Şimdi Ara

Konut kredisinden anlayan?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle derdimi şöyle anlatayım. Ben TSK Personeliyim. 24 ay taksit ile 20.000 tl ihtiyaç kredi çektim sorunsuz 15 taksit ödedim ve ödemeye devam ediyorum. Maaşım 3600 tl.

Konut kredisine başvurmak istiyorum halkbank dan. Alacağım evin değeri 98.000 tl fakat eksper değeri değil tabiki. Bana ortalama 80.000 tl kredi gerekli. Sizce banka o civarda kredi verir mi? Yoksa geri kalan 9 taksit ihtiyaç kredisinin mi bitmesini beklemeliyim?

Ekleme: Kredi puanım 1532

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ePeP -- 31 Ağustos 2017; 12:49:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Rütbeniz neydi acaba ? Bankaların şöyle bi prensibi var kredi konusunda maaşınızın yarısı kadar aylık ödeme imkanı sağlattırırlar yani şöyle ki maaşınızın yarısı 1800 tl siz aylık bu kadar ödeyebilecek şekilde kredi çekebilirsiniz siz çektiğiniz krediye ortalama 1000 tl ödüyor olmalısınız yani siz ayda 800 tl ödeyebilecek bir kredi çekebilirsiniz bu ödeyebileceğiniz miktar istediğiniz kadar bir kredi çekmeniz için yeterli değil , 80.000 tl kredinin 120 ay vadede taksidi 1.100 tl civarında birşey ödersiniz 300 tl gibi bir açık kalıyor size tavsiyem şu an ki kredinizi kalan ana para tahminim 10.000 tl 48 ay yapılandırırsanız 300 tl ödersiniz ve bu size 1500 tl kredi ödeyebilme imkanı sunar .
  • Teşekkür ederim hocam. Galiba bekleyeceğim Mayıs ayına kadar. Çünkü uzun vadeli krediler psikolojik olarak yıpratıyor. Rabbim herkese iyi kötü bi ev nasip etsin inşallah.

• ePeP E kullanıcısına yanıt
    Amin inşallah , hayırlı bayramlar .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.