Şimdi Ara

Konu güncelliğini kaybettiği için verilen bilgiler yanlış yönlendirebilir. KONU SİLİNEBİLİR (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
451
Cevap
14
Favori
463.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben tercihlerime ftr de yazdım ilk sıralara bu bölümün tutma şansı yüksek bi kaç sorum var özellikle bu bölümü okuyanlar cevaplarsa sevinirim... ilk olarak mezunların iş bulma olanakları nasıl.. sonra bu bölüm tam olarak kaç yıllık ve yüksekokul olarak geçmesinin bi dez avantajı varmı varsa nedir ?
  • b

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi assazey -- 7 Ağustos 2012; 1:09:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: assazey

ben
  • arkadaşlar kusura bakmayın tüm sayfayı okumaya üşendim fizyoterapi bölümü kaç yıllık ?
  • 19 yaşndayım 2011de Sağlık Meslek Lisesinden mezun oldum
    Mezun olduktan 6 ay sonra atandım. Halende hemşire olarak yoğun bir şekilde yoğun bakımda çalışıyorum. Maaşım 2.150 TL
    12 eylülde hedefimi koydum. Kaynak alıp ortam hazırlayp 24 eyülde FTR kazanma için serüvene başladım. Bu sene olmazsa eğer üzülmem, sonuçta kaybım yok elimde sürdürdüğüm mesleğim var
    Aynı zamanda bugün itibariyle AÖF Sağlk kurumları işletmeciliğine kaydoldum Başta ordan örgün eğitimle SKYöneticlğine geçmeyi planlyrdm fakat idarecilik bana göre değil
    Vazgeçtm sırf maaşm artsn diye okuyacm +350 fark oluyor
    Birde Ftr kazanırsam herşey çok güzel olacakk, Kazandğmda hemşireliğide bırakmam zaten hem çalışır hem okurum.. Çok kasarsa belki.. Ama sanmam Tek gelir kaynağm maaşm nırakamam ki :p
    Koroner yoğun bakımda çalışyorm
    Kardyoloji benim için bir tutku..
    Bunu FTR ile birleştrdiğimde Kardiyopulmoner Rehabilitasyon ortaya çıkıyor
    Bakalım hayırlısı.. O artık en son iş
    İnşallah Hedefim hayallerim gerçekleşir..
    Bu radikal kararı almamın sebebi hemşireliği severek yapmama rağmen ileride yapabilecğim bir meslek olmamasıdır. Fazla mesai/Gece nöbetleri'ni şimdi kaldırsamda ileride bir aile yaşantım olacağı için istemiyorum. Çocuğumu ona buna bırakmak istemyrm
    Ftrde gece nöbeti diye birşey söz konusu değil
    Ve Kamuda çalışmayı düşünüyrm Özeli tercih etmiyorum sömürüyorlar resmen..

Böyle iştee.. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dr...daredevil

arkadaşlar kusura bakmayın tüm sayfayı okumaya üşendim fizyoterapi bölümü kaç yıllık ?

4 yıllık
  • quote:

Orijinalden alıntı: merveeftr

19 yaşndayım 2011de Sağlık Meslek Lisesinden mezun oldum
    Mezun olduktan 6 ay sonra atandım. Halende hemşire olarak yoğun bir şekilde yoğun bakımda çalışıyorum. Maaşım 2.150 TL
    12 eylülde hedefimi koydum. Kaynak alıp ortam hazırlayp 24 eyülde FTR kazanma için serüvene başladım. Bu sene olmazsa eğer üzülmem, sonuçta kaybım yok elimde sürdürdüğüm mesleğim var
    Aynı zamanda bugün itibariyle AÖF Sağlk kurumları işletmeciliğine kaydoldum Başta ordan örgün eğitimle SKYöneticlğine geçmeyi planlyrdm fakat idarecilik bana göre değil
    Birde Ftr kazanırsam herşey çok güzel olacakk, Kazandğmda hemşireliğide bırakmam zaten hem çalışır hem okurum.. Çok kasarsa belki.. Ama sanmam Tek gelir kaynağm maaşm nırakamam ki :p
    Bu radikal kararı almamın sebebi hemşireliği severek yapmama rağmen ileride yapabilecğim bir meslek olmamasıdır. Fazla mesai/Gece nöbetleri'ni şimdi kaldırsamda ileride bir aile yaşantım olacağı için istemiyorum. Çocuğumu ona buna bırakmak istemyrm

ftr okurken hem çalışıp hem okuma durumu da gerçekten zor çünkü bölümü okumak gerçekten zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi One Day -- 29 Eylül 2012; 1:54:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Missing

quote:

arkadaşlar kusura bakmayın tüm sayfayı okumaya üşendim fizyoterapi bölümü kaç yıllık ?

