Şimdi Ara

Konu güncelliğini kaybettiği için verilen bilgiler yanlış yönlendirebilir. KONU SİLİNEBİLİR (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
451
Cevap
14
Favori
463.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • değerli abilerim aablalarım kardeşlerim lise son sınıfa geçtim lise 2 den beri hedefim fizyoterapi ve bütün yorumları baştan sona okudum ve bukadar umut vadeden bir meslek olarak gördüğüm fizyoterapi bölümünden bu yorumlar yüzünden biraz soğudum simdi fizyoterapi okuyan abilerim ablalarıma soruyorum hedefimden vazgeçiyimmi yani bana bu meslekte 5 yıl sonra açık kapanır kapanmasada az ücret alırsın diyorsanız başka bir meslek seçeyim kendime fizyoterapiyi para için seçmedim ama inanın ücret büyük bir kriter çünki bukadar çalışıp nerdeyse tıp puanı alcak kadar çalısıp düşük ücret kimse almak istemez değil mi ? ailemle arastırdım çok çalısıyorum yaz tatilindede çok calıstım ygs ye verdim ağırlık iyice ygs den aldığı için (hacettepe hariç) zaten basit değil bu ygs den derece yapmak ve yorumlarda ygs yi basit görenlere sunu demek istiyorum çok mu kolay yapıyorsunuz 35 net 40 matematikten yada fenden nekadar çalışmak gerektiğinin farkında olmayanlar lütfen yorum yazmasın. bu bölümü kazananlar zamanında nekadar dirsek çürüttğnü bilerek yorum yapsınlar bence. sormak istedğim tam olarak 5-6 sene sonra bu meslek ne olur?? gerçekten değeri bitermi bide yasa çıkma konusu varmış yasamız çıksın artık yazıyordu forumlarda. çok şey yazdım özür dilerm :) şimdiden teşekkür ederim

• arkadaşlar fizyoterapistlerin meslek olarak tanınma yasası nisan ya da mayıs ayında çıktı kesindir bana inanın ben hacettepede okuyorum geçtiğimiz dönem 50. yılımızı kutladık eğer ki tıp tutturabiliyorsanız tıp yazın ama tıp gerçekten okuması zor bir bölüm üniversitemizde aynı yerleşkede olduğumuz için biliyorum bi de mesleğimizin alanı geniş imkanı olan arkadaşlar varsa ankarada ıspartada denizlide izmirde istanbulda muğlada kırşehirde bir kaç şehirde daha bu bölüm var gidip oradaki hocalara ya da staj yapan öğrencilere sorun ne biliyim oraları görün ona göre tercih edersiniz ama bana sorarsanız bu meslek alanı geniş ve insan sayısı arttıkça daima ihtiyaç duyulan bir meslek bilmem anlatabiliyormuyum
  • quote:

Orijinalden alıntı: uykuuu

quote:

Orijinalden alıntı: erjohn_26

ygs ile girilen yerlerde 4 yıllık fakat yüksekokul olarak geçiyor diploma da aynı olması gerekir sanırsam 2 yıllık olan fizik tedavi teknikerliği oluyor

Fakülte madem neden tekniker.Bu konuda kesin bir bilgi yokmu herkes farklı şeyler söylüyor.Kafam karıştı

şöyle anlatayım kütahyada dumlupınar üniversitesinde ftr var bu da 4 yıllık sadece yüksekokul atıyorum başka bir üniversitede ygs ile alan fizik tedavi teknikerliği var bu bölüm 2 yıllık lys ile alan hacettepede ftr 4 yıllık sağlık bilimleri fakültesie bağlı kütahyadaki da hacettepede ki de fizyoterapist oluyor

• arkadaşlar herkese meraba.. dün açıklandı sonuçlar kütahya ftryi kazandım.geçen sene devlet ünileri 16700 ile ygs2den kapatmıştı. bu seneki sıralamada 18 bine girdim ve kazandım. bu bölümü çok araştırdım ve ygs iyi çalıştım .. ftryi seçmek isteyenlere tam olarak yardımcı olamayabilirim ama ygsye çalışma konusunda sorularınızı alabilirim.Ayrıca arkadaşlar sizlere netlerimi söyliyim ilerde ftryi seçmek isteyenlerin işine yarıyabilir.zamanında benimde önüme hedef koyabilmem için bu netlerin sayısına ihtiyacım vardı.mat 36 fen 35,5 türkçe 31 sos 20 net.. okuldan gelen puan çok önemli tabiiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeke92 -- 20 Ağustos 2011; 15:57:43 >
  • Bende artık ftr ögrenciyim arkadaşlar bütün sene çalışmamın karşılıgını cok iyi bir şekilde aldım. Dokuz Eylül üni - ftr kazandım. Uygun oldugumda yardımcı olabilirim sorusu olanlara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heathley

Bende artık ftr ögrenciyim arkadaşlar bütün sene çalışmamın karşılıgını cok iyi bir şekilde aldım. Dokuz Eylül üni - ftr kazandım. Uygun oldugumda yardımcı olabilirim sorusu olanlara.

