında olmak üzere iki tane çocuk var apartmanda muhtemelen bu çocuklar köpekle oyun oynayacak ve bazen biz ne kadar ikaz etsek de istemeden sert de davranacaktır köpeğin tüyleriyle ve egzersiziyle 2 günde 1 ilgilenebilirim fakat eğitimiyle hiç ilgilenemem ve apartmanda da bunları yapacak biri olarak kendimden başka kimseye de güvenmiyorum. Sizce hangisi en mantıklı olur? (Başka köpek tavsiyelerine de açığım.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maça Ası

Hocam biz şu an apartmanın arkasındaki 60m2 bahçe için köpek düşünüyoruz da şu an aklımızda Avusturya çoban köpeği, pointer, samoyed ve golden retriever düşünüyoruz ancak biri 4 biri 6 yaşında olmak üzere iki tane çocuk var apartmanda muhtemelen bu çocuklar köpekle oyun oynayacak ve bazen biz ne kadar ikaz etsek de istemeden sert de davranacaktır köpeğin tüyleriyle ve egzersiziyle 2 günde 1 ilgilenebilirim fakat eğitimiyle hiç ilgilenemem ve apartmanda da bunları yapacak biri olarak kendimden başka kimseye de güvenmiyorum. Sizce hangisi en mantıklı olur? (Başka köpek tavsiyelerine de açığım.)

ilgi yoksa eğitimde olamaz hocam malsef. heleki o kadar kişi hayvanla ilgilenicekse. siz onu bi aile dostu olarak alıp koruma v.s yapmasını beklemeden besleyip-oynayıp-gezdirerek günleri geçirebilirsiniz. pointer sana uygun degil gezmesi gerekli sürekli. en ideali cocukta varsa golden olur. hem oyuncu hem iri digerlerine göre . hemde golden eğitmesi kolay oldugundan az çok onun üstündede tecrübe edinirsin. samoyet,çin aslanı v.s bunlar hep para tuzagı ırklar zaten. en iyisi golden al keyfine bak ilk defa besliosan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kangal3454

quote:

Hocam biz şu an apartmanın arkasındaki 60m2 bahçe için köpek düşünüyoruz da şu an aklımızda Avusturya çoban köpeği, pointer, samoyed ve golden retriever düşünüyoruz ancak biri 4 biri 6 yaşında olmak üzere iki tane çocuk var apartmanda muhtemelen bu çocuklar köpekle oyun oynayacak ve bazen biz ne kadar ikaz etsek de istemeden sert de davranacaktır köpeğin tüyleriyle ve egzersiziyle 2 günde 1 ilgilenebilirim fakat eğitimiyle hiç ilgilenemem ve apartmanda da bunları yapacak biri olarak kendimden başka kimseye de güvenmiyorum. Sizce hangisi en mantıklı olur? (Başka köpek tavsiyelerine de açığım.)

ilgi yoksa eğitimde olamaz hocam malsef. heleki o kadar kişi hayvanla ilgilenicekse. siz onu bi aile dostu olarak alıp koruma v.s yapmasını beklemeden besleyip-oynayıp-gezdirerek günleri geçirebilirsiniz. pointer sana uygun degil gezmesi gerekli sürekli. en ideali cocukta varsa golden olur. hem oyuncu hem iri digerlerine göre . hemde golden eğitmesi kolay oldugundan az çok onun üstündede tecrübe edinirsin. samoyet,çin aslanı v.s bunlar hep para tuzagı ırklar zaten. en iyisi golden al keyfine bak ilk defa besliosan.

