Şimdi Ara

KONİCA MİNOLTA SHOW (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
6.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ramroat

nihat kardeş Canon A 510, Z 20 kafaya yarışır mı? yarışır
    senin makine 500 küsür A 510 430 küsür

herkes Canon diyor çünkü ucuz ve kaliteli....Canon kullanıpta kötü diyen bulamazsın.Canon her zaman daha bilindik Konicaya göre o yüzden herkesin Canon demesi doğal.Ayrıca demişsin gece çekimlerde uzak çekimleri kötü.Canon A 510 nun uzun gece fotoları çok başarılı.Sen mi beceremiyor musun yoksa Z 20 ninde canavar gibi olması lazm? çekip örnek fotolar atarsan tartışırız

Ben makinamı övüyorum çünkü beklediğimden iyi çıktı. Ama geçen gün birisi Canon A510 la Konica Minolta Z20 kıyaslıyor ve Canonu iyi buluyor. Bırakın Allah aşkına bu işi. Canon kaliteli demişsin kabulüm. Bende destekliyorum ancak ucuz değil. İnan buna kıyasla Kodakla Practicayla Konica Minoltayla. Fujiden ve Nikondan ucuz.

• A510 un gece çekimi ile Z20 nin gece çekiminin karşılaştırılması aldatmacadır.
    Konica minolta yakın mesafede az zoomda (3-4 optik) probşemsiz yüksek zoom da titreme sebebi ile kötü tripodla çekersen problem yok mükemmel.
    A510 zaten max 4 zoom yakın mesafede yani az zoom da çektiği nasıl kötü olsun yada nasıl z 20 den iyi olsun.Zaten kötü performans yüksek zoom da ki titremeden ötürü.
    A510 cu arkadaşlar kendinizi kandırmayın onuda z20 ile kıyaslamayın.zaten Z20 8 optik 5mp 1cm makro olan bir makine.A510 ise 3,2 mp 4 optik 5cm makro yani klasmanı farklı.
    Saygılar.
  • iki satır da ben yazayım,tartışmaya katılmak değil de bilgi paylaşımı açısından.
    ben ilk digital kameramı daha yeni aldım.istanbul'dan gönderen arkadaş önce kodak 7525 gönderdi(5 mp.).malzeme kalitesi düşük,oyuncak gibi.
    lcd ekranı küçük,zoomu yavaş (özellikle digital zoomu kesintisiz değil de kesik kesik yapıyor)resim kalitesi de çok iyi değil ve hiçbir ayar da yapılamıyor desem yeridir.
    hemen geri postaladım,bu sefer canon a520 geldi.gerçi bu daha pahalı ama çözünürlük dışında ucuz kardeşi olan A510'la hemen hemen aynı.Canon herşeyiyle süper:malzeme kaliteli,fotoğrafa müdahele edebiliyorsunuz,lcd ekranı oldukça büyük ve çok net. zoom kesintisiz.fotoğraflardaki renk canlılığı ve netlik bakımından da kodaktan çok ilerde.ayarlara ulaşmak çok kolay ve de türkçe menü..
    herkese selam...
    Gürbüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurbuz -- 24 Mayıs 2005, 23:48:24 >

• benim dediğim zoomsuz gece çekimi
    uzak çekimi için illa zoomlu mu çekmek lazım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ramroat

benim dediğim zoomsuz gece çekimi
    uzak çekimi için illa zoomlu mu çekmek lazım?

Canım zoomlu çekeceksin diye bir kanun yok ama diyelimki zoomlu çekmek istedin. Veya uzak mesafeyi detaylı görmek istiyorsun. Ne yapmalıyız sence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gurbuz

iki satır da ben yazayım,tartışmaya katılmak değil de bilgi paylaşımı açısından.
    ben ilk digital kameramı daha yeni aldım.istanbul'dan gönderen arkadaş önce kodak 7525 gönderdi(5 mp.).malzeme kalitesi düşük,oyuncak gibi.
    lcd ekranı küçük,zoomu yavaş (özellikle digital zoomu kesintisiz değil de kesik kesik yapıyor)resim kalitesi de çok iyi değil ve hiçbir ayar da yapılamıyor desem yeridir.
    hemen geri postaladım,bu sefer canon a520 geldi.gerçi bu daha pahalı ama çözünürlük dışında ucuz kardeşi olan A510'la hemen hemen aynı.Canon herşeyiyle süper:malzeme kaliteli,fotoğrafa müdahele edebiliyorsunuz,lcd ekranı oldukça büyük ve çok net. zoom kesintisiz.fotoğraflardaki renk canlılığı ve netlik bakımından da kodaktan çok ilerde.ayarlara ulaşmak çok kolay ve de türkçe menü..
    herkese selam...
    Gürbüz

Size bir tavsiyem. Kodakın o ürünüyle Canon eşdeğer değil. Kodak 7430 eşdeğer. Bir karşılaştırın bakalım. Belki yine Canon üstün çıkacaktır. Buna birşey diyemem ama bana göre Kodak daha üstün çıkar. Birde fiyatları aynı olduğu için bu kıyaslama daha mantıklı. Zaten Canoncular malesef işlerine gelmedimi (sözüm meclisten dışarı) ya senin kıyasladığın ürün çok daha pahalı derler yada kendilerdinin kıyasladığı ürün çok daha ucuz olur.