Tebrıkler...:)) Bir gün bende yazabilecekmiyim böyle acaba.Benım sorum var pm attım müsait zamanında cevaplarsan sevinirim
  • quote:

quote:

Bende artık ftr ögrenciyim arkadaşlar bütün sene çalışmamın karşılıgını cok iyi bir şekilde aldım. Dokuz Eylül üni - ftr kazandım. Uygun oldugumda yardımcı olabilirim sorusu olanlara.

Tebrıkler...:)) Bir gün bende yazabilecekmiyim böyle acaba.Benım sorum var pm attım müsait zamanında cevaplarsan sevinirim

pm gelmedi konudan yazarsan iyi olur. Mesajlara cevap atamıyorum telefon aktivasyonum yok.
  • quote:

hayırlı olsun arkadaşım dokuz eylül güzel üniversitedir orada okuyan arkadaşım olduğundan biliyorum umarım bölümü seversin başarılar dilerim
  • quote:

Ygs yle alan üniversiteler 2 senelık yani yüksekokulmu? 4 senelık alan fakülteler mi fizyoterapist? Yani 2 sene okuyup tekrar bi 2 sene daha mı okuyorsun ygs ile girersen.Herkes farklı birşey söylüyor tam anlayamadım bilgi verirseniiz sevinirim

Bunu tam açıklayabilirmisin.Yukardada arkadaşlar yardımcı oldu ama kesin bilgiye ulasmam gerek..
  • Merhaba arkadaşlar bende bu sene yeditepe üniversitesi fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü %50 burslu kazandım.
    bende heathley gibi uzun süredir bu bölüme ilgi duyuyordum.istediğim gibi devlet kazanamadım, çok yakın bir mf3 puanıyla özel üniversiteye %50 bursla yerleştim.
  • quote:

quote:

Ygs yle alan üniversiteler 2 senelık yani yüksekokulmu? 4 senelık alan fakülteler mi fizyoterapist? Yani 2 sene okuyup tekrar bi 2 sene daha mı okuyorsun ygs ile girersen.Herkes farklı birşey söylüyor tam anlayamadım bilgi verirseniiz sevinirim

Bunu tam açıklayabilirmisin.Yukardada arkadaşlar yardımcı oldu ama kesin bilgiye ulasmam gerek..

Ygs den alanlar ftr yüksekokulu diye geçiyor. 4 yıllıktır. Lysden alanlar ftr fakültesidir. O da 4 yıllıktır. Yüksekokul ve fakülte arasında diploma ve eğitimsel açıdan fark yoktur. Aynı şeyler işlenir. İkiside fizyoterapist olur. Zaten her sene nerdeyse 1 okul yüksekokuldan fakülteye geçiyor. Başvuru yapıyorlar. Uygun görülürse geçiyorlar sanırım. Lysden almaya başlıyorlar. Okul yine aynı okul. Mesela bu sene İstanbul üni - ftr yüksekokuldan fakülteye geçti lysden aldı ama okul ve eğitim kadrosu aynı. Yani ygs ve lysyi kafana takma hangisi uyarsa onu yaz. Baktın ygs kötü geldi lys derecen iyi ona göre ftr yazarsın ygs iyiyse ona göre yazarsın. Birde ygs varken millet niye lys çalıssın diyenler oluyor nedeni ygsden gerekli dereceyi alamayıp lysden kazanmaktır. Yada lysden daha cok istedigi bir üni vardır (mesela hacettepe ftr en iyi ftr okuludur ve lysden alır). Son olarak ygsden fizyoterapi diye bir bölüm vardır. Bu Fizyoterapi ve rehabilitasyon değil dikkat sadece fizyoterapidir. Az okulda vardır. 2 yıllıktır puanları baya bir düşüktür. Mezun olunca ftr teknikeri olurlar. (4 yıllıklar fizyoterapist oluyor) Olay bu kadar anlamadıgın biryer olursa çekinmeden bu konudan sorabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: erjohn_26

quote:

hayırlı olsun arkadaşım dokuz eylül güzel üniversitedir orada okuyan arkadaşım olduğundan biliyorum umarım bölümü seversin başarılar dilerim

