Şimdi Ara

Konserve Ton Balıkları Sağlıklı Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
3.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 aydır felan spora gidiyorum ve kilo almak için haftada 4 konserve ton balığı bazende daha fazla tüketiyorum. Bunların son kullanma tarihi baya uzun. Ton balığında civa oranı felanda yüksekmiş galiba.
    Acaba tüketmesem mi? Alternatif ne olabilir ki?

• up
  • Konserveden bir şey olmaz. Balığın yapısı itibariyle çok tüketirsen civa birikmesi yapar. Haftada 300 gr aşma. Alacaksanda 1700 gr (net 1 kilo) olanlardan al. Diğer şekilde çok daha pahallı oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hazır hiç bişey sağlıklı değildir hocam. Az veya çok zararlıdır bilmem ama zararlıdır.
  • Saçmalamayın ne zararı var? Spor sonrası neden ton balığı tüket diyorlar protein almak için.

Protein almak için ton balığı iyidir fakat günde 4 ne hocam abartma sende. En yararlı şey de olsa fazla yememek lazım.

4 Ton balığı yiyeceğine 1 tane ye daha da protein almak istersen kırmızı et ye, tavuk göğsü ye.

Ton balığının hiç bir zararı olamaz özel alerjin yoksa. Fakat fazla da almak yok yere zararlı olabilir.
  • Spordan sonra yağını süzüp yiyebilirsin bir sakıncası yok. Hatta spor yaptığın için pilav yada makarna üzeri de yiyebilirsin gayet lezzetli oluyor ben öyle yiyorum. Ben haftalık alış verişimi yaparken 8-10 tane alıyorum hem evdekilerde yiyor balık faydalı. Haliyle her hafta tavada mangalda balık pişiremiyor insan.
  • -RAUL kullanıcısına yanıt
    yok hocam yanlış okumuşsunuz haftada 4 tane dedim
  • aynen hocam makarna veya pilavla baya güzel oluyor
  • Poljac kullanıcısına yanıt
    aynen hocam katılıyorum ama artık her şey hazır olduğu için insanın elinden bir şey gelmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thetimer -- 8 Ağustos 2016; 3:12:28 >
  • Offff olacakti simdi salcali spagetti ustune

• quote:

Orijinalden alıntı: thetimer

yok hocam yanlış okumuşsunuz haftada 4 tane dedim

He pardon. Geç saatin azizliği k.bkma

Bir şey olmazz haftada 4 taneden
  • Ayda 2den fazlası zarar diye biliyorum. Konserve balıkların içinde cıva var. Uzun vadede sorun yaratabilir. Arada sırada yerseniz bir şey olmaz.

• Dark is the Sunlight kullanıcısına yanıt
    ayda 2 teneke mi hocam?
  • bilmem, ben küçüklükten beri sıklıkla yerim tadı çok güzel oluyor herhalde zatarlı olsa çoktan etkisini görmüştüm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • haftada 2 taneden fazlası zarar içinde cıva oldugu için.ilerde ellerde falan titremeler yapabiliyormuş
  • Cıva da lazım bünyeye. Yiyin yiyin
  • Bildiğim kadarıyla 3 konserveyi aşmamak gerek. Ton balığı her türlü sağlıklıdır ama konserve ürünü olduğu için elbet bir şeyler katıyorlardır. Gerçi neye katmıyorlar onu :D
  • Kilo almak istiyorsan. Günlük alman gereken kalorinin fazlasına çıkman gerekli. Yapabilirsen, normal balık alıp tüket konserve pek tercih etme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Garip1Genç -- 9 Ağustos 2016; 9:47:49 >
  • Garip1Genç kullanıcısına yanıt
    Hocam normal balık zahmetli olduğundan gene haftada 1-2 defa tüketebilirim ama ton balığı kadar sıklıkla tüketemem hazır olduğu için normal balık alıp eksikleride ton balığıyla gidersem daha mantıklı olabilir
  • up
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.