Şimdi Ara

konu yeni yerine taşınmıştır silinebilir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
2
Favori
11.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SeVaX

ya analamadığım bi mevzu niye böyle birşey yapıyorsunuz?
    yani tamam full yetki kazanıyorsunuz vs. mesala ne yapıyorsunuz full yetkiyle onu anlamış değilim?
    telefon uçuyormu kaçıyor mu?

Bu işlemlerin yapılmasının bir çok sebebi var;

En önemlisi custom rom yüklenebiliyor. Custom romların orjinalinden ne gibi farkları olduğunu bir kaç mesaj önce belirtmiştim.

2. si kernel ve radio değişikliğine imkan sağlıyor. kernel değişikliği ile overclock, radio değişikliği ile cihazın kablosuz bağlantı performansını arttırabiliyorsunuz. Yaqni evet cihaz uçuyor, kaçıyor

3. sü eğer yazılım işlerine meraklı iseniz cihaz üzerinde kendi modifikasyonlarınızı yapmanıza olanak sağlıyor.

Bu 3 ü yeterlidir umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: thorondor06

Çok karışık işlemler var android telefonlarla uğraşmada. Bu rehberdekileri yaptım ama olmadı. Goldcard alarak yaptım ama yine olmadı. Sanırım hazır goldcard programı ile hafıza kartımız goldcard olmuyor. Bu nedenle manuel olarak goldcard yapayım dedim, diğer sitelerdeki anlatımlarda android SDK yüklü olması lazım PC nizde diyor. Android SDK kurmak için de bir sürü ek program kurmak gerekiyor PCye (eclipse felan filan), her adımda daha başka yapılması gereken adımlar çıkıyor karşıma. Yanlış birşey yükleyip telefonu harcamaktan korkuyorm. Yakında android developer olup çıkacam karşınıza :)) Çok sıktı bu olay, bir hafta sonum gitti PC başında araştırmayla.

@cmcntkn arkadaşım ne diyorsun bu konuda? Ne yapalım, bir fikrin var mı?

Önceden de belirttiğim gibi benim Gold Card muhabbetlerine hiç ihtiyacım olmadı cihazımdan dolayı. O yüzden bu konuda yardımcı olamıyorum ne yazıkki. İnternetteki anlatımları dikkatlice uygulayın, mümkünse youtube'dan görüntülü anlatımlar edinmeye çalışın, yaşadığınız sorunlar ile ilgili çözümler büyük ihtimalle okuduğunuz anlatımların olduğu konularda konuşulmuştur diye düşünüyorum. Bulduğunuz konuları baştan sona okuyun. Araştırmaktan başka yapabileceğiniz hiç bir şey yok maalesef. Android SDK illa gerekliyse onu kuracaksınızdır demek ki.

• krenel dediğin daha hızlı çalışması mı?
    radioda wi-fi güçelndirici denilebilr?
    peki mesala custam rom' olarak senin dhd'de ne yüklü? yani ben normal desire kullanıyorum şu anki uygulamalrım yeterli. ekstra sizde ne var böyle garanti dışı bıraktıracak?

edit: applanetten her aradığımı buluyorum mesala?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeVaX -- 20 Şubat 2011; 15:32:04 >
  • Ben şu an Revolution HD 2.0.12 kullanıyorum.

Cihaz üzerinde yapılacak en ufak yazılımsal bir değişiklik garanti dışında kalması demektir zaten.(Fiziksel müdahalelerle birlikte) Desire HD için örnek vermek gerekirse ilk yapılması gereken işlem olan versiyon düşürmeyi yaptığınız anda garantiyi dışı kalmış oluyorsunuz zaten. Garantiden faydalanabilmek için uyguladığınız işlemleri geri almanız gerekir. Geri de alabilirsiniz ancak tek sorun garantiye ihtiyaç duymanıza sebep olan arıza cihazınızın genel çalışmasına engel olacak bir şey olmaması gerektiği. Yani cihaz hiç çalışmıyorsa garantiden yararlanabilmek için yapabileceğiniz bir şey yok demektir. Sırf garantiden yararlanabilmek için de yazılımsal değişiklikleri yapmamanız da bu tarz cihazların potansiyelinin %10' u ile yetinmeyi kabul etmek anlamına gelir. Tamamıyla kullanıcı tercihi ile alakalı yani. Olay sadece uygulama kurmakla alakalı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmcntkn -- 20 Şubat 2011; 15:40:37 >
  • ya tamamda anlamadım diorum amacı tam olarak...

senin şu anda vodafondaki dhd'den farkın ne bana sayabilrmsiin

"-benimki daha hızlı
    -onların yükleyemedği şu program bende yüklü
    - benim wi-fi daha iyi çekiyor
    .
    .
    ."
    gibi somut bişeler diyebilrmisin tam olarak anlamam için? bu konuya çok uzağım çünkü?
  • Vodafone' dan alınan bir cihaz ile benim cihazım arasında;

1- 1.5 ghz' e kadar overclock. Yakında 1.8-2 ghz arasına çıkacak.

