Şimdi Ara

Haier Klimalar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
14.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Biraz araştırıp okursak ülkemizde yaklaşık 30 yıldır olduğunu görürsünüz.
    Bana göre en iyi ısıtan klima.

http://www.pvg.com.tr/haier/urunler.html#.U1fS9qJfYwP

Buradan broşürleri indirip inceleyiniz.

http://www.pvg.com.tr/haier/urunler.html?urun_id=471#.VEqDreVrP2Z

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mat35 -- 24 Ekim 2014; 19:56:14 >

• Hocam HAIER Çin deki ilk üç ana üreticiden birisidir! Gree/Midea/Haier dünya split pazarının çok büyük çöğunluğunu bunların elin de!
    Gree en büyüğü(kapasite olarak) Haier ise eskiden aklımda kaldığı kadarıyla "Kalite" de çok iyi v.s kısaca split pazarından bunlardan soruluyor

Bize gelirsek 1500 tane marka/model cart curt var ama alayı da bu üçlüden çıkıyor hemen hemen

Ben de bugün çoktandır girmediğim bu bölüme bir bakayım Birol Hoca neler yazmış diye,bir ara HAIER TR pazarına giriyor olayı vardı,ne oldu bu iş acaba??

CAN++
  • Uygun ve kalite arayanlara Haier öneriyoruz çoğu insan hiç duymadım benimi kaldırıyorsun diyen, bana çakma ürün önerme diyen.
    Bunun servisi heryerde yok diyen.
    Halbuki ufak bir arama ile mükemmel klima olduğunu bu fiyatlarada sonradan almadık larına çok pişman olacaklar. 😆
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Uygun ve kalite arayanlara Haier öneriyoruz çoğu insan hiç duymadım benimi kaldırıyorsun diyen, bana çakma ürün önerme diyen.
    Bunun servisi heryerde yok diyen.
    Halbuki ufak bir arama ile mükemmel klima olduğunu bu fiyatlarada sonradan almadık larına çok pişman olacaklar. 😆
    yaw HAIER ana üretici Beyler bilen bilmeyen aynen sallıyor klima işinde! ne çakması;asıl çakma diğer markalar
    malı al Gree veya Haier veya Midea dan sonra bas bir marka alın size MARKA hesap da!

Hatta aklım da kaldığı kadarıyla Haier bu diğer ikisinden daha kalite mal üretiyor diye biliyorum?? bir ara eski Vesteller vardı(99/2000 li yıllarda ve ben İst.da iken bundan kullanmıştım
    ve çok iyi bir klima idi işte bu cihaza o zaman Haier in malı demişlerdi!

yaw millet düne kadar "GREE" nin ismini bile duymamıştı bizim memlekette halbuki dünya split pazarında Gree tek başına % 20/25 gibi bir alıyor ya da bu civarda,düşünün herifler nasıl bir ana üretici!

ama her zaman yazdığım gibi parana göre mal yapıyor sana,iyi para verirsen iyi mal yapıyor,örneğin MARKA diye bilinen cihazlar bile bunlara yaptırıyor,şimdi kalkıp da yok onlar Tayland malı
    bilmem ne demesinler yani yemesinler milleti alayını bu 2/3 ana üretici üretiyor,başka da üretici filan yok veya Çin de diğer bazı fasoncular veya fabrikalar var,kısaca malla buradan çıkıyor
    sizin verdiğiniz para kadar da istediğiniz malı üretebiliyorlar

++

• Geldi @albani..Sen ısınamadın ama PVG getiriyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Geldi @albani..Sen ısınamadın ama PVG getiriyor..
    yaw PVG acaip tok satıcı,bana onlardan bahsetme,ZIBRO gibi bir cihazı bile hala millet bilmiyor! Zibro=İZMİR ülen açılnı gari memlekete,mallar da süper veya çok iyi v.s
    ancak biz ne desek hikaye,herifler bu işi bizden çok daha bildikleri aşikar,yaw bunun patronu kim Birol???

HAIER de iyi hatta çok iyi bir cihaz ama PVG nin elinde kalırsa hikaye olur ve kimse tanımaz ve almaz!
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

yaw PVG acaip tok satıcı,bana onlardan bahsetme,ZIBRO gibi bir cihazı bile hala millet bilmiyor! Zibro=İZMİR ülen açılnı gari memlekete,mallar da süper veya çok iyi v.s
    ancak biz ne desek hikaye,herifler bu işi bizden çok daha bildikleri aşikar,yaw bunun patronu kim Birol???

HAIER de iyi hatta çok iyi bir cihaz ama PVG nin elinde kalırsa hikaye olur ve kimse tanımaz ve almaz!

