Şimdi Ara

Konu güncelliğini kaybettiği için verilen bilgiler yanlış yönlendirebilir. KONU SİLİNEBİLİR (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
451
Cevap
14
Favori
463.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ata1606

arkadaşım say1 den 11700 üncü oldun da say 2 den 117.000 inci mi olucaksın ona göre bir sıralaman olacak, sana iyilik yaramıyor senin iyilğin için söyledim senin gibilere nankör denir,üniversite hayatında değil ama nankörlük hayatında başarılar dilerim benden uzak allaha yakın ol,
    annenin diplomasına 3000 ytl teklif geldi diyorsun 3000 ytl diplomasını kiralıyarak alıyor diyemiyorsun, türkiyede yüzlerce devlet hastanesi var bunlarda fizyoterapistler de çalışıyor, aldıkları maaş dönerle 3000 ytl yi geçiyor mu geçmiyor tabiki, ftr uzmanı doktorlar 4 milyar ve üstü para alıyor 6 sene tıp+ uzmanlık 11 sene okuyorlar ama ne hikmetse sizin sırf diplomaya 3000 ytl veriliyor, burdan milleti kandırmayın.

say1 den 11700. oldum,say2den de 28200.. ve bu sıralamayla diş ya da eczacılık gelmiyor ..
    bak demek ki say1 sıralamama göre değilmiş say2 sıralamam,öğrenmiş oldun

• hükümetin çıkardığı bir yasa ile amiyane tabir ile piyango vurmuş bir bölüm ve şu an çok revaçta fakat sonuçta 10-12 yıl uğraşıp cerrah yetiştirmiyorsunuz. hatırlarsanız yakın zamanda eczaneler hariç diğer dükkanların da ilaç satabilmesine olanak sağlayan yasa çıkacaktı.

şahsi görüşüm 10 yıl içinde eczacılığın esnaflıktan; fizyoterapistliğin de hemşirlikten farkı kalmayacağıdır. yasalar ile sağlanan imtiyazlar gayette geri alınabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: giago008

hükümetin çıkardığı bir yasa ile amiyane tabir ile piyango vurmuş bir bölüm ve şu an çok revaçta fakat sonuçta 10-12 yıl uğraşıp cerrah yetiştirmiyorsunuz. hatırlarsanız yakın zamanda eczaneler hariç diğer dükkanların da ilaç satabilmesine olanak sağlayan yasa çıkacaktı.

şahsi görüşüm 10 yıl içinde eczacılığın esnaflıktan; fizyoterapistliğin de hemşirlikten farkı kalmayacağıdır. yasalar ile sağlanan imtiyazlar gayette geri alınabilir.

eczacılık bitti zaten.. Gül gibi mesleğe yazık oldu.. FTR liği bilemem..
  • quote:

Orjinalden alıntı: se[R]pentine

quote:

hükümetin çıkardığı bir yasa ile amiyane tabir ile piyango vurmuş bir bölüm ve şu an çok revaçta fakat sonuçta 10-12 yıl uğraşıp cerrah yetiştirmiyorsunuz. hatırlarsanız yakın zamanda eczaneler hariç diğer dükkanların da ilaç satabilmesine olanak sağlayan yasa çıkacaktı.

ne ara bitti hocam

• quote:

Orjinalden alıntı: KayTheRock

quote:

Orjinalden alıntı: se[R]pentine

quote:

ne ara bitti hocam

Bitti valla hocam.. Çevremdeki eczacı tanıdıklarımdan biliyorum.. Çok iyi kazanıyorlar ama artık dikkat ederseniz her köşe başında bir eczane var artık.. Eczane sayısı artıyor. Böyle olunca pastadan aldıkları pay azalıyor. Ha ama işi bilen başkalarının payını da alarak işini sürdürüyor.

Çok para vardı eczacılıkta ama artık devir eskisi gibi değil..

• doktor ünvanı alıyomu bu bölümden mezun olanlar
  • herkez işin ne kadar para getireceğinden bahsetmişte, orda okumanın gerçekte tıp fakültesinde okumaktan pek farklı olmadığını bilmiyorsunuz herhalde. dersleri gerçekten zor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: niqotin

quote:

Orjinalden alıntı: ata1606

herkes bölüm için parası bol diyor, ben maaşları söyliyeyim istanbulda özel hastanelerde 2.5 milyar ücretle çalışıyorlar haftaiçi her gün 8-18 arası, 3 milyar üstü veren yerlerde maaş almada sorun oluyor, işe gelince ağır iş, sağlıkta insanlarla uğraşmak gerçekten zor, yaşlı, özürlü vs hastalarla uğraşacaksınız, maaş olarak da bir mühendisin iki katı ücretle işe başlıyorlar, ama ilerde yükselme durumları zayıf çünkü bu işin uzman doktorları da var.

