Şimdi Ara

Köpekler hakkında Eğitim Çeşitleri-Beslenme-Tür Seçenegi Sorularınızı Sorabilirsiniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
1
Favori
4.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Siz şayet öyle diyorsanız bizdeki sorular bitmiyecek demektir :) Şimdi biz köpeğimize yemegını düzenli veriyoruz ama su kabı devamlı duruyor. bu yuzden sureklı tuvaletını yapıyor olabilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: tumusha

Siz şayet öyle diyorsanız bizdeki sorular bitmiyecek demektir :) Şimdi biz köpeğimize yemegını düzenli veriyoruz ama su kabı devamlı duruyor. bu yuzden sureklı tuvaletını yapıyor olabilirmi

bitmez elbette her dk yeni sorun çıkıcaktır emin olun, zamanla hiç takmıcaksınız bu sorunları :) o makale ve linki boşverin bnce en iyi yöntem, yemekten sonra köpeginizi dışarı çıkıp tüm işlerini halletmesini saglamak, sonra tekrar eve getirin hiçbirşey vermeyin . her öğünden sonra bunu yapsanız ne çiş nede kaka'sını yapmaz bidaha.
  • Kışa kadar alıştırmam lazım çünkü kısın balkonda kalamaz çok soguk oluyor eskişehir. Şimdi ben suyu kaldırmalımıyım ordan şimdi yaz ve çok sıcak yemekle birlikte versem yeterli olucakmı gunde 3 kere su içmesi yoksa orda kalmalımı su kabı
  • quote:

Kışa kadar alıştırmam lazım çünkü kısın balkonda kalamaz çok soguk oluyor eskişehir. Şimdi ben suyu kaldırmalımıyım ordan şimdi yaz ve çok sıcak yemekle birlikte versem yeterli olucakmı gunde 3 kere su içmesi yoksa orda kalmalımı su kabı

bence kalsın su. ama yemek sakın bırakma derim.
  • su kabını 24 saat boyunca kesinlikle önünde tutmalısınız.hele bu sıcak havalarda. dün iş dönüşünde bizim Paspas'ın suyunun bittiğini farkettim. Bizim evde köpek bakımı konusunda benim kadar eşim ve kızım da görevlidir :). Kızıma su konusunda daha dikkatli olmasını söyledim. yarımsaat önce tasında su olduğunu söyledi. suyunu tazeledim, yarım saat sonre tekrar boşalmıştı su tası. genelde su tasına bir bardak su koyarım, bayatlamadan biter ve tazelerim . kış günü bir, ençok iki kez kontrol etmeme rağmen yaz sıcaklarında 4-5 kez tazeliyorum suyunu. hal böyle olunca devamlı idrar ihtiyacı oluyor tabii. ben paspası petshopdan alırken birde sprey tavsiye ettiler. idrar kokusu. çok kötü tabii ama ,lk zamanlar mecburen kullandık :) idrar pedinin üzerine gazete kağıdı koyup kağıdın üzerine de iki sprey sıktık. köpeği de odasına koyup kapıya aşamayacağı bir engel yaptık. 10-15 gün boyunca bu şekilde uygulamayla 2,5 aylıkken aldığım dişi minyatür poodle idrar konusunda kesin çözüme ulaştı. kaka konusuna gelince , o da çözülmüştü ilk zamanlar. fakat havalar güzelleşince sokak gezmeleri başladı. sokak gezmelerinde kakasını dışarı yaptığında odasının temiz kaldığını keşfetti. sonra sokağa çıkarmadığımız bir gün baktık ki kakayı odasında gazeteye değil salonda halının üzerine yapmış. sonra birkaçgün birbirimizle inatlaştık. o benden daha inatçı çıktı:) artık her sabah ve akşam mama saati biterbitmez vıyıklamaya başlıyor. şu anda 10 aylık asla çişini odasındaki gazete dışına yapmıyor. kakayıda sokağa...
    birde bu eğitim sırasında doğruyeri kullandığında, yumuşak bir ses tonuyla konuşup ukşayarak ödüllendirmeyi unutmayın . yanlış yere yaptığında ise memnunşyetsiz bir yüz ifadesi ile sert bir ses tonuyla konuşun onunla. canım cicim bile deseniz kızdığınızı anlar:) bu arada şunu da söliyeyim .idrar pedi için kesinlikle petshoplara gitmeyin .(sprey yerine de eczaneden amonyak alıp kullanabilirsiniz)15 li paketleri 30- 45 tl arasi ne tutturabilirse. eczanelerde, varsa acza depolarında hasta yatak pedleri var .ben canped kullanıyorum mesela ehem daha büyük ebatlı, hem de 30 luk pakedi 16 tl ye alıyorum. bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murrix -- 12 Temmuz 2013; 10:12:52 >

• quote:

