Şimdi Ara

Konuşamama Cezası-Dota 2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
5.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar oyunda küfretmedim ama sürekli feeder falan diyordum bir oyunda flameden reportlucam dedi adam ertesi gün konuşamama cezası aldım. İlki bir kaç saatti ama ondan sonra hakkımda yapılan her şikayete ceza gelmeye başladı(küfretmediğime eminim). Tahminim hepsini flame diye veriyorlar. Son aldığım 160 küsür saat. Hesabım rahatsız edici olarak işaretlenmiş adamlar resmen sabıka kaydı tutmuşlar.

Malum oyun takım oyunu...İletişim sıfır çok kötü oluyor...Unban Request tarzı bir itiraz sistemi var mıdır dota 2 de ? Buna nasıl itiraz edebilirim ?

• İnanılmaz saçma matchmaking inanılmaz saçma ban sistemi dota2 2sinide cok güzel bir şekilde devam ettiriyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: HardReaction

İnanılmaz saçma matchmaking inanılmaz saçma ban sistemi dota2 2sinide cok güzel bir şekilde devam ettiriyor :D
    Well Played!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nintendo.

Well Played!

Alıntıları Göster
    O süre geçene kadar bekleyeceksin. İsminin sonuna [Muted] yaz konuşamadığını anlasınlar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meleklerimin

O süre geçene kadar bekleyeceksin. İsminin sonuna [Muted] yaz konuşamadığını anlasınlar .

Alıntıları Göster
    Saçma sapan bi sistem ya yanına 10 tane arkadaş bul beğenmediğini reportla ceza aldırırsın. Bazen oyuna giriyorum kimse konuşmuyo bu bir takım oyunu ama kimse konuşmuyo sen bişeyler söyleyince de hop muted. O kadar açık ki abuse etmeye. Mesela şu an mute yedim tam 168 saat neden yedim diye sor. Neden çünkü doğruları söylediğim için. Bu oyunda doğruları söylemek suç abi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asdasd4441 -- 18 Haziran 2013; 21:14:35 >

• Get Back!
    We need wards!
    Missing Top!
    Well Played!
    Kullanirsin artik :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amon Amarth

Get Back!
    We need wards!
    Missing Top!
    Well Played!

Aynen

Ceza sistemi çok saçma ama artık report gelir gelmez izlemeden döşediklerini düşünüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calligiato

quote:

Orijinalden alıntı: Amon Amarth

Get Back!
    We need wards!
    Missing Top!
    Well Played!

Aynen

Ceza sistemi çok saçma ama artık report gelir gelmez izlemeden döşediklerini düşünüyorum...

Alıntıları Göster
    Ceza sistemi bence iyi işliyor ben 24 saat ceza aldım ve akıllandım . Hiç bir şekilde ofansif konuşmazsanız ban yemezsiniz( bakın küfür demiyom adama en ufak hakaret bile olmucak )
    Her şey nazik olarak ve öğretici bir tavırla daha güzel olur .

okumanızı öneririm : http://blog.dota2.com/2013/05/communication-reports/

• quote:

Orijinalden alıntı: jerilyas

Ceza sistemi bence iyi işliyor ben 24 saat ceza aldım ve akıllandım . Hiç bir şekilde ofansif konuşmazsanız ban yemezsiniz( bakın küfür demiyom adama en ufak hakaret bile olmucak )

Alıntıları Göster
    Mute cezası ilk geldiğinde çok ağırdı. Herkesin 1 hafta boyunca kullanabileceği 4 report hakkı vardı ve report ettiğin kişi sorgusuz sualsiz 24 saat boyunca mute oluyordu. Daha sonra bunu 2'ye indirdiler. Şimdi durum biraz daha farklı. Bazı koşullar koymuşlar.

Aynı oyunda birden çok kişinin sizi report etmesinin etkisi yok.
    Cezalıyken report edilmenin ileriye yönelik bir etkisi yok.

