Şimdi Ara

KOMŞUNUN KLİMASININ DIŞ ÜNİTESİ SİNİRİMİ BOZUYOR...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
20.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar çatı katında oturuyorum, yan komşum klimasının dış ünitesini çatıya kendi odasının üzerine taktırmış, sabah namazına kalktığında açıyor ve acayip ses yapıyor. özellikle sabah sessizliğinde ses daha da fazla duyuluyor, benim de oda da klimam var ve dış ünitesi hemen odanın dış duvar kısmına takılı ve açtığımda dış ünite sesi duyulmuyor. acaba komşunun dış ünitesi arızalımıdır, acayip sesi var, sinirlerimi bozuyor ve ben de uyku konusunda hassasım, amcaya geçenlerde durum anlattım ama pek oralı olmadı, sizce ne yapmalı yada yapılabilir....

• Dogum gününü bekle yeni bir klima hediye et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saigo

Dogum gününü bekle yeni bir klima hediye et.
    dalga mı geçiyorsun arkadaşım...dış ünitelerle ilgili bilgin varsa yaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hernan77

Klimaya bak Türk malıdır, yada Türklerin çine yaptırdığı çakma markadır, olay budur.
  • quote:

Alıntıları Göster
    zemine monteyse en ufak bi çalışmada sarsıntı yapar ve yankılanır. rica ededeksin dış tarafa taşıyacak. bu montajcıların uyanıklığı. adama daha rahat geliyor oraya montaj. bence söylesen değiştirir. nasıl iğrenç bi ses olduğunu anlayabilirim. benim komşu duvara monte etmesine rağmen çalıştığında kulaklarımı tırmalıyor tırmalıyor tırmalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: furza

zemine monteyse en ufak bi çalışmada sarsıntı yapar ve yankılanır. rica ededeksin dış tarafa taşıyacak. bu montajcıların uyanıklığı. adama daha rahat geliyor oraya montaj. bence söylesen değiştirir. nasıl iğrenç bi ses olduğunu anlayabilirim. benim komşu duvara monte etmesine rağmen çalıştığında kulaklarımı tırmalıyor tırmalıyor tırmalıyor.

Alıntıları Göster
    bir yumak yün ip al ucuna hafif bir nesne takıp klimanın dış ünite fanına at fan ipi içine sarsın klima hararet tak kaput ..

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

bir yumak yün ip al ucuna hafif bir nesne takıp klimanın dış ünite fanına at fan ipi içine sarsın klima hararet tak kaput ..

Alıntıları Göster
    Fan ızgarasından ses yapıyo olabilir yada ayaklara takılı lastik papuçlar yerinden oynamıştır veya ömrünü yemiştir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mhmt-

Fan ızgarasından ses yapıyo olabilir yada ayaklara takılı lastik papuçlar yerinden oynamıştır veya ömrünü yemiştir.

Alıntıları Göster
    klimanın markası ne ?? sen de yapabilirsin birşeyler .. klimanın ayağına 1er tane takoz takacaksın . servisten alabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıghhodıjıdhu -- 10 Kasım 2011; 22:30:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ıghhodıjıdhu

klimanın markası ne ?? sen de yapabilirsin birşeyler .. klimanın ayağına 1er tane takoz takacaksın . servisten alabilirsin

Alıntıları Göster
    Hocam o sesi tamamen önlemek imkansız.

Tabi pervaneler arasına çıbığı sokup duman çıkana kadar beklersen o ayrı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LA LA LAKERS

Hocam o sesi tamamen önlemek imkansız.

Tabi pervaneler arasına çıbığı sokup duman çıkana kadar beklersen o ayrı.

Alıntıları Göster
    Bina yöneticinizle görüşüp durumu anlatmanızda fayda var, birde durumu yönetim komşunuza bildirsin ve gerekiyor ise yerinin değişmesini sağlayın.
    Daha’da önemli olan sizin uykusu hassas birisi olmanız, bir öneridir karar size kalmış.
    Cam çatladı benim odada menteşeden söktüm camcıya götürdüm, çift cam 3mm*2=6mm (ara boşluk hariç) toplamda, usta çıtaları çıkardı kırık 3mm olan camı değiştirdi, bunun üzerine tek parça 6mm ısıcam koyabilirim yeri müsait, sırf bu yüzden ses almış ve soğuk geçirmiş toplamda 12mm olur. Neyse taktırdım ve odadaki tüm camların önüne (odaya bakan kısım ) 6mm daha ekledi, sesi aman aman kesmese ’de azda olsa kesti ve daha önemlisi oda azda olsa ısınmaya başladı, tabiy’ki bant çektim. Toplamda 90 tl verdim ama bu zamana kadar yaptırmadığıma pişman oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 11 Kasım 2011; 1:20:11 >