Kışa kadar alıştırmam lazım çünkü kısın balkonda kalamaz çok soguk oluyor eskişehir. Şimdi ben suyu kaldırmalımıyım ordan şimdi yaz ve çok sıcak yemekle birlikte versem yeterli olucakmı gunde 3 kere su içmesi yoksa orda kalmalımı su kabı

a
  • benim av köpeği ve roltwıder kırması bir köpeğim var ama nasıl eğticeğmi bilmiyorum lütfen bana yardım edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: alp155

benim av köpeği ve roltwıder kırması bir köpeğim var ama nasıl eğticeğmi bilmiyorum lütfen bana yardım edin

köpeginiz kaç aylık ? eğitim videoları izleyerek yada makale okuyarak başlayabilirsin. köpegin fotosunu görmek isteriz
  • Ben 3 aylik ACK icin 1 yasina gelene kadar ust seviye bir mama yetiskinlik doneminde ise bonacibo gibi gelisimden cok ihtiyaclarini karsilicak bir mama secmek istiyorum sizce dogru bir kararmidir.
    Birde ilk bir yas icin
    n&d buyuk irk yavri tavuklu narli tahilsiz mi
    acana buyuk irk yavru mu
    yoksa orijen buyuk irk yavru tahilsiz mi
    yada baska oneriniz varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkozan_81

Ben 3 aylik ACK icin 1 yasina gelene kadar ust seviye bir mama yetiskinlik doneminde ise bonacibo gibi gelisimden cok ihtiyaclarini karsilicak bir mama secmek istiyorum sizce dogru bir kararmidir.
    Birde ilk bir yas icin
    n&d buyuk irk yavri tavuklu narli tahilsiz mi
    acana buyuk irk yavru mu
    yoksa orijen buyuk irk yavru tahilsiz mi
    yada baska oneriniz varmi

bu senin bütçenle alakalı kardeşim. royal canin kuzu etli mama örnegin 150-350 tl yede var, combo marka mama kuzu etlisi 50 tl'yede var. benim gelirim güzel bu şekilde aylık 150-250 tl sırf mamaya veririm dersen sana önericegim protein kaynaklı mama= Royal Canin Maxi Junior olucaktır.Önemli olan burda mrka degil içinde bulunan magnezyum,protein,lif v.s'dir. tecrübeye dayanarak örnegin royal canin juniorda 80 mg lif varken(172 tl), combo mama'da (50tl ) 65 mg var. aradaki farka deymez royal canin isim yaptıgı için bu şekilde. eczanelerden bebekler için Devid-3 isimli tabletten al her gün yarım tablet ver, kemik gelişimi için çok çok yararlı bi ürün. kemik erimesinde v.s kullanılıyor insanlarda

• hocam bir şey sorucam şimdi ben köpeğimi bugün aldım husky 6 aylık yemekten 15dk sonra dışarı çıkardım 2saat gezdirdim tuvaletini yapmadı eve adım attığı gibi yaptı nasıl dışarı alıştırabilirim ve evde kendim eğitim vermek istiyorum nasıl başlamalıyım şuanda adını öğretmeye çalışyorum o kadar ilgisiz davranılmış ki adına karşılık bile vermiyor otur komutunu yavaş yavaş yapmaya başladı elimle çok az destek verip otur diyince artık oturmaya başladı oturduktan sonra sürekli seviyordum bu komuta karşılık verince senin tavsiyen nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezar39

hocam bir şey sorucam şimdi ben köpeğimi bugün aldım husky 6 aylık yemekten 15dk sonra dışarı çıkardım 2saat gezdirdim tuvaletini yapmadı eve adım attığı gibi yaptı nasıl dışarı alıştırabilirim ve evde kendim eğitim vermek istiyorum nasıl başlamalıyım şuanda adını öğretmeye çalışyorum o kadar ilgisiz davranılmış ki adına karşılık bile vermiyor otur komutunu yavaş yavaş yapmaya başladı elimle çok az destek verip otur diyince artık oturmaya başladı oturduktan sonra sürekli seviyordum bu komuta karşılık verince senin tavsiyen nedir ?

geçen böyle bi konu vardı. köpegimi saatlerce gezdiriyorm tuvaletini yapmıyor evin balkonuna geliyoruz anında yapıyor diye. hayvanda bir kabızlık problemi yoksa yapması gerek yemekten 30-40 dk snra. gezdirdigin yerler nasıl bir ortam ? örnegin çayır-çimen tarzı bir ortam varmı salabilicegin ? bunlar yoksa tek çare dışkısını alıp dışarıya koyucaksın, yemekten snra gezdirceksin onun etrafında yada salıcaksın ortamına göre. bu şekilde alışıcaktır. birde dışarı çıkınca dışkısını yapmadan ne oynayın nede yüz verin. dışarı yaptığı anda da ödül veya oyunlar oynayın.ve hemen eve de sokmayın.(her dışkısını yaptığında eve girerse oynama ve gezme lüksü olmayacağını düşünüp yapmayabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kangal3454

quote:

hocam bir şey sorucam şimdi ben köpeğimi bugün aldım husky 6 aylık yemekten 15dk sonra dışarı çıkardım 2saat gezdirdim tuvaletini yapmadı eve adım attığı gibi yaptı nasıl dışarı alıştırabilirim ve evde kendim eğitim vermek istiyorum nasıl başlamalıyım şuanda adını öğretmeye çalışyorum o kadar ilgisiz davranılmış ki adına karşılık bile vermiyor otur komutunu yavaş yavaş yapmaya başladı elimle çok az destek verip otur diyince artık oturmaya başladı oturduktan sonra sürekli seviyordum bu komuta karşılık verince senin tavsiyen nedir ?

