Şimdi Ara

Köpeğini tüm gün balkonunda döverek şiddet uygulayan bu şahıs için yardımınıza ihtiyacım var !

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
20.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
394 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, 2 gündür Sakarya Karasuda tanık olduğum bir dairede köpeğe şiddet uygulanıyor. Alabildiğim görüntüleri paylaşıyorum. Hayvanın bu caninin elinden en hızlı şekilde alınması ve bu şahsın gerekli cezayı alması gerekiyor. Konuyla alakalı change.org üzerinden bir imza kampanyasıda oluşturdum. Ulaştırabildiğimiz kadar yere en hızlı şekilde ulaşıp tepkimizi dile getirerek bu masum köpeğin kurtulmasını ve bu şahsın gerekli cezayı almasını sağlayabiliriz.

------------------------------

Güncelleme: Sürecin nasıl işlediğini bilmeyen bir çok arkadaş konuyu tam anlamadan ahkam kesmiş, şöyle neden yapmıyorsun ? Polisi neden aramıyorsun ? Korkuyor musun ? Deşifre olmazsın gibisinden vs. Öncelikle dediklerinizin çoğu yapıldı zaten. Gidip uyarsanıza diyen arkadaşlara cevap bile vermek istemiyorum. Konu uyarmak değil, konu bu ruh hastasının elinden köpeği en hızlı şekilde alabilmek ve bunun içinde şüphe uyandırmadan delil elde etmek gerekiyor. Cidden uyararak baskı yaparak köpeğe huzurlu bir ortam oluşturabileceğinizi mi düşünüyorsunuz ? Senin yerinde olsam ben onun.. diye bir suça başka bir suç işleyerek karşılık vermek isteyen arkadaşlarda isterlerse buyurup gelebilirler hepimiz öfkeliyiz fakat çözümü bu değil. Polise haber verin diyen arkadaşlar, polisin köpeğe el koyma gibi bir yetkisi yok, köpeğin oradan alınmasını sağlayacak tarım ve orman bakanlığı ise bayram sebebi ile kapalı . Süreci kısa bir özet geçmem gerekirse, karasuya geldiğim ilk gün köpeğe uygulanan şiddetin seslerini duymaya başladım ve o köpeğin, o şahıstan alınması için ne gerekiyorsa mantıklı bir şekilde onu yapmaya çalıştım. İlk gün toplayabildiğim kadar delil toplayıp ertesi gün ilk işim delillerle beraber belediyeye gitmek oldu. Kanıtların dilekçe ile beraber getirilmesi gerektiği ve imza toplanması gerektiğini belirttiler. Bende imza toplamak adına konuyu buraya taşıyarak sizden yardım talebinde buldundum. Bir çok arkadaş destek verdi hassasiyeti için bu arkadaşlara teşekkür ederim. Daha sonra aynı gün içerisinde buradan bir arkadaşımız ekşi sözlükte başlık açarak süreci hızlandırmamıza katkı sağladı. Ekşi sözlük sayesinde konudan haberdar olan Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyon Başkan yardımcısı Derya Yücesan konuyla dün akşamdan beri yakından ilgileniyor. Bizi zor duruma sokan yukarıdada bahsettiğim gibi köpeğin şahıstan alınması için yetkili tarım ve orman bakanlığının bayram dolayısı ile kapalı olması. Bu sebepten bugün Derya hanım tarafından bir kaç üst makama ulaşılarak, kısa sürede müdahale edilmesi gerektiği belirtildi şahısın adresine emniyetin gitmesi sağlandı. Tutanaklar tutulup yasal süreç başlatıldı. Köpeğin aşılarında karnesinde herhangi bir sıkıntı yokmuş. Kapıda kontrolde etmişler köpeği, göze çarpan herhangi bir fiziksel hasar göründüğü kadarıyla yok. Fakat bunların hiç biri adamın suçunu masumlaştıramaz. Köpeğe şiddet uyguladığı gerçeğini değiştirmez. Sizinde desteğinizle şu an için elimizden ne geliyorsa yaptık, konuyla Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyon Başkan yardımcısı Derya hanım yakından ilgileniyor zaten. Şu an için yapabileceğimiz başka bir şey yok. Bayramdan sonra toplanan imzalar ile birlikte dilekçe ve kanıtlarda iletilerek köpeğin oradan alınması sağlanıcaktır. Bu sürece kadar bende köpeğin durumunu yakından gözlemliyor olacağım, tekrardan şiddet uygulamaya cesaret edeceğini sanmıyorum. Konuyla alakalı videolarıda hassas görüntüler içerdiğinden ve artık gerekli yerlere sesimizi duyurabildiğimizden dolayı kaldırıyorum. Konuyla yakından ilgilenen Derya hanıma ve hassasiyet gösterip tepkisini ortaya koyan herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reclusive -- 5 Haziran 2019; 21:44:28 >

• Şurada bir tane o bölgede yaşayıp DELİKANLI olan yok mu şu adama sağlam tepki gösterecek?

