Şimdi Ara

konu yeni yerine taşınmıştır silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
2
Favori
11.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konu yeni yerine taşınmıştır silinebilir

http://forum.donanimhaber.com/m_47167134/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmcntkn -- 18 Mart 2011; 12:25:02 >

• Rezerve
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmcntkn

Rezerve
    en son sd karta rom dosyasını da attıktan sonra telefondan kabloyu sökecek miyiz? Ben aynen anlattığın gibi yapmama rağmen (başka bir yerdeki anlatımda)

telefonu yeniden başlattıktan bir kere mavi çubuk bir kere de kahverengi çubuk ilerledikten sonra cid hatası aldım. Telefonum t mobile brandingli. Gold card işinide yaptım.en az 5 kere denedim hep cid hatası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

en son sd karta rom dosyasını da attıktan sonra telefondan kabloyu sökecek miyiz? Ben aynen anlattığın gibi yapmama rağmen (başka bir yerdeki anlatımda)

telefonu yeniden başlattıktan bir kere mavi çubuk bir kere de kahverengi çubuk ilerledikten sonra cid hatası aldım. Telefonum t mobile brandingli. Gold card işinide yaptım.en az 5 kere denedim hep cid hatası.

Alıntıları Göster
    Ana konuda da belirttiğim gibi benim cihazım "unbranded" ve 1.32 sürüm ile geldiği için ben Gold Card ve Downgrade işlemlerini kendim uygulamadım. Sizin bahsettiğiniz sorunun Gold Card işleminden kaynaklı olabileceğini düşünüyorum, eğer Downgrade işleminde tüm komutları eksiksiz ve doğru bir şekilde giriyorsanız. Böyle bir sorun ile karşılaşan veya bir yerlerde çözümünü okuyan arkadaşlar varsa yardımcı olacaklardır.

Bu arada siz de xda-developers sitesinde biraz araştırma yaparsanız sizin için daha iyi bir kaynak olacaktır.

• quote:

Alıntıları Göster
    güzel sade bir anlatım olmuş. emeğine sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercanekon

güzel sade bir anlatım olmuş. emeğine sağlık

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim, ilk defa yapacak arkadaşlar için adım adım ve derli toplu herşey bir arada bir anlatım olsun istedim. Umarım becerebilmişizdir
  • quote:

Teşekkür ederim, ilk defa yapacak arkadaşlar için adım adım ve derli toplu herşey bir arada bir anlatım olsun istedim. Umarım becerebilmişizdir

Alıntıları Göster
    Teşekkürler, mesajım bulunsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Ritter_

Teşekkürler, mesajım bulunsun

Alıntıları Göster
    Eline sağlık güzel olmuş
  • quote:

yukardaki sorumun cevabı yok bir yerde?kablo sürekli takılı mı kalacak?

ekleme: video da çıkarmadı. Demek çıkarılmayacakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuncay altuntoprak -- 17 Şubat 2011; 11:10:26 >
  • quote:

quote:

yukardaki sorumun cevabı yok bir yerde?kablo sürekli takılı mı kalacak?

ekleme: video da çıkarmadı. Demek çıkarılmayacakmış.

Alıntıları Göster
    teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ersintnt

teşekkürler

Alıntıları Göster
    Anlatım için çok teşekkürler.

Bir soru soracaktım. Cihazın unbranded olup olmadığı nasıl anlaşılır? Açılışta firma reklamı yoksa unbranded değil midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thorondor06

Bir soru soracaktım. Cihazın unbranded olup olmadığı nasıl anlaşılır? Açılışta firma reklamı yoksa unbranded değil midir?

Evet.bu telefonda tek fark açılış animasyonu.
  • quote:

quote:

Evet.bu telefonda tek fark açılış animasyonu.

Alıntıları Göster
    İlk aşama için soruyorum. Bu işlemler yapılırken telefondan hattı çıkarayım mı? İşlemler sırasında arama gelirse bir sıkıntı olur mu?

• quote:

İlk aşama için soruyorum. Bu işlemler yapılırken telefondan hattı çıkarayım mı? İşlemler sırasında arama gelirse bir sıkıntı olur mu?

Alıntıları Göster
    Açıkcası başıma hiç böyle bir durum gelmedi, hiç bir yerde de bu işlemler sırasında arama gelmesi ile ilgili bir şey okumadım. Anlatımlarda bu tarz bir uyarı ile de karşılaşmadım. Eğer böyle bir çekinceniz varsa hattınızı çıkarıp da işlemleri uygulayabilirsiniz.