Alıntıları Göster
    bu ne şimdi reklamlar mı?
  • Hayır reklam değil iyi bir markanın tanıtımı.
    Evinde oturan emekli çalışmayan biri için öyle bir şeye ihtiyacım yok.
    Burası klima bölümü iyi ama uygun klima arayan arkadaşlara amaç yardım.
    Kışın klima ile ısınma konum ilede binlerce insana yardımcı olduğumu sanıyorum.
  • quote:

Hayır reklam değil iyi bir markanın tanıtımı.
    Evinde oturan emekli çalışmayan biri için öyle bir şeye ihtiyacım yok.
    Burası klima bölümü iyi ama uygun klima arayan arkadaşlara amaç yardım.
    Kışın klima ile ısınma konum ilede binlerce insana yardımcı olduğumu sanıyorum.
    yardımlarınız için teşekkür ederiz.

ama internet ortamında satışı olmayan bir firmayı sanal ortamda tanıtmak biraz zor gibi geldi bana.

fiyat bilgisi vermeyen firmalara hep soğuk bakmışımdır.
  • Pvg holdingi veya satış merkezlerini ararsanız fiyat öğrenebilirsiniz.
    Ürün iyi değil çok çok iyi ülkemizde teba, vestel, Sanko Holding ile yıllardır satılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acemix

ama internet ortamında satışı olmayan bir firmayı sanal ortamda tanıtmak biraz zor gibi geldi bana.

Bayi ağı ile satılacak bir marka.Bayi ile görüşüp fiyat alabilirsiniz. Online satış olmayacak internet sitesi vs. üzerinden.Amaç doğru ürünü,doğru fiyata,doğru düzgün montaj servis hizmeti ile beraber satmak.
    Bu uygulamanın Türkiye de tek örneği var klima sektöründe ME ,firmayı bu konuda gösterdikleri disiplinden dolayı kutluyorum. Haier de bu mantıkla çalışmak üzere yola çıktı.Zaman gösterecek artık bakalım.

Ayrıca tavsiye edilen fiyat listeleri var tabiki de resmi basılı olarak.Ama burada yayınlarsak reklam olarak geçiyor.Forumda bu tür yayınlamalar biz olunca yasakkk. malesef

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: acemix

Bayi ağı ile satılacak bir marka.Bayi ile görüşüp fiyat alabilirsiniz. Online satış olmayacak internet sitesi vs. üzerinden.Amaç doğru ürünü,doğru fiyata,doğru düzgün montaj servis hizmeti ile beraber satmak.
    Bu uygulamanın Türkiye de tek örneği var klima sektöründe ME ,firmayı bu konuda gösterdikleri disiplinden dolayı kutluyorum. Haier de bu mantıkla çalışmak üzere yola çıktı.Zaman gösterecek artık bakalım.

Ayrıca tavsiye edilen fiyat listeleri var tabiki de resmi basılı olarak.Ama burada yayınlarsak reklam olarak geçiyor.Forumda bu tür yayınlamalar biz olunca yasakkk. malesef

Alıntıları Göster
    Bugün İzmir Balçova Nisan klima firmasından Haier Geos 9000btu klima aldım. Fiyatı 1650 tl.

Birol bey sizinle görüşemeyince internette çıkan tek satıcı firma Nisan klimaya gittim. Sağolsunlar yardımcı oldular.

Ayrıca çok önemli bir konu var. Zibro s6550 klimamın kurulumu sırasında (2 sene önce yazın) vakumlama işleminin yapılmadığını tahmin ettiğimizden bahsettim. Yarın servis haieri diğer odaya kurmaya gelince zibronun ilk önce çıkış ısısı tespit edilecek. Daha sonra tüm gazı boşaltılıp vakumlama işlemi ile beraber yeni gaz yüklenecek. Sonra çıkış ısısı tekrar ölçülecek.

Klimasız 80tl olan fatura s6550 günce 20-24 saat çalışınca 325tl geliyor deyince böyle yapmaya karar verdik.

Yaptığımız şey klimaya zarar verir mi? Yoksa faydalı mı olur?

Haier klima takılsın. Isıtması, ses düzeyi ve gelen fatura hakkında önümüzdeki günlerde yazarım. @mbirol @Mat35 @albani

• ME bir güzellik yapmasa haier nebula alacağız.Antalya'da olduğumuzdan ısıtmadan ziyade soğutması önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KISKANIYORLAR

ME bir güzellik yapmasa haier nebula alacağız.Antalya'da olduğumuzdan ısıtmadan ziyade soğutması önemli.
    Birol kardeş sen bana gönder bilgileri ben veririm,ne reklamı yaw adamı hasta etmesinler!

Ama sen yazarsan olmaz tabiki,sen Satıcı ben Kullanıcıyım ama sen harbi Satıcısın yani çakallık yapmıyorsun,biz bu bölüm de 2007 den beri ne çakallar gördük be yaw hepsi uçtu gitti

Millet biz de artık klima işine ciddi takmış durum da dolayısıyla pazar aç,marka desen;elini sallasan marka diye ya Midea ya Gree ye değiyor,ama millet uyanmış değil
    adam gidiyor X markası alıyor ama aldığı cihaz Gree veya Midea ama iyi bir şey alırsa da Hairer olabiliyor v.s

Gree-Midea-Haier>>>Dünya split klima işi bu heriflerden soruluyor,bunların haricinde bir kaç ana üretici daha hepsi bu kadar.....