• quote:

arkadaşlar çatı katında oturuyorum, yan komşum klimasının dış ünitesini çatıya kendi odasının üzerine taktırmış, sabah namazına kalktığında açıyor ve acayip ses yapıyor. özellikle sabah sessizliğinde ses daha da fazla duyuluyor, benim de oda da klimam var ve dış ünitesi hemen odanın dış duvar kısmına takılı ve açtığımda dış ünite sesi duyulmuyor. acaba komşunun dış ünitesi arızalımıdır, acayip sesi var, sinirlerimi bozuyor ve ben de uyku konusunda hassasım, amcaya geçenlerde durum anlattım ama pek oralı olmadı, sizce ne yapmalı yada yapılabilir....

şimdi çok ilginç bir durumla karşı karşıyayız.

o amcayla konuş güzelce ikna et durumu tatlı bir dille anlat,empati kurmasını sağla ve ilgili teknik servise yönlendir amcayı, umarım bu sefer anlayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: gerbera

quote:

arkadaşlar çatı katında oturuyorum, yan komşum klimasının dış ünitesini çatıya kendi odasının üzerine taktırmış, sabah namazına kalktığında açıyor ve acayip ses yapıyor. özellikle sabah sessizliğinde ses daha da fazla duyuluyor, benim de oda da klimam var ve dış ünitesi hemen odanın dış duvar kısmına takılı ve açtığımda dış ünite sesi duyulmuyor. acaba komşunun dış ünitesi arızalımıdır, acayip sesi var, sinirlerimi bozuyor ve ben de uyku konusunda hassasım, amcaya geçenlerde durum anlattım ama pek oralı olmadı, sizce ne yapmalı yada yapılabilir....

şimdi çok ilginç bir durumla karşı karşıyayız.

o amcayla konuş güzelce ikna et durumu tatlı bir dille anlat,empati kurmasını sağla ve ilgili teknik servise yönlendir amcayı, umarım bu sefer anlayacaktır.
    pazar günü çatıya çıkıp bizzat kendim bakacağım, neymiş problem. çatıdaki dış ünite nasıl olur da benim yatak odama kadar ses yapar anlamadım. bu arada şuan yöneticiliği de ben yapıyorum ;))....klimanın markasını bilmiyorum ama iç ünitesi şu kare şeklinde olanlardan dı, vestel falan mıdır acep...tam ayrıntılı bakamadım, uyuz makina, kendi yatak odamın duvarındaki aletin sesi yok, çatıdaki aletin yaptığına bak....

• quote:

pazar günü çatıya çıkıp bizzat kendim bakacağım, neymiş problem. çatıdaki dış ünite nasıl olur da benim yatak odama kadar ses yapar anlamadım. bu arada şuan yöneticiliği de ben yapıyorum ;))....klimanın markasını bilmiyorum ama iç ünitesi şu kare şeklinde olanlardan dı, vestel falan mıdır acep...tam ayrıntılı bakamadım, uyuz makina, kendi yatak odamın duvarındaki aletin sesi yok, çatıdaki aletin yaptığına bak....

o sesi umarım o klima ordan kaldırılmadan çözersiniz zor bir durum . tam açıklıyamıyorum fakat.. nasıl derler ya su boş bulduğu yerden yoluna devam eder. sanırım betonun boşluklarından sesi size yansıtıyor. siz şimdi diyorsunuz kendi klimanızın sesi duyulmuyor. yan odaya geçin bakın veya alt komşunuza sorun eğer duvar zayıfsa biryerden duyarsınız o sesi. ben bu duruu yaşadığım için biliyorum. klimanın tam asılı olduğu duvarda ses yok. karşı duvardan ses geliyor:)) hayret etmiştim ama öyle rahatsız edici bir ses değil. sizin komşunuzdaki klimanın sesini tahmin edebiliyorum umarım çözersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

o sesi umarım o klima ordan kaldırılmadan çözersiniz zor bir durum . tam açıklıyamıyorum fakat.. nasıl derler ya su boş bulduğu yerden yoluna devam eder. sanırım betonun boşluklarından sesi size yansıtıyor. siz şimdi diyorsunuz kendi klimanızın sesi duyulmuyor. yan odaya geçin bakın veya alt komşunuza sorun eğer duvar zayıfsa biryerden duyarsınız o sesi. ben bu duruu yaşadığım için biliyorum. klimanın tam asılı olduğu duvarda ses yok. karşı duvardan ses geliyor:)) hayret etmiştim ama öyle rahatsız edici bir ses değil. sizin komşunuzdaki klimanın sesini tahmin edebiliyorum umarım çözersiniz.