2- Android markete tam erişim. "Diğer market tarzı programlar da var, onlar da çok iyi" demeyin, sonuçta bütün programlar orjinalinde. Diğerleri her ne kadar yeterli gibi görünse de arada fark var yani.

3- Custom romlar sayesinde daha akıcı daha hızlı ve de en önemlisi orjinal romlardaki ufak tefek hataların olmaması

4- Wi-Fi üzerinden rom kurabilme

5- İşletim sisteminde göresel veya yazılımsal olarak istediğim gibi değişikliklerde bulunabilme özgürlüğü

6- Vodafone olmasa bile yurtdışından alınmış ve root edilmemiş bütün cihazlarda marketteki ücretli uygulamaları göremezsin. Ücretli uygulamaları görebilmek için kullanman gereken programları, overclock, sistem yedeğini alma vb. gibi bir çok programı kullanabilmek için cihazı root etmen gerekli. Bu madde tüm android telefonlar için geçerlidir mesela.

gibi farklar sayılabilir başlangıç olarak.

• Bende cihazı Vodafone olarak Hizlial.com dan temin ettim. sürümü 1.43tü Downgrade yapmadan direk olarak 2., 3. ve 4. adımarı yaptım cihazım gayet güzel bir şekilde SuperUser haklarına kavuştu. root olatı 1.43 versiyonlarda sorunsuz çalışıyor.

cmcntkn bu güzel paylaşım için ayrıca teşekkür ederim :)
  • şuimdi oldu hocam =) sağolasın...
  • quote:

Çok karışık işlemler var android telefonlarla uğraşmada. Bu rehberdekileri yaptım ama olmadı. Goldcard alarak yaptım ama yine olmadı. Sanırım hazır goldcard programı ile hafıza kartımız goldcard olmuyor. Bu nedenle manuel olarak goldcard yapayım dedim, diğer sitelerdeki anlatımlarda android SDK yüklü olması lazım PC nizde diyor. Android SDK kurmak için de bir sürü ek program kurmak gerekiyor PCye (eclipse felan filan), her adımda daha başka yapılması gereken adımlar çıkıyor karşıma. Yanlış birşey yükleyip telefonu harcamaktan korkuyorm. Yakında android developer olup çıkacam karşınıza :)) Çok sıktı bu olay, bir hafta sonum gitti PC başında araştırmayla.

cid olayını halletinizmi?

• Arkadaşlar mesela revolution romu kuracağım fakat önce radio.img sini mi kurmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmcntkn

quote:

Orijinalden alıntı: zalman_1
    bu arada cihazım htc desire z modeli fark edermi acaba?

Dostum sorununun cevabını kendin ne güzel vermişsin zaten bak. Farklı model bir cihaz için buradaki anlatımları nasıl uygulayabildin aklım hafızam almadı cidden. Çok cesur birisin. Cihazın brick olsaydı da bana saydırırdın burada ondan sonra. Böyle bir uyarı yapmaya hiç ihtiyaç duyacağımı sanmıyordum;

ARKADAŞLAR BURADAKİ ANLATIMLARIN İLK CÜMLESİNDEN SON CÜMLESİNE KADAR HEPSİ HTC DESIRE HD MODEL CİHAZLAR İÇİNDİR!!!!!! BAŞKA MODEL CİHAZ SAHİBİ OLANLAR BU İŞLEMLERİ UYGULAMASINLAR!!!!!

fark etmedi yani bende root ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: senki

Arkadaşlar mesela revolution romu kuracağım fakat önce radio.img sini mi kurmalıyım?

Evet dostum önce radio' yu kurarsan daha iyi olur. Sonradan kurulursa da bir fark yapmaz ama önce kurman daha mantıklı yani

@zalman_1

Bir şey olmamış olması birşey olmayacağı anlamına gelmez arkadaşım, bundan sonra cihazın üzerinde yapacağın işlemler için kendi cihazının modeline ait konularda araştırma yaparsan senin iyiliğin için olur. O yüzden söyledim. Boş yere cihazına bir şey olursa olan sana olacak yani. Bizlik bir durum yok. Seni düşündüğümüzden dolayı

• Merhaba Arkadaşlar,

Ben about dan software info ya bakıyorum, 1.32.405.6 yı görüyorum ancak visionary kısmını bir türlü geçemedim, temproot yemiyor ?