Daha önce 5 sene boyunca Belçika çoban köpeği kırması 6 ay boyunca sokak köpeği ve 2 sene kadar da safkan golden besledim sizin dediğiniz gibi koruma yapmasını beklemiyorum sadece bizimle bir aile dostu olsun çocuklara hayvan sevgisi aşılasın istiyorum. internetten türlerin mizacına baktım bu 4 ü bana en mantıklı geldi. Dediğiniz gibi goldenlar çok daha mantıklı geliyor ama ben daha önce beslediğim bir türü tekrar beslemek istemiyorum ve doğruyu söylemek gerekirse de avustralya çoban köpeğine gerçekten kelimenin tam manasıyla aşık oldum çok güzel bir köpek ama 60 m2 bahçeye ne kadar uygun bilemediğimden aklımda soru işaretleri kaldı eğer bilginiz varsa bana biraz da avustralya çoban köpeğindem bahsederseniz mutlu olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Daha önce 5 sene boyunca Belçika çoban köpeği kırması 6 ay boyunca sokak köpeği ve 2 sene kadar da safkan golden besledim sizin dediğiniz gibi koruma yapmasını beklemiyorum sadece bizimle bir aile dostu olsun çocuklara hayvan sevgisi aşılasın istiyorum. internetten türlerin mizacına baktım bu 4 ü bana en mantıklı geldi. Dediğiniz gibi goldenlar çok daha mantıklı geliyor ama ben daha önce beslediğim bir türü tekrar beslemek istemiyorum ve doğruyu söylemek gerekirse de avustralya çoban köpeğine gerçekten kelimenin tam manasıyla aşık oldum çok güzel bir köpek ama 60 m2 bahçeye ne kadar uygun bilemediğimden aklımda soru işaretleri kaldı eğer bilginiz varsa bana biraz da avustralya çoban köpeğindem bahsederseniz mutlu olurum.

bahsettiginiz çoban köpegi ırkı mesela bir pointer yada bir kangal kadar serbestlik-enerji atımı duymaz. Çoban köpegi denmesi zaten bir sürü için kullanılıcak anlamına gelmio. Bahsettiginiz ırkı türkiyede scr ve kıf belgeli bulabilirmisiniz onu bilemiyorum. istanbulda isim vermiyim şmdi 1-2 tane yurtdışından ırk getirenler var ama 1 aylık yavruyu , heleki uzmanı olmadan kırma olarak size satabilir sırf para için. Ancak tabiki 60m2 alanda rahatca bakılabilir. Unutmamak gerke goldenda olsa kangalda olsa mutlaka günde 1 defa hayvan dolaşmalı. Alman kurdunada yönebilirsiniz. k9 dedigimiz düşük bel dikkatinizi mutlaka çekicektir uzun tüylü olanları. 1500 dolar civarı onlarda şuanda belgeli

• Abi konu açtım kimse cevap vermedi. Abi cevap vereceksen soru sormak istiyorum .

1 sorum : Kangal köpekleri doğduğundan itibaren 3-4 ay sonra ne kadar büyür?

2 sorum : Kangal köpeğinin bakımı abi maması aşısı felan bişey bilmiyorum ?? . Çoğu şeyi yiyor bunu biliyorum çünkü arkadaşımda vardı. şimdi ben bakmak istiyorum. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: nesine3121

Abi konu açtım kimse cevap vermedi. Abi cevap vereceksen soru sormak istiyorum .

2 sorum : Kangal köpeğinin bakımı abi maması aşısı felan bişey bilmiyorum ?? . Çoğu şeyi yiyor bunu biliyorum çünkü arkadaşımda vardı. şimdi ben bakmak istiyorum. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

1-) köpekten köpege, saflıgına ve dişi erkege göre değişir bu sorun. ben sana 3.5 aylık dişi resmini atıyorum alta ona göre kafanda bişeyler şekillensin.

2-) bakım zor. heleki daha önce uzun dönem köpek beslemediysen benim gibi ilk kangalla başlama. ben eğitim verirken sıfır tecrübe ile bide kmse bişeyde söylemezdi 4-5 sne önce meslek sırrı sanki, yat kalk v.s deli gibi uğraşırdım öğrensin diye. 1 keresinde o kadar sinir etti ki tasmayı bile taktırmıoda eve dönücem tam . bu resimden önce işte sanırım 3.5 aylıkken. bıraktım orda eve kadar tek döndüm. sonra dayanamayıp gidip almıştım 5 dk ya hemen . Çok başına buyruk bir ırk. ama benim gibi eğitimi tamamlarsan güzelce hem müthiş bir deneyim hemde itaatkar bir kangalın olur.