Yani bir oyunda birden fazla kişi tarafından report edilmek sadece "1" olarak sayılıyor. Bildiğim kadarıyla belirli bir zaman dilimi içerisinde aldığınız report'a bakılıyor. 24 veya 48 saat içerisinde farklı oyunlarda X kere report edilirseniz ceza alıyorsunuz.

Çözümü basit: Bunun bir oyun olduğunu kabul edin ve diğer oyunculara kızmaktan vazgeçin. Herkes iyi oynamak zorunda değil. Kötü bir şekilde öldükten sonra takım arkadaşınız size "omg noob" derse cevap vermeyin, çok sakin bir şekilde mute edin. Emin olun diğer oyuncularla uğraşmaktansa oyuna konsantre olursanız çok daha iyi zaman geçirirsiniz. Ayrıca sinirleriniz bozulmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: davshan

Mute cezası ilk geldiğinde çok ağırdı. Herkesin 1 hafta boyunca kullanabileceği 4 report hakkı vardı ve report ettiğin kişi sorgusuz sualsiz 24 saat boyunca mute oluyordu. Daha sonra bunu 2'ye indirdiler. Şimdi durum biraz daha farklı. Bazı koşullar koymuşlar.

Yani bir oyunda birden fazla kişi tarafından report edilmek sadece "1" olarak sayılıyor. Bildiğim kadarıyla belirli bir zaman dilimi içerisinde aldığınız report'a bakılıyor. 24 veya 48 saat içerisinde farklı oyunlarda X kere report edilirseniz ceza alıyorsunuz.

Çözümü basit: Bunun bir oyun olduğunu kabul edin ve diğer oyunculara kızmaktan vazgeçin. Herkes iyi oynamak zorunda değil. Kötü bir şekilde öldükten sonra takım arkadaşınız size "omg noob" derse cevap vermeyin, çok sakin bir şekilde mute edin. Emin olun diğer oyuncularla uğraşmaktansa oyuna konsantre olursanız çok daha iyi zaman geçirirsiniz. Ayrıca sinirleriniz bozulmaz.

Alıntıları Göster
    Belki Mute cezası ile ilgili bir geliştirme yapılabilir ama ceza sisteminin tamamını eleştirmek doğru olmaz Dota 2 yi neredeyse çıktığı günden beri oynarım 3-4 kere elektrik gitmesinden dolayı 2-3 kerede modem arızasından dolayı oyundan düştüğüm için düşük öncelik cezası ile cezalandırıldım açıkçası kendime göre haklı nedenlerim olsada oyunda ki diğer insanları düşününce,onları zor durumda bıraktığım aşıkar,verilen cezaya sinirlenemedim,bu açıdanda bakmak lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: davshan

Heh işte ben bunu yapamıyorum eğer ben oyunda elimden gelen herşeyi yapıyosam takımdan da bunu beklerim bakıyorum aadmların umrunda bile değil kazanmak sonra iki çift laf söyleyince direk muted

• quote:

adam rus ağır feedliyor, kafayı yiyorum en sonunda feedersın git öğrenene kadar botlarla oyna diyince de şikayet ediyor mute yiyorum. Bu kadar basit olmamalı.

Küfür olsa anlarım hadi idiot tarzı kelimelerde normal ama birine 'noob, feeder deyince' mute yenmemeli.

Bir de sanırsam replaylara bakılmadan direk otomatik ceza geliyor. Bu da ne kadar mantıklı ki. Birine sinirlendin söyle arkadaşlarına toplan reportla ceza yesin...

• quote:

Orijinalden alıntı: Calligiato

quote:

adam rus ağır feedliyor, kafayı yiyorum en sonunda feedersın git öğrenene kadar botlarla oyna diyince de şikayet ediyor mute yiyorum. Bu kadar basit olmamalı.

Küfür olsa anlarım hadi idiot tarzı kelimelerde normal ama birine 'noob, feeder deyince' mute yenmemeli.