PS4 999 lira başlığı olsaydı en az 10.000 kişi görmüştü konuyu

Bu kadar duyarsız olmayalım arkadaşlar,abiler..Dilsiz,bizim yardımımıza muhtaç hayvanlara yardımcı olmak bizim önceliğimiz olmalı.

Ben o bölgede hatta o şehirde yaşasam dayak yiyecek bile olsam tepki gösterirdim,dayak yiye yiye dayak atmasinı öğrenirmis insan benim mantığım hep bu,lütfen bu olaylarda duyarsız kalmayalım gerekirse ortalığı inletelim.
    Arkadaşlar konuyu tamamen okumadan yorum yapmayın lütfen. Silah sıktığına ben bizzat şahit değilim, bu apartmandada yaşamıyorum. Şu an ki konumda bu değil o hayvanı oradan aldırabilmek sadece. Apartman sakinleride silah falan sıkıyor adam manyak bize bulaşmasın kafasıyla şikayette bulunmuyor işte. Şu an polisi arayabileceğim bir durum yok. Sabah belediyeye gittim, kanıtlarla beraber bir dilekçe yazıp imza toplamamı istedi apartmandakiler olaya karışmak istemiyor. Bunun için burada bu konu açıldı, sizin imza ile desteğinizi alabilmek adına. Orman ve su işleri sanırım daha hızlı çözüm sağlayabiliyormuş birde oraya gideceğim. Umarım en kısa süre içerisinde hayvanı oradan aldıracağız
    Sürecin nasıl işlediğini bilmeyen bir çok arkadaş konuyu tam anlamadan ahkam kesmiş, şöyle neden yapmıyorsun ? Polisi neden aramıyorsun ? Korkuyor musun ? Deşifre olmazsın gibisinden vs. Öncelikle dediklerinizin çoğu yapıldı zaten. Gidip uyarsanıza diyen arkadaşlara cevap bile vermek istemiyorum. Konu uyarmak değil, konu bu ruh hastasının elinden köpeği en hızlı şekilde alabilmek ve bunun içinde şüphe uyandırmadan delil elde etmek gerekiyor. Cidden uyararak baskı yaparak köpeğe huzurlu bir ortam oluşturabileceğinizi mi düşünüyorsunuz ? Senin yerinde olsam ben onun.. diye bir suça başka bir suç işleyerek karşılık vermek isteyen arkadaşlarda isterlerse buyurup gelebilirler hepimiz öfkeliyiz fakat çözümü bu değil. Polise haber verin diyen arkadaşlar, polisin köpeğe el koyma gibi bir yetkisi yok, köpeğin oradan alınmasını sağlayacak tarım ve orman bakanlığı ise bayram sebebi ile kapalı . Süreci kısa bir özet geçmem gerekirse, karasuya geldiğim ilk gün köpeğe uygulanan şiddetin seslerini duymaya başladım ve o köpeğin, o şahıstan alınması için ne gerekiyorsa mantıklı bir şekilde onu yapmaya çalıştım. İlk gün toplayabildiğim kadar delil toplayıp ertesi gün ilk işim delillerle beraber belediyeye gitmek oldu. Kanıtların dilekçe ile beraber getirilmesi gerektiği ve imza toplanması gerektiğini belirttiler. Bende imza toplamak adına konuyu buraya taşıyarak sizden yardım talebinde buldundum. Bir çok arkadaş destek verdi hassasiyeti için bu arkadaşlara teşekkür ederim. Daha sonra aynı gün içerisinde buradan bir arkadaşımız ekşi sözlükte başlık açarak süreci hızlandırmamıza katkı sağladı. Ekşi sözlük sayesinde konudan haberdar olan Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyon Başkan yardımcısı Derya Yücesan konuyla dün akşamdan beri yakından ilgileniyor. Bizi zor duruma sokan yukarıdada bahsettiğim gibi köpeğin şahıstan alınması için yetkili tarım ve orman bakanlığının bayram dolayısı ile kapalı olması. Bu sebepten bugün Derya hanım tarafından bir kaç üst makama ulaşılarak, kısa sürede müdahale edilmesi gerektiği belirtildi şahısın adresine emniyetin gitmesi sağlandı. Tutanaklar tutulup yasal süreç başlatıldı. Köpeğin aşılarında karnesinde herhangi bir sıkıntı yokmuş. Kapıda kontrolde etmişler köpeği, göze çarpan herhangi bir fiziksel hasar göründüğü kadarıyla yok. Fakat bunların hiç biri adamın suçunu masumlaştıramaz. Köpeğe şiddet uyguladığı gerçeğini değiştirmez. Sizinde desteğinizle şu an için elimizden ne geliyorsa yaptık, konuyla Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyon Başkan yardımcısı Derya hanım yakından ilgileniyor zaten. Şu an için yapabileceğimiz başka bir şey yok. Bayramdan sonra toplanan imzalar ile birlikte dilekçe ve kanıtlarda iletilerek köpeğin oradan alınması sağlanıcaktır. Bu sürece kadar bende köpeğin durumunu yakından gözlemliyor olacağım, tekrardan şiddet uygulamaya cesaret edeceğini sanmıyorum. Konuyla alakalı videolarıda hassas görüntüler içerdiğinden ve artık gerekli yerlere sesimizi duyurabildiğimizden dolayı kaldırıyorum. Konuyla yakından ilgilenen Derya hanıma ve hassasiyet gösterip tepkisini ortaya koyan herkese teşekkür ederim.
  • öne çıkardım hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bulunduğun ilde hayvan hakları dernekleri falan. vardır. Facebook ta falan ara. Mesaj at adresi

