Şimdi Ara

Konu Silinebilir (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
11
Favori
17.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bjkyener

Masa büyükse bu monitöre bak derim (80 - 90 cm derinlik varsa)

MSI Creator PS321QR /HDR600/2K - 165Hz - IPS/Adobe RGB %99 /5928 TL

https://forum.donanimhaber.com/msi-ps321qr-hdr600-2k-165hz-ips-adobe-rgb-99-rec-2020-84-5725-tl--146680794

BU ürün nasıl sizce?

Fiyat olarak daha alınabilir düzeyde.

LG 27UL550

Ayrıca şu sitede daha detaylı bilgi var

https://www.displayspecifications.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Threebuddha -- 1 Nisan 2021; 15:12:25 >

• Threebuddha T kullanıcısına yanıt

Daha ne istediğini bilmiyorsun

Adobe RGB mi sRGB mi ona karar ver

Masaüstü yayıncılık işindeysen

Adobe RGB %98 ve üstünü alacaksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 1 Nisan 2021; 15:42:7 >
  • quote:

Daha ne istediğini bilmiyorsun

Adobe RGB mi sRGB mi ona karar ver

Masaüstü yayıncılık işindeysen

Adobe RGB %98 ve üstünü alacaksın

Üstat ilk mesajımda özellikle adobe ve srgb uyumluluğu belirtmiştim, haklısın masaüstü yayıncılıkla uğraşınca cmyk renk skalası açısınadan adobe rgb bir gereklilik ama bu tip monitörlerin fiyatlarıda biraz uçuk oluyor sanırım.

Şöyle izah edeyim, ben alacağım monitörü birinci monitör yapmayacağım yan ekran gibi kullanacağım, kastettiğim şuydu fiyat bazında olabiliyorsa her iki renk gamutunu da yakalayayım ama gördüm ki bu pek mümkün olmuyor o yüzden adobe rgb uyumluluğunu ikinci plana atabilirim.

Ben eksik açıklamışım o yüzden kusura bakmayasın.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Önce verdiğiniz bilgiler için gerçekten teşekkür ederim. Benim açımdan monitör arama kriterlerim biraz daha netleşti.

Adobe RGB uyumlu monitörler biraz uygun fiyatlı olsa doğal olarak tercih edeceğim fakat fiyatlar malum.

Araştırmaya devam bu durumda.

Tekrar teşekkür ederim.

• bjkyener hocam, piyasada 4k 2500-2600 liraya ekranlar var, bunlar alınmalı mı sizce? 4k Bluray film izlemek istiyorum, aynı zamanda günde 4-6 saat adobe üzerinden edit yapıyorum, oyun oynamıyorum (gta 5 single player, eğlencesine dışında.) Sizin tavsiyenizi merak ettim, teşekkürler.

• Buİnsansa kullanıcısına yanıt

4K Adobe RGB monitörü 5 - 6 bin tlye bile alamazsınız

2K Adobe RGB monitör 4500 tl nin üstünde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 4 Nisan 2021; 13:14:23 >
  • bjkyener kullanıcısına yanıt
    Hmm Adobe RGB olmayınca Bluray filmin anlamı kalmıyor mu? Yoksa Adobe kullanıyorum dediğim için mi?
    Adobe Premiere Pro'da alt yazı yazıyorum, görsel edit yapmıyorum. Bana sıradan bir 4k monitör yeterli olur. Onu sadece pcyi hangi amaçla kullandığımı açıklamak için yazmıştım.
    Bu 2500-2600 lük 4k'ya göre ucuz monitörler iş görür mü?
    Bir de bazen siz çok pahalı monitörlerde çok sıcak indirimler olunca paylaşıyosunuz. Onlardan nasıl haberimiz olabilir? Geçenlerde 2k monitör paylaşmıştınız güzel indirimdeydi mesela.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Buİnsansa kullanıcısına yanıt

DCI P3 %98 olan ürünlere bakın Adobe RGB seviyesinde

• sadece fps oyunu oynuyorum maks 2k bütçe ne önerirsiniz ?

• Oyun icin 2 k 144 hz hangi monitörü önerirsiniz acaba 3000 tl ye cıkabilirim max..?Monitör bölümünü bayaa inceledim ama bi karar veremedim.

• 27 inç 2K bir monitör için ne tercih etmeliyim? max. 3000

• LG 32GN600 modelini önerir misiniz hocam ? veya benzer fiyat seviyesi(<2500₺) 2k 27-32 inch farketmez bir öneriniz var mı ? Elimdeki monitör bozulduğu için biraz acil ihtiyacım var. Genel kullanım kod yazmak ve oyun üzerine.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 1 Kasım 2021; 10:45:53 >
  • Lenovo'nun bu modeli de iyi. Ama Turkiyede bulunmuyor.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lenovo/legion-y27q-20

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 1 Kasım 2021; 10:46:7 >
  • Sadece oyun için 2K 144hz 25 inç üzeri ne monitor önerirsiniz? 3-4K fiyat civarında.

• bu monitor fiyatlari son bi ayda ucmus gitmis:(

hocam. @bjkyener, dell s2721ds almayi dusunuyorum.

2k, 27 inch, ofis agirlikli bir kullanim icin sizin tavsiyeniz ne olur?

type c ye gozum kayiyor ama 500 tl fiyat farki da biraz fazla geliyor. monitorler o zaman 3.xx bandina gidiyor, arada kaldim.

edit: hocam LG 27QN600-B bu da gozume carpti, fikirlerinizi dort gozle bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polkyy -- 17 Nisan 2021; 16:16:55 >
  • @bjkyener Üstad Gigabyte M27Q monitörü nasıl? Alınır mı?

Genel bir kaç bilgi verilmiş.

Screen size: 27 inches

Panel type: Sharp LQ270T1JG08 IPS (In-Plane Switching) type LCD

Native resolution: 2560 x 1440

Typical maximum brightness: 350 cd/m² (400 cd/m²+ HDR)

Colour support: 16.7 million (8-bits per subpixel without dithering)*

Rtings'de incelemiş. Ne dersiniz alınmaya deger bir monitör mü acaba?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.