Şimdi Ara

Konuyu öne çıkaralım ( Dolandırıcılık )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
4.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu öne çıkaralım ( Dolandırıcılık )

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Aslında insanların malına,mülküne çökmek için vekalet almaya falan gerek yok.Sadece sizin imzanızı elde etmeleri yeterli oluyor.Mesela kargo teslimi için size gelen kargocu görünümlü dolandırıcı 'teslim aldığınıza' dair sizin imzanızı alıyor ancak imzaladığınız kağıdın içine düzenekle senet yerleştirdiği için siz farkında olmadan boş senete imzanızı atmış oluyorsunuz.Daha sonra bu seneti icraya verdiğinde de sizin tüm malınıza,mülkünüze anında icra geliyor.Siz hakkınızda başlatılan icra takibine konu olan borcun kendinize ait olmadığını icra mahkemelerinde ispatlayana kadar tüm malınız devlet eliyle satılmış oluyor.Böyle mağdur olan çok insan var.İcra hukukunun sil baştan dolandırıcılara karşı önleyici tedbirlerle güncellenmesi gerekiyor ama hala daha hiçbir önlem alınmış değil...

• 155 i arayın adamlar şaşırmış 112 yazmışlar

• Ulpro kullanıcısına yanıt

Artık bütün acil durum hatları ABD'deki 911 gibi 112 ye bağlandı.

• Hunyadi Matyas kullanıcısına yanıt
    İlk kez duydum valla

• Konuya 36 kişi bakmış bir tane öne çıkarma yok , güvercin bile daha tepkilidir

• Pandemi döneminde yoğunlukla yaşanmış, gördüğüme göre en güncel ve tek haber 10 gün öncesinden. Faaliyet tekrar mı başlamış yoksa istemeden hortlatılmış bir haber mi?

• Harbiyeli 3779 kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum hocam bana WhatsApptan atmışlardı bende yaymak için buraya attım

• Formun altına iliştirilmiş belgelere de imza attırması gerekmiyor mu? İmza attırdığı sayfa içerisinde vekalet ile alakalı bir durum varsa okuyanlar zaten o tongaya düşmez, altındaki belgelerin bir değerinin olmaması gerekiyor.

Kopya kağıdı gibi bir durum varsa da ıslak imza olmadığı sürece yine sonuç alınamaz.

• Yanlarında noter ile beraber mi geliyorlar kapıya? Noter masrafını kim ödüyor?

Nasıl bir imza ile vekalet verilecek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında insanların malına,mülküne çökmek için vekalet almaya falan gerek yok.Sadece sizin imzanızı elde etmeleri yeterli oluyor.Mesela kargo teslimi için size gelen kargocu görünümlü dolandırıcı 'teslim aldığınıza' dair sizin imzanızı alıyor ancak imzaladığınız kağıdın içine düzenekle senet yerleştirdiği için siz farkında olmadan boş senete imzanızı atmış oluyorsunuz.Daha sonra bu seneti icraya verdiğinde de sizin tüm malınıza,mülkünüze anında icra geliyor.Siz hakkınızda başlatılan icra takibine konu olan borcun kendinize ait olmadığını icra mahkemelerinde ispatlayana kadar tüm malınız devlet eliyle satılmış oluyor.Böyle mağdur olan çok insan var.İcra hukukunun sil baştan dolandırıcılara karşı önleyici tedbirlerle güncellenmesi gerekiyor ama hala daha hiçbir önlem alınmış değil...

• Long Nightt kullanıcısına yanıt
    Senetlerin e devlette düzenlenmesi lazim.

Atıyorum ben senin kimlik nona 50 bin lik senet girişi yapacağım, sende kendi e devletine girince bunu görüp 3 aşamalı şekilde onaylayacaksin.

E devlet kullanamayan da bi zahmet ticarete girmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 20 Ocak 2024; 22:38:56 >
  • Sinirli ve Süratli kullanıcısına yanıt

Aslında bu kadar basit bir güncellemenin hala daha yapılmamış olması tam anlamıyla rezalet bir durum.Basit güncellemelerle senet dolandırıcılığının önüne geçirilebilecekken insanlar bu yüzden mağdur olup duruyor...

• Detayını tam bilmiyorum yasal süreci.Ama 1000 TL havadan para geldi diye okumadan imza atacak cehalette insan dolu bu memlekette ondan eminim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Colda C kullanıcısına yanıt

bende onu anlamadim vekalet icin noter gerekli degil mi ayni anda?

• Her facebook kalitesindeki uydurma paylaşıma inanmayın arkadaşlar.

• Sahte uyduruk bir imza atıp 1000 kağıdı alsak sonra arkamıza yaslansak problem olur mu?

• erdem3113 kullanıcısına yanıt

• erkahn kullanıcısına yanıt

Ya tabi, uyduruktan bir yazı.

Öyle vekalet olsa noterler aç kalırdı eminim.

• Long Nightt kullanıcısına yanıt

Ya icradan bana kağıt geldiğinde, bu imza benim değil ya da böyle borcun yok dediğim zaman dava konusu oluyor.

Sadece tek imza ile o iş olmaz.

Oluyorsa orada ya üç kağıt ya da cehalet vardır.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.