• Öne çıkardım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir şekilde ekşi de bir başlık açabilirseniz-açtırabilirseniz çok daha hızlı sonuç alırsınız gibi , öne çıkardım.
  • neden direkt altı çekmiyorsunuz.
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Balkondan sarkmam gerekiyor hocam o şekilde kayıt alabilmem için fotoğrafı zar zor çektim ve adam tarafından fark edilme ihtimalim çok yüksek, video çok net olmasada sesi açtığınız takdirde köpeğe nasıl küfürler edip vurduğunu ve köpeğin inlemelerini duyabilirsiniz

• WmGMD W kullanıcısına yanıt
    Evet hocam, daha hızlı sonuç alabiliriz. Ekşide yazar olan bir arkadaş yardımcı olabilirse çok iyi olur

• Up up up öne çıkaralım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi bir şey yapıyorsun fakat Ek'teki dosyaları ve linkleri kaldır . Kişinin özel alanına giriyorsun bu şekilde haklı da olsan bir şikayet ile başına bela alabilirsin. Adam sinirlenir sana karşı bir şikayet oluşturur sen zararlı çıkarsın. Bu ülkede adalet böyle işliyor. Polise ve hayvan haklarına şikayet edebilirsin gereğini yaparlar.
  • Sabah ilk işim ilgili belediyeye gitmek oldu. Dilekçe yazıp imza toplayarak delillerle beraber iletmemi istediler. Bende delillerle beraber bir imza kampanyası oluşturdum. Delil sunmadan imza toplamam pek mümkün değil, işlenen bir suçu kayıt altına aldığımdan benim açımdan bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Üstelik direk suçlunun balkonunu çekmiyorum karşı camdan yansıyan görüntüyü videoya aldım. Avukat arkadaşlar varsa konuyla alakalı bilgi verirlerse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reclusive -- 3 Haziran 2019; 17:38:17 >
  • Twitter’dan ve ekşiden başlık açın en kısa zamanda. Yakın olsam ben de bir şeyler yapardım

• Ben bu apartmanda yaşamıyorum. İstanbul’dan annemin bulunduğu yazlığa ziyarete geldim, benden sonra annemin başına bela olabilir bu birincisi. Dediğim gibi ilk işimde belediyeye gidip durumu bildirmek oldu fakat dilekçe ile birlikte imza toplamam gerektiğini belirttiler. Bende yeteri kadar imzayı toplayabilmek adına konuyu buraya taşıdım. Apartmanda oturan 2-3 kişi onlarda yaşlı olaya karışmak istemiyorlar adam ruh sağlığı bozuk dengesiz birisi aman başımıza iş alırız kafasındalar. Bu psikopatın uyarıyla bir anda hayvan sever olacağını mı düşünüyorsun ? O hayvanın elinden alınması gerekiyor benimde amacım burada yeteri kadar imzayı toplayarak gerekli yerlere bu dilekçeyi iletebilmek.

• Diğer arkadaşların da dediği gibi, ekşi sözlükte başlık açan olursa anında gündem olur bu olay
  • Ayrıca kendinize de dikkat edin, manyak herifin sağı solu belli olmaz.

• adam silah sıkıyor sende buraya konumu açıyorsun? asosyelmisin arkadaş polisi ara alt katta cinayet var de bassınlar o evi :D
  • Arkadaşlar konuyu tamamen okumadan yorum yapmayın lütfen. Silah sıktığına ben bizzat şahit değilim, bu apartmandada yaşamıyorum. Şu an ki konumda bu değil o hayvanı oradan aldırabilmek sadece. Apartman sakinleride silah falan sıkıyor adam manyak bize bulaşmasın kafasıyla şikayette bulunmuyor işte. Şu an polisi arayabileceğim bir durum yok. Sabah belediyeye gittim, kanıtlarla beraber bir dilekçe yazıp imza toplamamı istedi apartmandakiler olaya karışmak istemiyor. Bunun için burada bu konu açıldı, sizin imza ile desteğinizi alabilmek adına. Orman ve su işleri sanırım daha hızlı çözüm sağlayabiliyormuş birde oraya gideceğim. Umarım en kısa süre içerisinde hayvanı oradan aldıracağız

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.