Şimdi Ara

Konu güncelliğini kaybettiği için verilen bilgiler yanlış yönlendirebilir. KONU SİLİNEBİLİR (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
451
Cevap
14
Favori
463.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mrv.bnd

bnde hcttpe ftr istyrum ve bunun için bir yılımı yiyorum ama eğe kznrsam herşeye değer bir de anlamadıım şey fizyoterapistle fizik tedavi uzmanı aynı şey mi?

Uzmanlar Tıp Doktoru, Ftr mezunları Fİzyoterapisttir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebu9542

Arkadaşlar ben çok önemli bir soru sormak istiyorum ve acil cevap bekliyorum:
    bu bölümde 2 yıllık fizik tedavi okuyanlar dikey geçişle 4 yıllık(lisans)'a geçilebiliyor mu?
    acil cevap lütfen....

Dgs ile geçişler var Ftr lisansa, ama hangi önlisans mezunlarının tercih edebileceğini araştırmak gerek.
  • izmir üni. burssuz kaç puanla aldı ??
  • Bu bölüm Ygs mi Lys ile mi alıyor
  • 2002 mezunu fizyoterapist olarak söyleyeyim; mezun olunca bu meslek şimdiki puanlarına kıyasla çok sonuk kalacak..
  • Peki Sayın pupilla79 istihdam alanı açısından baktığımızda bi 10 yıl sonra fizyoterapistler iş bulma açısından zorlanmalar yaşayacaklar mı yoksa çalışma alanlarının önündeki engeller, AB uyum yasaları dahilinde yeni oluşturulan meslek yasası ile kaldırılıp rahatlatılacak mı?
  • merhaba arkadaşlar. 2 yıllık fizyoterapi okuyanlar fizik tedavi teknikeri oluyorlar. fizik tedavi teknikerlerinin iş olanağı çalışma durumu maaşları nelerdir ? bilgisi olanlar teknikerliğin artı ve eksisi hakkında yorum yapabilirler mi ?
  • Fizyoterapistlerden cok iyi maaslar alanlar var arkadaslar yok dese de, ftr degil fizik tedavi teknikerleri ortalama 1000-1500 gibi maaslara calisiyolar bildigim kadariyla. Bu arada yazan arkadas icin fizyoterapist devlete gecmk icin yirtmaz kendini cunku devlette acik cok direk atanirsiniz isterseniz ama ozelde maas daha iyi... 6225 nolu yasa meslek yasasi cikti bu arada onu acik
  • Dersleri nasıl hocam ? Ağır mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geleceği nasıl bu mesleğin? bence sönmez ülkenin nüfusu her yıl 1.000.000 artıyor.
  • ben seneye sınava girecem derslerim iyi ama tıp yüksekte kalıyor eczacı veya fizyoterapist olmak istiyorum para getiren üniversitede fazla yormayan kolay iş bulabilen fizyoterapistler nasıl kolay iş buluyormu ben şuanda 450 lerde dolaşıyor puanım hacattepe marmara filan en iyisi istiyorum yani

sen hangi üniversiteden mezun olacan?
    ortamı nasıl üniversitenizin?
    fizyoterapist ne kadar maaş alır?
    nasıl işe girer kpss mi oluyor?
    üniverditedevdersler zor mu sosyal akt. filan nekadar vakit ayırabiliyrsn?
  • bende ftr düşünüyorum
    devlette ftr maaşları ne kadar özelde ne kadar?
  • uppp
  • arkadaşlar bende ftr ve diyetisyenlik arasında gidip geliyorum ygs2 425 puanla 16700.oldum okul puanımda eski sisteme göre 75 üzerinden 60 . yeni sisteme göre 60 üzerinden 50 gelicek sizce hangi ftrleri tutturabilirim ve ftr mi diyetisyenlik mi yazıyım başa yardımcı olursanız sevinirim
  • FTR > Diyetetik

Her zaman
  • Arkadaşlar bu bölüm kabaca tabırle hemşirenin masajı ilmiyle bileni dıyebiliriz tabı ki hemşireden üst ama doktorluk gibi algılanmasın. İnternette bu işle ilgili çok bilgi var maaş konusunda soranlara bir bilgi ( kopya yapıştır)

1-Eğitim sonrasında kamuya ait kurum ve kuruluşlarda görev alan fizyoterapistler 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu Sağlık Hizmetleri Sınıfında öngörülen derece ve kademedeki katsayı ve tazminatlara göre aylık ücret alırlar.

2-Yeni mezun olan ve özel bir işyerinde işe başlayan meslek elemanı en az asgari ücretle işe başlar. Ancak hizmet arttıkça ödenen ücret asgari ücretin 4-5 katına kadar yükselebilmektedir.

babam sağlık müdürlüğünde çalışıyor onun dediğine görede bu bölümdekiler 1. maddedeki şekilde çalışıyorlar özel sektörüde bilmiyorum dedi sağlıkta size biri 2.5 milyar alıyorum dıyorsa ham maaşı 2 dir 500 tl de dönerdir.

Ayrıca Doktorlar dışında hiçbir meslekte ben bu gün istifa edip özelde çalışacağım yarın sıkıldım mı geri dönerim olayı yoktur doktorlar bu gece istifa edip sabaha geri başlayabiliyor ama diğer sağlıkçı ve diğer meslekler uzunnnnnn bir süre istifa edenlere af çıkmasını beklemesi lazım çıkacağının da garantisi yok size örnek tanıdığımız hemşire istifa etti 15 yıl sonra af çıkınca döndü. Umarım yeni arkadaşlara hayatlarının bu önemli döneminde yardımcı olabilecek bilgiler vere bilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limitsizim -- 19 Temmuz 2012; 2:07:19 >

• up
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatiminice

arkadaşlar bende ftr ve diyetisyenlik arasında gidip geliyorum ygs2 425 puanla 16700.oldum okul puanımda eski sisteme göre 75 üzerinden 60 . yeni sisteme göre 60 üzerinden 50 gelicek sizce hangi ftrleri tutturabilirim ve ftr mi diyetisyenlik mi yazıyım başa yardımcı olursanız sevinirim

bence diyetisyenlik hem iş daha rahat hem geleceği daha çok var hem maaşıda daha iyi olduğunu tahmin ediyorum ben.bende ikisi arasında kaldım ama diyetisyenlik istiyorum seneye gircem sınava inşallah :) senin yerinde olsam bilgi haliç bilim üniversitelerini bu sırayla yazardım valla :D acayip çok istiyorum ama puanları gözüme çok yüksek geliyor :/ acaba sen 425 puanla hangi dersten nekadar net yaptığını söyleyebilirmisin ? zor oldumu bu puanı yapmak ya :/

• mf 3 fizyoterapi ve rehabilitasyonla ygs 2 fizyoterapi ve rehabilitasyon arasındaki farkı bana açıklarmısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: josette-collins

mf 3 fizyoterapi ve rehabilitasyonla ygs 2 fizyoterapi ve rehabilitasyon arasındaki farkı bana açıklarmısınız

ikiside 4 yıllık bi farkı yok.sağlık meslektekiler için aslında böyle bişey yapılmış onlara ek puan geliyor ama sağlıktakiler genelde okadar yüksek puan yapamadığı için dışardan giden daha çok oluyormuş
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.