Hatta artık Daikinler bile Gree den çıkıyor!! ortak da oldular artık!

Ancak TR de bu pazar inanılmaz kötü yönetiliyor ve müthiş bir bilgi kirliliği var bu ara da "MARKA" diye satılan harbi marka cihazlarında fiyatları çok ciddi pahalı,Zibro da buna dahil(üst serileri)ara da uçurumlar var gibi yaw,daha önce de çok yazdım birim yerli montajcılar biraz uyanık olsalar ve bu işe "fiyat" olarak güzel yanaşsalar MARKA lar mal filan satamazlar! millet gider bu yerlicileri alır ama zaten bu herifler de
    laf aramızda çok ciddi mal satıyorlar!!

Son gözdem LG nin klimaları herifler Kore li oldukları için "işi" iyi biliyorlar!! LG de ciddi tavsiyemdir,çevrem de bazı kişilere aldırdım,herkes çok memnun ve fiyatları da oldukça iyi sayılır o performansa ve fiyatına göre!

Abuk subuk dandik markaları almayın,dışı "Alman" bilmem ne firmasının oluyor ama mal Gree malı yaw üstelik vasat kalite çok marka diye geçinen ve markası iyi bilinen uyanıklar Gree den mal yaptırıp
    pazara giriyor!

++

Ben artık bıraktım klima mlima işlerini yaw,eldekiler ile Antalya da çok güzel idare ediyorum,fazla kasmayın ve abartmayın bu işleri,klima ile "ısıtma" aslında olmaz ama bu devirde kim uğraşacak SOBA ile
    ama Doğalgaz varsa o zaman ısıtma işi ok,zaten çoğu klimada soğutma yapabiliyor oldukça iyi olarak!

Eskiden "Hitachi" vardı(sanırım IPI/İzmir ediyor buna) bana göre "ısıtmanın" şampiyonu bu idi Hitac gibi(R22 leri bile)ısıtma da üstüne tanımam,soba gibi meret,R22 lerde bana göre en iyi klima Hitac lar
    ama son yıllar da ne oldu orasını bilemiyorum,en son acaip pahalı bir serisi vardı ne oldu bu işin gerisi bilemiyorum,Hitac bu işte en iyisi sayılır(Japonya da çok ayrı bir yeri vardır bu heriflerin!)

Millet tutturmuş Mitsu.Elek. diye biz de yaw ondan çok daha iyileri var dışarda!

++

• quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

ME bir güzellik yapmasa haier nebula alacağız.Antalya'da olduğumuzdan ısıtmadan ziyade soğutması önemli.

Haier klimanın ısıtmasıda soğutması da harika hiç kafanızda soru işareti kalmasın.
  • hasansekerci H kullanıcısına yanıt
    matematik hesabıyla 18 binlik zibro max 610tl min 90 tl yakar

9 binlik olanı 45 tl- 305 tl arası yakacaktır.
  • bakalım haier performansı ve Faturası ne olacak.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

Haier klimanın ısıtmasıda soğutması da harika hiç kafanızda soru işareti kalmasın.

Alıntıları Göster
    Montaj sırasında vakumlaması yapılmadığı düşünülen (Tam hatırlamıyoruz, 20dklık bir işlem yapılmamış olsa gerek. Kuruldu çalıştırıldı soğuk üfledi sonra işlem tamam) Zibro s6550 modelini 30derece oto fanda çalıştırdım, termometreyi çıkışa 10dakika tuttum, 48dereceye kadar yükseldi. 52 derece olmadı. Ama yarın gelecek haier servisine tekrar gaz boşaltıp vakumlama işlemini yaptırmama kararı aldım. Sağolsun Mat35 arkadaşım havaların daha da soğumasını beklememi söyledi.

Ayrıca Birol beyin geçmiş yıllardaki şu yazısını okuyunca klimayı ellettirmeme kararı aldım;

"""Arkadaş vakum yapılamadan devreye alınan klimayı,eğer sıkıntı yoksa tekrar kurcalamak çokta iyi değil.Sonuçta klimanın gazını atınca sistemi tekrar hava ile buluşturuyorsunuz.Havada bulunan nem ve oksijen R410 da en önemli olan kompresör yağına etki eder.Sen ne kadar vakumda yapsan kısa sürede olsa sistemle temas edecektir hava.Birde tekrar gaz verirken vakum bile yapmayan hangi adam gramjda likit vs. gaz verecek.Bence ellememek lazım."""

• Buradan broşürleri indirip inceleyiniz.
    http://www.pvg.com.tr/haier/urunler.html?urun_id=471#.VEqDreVrP2Z
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.