Şimdi Ara

konu yeni yerine taşınmıştır silinebilir (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
2
Favori
11.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sonunda oldu, downgrade yapabildim. Gold card yapmadan önce kartı hızı biçimlendir şekline biçimlendirmemek gerekiyormuş. Yarın müsait bir zamanda başka bir konu başlığı altında gold card olayını adım adım anlatırım.
  • Arkadaşlar ben de 3 günlük DHD'me dün 2.3.2 gingerbread kurdum Cyanogenmod ile (aşağıdaki linki izleyerekhttp://wiki.cyanogenmod.com/index.php?title=HTC_Desire_HD:_Full_Update_Guide)

Yaşadığım bir sorun marketten ClockworkMod Recovery'yi indirdiğinizde (bu versiyon 3.x olarak geliyor) CyanogenMod 6'yi kuramıyorsunuz. Ancak experimental olan CyanogenMod 7'yı (şu anda versiyon 7.0.0-RC1-DesireHD) kurabiliyorsunuz. Bende bunu yaptım ve gerçekten telefonun performansı ve görseli çok değişti, daha hızlı, pili daha uzun gidiyor gibime geldi... Hala karıştırmakla meşgulüm.
    Eğer stable versiyon olan CyanogenMod 6 kurmak isterseniz (6.1.3-DesireHD) kesinlikle ClockworkMod Recovery version 2.x kurun yoksa çok uğraşırsınız...

Detaylı bilgihttp://wiki.cyanogenmod.com/index.php?title=Latest_Version#HTC_Desire_HD

• Selam arkadaslar
    Benim ilk mesajım foruma cihaz icin uye oldum.:) cihazı alalı 3 gun oldu işlemleri gerçekleştirip leedroid rom yukledim.Suan denemeler gercekleştiriyorum pil omrunde bi değişiklik olmadı gibime geldi ilk deneyim.Rom yuklicek olan arkadaslara benden bir tavsiye bukadar ugrasıpta rom yukleyince cihazı kırıp jailbreak gibi hersey ucretsiz diye dusunmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yakuza81

Temproot now diyorum, rooting ibaresi çıkıyor , gelip gidiyor sonra visionary menusune geri donuyor

ardından attempt permroot diyorum please termroot uyarısı çıkıyor ?

dostum visionary de once temproot on boot secenegi tikla cihazı kapatıp actıgında otomatik olarak visionary acip root yapması gerekicek sonra temproot now secip tekrar dene bidaha istersen
  • Arkadaşlar
    Telefonum geldiği gün kü yazılımı 1.32.405.6 yani downgrade yapmama gerek yok.Root yapıyorum.Ardından radyo ve s-off işlemleri yapıyorum.Sonra cihazı açıyorum recovery ekranı gelmiş oluyor.Sonra yeniden kapatıp açıyorum.Marketten rom manager yüklüyorum.Clokwork modu güncelliyeyip flash yazılıyor.Sonra ful wipe yapmak ve rom yüklemek için recovery sayfasına geçmek istediğimde tel HTC yazan ekranda tıkanıp kalıyor.Bunu defalarca yaptım.Defalarca loader ekranından yeni custom rom ekleyip teli açtım.AMa nafile nerde bir yanlışlık var anlayamadım.Konuya hakim bir arkadaşın bana yardımcı olabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shademan34

Arkadaşlar
    Telefonum geldiği gün kü yazılımı 1.32.405.6 yani downgrade yapmama gerek yok.Root yapıyorum.Ardından radyo ve s-off işlemleri yapıyorum.Sonra cihazı açıyorum recovery ekranı gelmiş oluyor.Sonra yeniden kapatıp açıyorum.Marketten rom manager yüklüyorum.Clokwork modu güncelliyeyip flash yazılıyor.Sonra ful wipe yapmak ve rom yüklemek için recovery sayfasına geçmek istediğimde tel HTC yazan ekranda tıkanıp kalıyor.Bunu defalarca yaptım.Defalarca loader ekranından yeni custom rom ekleyip teli açtım.AMa nafile nerde bir yanlışlık var anlayamadım.Konuya hakim bir arkadaşın bana yardımcı olabilirmi?

Dostum bendede aynı problemler oldu,bende cihaz acılıyordu ve kırmızı ucgen icerisinde bi unlem cıkıp kalıyordu.Ben rom manager dan wifi acıkken flashclockworkmod recovery tekrar yukledim tekrar install from sd card yada reboot into revorey yaptıgımda birazda sansa 2 3 denemeden sonra turuncu bi ekran geldi ordan yuklemeyi başardım.

• quote:

Orijinalden alıntı: semin1907

quote:

Orijinalden alıntı: shademan34

Arkadaşlar

Dostum bendede aynı problemler oldu,bende cihaz acılıyordu ve kırmızı ucgen icerisinde bi unlem cıkıp kalıyordu.Ben rom manager dan wifi acıkken flashclockworkmod recovery tekrar yukledim tekrar install from sd card yada reboot into revorey yaptıgımda birazda sansa 2 3 denemeden sonra turuncu bi ekran geldi ordan yuklemeyi başardım.