4 yıllık

teşekkür ederim bir tane özel üniversitede gördüm fizyoterapi bölümü meslek yüksek okulu adı altında bölüm 2 yıllık DGS ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ' a geçiş yapılıyormuş sanırım farklı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr...daredevil -- 28 Eylül 2012; 23:43:16 >
  • quote:

quote:

quote:

4 yıllık

teşekkür ederim bir tane özel üniversitede gördüm fizyoterapi bölümü meslek yüksek okulu adı altında bölüm 2 yıllık DGS ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ' a geçiş yapılıyormuş sanırım farklı ?

2 yıllık okuyanlar fizik tedavi teknikeri oluyor ve genelde fizyoterapistin yardımcısı olarak görev yaparlar fztlerin yönlendirmelerine göre çalışırlar yani. DGS geçişi var evet ama zor olduğunu Türkiyede toplamda çok az kişi alındığını duymuştum

• quote:

Orijinalden alıntı: One Day

quote:

quote:

quote:

4 yıllık

2 yıllık okuyanlar fizik tedavi teknikeri oluyor ve genelde fizyoterapistin yardımcısı olarak görev yaparlar fztlerin yönlendirmelerine göre çalışırlar yani. DGS geçişi var evet ama zor olduğunu Türkiyede toplamda çok az kişi alındığını duymuştum

Alıntıları Göster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi One Day -- 29 Eylül 2012; 1:52:49 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

4 yıllık

bu bölümü bitirdiğim zaman DGS ye girmem için bir zaman aralığı varmı mesela bölümü bitirdiğim yıl hemen mi başvurmam gerekir ve maaşları ne kadardır bilginiz varmı cevaplar için çok teşekkür ederim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

4 yıllık

bu bölümü bitirdiğim zaman DGS ye girmem için bir zaman aralığı varmı mesela bölümü bitirdiğim yıl hemen mi başvurmam gerekir ve maaşları ne kadardır bilginiz varmı cevaplar için çok teşekkür ederim

Alıntıları Göster
    Bu arada FTR kesinlikle rahatça para kazanacağınız bir meslek değil zaten bölüme geldiğinizde bile bunu anlarsınız hem fazla yorulmak istemeyen hemde maaşı yüksek olsun diyen önceki arkadaşlara tavsiyem eczacılık ,masa başı meslekler vb okumaları çünkü bu meslekte yattığın yerden para kazanma gibi bir durum söz konusu olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi One Day -- 29 Eylül 2012; 2:00:25 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

4 yıllık

DGS hakkında hiçbir fikrim yok maalesef ama maaş olarak devletle özel arasında çok fark var bu yüzden özel sektör daha çok tercih ediliyor devlette tekniker 1500 fzt 2700 civarı bir şey alıyor sanırım
    başta maaş konusuna takılmamanızı öneririm çünkü gerçekten daha yüksek maaşları hak eden zor bir bölüm ki çalışırkende hastaların mental,fiziksel sorunlarıyla uğraşıyosunuz yani çalışma şartları da ağır gerçekten bu mesleği yapmak için sevmek gerekiyor

bu arada alıntılarda problem var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi One Day -- 29 Eylül 2012; 1:03:46 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: merveeftr

19 yaşndayım 2011de Sağlık Meslek Lisesinden mezun oldum

ftr okurken hem çalışıp hem okuma durumu da gerçekten zor çünkü bölümü okumak gerçekten zor

sıkıntı zorluk gençlikte çekilir diyorm, söylerken kolay ama iş yapmaya glince nasl olacak bakalım, hayırlısı :)