Bir de sanırsam replaylara bakılmadan direk otomatik ceza geliyor. Bu da ne kadar mantıklı ki. Birine sinirlendin söyle arkadaşlarına toplan reportla ceza yesin...

Alıntıları Göster
    Mute sistemi dota2 de çok gereksiz bir sistem bana göre. Zaten adamın konuşmasından falan rahatsız oluyorsan ignore seçeneği var. Adamı engellemek mümkünken ceza sistemi saçma çünkü oyunu etkiliyor hiç bir şey yazamıyorsun v.s

• quote:

Orijinalden alıntı: HypnotiC.

Mute sistemi dota2 de çok gereksiz bir sistem bana göre. Zaten adamın konuşmasından falan rahatsız oluyorsan ignore seçeneği var. Adamı engellemek mümkünken ceza sistemi saçma çünkü oyunu etkiliyor hiç bir şey yazamıyorsun v.s

Alıntıları Göster
    Bu gün hiçbir küfür etmeme rağmen 162 saat ceza yedim.Hiçbir oyunumda ne türkçe nede ingilizce karşıda ki kişiye küfür etmedim.

Bunun üzerine dotayı bırakma kararı aldım.Bu aptalca sistem düzelmezse de başlamayı düşünmüyorum.

• quote:

nasıl değiştirilıyor nıck
  • quote:

Orijinalden alıntı: Martin.

quote:

Alıntıları Göster
    Bende az önce 160 saat mute yedim.Gerçektende çok saçma bir sistem yukarıdaki arkadaş öğretici kibar falan olacaksın diyorda 30 40 dakika adam feedleyecek sende helal kardeşimmi diyeceksin ignore olayı var onu kullansın mute kadar gereksiz bir uygulama yok şu moba aleminde.

• quote:

Orijinalden alıntı: otherside55

Bende az önce 160 saat mute yedim.Gerçektende çok saçma bir sistem yukarıdaki arkadaş öğretici kibar falan olacaksın diyorda 30 40 dakika adam feedleyecek sende helal kardeşimmi diyeceksin ignore olayı var onu kullansın mute kadar gereksiz bir uygulama yok şu moba aleminde.

Alıntıları Göster
    ben şimdi maçta farkettim 19 saat kalmış.çok saçma HypnotiC. e katılıyorum oyunu mükemmel bir şekilde etkiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasalik

ben şimdi maçta farkettim 19 saat kalmış.çok saçma HypnotiC. e katılıyorum oyunu mükemmel bir şekilde etkiliyor.

Alıntıları Göster
    aslında büyük facebook taki büyük dota sayfalarıyla ilrtişim kurup imza kampanyası başlatsak?çünkü bu herzaman olacaktır
  • quote:

quote:

Bilgisayarın sağ altından steam simgesinin üstüne sağ tıkla friends'e tıkla yukarda ismin yazar yanında alta doğru bir ok gözükür ona tıkla en altında change profile name yazar ordan degistir
  • quote:

quote:

quote:

Bilgisayarın sağ altından steam simgesinin üstüne sağ tıkla friends'e tıkla yukarda ismin yazar yanında alta doğru bir ok gözükür ona tıkla en altında change profile name yazar ordan degistir

Alıntıları Göster
    Bir de iyi tarafından bakmak lazım. Zaten oyundakilerin çoğunluğu Rus, cyka'dan başka birşey bilmiyorlar. Geri kalanlar da ilk öldüklerinde "WTF OMG LOL NOOB" sekansına başlıyorlar. Onlara cevap yazınca insanın daha çok siniri bozuluyor. Mute olunca hiç canını sıkmadan takılabiliyorsun. "Ignorance is bliss" hesabı.

Ayrıca size tavsiyem arkadaşlarınızla skype üzerinden oynayın. 3-4 arkadaş toparlanabilirseniz yanınıza gelen 1-2 kişiye tölere edebiliyorsunuz.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.