Arkadaşlar clockworkmodu rom managerden 2.5.1.3' çektim.Recovery yaptım.Kartın içinde ki cm7 romunu gördü fakat kurmadı.Yükleme iptal dedi.Acaba bu moda göre uygun bir rom mu değildi.Cm7 rom linki atabilecek var mı? Birde kurduğumuz roma hangi radyo uygun nasıl analayacaz.Yardımcı olabilecek var mı?

• CM 7 kurmak için clovkwork 3.x kurman lazım, 2.x versiyonuyla CM 6 kurabilirsin, linkleri yukarıdaki mesajımda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris6

CM 7 kurmak için clovkwork 3.x kurman lazım, 2.x versiyonuyla CM 6 kurabilirsin, linkleri yukarıdaki mesajımda var.

Dostum 3x den kastın 3.0.0.6 versiyonundan mı bahsediyorsun.Eğer buysa bununla da denedim olmadı.ama 2.5.1.4 bir nebze olsun recoveriye girme şansım oldu ama cihaz yenide kitlendi.Tavsiyelerine ihtiyacım var...
  • deniyeceğim ...
  • Bendeki Desire telefonuhttp://theunlockr.com/2010/09/20/how-to-root-the-htc-desire-unrevoked-method/ anlatılan programla kolayca halletmiştim. desire hd'ler için öyle kolay bir metod var mı?
  • imzamdaki linklerden faydalanabilirsiniz.
  • CM7 kurabilmek için öncelikle Recovery 3.0 cihazınızda kurulu olması lazım. Ayrıca ilk defa CM7 yüklerken "update-cm-7.0.0-RC1-DesireHD-signed" olanı değil, "cm_ace_full-4" olanı yüklemeniz gerekli. RC1 güncelleme olduğu için kurulmuyor. Önce romun kendisini kurmanız gerekli. Aynı hatayı ben de yaptım zamanında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmcntkn

CM7 kurabilmek için öncelikle Recovery 3.0 cihazınızda kurulu olması lazım. Ayrıca ilk defa CM7 yüklerken "update-cm-7.0.0-RC1-DesireHD-signed" olanı değil, "cm_ace_full-4" olanı yüklemeniz gerekli. RC1 güncelleme olduğu için kurulmuyor. Önce romun kendisini kurmanız gerekli. Aynı hatayı ben de yaptım zamanında.

cm_ace_full-4 olanı bulamadım yaf? nerden indirebilirim acaba? "update-cm-7.0.0-RC1-DesireHD-signed" şunu indirebildim ama diğeri yok
  • CM7 stabil bir rom olmadığı için sık sık güncellemeleri çıkmakta. Buradan takip edebilirsiniz.

http://mirror.teamdouche.net/?device=ace
  • benim dhd de 2.2 android yüklü, downgrade mevcut mu bu versiyon için?
  • quote:

CM7 stabil bir rom olmadığı için sık sık güncellemeleri çıkmakta. Buradan takip edebilirsiniz.

http://mirror.teamdouche.net/?device=ace

teşekkürler. orada liste halinde cm_ace_full-6.zip cm_ace_full-5.zip ... sıralanıyor. 6 son olan versiyon mu o şekilde mi algılamam lazım? bu işte çok acemiyim ondan mazur görün..
  • Ya bi sorunum var... hangi romu yüklersem yükleyeyim açılışta HTC yazısı geçtikten sonra gelen ekranı bir türlü geçmiyor. yani cihaz açılmıyor gibi bir şey. örneğin cyanogen modunu kurdum açılırken mavi bir ok saat yönünde dönüyor açılacak gibi oluyor tekrar aynı işleme devam ediyor bu sürekli yenileniyor ve cihaz açılmıyor.. nerde hata yaptım acaba??
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

benim dhd de 2.2 android yüklü, downgrade mevcut mu bu versiyon için?

Tüm Desire HD ler Android 2.2 Froyo ile gelmektedir zaten. Buradaki "2.2" rakamı Android işletim sisteminin versiyonunu belirtmektedir.

Root işlemi için bahsi geçen versiyon muhabbeti ise cihazınızın versiyonudur. 1.3x, 1.7x, 1.8x gibi versiyonlar bulunmaktadır.

Cihazın versiyonunu öğrenmek için; settings-->about phone--> build number altında görebilirsiniz.

1.32 üstü versiyonlarda downgrade işlemini yapmalısınız.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

benim dhd de 2.2 android yüklü, downgrade mevcut mu bu versiyon için?

Tüm Desire HD ler Android 2.2 Froyo ile gelmektedir zaten. Buradaki "2.2" rakamı Android işletim sisteminin versiyonunu belirtmektedir.

Root işlemi için bahsi geçen versiyon muhabbeti ise cihazınızın versiyonudur. 1.3x, 1.7x, 1.8x gibi versiyonlar bulunmaktadır.

Cihazın versiyonunu öğrenmek için; settings-->about phone--> build number altında görebilirsiniz.

1.32 üstü versiyonlarda downgrade işlemini yapmalısınız.

teşekkür ederim, benim cihaz için 1.43 yazıyor

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.