• Kafanıza takılan merak ettiğiniz ne varsa samimi bir şekilde cevap verebilirim arkadaşlar ;)
  • merhabalar ben ftr okuyorum 2 sınıftayım. ben 2yide bitirip iki yıllık diploma alabilirmiyim acaba diğer bölümlerde oldugu gibi? eğer boyle bir sey varsa kpss ön lisanstan hangi bölümlere yerleşebilirim? ünvanımız ne olur?
  • Merhaba herkese,
    Öncelikle 2011 yılında sağlık alanına puanım yetmediği için uludağ elektroniğe gittim.2. sınıfa geçtim bu sene ama okulumu dondurdum.Benim her zaman fiziğim kötü olmuştur.Sağlık alanını seviyorum.İnsan dogası filan çok hoşuma gitmiştir.Dersaneye gidiyorum bu sene. türkçe ortalama 35,5 net matematik 40 net sosyal 30 net filan .Fizik den batmakta kimyadan 11-13 net arası birşey yapmaktayım biyo ise full olur ya da bazen 1-2 yanlş. Tıp okumak istemiyorm. okuyan arkadaşlarımın halini biliyorm.Ve tıpın devamı da baya ugraslı iş.Şimdi hedefim FTR. Şehir olarak İzmiri hedeflediğimden Dokuz eylülü yazmayı planlıyorum.Bana biraz bilgi verirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwertytweety

Merhaba herkese,
    Öncelikle 2011 yılında sağlık alanına puanım yetmediği için uludağ elektroniğe gittim.2. sınıfa geçtim bu sene ama okulumu dondurdum.Benim her zaman fiziğim kötü olmuştur.Sağlık alanını seviyorum.İnsan dogası filan çok hoşuma gitmiştir.Dersaneye gidiyorum bu sene. türkçe ortalama 35,5 net matematik 40 net sosyal 30 net filan .Fizik den batmakta kimyadan 11-13 net arası birşey yapmaktayım biyo ise full olur ya da bazen 1-2 yanlş. Tıp okumak istemiyorm. okuyan arkadaşlarımın halini biliyorm.Ve tıpın devamı da baya ugraslı iş.Şimdi hedefim FTR. Şehir olarak İzmiri hedeflediğimden Dokuz eylülü yazmayı planlıyorum.Bana biraz bilgi verirseniz çok sevinirim.

Ftr okumak da zordur oraya hergün Elizabeth Hurley'ler gelmiyor Gerçekten ben yerinde izledim hastayı gerektiğinde kucağında kaldırıp taşıyosun.Bazen canı ne kadar yanarsa yansın zorlayıcı hareketler yaptırıyosun.İnsanı beden ve zihin olarak yoruyormuş.FTR dersleri tıp ile ortak çok ders varmış anotomi şu bu..Bunlar hacettepe mezunu birinden duyduklarım belki işine yarar. Mesleğin içindekilerden duyduklarım böyle.Onun için belki içinde fizik olmayan mühendislikleri araştırmak istersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rashid52 -- 9 Aralık 2012; 7:27:32 >

• Tip derslerine yakindan ilgim var zaten. yani basimdaki arkadasim okuyor birkac kez anatomi fizyoloji derslerine girmsligim var.Ben kolay demiyorum ama ilgimi cekiyor en azindan. arkadaslarim kadavra ile ugrasirken ben deneyler yapip rapor yazmakla mesguldum.İlgimi cekmeyen seyler, yok periyotunu hesapla, yok bir suru sey yap,hata hesabini yap.bunlar benim ilgimi cekmedi hic. can sikintisi yapmaktn baska bi ise yaramadi. Boyle deyince ftr cantada keklik gibi anlam cikmasin. evet zor ama bari dersler ilgimi cekiyor. ezber kuvvetim iyidir ve okumaktn cok hoslanrm. bir kac universitenin ders programini acip dersleri ve ders icerigini inceledim. onemli olan derslere giren hocalar ve insanin kendini gelistirmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwertytweety -- 9 Aralık 2012; 18:50:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okuluna giden veya bitirmiş arkadaşlar yardımcı olabilirse çok memnun olurum , arkadaşlar ben lise 3 öğrencisiyim hedefim ftr özellikle ygs den iyi bir derece yapıp rahatlamak istiyorum. Ygs den 9 eylül ü düşünüyorum olmazsa lys den uğraşıcaz . Peki fizyoterapist olunca uzman fizik tedavi doktoru bize emir mi vericek yani onun yanında mı çalışıcaz yoksa kendi odamız hemşiremiz olacak mı ? Birde zor şartları neler hastalarla ilgili sorunlar herkes çok kısa söz etmiş üstüne kusanlar , acı çektirerek zorlayıcı hareket yaptırmak, hastayı taşımak ,evine gitmek ,bayanlar yapamaz falan ayda yılda bir olur herhalde hergün olan çok berbat bi meslek gibi söz etmişsiniz biraz açar mısınız ? Severek yapan birinden ciddi bilgi istiyorum , teşekkürler :)
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.