son tavsiyem alırken her ayagı büyük olan yavruyu, 5-6 tırnaklı yalanına , ve siyaha yakın bi renk olmamasına çok dikkat et. kangal ırkı kolay ayrılmaz saflıgı
    Bu mesaja eklenen görseller:

Köpekler hakkında Eğitim Çeşitleri-Beslenme-Tür Seçenegi Sorularınızı Sorabilirsiniz

• Abi köpeğim köyde ilk öncelikle. yani hiç görmedim ama beyaza yakın renkmiş daha yavruymuş 1.5 aylık felan
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nesine3121

Abi konu açtım kimse cevap vermedi. Abi cevap vereceksen soru sormak istiyorum .

1-) köpekten köpege, saflıgına ve dişi erkege göre değişir bu sorun. ben sana 3.5 aylık dişi resmini atıyorum alta ona göre kafanda bişeyler şekillensin.

2-) bakım zor. heleki daha önce uzun dönem köpek beslemediysen benim gibi ilk kangalla başlama. ben eğitim verirken sıfır tecrübe ile bide kmse bişeyde söylemezdi 4-5 sne önce meslek sırrı sanki, yat kalk v.s deli gibi uğraşırdım öğrensin diye. 1 keresinde o kadar sinir etti ki tasmayı bile taktırmıoda eve dönücem tam . bu resimden önce işte sanırım 3.5 aylıkken. bıraktım orda eve kadar tek döndüm. sonra dayanamayıp gidip almıştım 5 dk ya hemen . Çok başına buyruk bir ırk. ama benim gibi eğitimi tamamlarsan güzelce hem müthiş bir deneyim hemde itaatkar bir kangalın olur.

son tavsiyem alırken her ayagı büyük olan yavruyu, 5-6 tırnaklı yalanına , ve siyaha yakın bi renk olmamasına çok dikkat et. kangal ırkı kolay ayrılmaz saflıgı
    Bu mesaja eklenen görseller:

Köpekler hakkında Eğitim Çeşitleri-Beslenme-Tür Seçenegi Sorularınızı Sorabilirsiniz

Birde abi komut vermeyi düşünmüyorum zaten dedemin söylediğine göre tuvaletini başka yere yapıp geri balkona çıkıyormuş. Bunlar duyduklarım başka bişey bilmiyorum abi.Teşekkürler

• Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçebilirsiniz.

0216 999 87 99
    0516 169 09 99
  • 5 yaşında bir erkek goldenım var. Yaşadığımız yer köylük bir alan ve tavuklar falan var.

Köpeğim hep bağlı duruyor, bir ara saldım bir hafta kadar hiç bağlamadım o da ben de çok mutluyduk ama zamanla insanların tavuklarını öldürmeye başladı. Yemiyor, öldürüyor bırakıyor. Bununla ilgili ölü tavuğu buldum onu sertçe uyardım. Başlarda tavuğu uzattığımda almaya çalıştı ama sert uyarılardan sonra kafasını çevirdi istemedi. 3-5 gün sonra aynı ölü tavuğu gene uzattım gene istemedi.

Sonra yine saldım ama sonuç hüsran. 4 ölü. İnsanlarla papaz olmaya başladım.. Her ne kadar gezdirsem de ben özgür olsun istediği gibi dolaşsın istiyorum ancak bu durumda sürekli bağlı kalıyor maalesef. Sizce bunun bir yolu var mı? Ne yaparım da tavuk öldürmekten vazgeçer. Bazı kişiler kısırlaştırmamı, aşırı heyecanının hareketliliğin gideceğini söylüyor. Kısırlaştırmayı düşünmüyorum ama özgür kalacaksa bunu yapabilirim.

• arkadaşlar aşağıdaki videodaki köpeğin cinsi nedir?

• 1 yaşında jack russel sahiplendim. Mama tavsiyesi alabilir miyim ? Ben biraz araştırma yaptım acana tavsiye ediliyor fakat birkaç yerde temizmama.com'dan bahsedilmiş. Bilgisi olan var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.