Öncelikle teşekkürler. Dokuz eylül en cok istedigim yerdi gerçekten çok mutluyum. Bölümüde isteyerek bilerek yazdım bu sene hedefimde ftr ydi. Umuyorum herşey güzel olacak

• quote:

quote:

quote:

Ygs den alanlar ftr yüksekokulu diye geçiyor. 4 yıllıktır. Lysden alanlar ftr fakültesidir. O da 4 yıllıktır. Yüksekokul ve fakülte arasında diploma ve eğitimsel açıdan fark yoktur. Aynı şeyler işlenir. İkiside fizyoterapist olur. Zaten her sene nerdeyse 1 okul yüksekokuldan fakülteye geçiyor. Başvuru yapıyorlar. Uygun görülürse geçiyorlar sanırım. Lysden almaya başlıyorlar. Okul yine aynı okul. Mesela bu sene İstanbul üni - ftr yüksekokuldan fakülteye geçti lysden aldı ama okul ve eğitim kadrosu aynı. Yani ygs ve lysyi kafana takma hangisi uyarsa onu yaz. Baktın ygs kötü geldi lys derecen iyi ona göre ftr yazarsın ygs iyiyse ona göre yazarsın. Birde ygs varken millet niye lys çalıssın diyenler oluyor nedeni ygsden gerekli dereceyi alamayıp lysden kazanmaktır. Yada lysden daha cok istedigi bir üni vardır (mesela hacettepe ftr en iyi ftr okuludur ve lysden alır). Son olarak ygsden fizyoterapi diye bir bölüm vardır. Bu Fizyoterapi ve rehabilitasyon değil dikkat sadece fizyoterapidir. Az okulda vardır. 2 yıllıktır puanları baya bir düşüktür. Mezun olunca ftr teknikeri olurlar. (4 yıllıklar fizyoterapist oluyor) Olay bu kadar anlamadıgın biryer olursa çekinmeden bu konudan sorabilirsin.

Çok teşekkür ederim açıklaman için.Hiç fikrim yoktu,anladım şimdi.Ygsyle zor olur gibi geliyor.Lysm daha ıyı..Yanı bence lys fen daha kolay.
    Ygs fen için önerilerin nelerdir,yardımcı olabilirsen çok sevinirim:))

• eveet beyler bende pamukkale ftr kazandım bu bölümü kazanan herkesi tebrik ediyorum. pamukkalede okuyan ve bazı konularda bana tavsiye vermek isteyen olursa memnun olurum
  • quote:

kardeşim tebrik ederim ben de bu sene dokuz eylül ftryi kazandım çok araştırdım soracağınız çoğu soruya karşılık verebilirim diye düşünüyorum bide meslek yasası çıkacak deniyor demişler meslek yasamız çıktı.yardımcı olur mu bilmiyorum benim netlerim de mat 35 fen 35.5 türkçe 36.5 sos 25 tabi ki okul puanınız da önemli benimki 70di :)
  • bakıyorumda b.kunu çıkarmışsınız yok 6bin maşş yok 10bin

abartmayın evet iş garantisi var ama uzun sürmez. şuan apartmanda oturan bir apla var çapada 2.640 civarı bir şey alıyor özelden geçti devlete yırttı kendini geçebilmek için.ha bu demek değildir siz alamazsınız 6bin yapın alın ama abartmayın.
  • Arkadaşlar ben çok önemli bir soru sormak istiyorum ve acil cevap bekliyorum:
    bu bölümde 2 yıllık fizik tedavi okuyanlar dikey geçişle 4 yıllık(lisans)'a geçilebiliyor mu?
    acil cevap lütfen....
  • Arkadaşlar ben çok önemli bir soru sormak istiyorum ve acil cevap bekliyorum:
    bu bölümde 2 yıllık fizik tedavi okuyanlar dikey geçişle 4 yıllık(lisans)'a geçilebiliyor mu?
    acil cevap lütfen....
  • ben de hacettepe ftr istyrm hemde cok .. ama yeteri kadar iyi degilim galıba :S bu sene ılk senem ve grdgm sınavlarda 370 fln alıyorum sosyalden 10 net yapark son aylarda sosyalede calısmak istyrm.. siz nasıl calıştınız ?? netleriniz ve sıralamanız neydi??bana yardmcı olun önerileriniz nedir??
  • bnde hcttpe ftr istyrum ve bunun için bir yılımı yiyorum ama eğe kznrsam herşeye değer bir de anlamadıım şey fizyoterapistle fizik tedavi uzmanı aynı şey mi?
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.