• Ben hem kodak 7430 hemde canon a510 la çekim yaptım a510 da renkler daha canlı daha gerçekçi çıkıyor..kodakta renkler daha mat....
  • Orjinalden alıntı: aaoguz

Ben hem kodak 7430 hemde canon a510 la çekim yaptım a510 da renkler daha canlı daha gerçekçi çıkıyor..kodakta renkler daha mat....

Demekki Canon A510 Kodak 7430 iyiymiş. Tşk ediyorum kıyaslaman için. Fakat başka özellikler bakımındanda üstünmü? Mesela geçe çekimi, makro çekim v.b. gibi.
  • Orjinalden alıntı: karizmanihat

Orjinalden alıntı: aaoguz

Ben hem kodak 7430 hemde canon a510 la çekim yaptım a510 da renkler daha canlı daha gerçekçi çıkıyor..kodakta renkler daha mat....

Demekki Canon A510 Kodak 7430 iyiymiş. Tşk ediyorum kıyaslaman için. Fakat başka özellikler bakımındanda üstünmü? Mesela geçe çekimi, makro çekim v.b. gibi.

arkadaşım makina normal gündüz çekimlerinde daha mat foroğraf çekiyorsa onun makro çekimi gece çekimi iyi olsa ne işe yararki....
  • Bugün tecrübesi olmayan bir arkadaşım benden 500YTL civarında kaliteli bir dijicam tavsiyesi istedi. Aklıma hemen 2 marka adı geldi:
    1- CANON PowaerShot A 520
    2- KINOCA-MINOLTA Dimage Z20: Ben olsam bunu alırdım diye özellikle de belirttim.
  • Orjinalden alıntı: aaoguz

Orjinalden alıntı: karizmanihat

Orjinalden alıntı: aaoguz

arkadaşım makina normal gündüz çekimlerinde daha mat foroğraf çekiyorsa onun makro çekimi gece çekimi iyi olsa ne işe yararki....

Bana inandırıcı gelmedinizde. Kodak 7430 fiyat/performansda bu dönemin favorisi. Siz bana göre ön yarğılı konuşuyorsunuz.
  • arkadaşlar ben şu siteye göre konuşuyorum..Z 20 yeni olduğu için review yok ama Z 10 a bakarak görebilirsiniz
    her makinenin aynı yerden aynı mesafeden geçe çekim fotolar mevcut
  • Bu kadar tartışmışsınız ama nafile...! Buralarda bir laf vardır "Halep oradaysa,arşın burada diye".Dökün elinizdeki kağıtları ortaya çıksın kimin eli büyük :)
  • allah allah abi yanıt belli.
    Fotoğraf çekmek için alıyorsan tabiki z20 ama küçük yanımda aşıayım biraz daha amtör olsun diyorsan canon.
    iyiki minolta almışım kaliteli gibi laflara gerek yok.herkesin ihtiyacı farklı.
    Herkes biliyorki lens konusunda canon veya olympus veya nikon minolta kodak gibi markalardan daha kaliteli.
    ama bir fiyat ve özellik açısından biraz daha kötü.
    s1 ile z20 yakın makinalar biri 900 biri 500 ytl.
  • Amatör olduğunu kabul ettiniz, buna sevindim. Tabiki Canonun Z20 den çok çok üstün modelleri var. Ama bu A510 değil.
  • o sizin link verdiginiz yerdeki canon 510,520 ve konica review larını okudum,

510un resim kalitesi 520 den daha iyi diyor, 520 de noise tarzı seyler var resimleri gostermis ozellikle gece cekimlerinde hakikaten 510 nun resimleri daha iyi,yanlıs anlamadıysam 520 gercek 5 megapixel degilmis.

konica z10 uda ovmus o site baya iyi diyor fiyatına gore kırmızı goz olayı cok az diyor flaslı cekimlerde,canonda ise kırmızı goz olayı cok fazla insanlar ornek resimlerde uzaylı gibi cıkmıs :)

arkadaslar bu konu dısında olacak ama bende makina alacagım karar veremedim pentax lara ne dersiniz,iyi midir? uygun fiyatlı modelleri var 3.2 megapixelik, alınır mı sizce.
  • arkadaşım amatörden kastım z20 nin özellikleri çok daha iyi(gerek 1 cm makro gerekse 8xoptik)
    amma gelgelelim fotoğraf ve lens kalitesine dersen bunu sende adın gibi bende adım gibi biliyoruzki canon a400 dahi minolta z 20 den çok daha iyi.
    neden mi çünkü minolta dijital compact ta ileri seviye bir marka değil.Anolog makinalarına bir şey diyemem(gerçi o sıra konica ile ortak değildi).
    Canonun teknolojisini ve kalitesini yakalamak için sanırım bir fırın ekmek yemeli.
    quote:

Orjinalden alıntı: karizmanihat

Amatör olduğunu kabul ettiniz, buna sevindim. Tabiki Canonun Z20 den çok çok üstün modelleri var. Ama bu A510 değil.
  • Kalite heryerde kalitedir. Minolta da iyidir ama Canon un eline su dökemez. Hayırlı Olsun!
  • Canonu sen genel olarak kıyaslıyorsun. Ben sadece A510 nu kıyaslıyorum. Sen resmen hileye başvuruyorsun. Ben Canonu fiyat açısından beğenmiyorum kalitesi ortada. Ama A510 Konicanın Z20 nden üstün olduğunu kabul etmem imkensız.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.