Istanbul da yardımcı olabilecek arkadaş var mı ?
  • Nasıl bir sorunla karşılaşıyorsunuz onu biraz açıklarsanız yardımcı olmaya çalışalım. Temp root yemiyor derken neyi kastediyorsunuz??
  • Temproot now diyorum, rooting ibaresi çıkıyor , gelip gidiyor sonra visionary menusune geri donuyor

ardından attempt permroot diyorum please termroot uyarısı çıkıyor ?
  • quote:

quote:

Arkadaşlar mesela revolution romu kuracağım fakat önce radio.img sini mi kurmalıyım?

Evet dostum önce radio' yu kurarsan daha iyi olur. Sonradan kurulursa da bir fark yapmaz ama önce kurman daha mantıklı yani

@zalman_1

Bir şey olmamış olması birşey olmayacağı anlamına gelmez arkadaşım, bundan sonra cihazın üzerinde yapacağın işlemler için kendi cihazının modeline ait konularda araştırma yaparsan senin iyiliğin için olur. O yüzden söyledim. Boş yere cihazına bir şey olursa olan sana olacak yani. Bizlik bir durum yok. Seni düşündüğümüzden dolayı

Çok teşekkür ederim bir sorum daha olacak benim menu de superuser var, bunun anlamı telefonum root lu demek mi? Yada root lu olduğunu başka nerden anlayabilirim? Bir de radio s-off için do it dediğimde sona doğru program takılıyor ve telefonun ekranı kararıyor. Bir türlü radio s-off yapamadım :( bunun için tavsiye edebileceğin bir şey var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: zalman_1

quote:

cid olayını halletinizmi?

Android sdk buldum nette biyerlerden, herşeyini download etti (35 mb lık klasör 2 gb oldu siz düşünün artık ne kadar download yaptığını). Dün fırsatım olmadı inşallah bugün iş çıkışı deneyeceğim. Umarım olur da siz de yaparsınız.

• quote:

Çok teşekkür ederim bir sorum daha olacak benim menu de superuser var, bunun anlamı telefonum root lu demek mi? Yada root lu olduğunu başka nerden anlayabilirim? Bir de radio s-off için do it dediğimde sona doğru program takılıyor ve telefonun ekranı kararıyor. Bir türlü radio s-off yapamadım :( bunun için tavsiye edebileceğin bir şey var mı?

Cihazı 2. el aldınız herhalde. Superuser uygulaması varsa cihaz rootludur. Cihazın rootlu olup olmadığının ve radio s-off ile eng s-off olup olmadığını öğrenmek için yapmanız gerekenler rehberde yazmakta. 3. adımın sonunda "cihazın durumunu öğrenmek için" yazan alt başlıkta anlattım. Oradaki talimatları izleyerek öğrenebilirsiniz.

• quote:

quote:

Cihazı 2. el aldınız herhalde. Superuser uygulaması varsa cihaz rootludur. Cihazın rootlu olup olmadığının ve radio s-off ile eng s-off olup olmadığını öğrenmek için yapmanız gerekenler rehberde yazmakta. 3. adımın sonunda "cihazın durumunu öğrenmek için" yazan alt başlıkta anlattım. Oradaki talimatları izleyerek öğrenebilirsiniz.

Yo kendim root almıştım ama işlemi tamamlayıp tamamlayamadığımı anlayamadığım için sordum. Bu arada radio s-off yapamamın sebebi revulotion hd rom u kurmuştum ondanmış sanırım. Tekrar downgrade rom a geri döndüm. İşlemleri başa alıcağım. Bugün izinliyim Allah' tan :) Tekrardan teşekkürler, üşenmeden sıkılmadan cevaplıyorsun. Sağolasın...

• Selam dostlar :))

Şimdi goldcard yapıp tekrar denedim downgrade olayını amma velakin, buradaki işlemleri tekrar yapıp en son telefonu kapatıp ses kısma tuşuna basılı olarak açtığımda yine birkaç img felan aradı ve son olarak şu ekranda kaldı. Yani bu sefer CID incorrect hatası almadım :)) Ve ben de tabii fastboot dedim tekrar açıldı cihaz. Acaba en alttaki image CRC yi mi açmam gerekiyordu?

konu yeni yerine taşınmıştır silinebilir
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.