arkadaşım sen kimsin necisin?? bilmediğin konularda bilmiyorum der susarsın bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. 3milyar üstü veren yerlerde sorun oluyor diyo. ben 3 alanda gördüm 5 alanda gördüm. sorun senin çalıştığın patrondan kaynaklanır yoksa hiç bi sorun yok konuyu başka yerlere çekip durma. insanlarla uğraşmak zor demişsin
    sen insan değilmisin? yarın öbür gün sende o duruma düşersen nolucak? kelimelerini seçerken dikkat et hepsi bizim insanımız kardeşimiz,teyzemiz, amcamız.
    bizim meslektede uzmanlık var
    doktorası var
    üniversite öğretim görevlisi olarak kalıp akademik kariyer var.

Seni tebrik ederim niqotin kardeşim. Bende fiziksel engelliyim. Hayırlısıyla mezun olursan fizyoterapistim sen olursun.

• Nikotein ~ rehabilitasyon hm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scary.

doktor ünvanı alıyomu bu bölümden mezun olanlar

Hayır almıyoruz tabiikide.Uzman hekim yani dünyada sadece türkiyede olan bi hekimlik bu fizik tedavi(bir çok uzman olabilir ortopediden,kadiyolojiye kadar.) hekimi tanısındaki hastaya bi plan yapıp onu tedavi ediyoruz.Hollanda ve Kanada gibi ülkelerde direct accessler var tabi yani direk teşhis koyabiliyor muhtemelen dr unvanına sahiptirler ama biz türkiyede asle hekim olamayız ki böyle bi hakkımız tabiikide yok onlar daha zor bi 6 yıl geçiriyolar.Ama iyiki olmuyoruz çünkü istisnalar hariç dünyadaki bütün küçük dağların sahibi o arkadaşlar zaten.

Maaş konusunda gelince eh bunlar ne kadar kesin ne kadar günce yada söylenmesi ne kadar etik olur bilemicem ama haritamızın doğu yakası çok rahat bi 6.000lira ve üstü kazanıyor diye biliyorum çünkü urfada teyzemin kocası fzt ve 6.400 lira maaş alıyor.Eh tabi alınan maaşı bi yana koyun arkadaşlar evlere giden fzt ler 40dk başına burda söylesem inanmayacagınız kadar para alıyorlar ve bunada 6 hasta sınırı koydular artık.Adanada bi yere gittim sordum ve bana 3.500 lira alıyoruz yani net olarak dediler ve part time çalıştıgını söyledi rehabilitasyon okulunda,kalan vaktinde hastanede mi yada o kadın emeklimiydi tam olarak bilemiyorum ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alper Tunga NOYAN -- 3 Ekim 2009; 21:43:06 >

• sayın arkadaşlar ben bir fizyoterapistim ama bu sayfayı okuyunca meslegimden utandım açıkcası.ülkemiz öyle bir hale gelmiş ki yatarak para kazanmak denildigi zaman herkes bende varım diyor ama fizyoterapistlikte yatarak para kazanmak zor.ha kazanırsın diploma kiralarsın veya sana ihtiyaç oldugu için iş yapmasanda hasta veya velileri tuttugun için çok para kazanırsın.unutmayın arkadaşlar haydan gelen huya gider.zahmet olmazsa rahmette olmaz.bizler okurken çektigimiz sıkıntıları söylemiyoruz onun yanında birde meslege başlayınca işimizin ne kadar zor oldugunu söylemekle siz anlamazsınız ancak yaşayan bilir.herşeyi para olarak görmeyin.bize gelen hastalar allah korusun sizin anneniz babanız kardeşiniz veya evladınız olabilir durumlarını görseniz birçogunuz meslegi yapmak istemzsiniz.burada şu kadar para alıyorlar bu kadar para alıyorlar demek kolay meslegi hakkı ile yapan arkadaşlarım inan aldıgının daha üzerinde hakediyor ama size büyük para gibi geliyor.birde eski piyasası kalmadı fizyoterapistligin haberiniz olsun.sebebine gelince zihniyeti sadece çok para kazanmakolan arkadaşların çoklugu ve devletin ısrarla yanlış politikası.fiziktedavi doktorlarının güçlü olan siyasi baskısı özel hastane sahibi kodoman ların istedigi yasayı çıkartması(fizyoterapiste çok para vermemek için saglık meslek lisesi mezunları ile aynı kefeye konması)