• quote:

Açıkcası başıma hiç böyle bir durum gelmedi, hiç bir yerde de bu işlemler sırasında arama gelmesi ile ilgili bir şey okumadım. Anlatımlarda bu tarz bir uyarı ile de karşılaşmadım. Eğer böyle bir çekinceniz varsa hattınızı çıkarıp da işlemleri uygulayabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar öncelikle cidden root yapmak isteyipte diger sitelerde benim gibi detaylı açıklama bulamayanlar için çok güzel çalışma olmus hazırlayandan Allah ragzı olsun.Benim Cihaz DHD cihazı 3 aydan fazladır kullanıyorum Yurt dısı cıhaz garantı falan yok onun ıcın garantıyı dusunmuyorum daha oncede Apple cıhaza jailbreak yapıyordum sorunsuz bir şekilde.Şimdi ben telefonuma bu yukarıdaki uygulamaları yaptıgım zaman bana en büyük etkisi ne olcak bu konuda aydınlatabılırmısınız beni uygulama oyun bu konularda sıkayetım yok en buyuk sorun batarya aslında ben bu root olayını yaptıgımda fark etcekmı sızler ustadsınız denıyorsunuz elbet yorumlarınız vardır bu konuda benı aydınlatırmısınız apple a nıye jailberak yapardık oyun program vs ıcın pekı DHD ye nıye root yapıyoruz arkadaşlar en buyuk sebebı nedır ?
    şimdiden yorumlayacak arkadaşlara teşekkür ederim
    Konuyu hazırlayan emeği gecen arkadaşada tEkrar teşekkür ederim iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: CeCeKa

Merhaba arkadaşlar öncelikle cidden root yapmak isteyipte diger sitelerde benim gibi detaylı açıklama bulamayanlar için çok güzel çalışma olmus hazırlayandan Allah ragzı olsun.Benim Cihaz DHD cihazı 3 aydan fazladır kullanıyorum Yurt dısı cıhaz garantı falan yok onun ıcın garantıyı dusunmuyorum daha oncede Apple cıhaza jailbreak yapıyordum sorunsuz bir şekilde.Şimdi ben telefonuma bu yukarıdaki uygulamaları yaptıgım zaman bana en büyük etkisi ne olcak bu konuda aydınlatabılırmısınız beni uygulama oyun bu konularda sıkayetım yok en buyuk sorun batarya aslında ben bu root olayını yaptıgımda fark etcekmı sızler ustadsınız denıyorsunuz elbet yorumlarınız vardır bu konuda benı aydınlatırmısınız apple a nıye jailberak yapardık oyun program vs ıcın pekı DHD ye nıye root yapıyoruz arkadaşlar en buyuk sebebı nedır ?
    şimdiden yorumlayacak arkadaşlara teşekkür ederim
    Konuyu hazırlayan emeği gecen arkadaşada tEkrar teşekkür ederim iyi forumlar.

Alıntıları Göster
    DHD gibi android telefonlarda bazı programları yükleyip, son kullanıcıların telefonun ince ayarlarına karışan programları kullanmaması için kilit vardır. Root işlemi ile bir nevi bu kilit kırılıyor ve telefon artık emrinize amade oluyor. SetCPU tarzı işlemci hızı ile oynayabileceğimiz programlar root olmadan çalışmıyorlar. SetCPU ile CPU hızını azaltıp pil sürenizi uzatabilirsiniz, veya tam tersi, bir custom rom yükleyip CPU hızınızı artırabilirsiniz.

• Olmuyor olmuyor. Cid hatasını gecemiyorum.
  • quote:

DHD gibi android telefonlarda bazı programları yükleyip, son kullanıcıların telefonun ince ayarlarına karışan programları kullanmaması için kilit vardır. Root işlemi ile bir nevi bu kilit kırılıyor ve telefon artık emrinize amade oluyor. SetCPU tarzı işlemci hızı ile oynayabileceğimiz programlar root olmadan çalışmıyorlar. SetCPU ile CPU hızını azaltıp pil sürenizi uzatabilirsiniz, veya tam tersi, bir custom rom yükleyip CPU hızınızı artırabilirsiniz.

Anladım dostum cpu ya yaptıgımız overclock gibi
    Peki Dhd miz için En iyi Rom Hangisi stabil çalısan
  • quote:

quote:

Anladım dostum cpu ya yaptıgımız overclock gibi

Custom rom olayına girmedim henüz. Hele şu orjinal romdan bir sikilayim..

• quote:

Şu an için bana kalırsa Stock romun dışında Revolution HD rom en iyisi gibi duruyor. CM daha denemediğim için onun hakkında bir yorum da bulunamayacağım. HTC sense istiyorsanız Revolution HD deneyin. İstemiyorsanız CM6 ya da CM7 deneyin.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.