Şimdi Ara

Konu güncelliğini kaybettiği için verilen bilgiler yanlış yönlendirebilir. KONU SİLİNEBİLİR (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
451
Cevap
14
Favori
463.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: basketballer_

ftr okurken staj var mı??

Var tabi.
  • ygs ile girilen fizyoterapi ve rehabilitasyonda yükselme imkanımız var mıdır?
  • Arkadaşlar konuyu takip ettim ve açıklık getirmek istediğim bazı noktalar var.

1) Ygs ya da Lys puanıyla girmeniz verilen eğitimi değiştirmiyor. Alacağınız diploma aynı olacak.

2) Ne kadar maaş alınıyor sorusu sıklıkla sorulan bir soru, sizi de anlamaya çalışıyorum ancak bu meslek para için yapılabilecek bir meslek değil. Fiziksel ve mental sıkıntıları olan hastalara bıkmadan usanmadan faydalı olmak, hayatlarında ufacık bir şeyi de olsa iyiye götürmeye ilişkin bir sevdanız yoksa kesinlikle yazmanızı önermem. İnsanın sevdiği meslekte yükselip bir yerlere varması inanın çok daha basit bir şey. Para için tercih yapıp ömür boyu sevmediğiniz bir işin boyunduruğuna girmeyin. Kim ne derse desin. Sevdiğiniz işi yapın.

3) Şehir seçiminde çok dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Mutlaka o şehirde o bölümü okuyan insanlara danışın, fikir alın.

4) Staj konusunda kendi üniversitem Abant İzzet Baysal'da uygulanan sistem hakkında bilgi verebilirim, diğer üniversitelerdeki uygulama da büyük bir ihtimalle benzerdir. 2. ve 3. sınıfların sonunda 6 şar haftalık yaz stajları yapılıyor. Son sınıfta ise öğrenim yılı boyu hastanede staj görüyorsunuz.

Hepinize başarılar. Umarım kişiliğinize uygun bir meslek seçip ömür boyu zevkle yaparsınız..

• Meslektasimin acikladigi gibi alinan sinavin farkliligi sadece yok ve osymnin tezatligindan kaynakli ki yakin zamanda cozulecegini duymustum
    Ygs yada lys puaniyla alirsa alsin ftr yo yada sag bil fak. Ftr bolumu ise ikisi de lisans diplomasi verir ve yukselme yetki yada mesleki alan acisindan esittir daha dogrusu meslektastir fizyoterapisttir.
    Yeni unv.leri bilmem ama bence bu bolumde ogretim kadrosu materyal ve hastane acisindan cok yeni olmayan unv secimleri daha uygn olacaktr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende ftr yazmayı düşünüyodum ama şuan yapabilirmiyim diye şüpheye düştüm zor oldugunu biliyorum,insanlara yardım etmek istiyorum ama hastalara çok üzülürüm ben bilmiyorum yapabilirmiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: basketballer_

ftr okurken staj var mı??

Var. 2. sınıfta 15 günlük bir staj. 3 sınıfta üniversiteden üniversiteye göre değişen sürede bir staj var.4. sınıf ise genelde intern olarak hastahanede çalışıyorsun.Hocalarının verdiğini görevler doğrultusunda seminerler veriyorsun,sınıfa ve başka insanlara
  • stajla ilgili cevaplar için teşekkür ederim :)
  • başkent üniversitesi beslenme ve diyetetik hakkında fikri olan var mı özellerden hangisini seçmeliyim
  • Bu 5 sene sonra maaşlar düşecek değeri kaybolacak lafları doğru mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GlikoProtein

Bu 5 sene sonra maaşlar düşecek değeri kaybolacak lafları doğru mu?

5 sene sonra değil de bi 15 sene sonra için geçerli olabilir.Mezun sayısı arttıkça malumunuz seçicilik artacak öğrencilik hayatınız ve öğrencilik hayatınız dışında katıldığınız kurslardan alacağınız sertifikalar,yapmış olduğunuz çalışmalar,hastalarla ilişkileriniz ve referanslarınız maaşlarınızın değerini kat kat arttırabilir.Ama siz olduğu yerde sayan bir fizyoterapist olacaksanız maalesef maaşlarınız düşer.
    FTR'ye sağlık alanının mühendisliği diyebiliriz.Kendinizi ne kadar geliştirirseniz o kadar para kazanırsınız.
  • Kaç para alınıyor, iş olanakları nasıl sorularını sormadan önce, acaba ben hasta insanlara yardım etmekten hoşlanan bir insan mıyım?, hastane gerçekten ömür boyu çalışabileceğim bir ortam mıdır acaba? vb soruları sormanız gerekir diye düşünüyorum..

Gerçekten böyle bir motivasyonunuz yoksa sağlık alanına yönelmemeniz ülkemiz adına daha hayırlı olur..

Sevdiğiniz bir bölüme yönelin arkadaşlar, para için yapılamayacak kadar kutsal bir iştir Fizyoterapistlik..
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi assazey -- 7 Ağustos 2012; 1:09:45 >
  • mimarlıktan memnun değil misin? Ben de tercihimi seninki gibi yaptım da..
  • up
  • memnun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi assazey -- 7 Ağustos 2012; 1:10:08 >
  • evet ya geleceği gerçekten parlak mı yani bi mühendislik yerine ftr yazmak daha mı avantajlı olur? bir de çalışırken psikolojik olarak yıpratıcı oluyo mu yoksa zamanla alışılır mı?
  • ben n pm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi assazey -- 7 Ağustos 2012; 1:11:45 >
  • Fizik tedavi, hayatın her bölümüne ve her sektöre entegre olabilecek bir meslektir. Önünün kapanması hakkında hiçbir yorum yapmak istemiyorum. Meslek seçiminin ön, arkayla alakası olduğunu düşünmüyorum. Bir işte kendinizi geliştirirseniz aranan insan olursunuz. Ama diplomamla iş yapıcam ben diyorsanız ben önermiyorum Fizik Tedavi ve Rehabilitasyonu..

Saygılarımla..

Başarılar dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: assazey

ben mimarlığa girdiğimdede yazdım gelmedi ftr gelse tabiki ftr derdim ben.simdiki tereddütüm giden 2 yıla değermi diye.bide diyolarya bikaç yıl sonra ftr simdiki kadr on planda olmuycak diye bunlar kafamı karıştırıyo.mimarlığımı soruyosun.mimarlık gercekten zor bir bölüm.ama alışılıyo ben çok istemediğim halde 2 yılı gayet basarılı bitirdim

bence giden 2 yılına değmez mimarlıkta çok iyi meslek.bende iç mimarlık düşünyorum ama çizim gerekiyor filan diyorlar..öyle mi çizim güzel olması şartmı ?
  • daha çok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi assazey -- 7 Ağustos 2012; 1:08:27 >
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.