• Her yerde bu para mevzusu konuşulduğundan dolayı sadece 1 sene içerisinde olaylar tersine döndü. Geçen sene göründüğü gibi alınan maaşlardan bahsediliyor ama şimdi bizim hakkımız yeniyor deniliyor. İnşallah durumlar iyiye gider ama bu konuşmalar bitmeden ve öss öğrencilerinin parasından dolayı yazdığını aklıllarından silip bütün fizyoterapistlerin birlik olması gerek. yoksa fizyoterapistlerde gün geçtikçe hemşire vasfına yaklaşacaktır. Lütfen birbrimize yardımcı olalım. bu meslek okullarda çok ağır dersler altında öğretiliyor emin olun 4 yıllık okulu zamanında bitiren o sınıfın yarısı oluyor en fazla. illaki alttan ders falan kalıyor. Yazık yani böyle konuşmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canber_k -- 26 Aralık 2009; 14:51:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alper Tunga NOYAN

quote:

Hayır almıyoruz tabiikide.Uzman hekim yani dünyada sadece türkiyede olan bi hekimlik bu fizik tedavi(bir çok uzman olabilir ortopediden,kadiyolojiye kadar.) hekimi tanısındaki hastaya bi plan yapıp onu tedavi ediyoruz.Hollanda ve Kanada gibi ülkelerde direct accessler var tabi yani direk teşhis koyabiliyor muhtemelen dr unvanına sahiptirler ama biz türkiyede asle hekim olamayız ki böyle bi hakkımız tabiikide yok onlar daha zor bi 6 yıl geçiriyolar.Ama iyiki olmuyoruz çünkü istisnalar hariç dünyadaki bütün küçük dağların sahibi o arkadaşlar zaten.

Maaş konusunda gelince eh bunlar ne kadar kesin ne kadar günce yada söylenmesi ne kadar etik olur bilemicem ama haritamızın doğu yakası çok rahat bi 6.000lira ve üstü kazanıyor diye biliyorum çünkü urfada teyzemin kocası fzt ve 6.400 lira maaş alıyor.Eh tabi alınan maaşı bi yana koyun arkadaşlar evlere giden fzt ler 40dk başına burda söylesem inanmayacagınız kadar para alıyorlar ve bunada 6 hasta sınırı koydular artık.Adanada bi yere gittim sordum ve bana 3.500 lira alıyoruz yani net olarak dediler ve part time çalıştıgını söyledi rehabilitasyon okulunda,kalan vaktinde hastanede mi yada o kadın emeklimiydi tam olarak bilemiyorum ama.

yaran var heralde , birşeyler içine iyi oturmuş

• quote:

quote:

Kedi, ciğer

• Fizik tedavi ve rehabilitasyon okumuyorum bıraktım ama yinede aynı şeyleri düşünüyorum ve evet var bi içime oturan şey bir gün sizinde oturmasın dikkatli olun.Kim kedi kim ciğer yahu ? Sen ciğersiz bi kedi gibi konuştunda anlayamadım.
  • quote:

Fizik tedavi ve rehabilitasyon okumuyorum bıraktım ama yinede aynı şeyleri düşünüyorum ve evet var bi içime oturan şey bir gün sizinde oturmasın dikkatli olun.Kim kedi kim ciğer yahu ? Sen ciğersiz bi kedi gibi konuştunda anlayamadım.