geçen böyle bi konu vardı. köpegimi saatlerce gezdiriyorm tuvaletini yapmıyor evin balkonuna geliyoruz anında yapıyor diye. hayvanda bir kabızlık problemi yoksa yapması gerek yemekten 30-40 dk snra. gezdirdigin yerler nasıl bir ortam ? örnegin çayır-çimen tarzı bir ortam varmı salabilicegin ? bunlar yoksa tek çare dışkısını alıp dışarıya koyucaksın, yemekten snra gezdirceksin onun etrafında yada salıcaksın ortamına göre. bu şekilde alışıcaktır. birde dışarı çıkınca dışkısını yapmadan ne oynayın nede yüz verin. dışarı yaptığı anda da ödül veya oyunlar oynayın.ve hemen eve de sokmayın.(her dışkısını yaptığında eve girerse oynama ve gezme lüksü olmayacağını düşünüp yapmayabilir.

teşekürler deniyecegim sabah mamasını verdim gezdirdim yapmadı evde yapabilecegi her yere baktım yine yapmamış

• quote:

quote:

quote:

teşekürler deniyecegim sabah mamasını verdim gezdirdim yapmadı evde yapabilecegi her yere baktım yine yapmamış

ozaman iş değişir kardeşim. hem evde hem dışarda yapmıosa köpegin kabız demektir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ozaman iş değişir kardeşim. hem evde hem dışarda yapmıosa köpegin kabız demektir.

dün akşam yaptı bu sabah yapmamış yemekten sonra çıkardım belki de yaptığı yeri bulamıyorum kabız ise nasıl anlaşılır

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

dün akşam yaptı bu sabah yapmamış yemekten sonra çıkardım belki de yaptığı yeri bulamıyorum kabız ise nasıl anlaşılır

36 saat boyunca yapmazsa ozaman kabız demektir. 1 yemek kaşıgı zeytinyagı işini çözer. ama kabız degildir yaptıysa

• İnstagramda buldum fotoğrafı ama. Bu köpeğin cinsi ne olabilir?
     Köpekler hakkında Eğitim Çeşitleri-Beslenme-Tür Seçenegi Sorularınızı Sorabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saki

İnstagramda buldum fotoğrafı ama. Bu köpeğin cinsi ne olabilir?
     Köpekler hakkında Eğitim Çeşitleri-Beslenme-Tür Seçenegi Sorularınızı Sorabilirsiniz

tam büyümeden zor anlaşılır, aşina oldugum bir cins degil ama fikirlerimi söliyim sn bi kanâate varırsın artık.

American Foxhound %70
    Beagle %80

• quote:

Bakıyorumda forumda her kafadan bir ses var. sokak köpegine kangal diyende var rottfigther'a golden diyeninden tutunda köpegi en etkili eğitme yöntemi dövmek diyende .... 8 Yıllık Köpek bakıcısı olarak aklınızda sorun varsa tür-aşı-eğitim-besleme-barınma gibi iletebilirsiniz. elimden geldigince tecrübelerimi paylaşırım sizinle, zamanında bnde yüzlerce insanla görüşüodum bu konular için. tecrübe edinmeden köpek almayınız.

Buda şuanki yavru aslanım (9 aylık)

Köpekler hakkında Eğitim Çeşitleri-Beslenme-Tür Seçenegi Sorularınızı Sorabilirsiniz Köpekler hakkında Eğitim Çeşitleri-Beslenme-Tür Seçenegi Sorularınızı Sorabilirsiniz Köpekler hakkında Eğitim Çeşitleri-Beslenme-Tür Seçenegi Sorularınızı Sorabilirsiniz Köpekler hakkında Eğitim Çeşitleri-Beslenme-Tür Seçenegi Sorularınızı Sorabilirsiniz Köpekler hakkında Eğitim Çeşitleri-Beslenme-Tür Seçenegi Sorularınızı Sorabilirsiniz

Rottweiler a rottfighter diyen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: saki

İnstagramda buldum fotoğrafı ama. Bu köpeğin cinsi ne olabilir?

Bu köpeğin cinsi ''jack russell terier'' dir sevgili dostum,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _AMADEUS_ -- 17 Aralık 2013; 16:31:04 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.