Alıntıları Göster
    ee noldu ?

• quote:

ee noldu ?

Alıntıları Göster
    kim bilecek ki ?? al bi çubuğu sok fan bölümüne ses falan duymazsın en etkili çözüm
  • quote:

kim bilecek ki ?? al bi çubuğu sok fan bölümüne ses falan duymazsın en etkili çözüm

Alıntıları Göster
    hafta sonu çatıya çıktım ve dış üniteyi inceledim, ünite emaneten monte edilmiş, hem üniteyi duvara monte etmeye yarayan düzenek hem de ünitenin kendisi sallanıyordu ve vidalarda tam sıkılmamış hatta birinin somunu yoktu, üniteyi elimle ittirdiğim de ileri geri, sağa sola kolayca hareket edip 10 cm kadar yer değiştirebiliyordu, kendimce sıkmaya çalıştım ama yapamadım elim girmedi, zeminle düzeneğin arasına, ben de çatıda kremit parçaları ile altını destekleyip komşuya haber verdim, oğlu çıktı babası şehir dışındaymış...görünce söyleyeceğim, adam gibi monte ettirsin. ünite langur lungur sallanıyor...problemin sebebini de öğrenmiş olduk...

• quote:

hafta sonu çatıya çıktım ve dış üniteyi inceledim, ünite emaneten monte edilmiş, hem üniteyi duvara monte etmeye yarayan düzenek hem de ünitenin kendisi sallanıyordu ve vidalarda tam sıkılmamış hatta birinin somunu yoktu, üniteyi elimle ittirdiğim de ileri geri, sağa sola kolayca hareket edip 10 cm kadar yer değiştirebiliyordu, kendimce sıkmaya çalıştım ama yapamadım elim girmedi, zeminle düzeneğin arasına, ben de çatıda kremit parçaları ile altını destekleyip komşuya haber verdim, oğlu çıktı babası şehir dışındaymış...görünce söyleyeceğim, adam gibi monte ettirsin. ünite langur lungur sallanıyor...problemin sebebini de öğrenmiş olduk...

Onu takan da ben ustayım diyordur...

• quote:

Orijinalden alıntı: bobita

quote:

Onu takan da ben ustayım diyordur...

Alıntıları Göster
    herhalde komşu kendisi takmış...yoksa o şekilde bir ustanın monte etmiş olabileceğini düşünmüyorum...

• quote:

herhalde komşu kendisi takmış...yoksa o şekilde bir ustanın monte etmiş olabileceğini düşünmüyorum...

Alıntıları Göster
    çevre ve orman bakanlıgına git şikayet et. gürültü kirliliği yapıyor de .

en kestirmesi gece aç polise gece gece gürültü yapıyor de tak şalter kapanır.:)
    emniyet saati dedigimiz sessizlik olması gereken saate girmiş oluyorsun.

evde kokmuş bişey varsa et felan gibi gönder klima dış ünitesinin yanına.
    kokudan kapatır zaten :) yumurtalı jöleli şöyle güzel yapışkanlı bişey olsun :)

sende evine baz istasyonu kur . antenleri amcama çevir :)

110 desibellik alarm al (uzaktan kumandalı olsun) amcama dogru fırlat.
    uyurken :) madem sesten uyuyamıyorsun kimse uyumasın. aç aç kapa.

kes borusunu ver gazı olsun bitsin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: yastikci

çevre ve orman bakanlıgına git şikayet et. gürültü kirliliği yapıyor de .

en kestirmesi gece aç polise gece gece gürültü yapıyor de tak şalter kapanır.:)
    emniyet saati dedigimiz sessizlik olması gereken saate girmiş oluyorsun.

evde kokmuş bişey varsa et felan gibi gönder klima dış ünitesinin yanına.
    kokudan kapatır zaten :) yumurtalı jöleli şöyle güzel yapışkanlı bişey olsun :)

sende evine baz istasyonu kur . antenleri amcama çevir :)

110 desibellik alarm al (uzaktan kumandalı olsun) amcama dogru fırlat.
    uyurken :) madem sesten uyuyamıyorsun kimse uyumasın. aç aç kapa.

kes borusunu ver gazı olsun bitsin :)

+1 :D yataktan düştüm . :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.