Bıraktın?Böyle bir bölüm bırakılır mı?Neden?Şimdi gel deseler üniversiteyi bırakıp ftr bölümüne giderim hemen.
  • arkadslar kımse neyın nasıl olacagını turkıyede kestıremez ama sımdılık bu bolum super derım ben.. evet cook zorr belkı ama sora hakkını cook alabılırsınız ben ıstememe ragmen olmadı sımdı endustrı mehenıdıslıgınde okuyorum ama yıne denıyıcem olursa bırakıp oraya gıtmeyı dusunuyorum ben ısın ıcındeyım doguda rehabılıte merkezınde 4.5 mılyar maasları aslında meslegı parayla olcmekte yanlıs ama yınede bı tesfıktır maasta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çiçek özü -- 8 Şubat 2010; 17:03:57 >
  • Konuyu baştan sona okudum ve bende bazı düşüncelerimi dile getirme isteği duydum. Türkiye'de birçok mesleklere(sadece fizyoterapistlik değil) gereken önem ve değerler tam olarak verilmemektedir. Ve bu konuyu okuyarak anlaşıldığı üzere mesleğin dışındaki kişilerin Fizyoterapist(Fzt) mesleğini nasıl gördükleride belli, şuan ki dönemde bu bölüme giren birçok öğrencilerin öss paunları tıp fakültesi ile eşdeğerdedir (ösym den bakabilirsiniz), bu demek oluyorki bu mesleği gelekcekte götürecek olan kişilerin ileri kapasitede olduğu ve bu işide sadece cebi doldurma maksadı ile değil T.C. nasıl faydalı olurum diye düşüneceklerini umuyorum. Ayrıca ABD ve Avrupa'daki birçok gelişmiş ülkelerle başabaş hatta imkanlar dahilinde daha ileri seviyede eğitim ve araştırmalarda yapmaktadır. Lüften kimse meslekleri küçümsemesin hemşirelik veya başka uzmanlık alanları ile kıyaslanmamalı. ortada da bir gerçek var, Türkiye'de Fzt açığı var ve başka şekilde (kimseyi mağdur etmemek için) yanlış veya doğru devlet açığı kompanse etmeye çalışıyor ve birileri bundan faydalanıyor olaylar hakkında bilgisi olmayan kişilerde yorum getirerek işi uzatıyorlar, sadece burda değil bu konu her yerde karşımıza çıkıyor. belli bir zaman sonra kaliteli yetişmiş fzt mezunları olacak. gereksiz elemanların ve sahte fzt lerin yerine geçerek Türkiye'deki bu sağlık ve meslek sorununu çözüleceğine inanıyorum ve bizimde bu konuda el ele verip çalışmamız gerek. Bu sorun çözülürse T.C. 'nin ve Türk halkının yararına olacak. gerçek sağlık hizmeti nasıl olurmuş görecekler. neden bizim ülkemizde kaliteli bir hizmet olmasın. Bunların siz ilgilenen okuyucuların bilmesi gerektiğini düşündüm. Mesleği okumakta, uygulamada zordur gerek maddi(yorgunluk gibi) gerek manevi (psikolojik) olarak. Ben inanmıyorum ki yan gel yat para kazan sadece bu meslekte olsun birçok meslekte diploma kiralama var ve bunu herkes biliyor. Lütfen MAKUL ve MANTIKLI DÜŞÜNELİM. İyi günler. Hayatta Size Başarılar Dilerim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Adilnzr

Konuyu baştan sona okudum ve bende bazı düşüncelerimi dile getirme isteği duydum. Türkiye'de birçok mesleklere(sadece fizyoterapistlik değil) gereken önem ve değerler tam olarak verilmemektedir. Ve bu konuyu okuyarak anlaşıldığı üzere mesleğin dışındaki kişilerin Fizyoterapist(Fzt) mesleğini nasıl gördükleride belli, şuan ki dönemde bu bölüme giren birçok öğrencilerin öss paunları tıp fakültesi ile eşdeğerdedir (ösym den bakabilirsiniz), bu demek oluyorki bu mesleği gelekcekte götürecek olan kişilerin ileri kapasitede olduğu ve bu işide sadece cebi doldurma maksadı ile değil T.C. nasıl faydalı olurum diye düşüneceklerini umuyorum. Ayrıca ABD ve Avrupa'daki birçok gelişmiş ülkelerle başabaş hatta imkanlar dahilinde daha ileri seviyede eğitim ve araştırmalarda yapmaktadır. Lüften kimse meslekleri küçümsemesin hemşirelik veya başka uzmanlık alanları ile kıyaslanmamalı. ortada da bir gerçek var, Türkiye'de Fzt açığı var ve başka şekilde (kimseyi mağdur etmemek için) yanlış veya doğru devlet açığı kompanse etmeye çalışıyor ve birileri bundan faydalanıyor olaylar hakkında bilgisi olmayan kişilerde yorum getirerek işi uzatıyorlar, sadece burda değil bu konu her yerde karşımıza çıkıyor. belli bir zaman sonra kaliteli yetişmiş fzt mezunları olacak. gereksiz elemanların ve sahte fzt lerin yerine geçerek Türkiye'deki bu sağlık ve meslek sorununu çözüleceğine inanıyorum ve bizimde bu konuda el ele verip çalışmamız gerek. Bu sorun çözülürse T.C. 'nin ve Türk halkının yararına olacak. gerçek sağlık hizmeti nasıl olurmuş görecekler. neden bizim ülkemizde kaliteli bir hizmet olmasın. Bunların siz ilgilenen okuyucuların bilmesi gerektiğini düşündüm. Mesleği okumakta, uygulamada zordur gerek maddi(yorgunluk gibi) gerek manevi (psikolojik) olarak. Ben inanmıyorum ki yan gel yat para kazan sadece bu meslekte olsun birçok meslekte diploma kiralama var ve bunu herkes biliyor. Lütfen MAKUL ve MANTIKLI DÜŞÜNELİM. İyi günler. Hayatta Size Başarılar Dilerim...

içimdekilere tercüman oldunuz çok güzel anlatmışsınız parmaklarınıza sağlık. şuanda tek eksiğimiz yasamız. bir doktorla veya bir hemşire ile aramızda bir sınır bir çizgi yok. inşallah zamanla düzelir bu olayda

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.