Şimdi Ara

Kombine kiralayan karaborsacılar. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
1
Favori
7.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    başbakanın dediği gibi seninki suçluluk psikolojisi olsa gerek. büyük harflerle yazıp forum kurallarını alt üst ediyorsun, bu da yetmez gibi millete hakaret ediyorsun o paralar mutlaka bi yerlerinden çıkacak senin merak etme
  • Adi ustunde alan memnun satan memnun . O Dediginin olmasi icin alan kisinin yuzume karsi haram etmesi gerek . Oda olmuyo zaten alan bidaha teklif yapiyor bknz. Real maçı 400 tl . Manu macina verdigim kisi... ama ben gidicem ne olusa olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerasuslu

Klüp üzerinden haksız kazanç elde eden şerefsizdir. Net

• Arz talep meselesi. İsteyen alir isteyen almaz. Konuyu acanda sanki baska takim taraftarida burayi karistirmak istiyormus gibime geldi.

Benim icin bir malin marjinal faydasi marjinal faydasindan büyükse, o mali alirim. Tersi durumda almam. Bu kadar basit.

Talep fazla, sayi sinirli, dolasiyla kombine fiyatlari seneye artacaktir.

Onu bunu birakinda, bu stad bize yetmiyor, kapasitesi artirilmali.

200 ek loca, 4000 tane vip, 15000de ekstra kapasite fena olmazdi hani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _UETS_

Tüm dünyada yapilan birşey alan memnun satan memnun . Abi hala neyin kafasini yaşıyorsunuz . Siz almayin sevdali olan parasi olan alır boşa klavyeniz eskiyor yazık

Şu mantık çok yanlış bir mantık. Alıcı ve satıcının razı olması onun suç olmadığı anlamına gelmez. Örneğin 18 yaşından küçük bir kişi ile cinsel münasebette bulunmak kişilerin rızaları olsa dahi suç kapsamına girer. Kaza karaborsacılıkta da iki kişinin rızası olsa dahi suç teşkil eder. Önemli olan burada rıza değil, yapılan olayın suç olmasıdır.

O yüzden bu açıdan bakarak işi temize çıkarmak yanlış bir davranış. Kişi kendi sermayesi ile satın aldığı bileti/kombineyi yatırım aracı olarak görüp alıyor ve bunu başkalarına fahiş fiyattan satıyor ise ve bunu belirli bir denetim mekanizması kontrolünden yoksun bir şekilde ifa ediyor ise bu hem etik olarak hem de yasal olarak yanlış bir harekettir. Çünkü bilet aracı bir kişiye değil tüketici olarak düşünülen son kişiye satılmaktadır.

Ki bu davranışı sadece birkaç kişi değil, birçok kişi yapıyor ve böylece bilet sayısının azalması ile birlikte talep fazlalığı nedeniyle fiyatlar normal olarak öngörülen fiyatın üzerine çıkıyor. Ve büyük karlar elde ediliyor.

Bunun sorumlusu kendi tüketimi adına bileti satın alan kişi ile birlikte bu ortama zemin hazırlayan klüptür. Böyle bir piyasa durumu çok basit bir şekilde öngörülebilir ve bunun önlemesi adına adımlar atılabilirdi. Örneğin kiralama olayın klüp kontrolünde o anki bilet fiyatına göre yapılması gibi bir plan vardı bölümde görmüştüm konusunu.

Ancak ''karaborsa bilet satılması'' şu anki yasalar çerçevesinde suç kapsamında değil. Suç kapsamında olan geilmesi planlanan elektronik bilet. Ama yeni sisteme geçilmediği için kişiler hakkında br işlem yapılamıyor. Tabi klüplerin bunca zaman önleyici bir adım atmaması da bu işten çıkarlarının olabileceği düşüncesini de akla getirmiyor değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: iloveTheaqueen

Arz talep meselesi. İsteyen alir isteyen almaz. Konuyu acanda sanki baska takim taraftarida burayi karistirmak istiyormus gibime geldi.

Benim icin bir malin marjinal faydasi marjinal faydasindan büyükse, o mali alirim. Tersi durumda almam. Bu kadar basit.

Talep fazla, sayi sinirli, dolasiyla kombine fiyatlari seneye artacaktir.

Onu bunu birakinda, bu stad bize yetmiyor, kapasitesi artirilmali.

200 ek loca, 4000 tane vip, 15000de ekstra kapasite fena olmazdi hani.

Sayıyı arttırmaya gerek yok. Loca, vip koltuk ve kombineleri iyi pazarlasınlar yeterli. Stadın ambiyansı güzel, fiyatları talebe göre uygun bir şekilde belirlesinler yeterli. 550-tl kale arkası da olsa kombine için çok ucuz. Basketbol takımı kombinesi mi bu?

• kavrayın artık şunu kombinem var ve ben gitmeyip başkasına verirsem bu abes değildir ..

heeeeee benim 3 kombinem var her maça giderim her maçta diğer ikisini okutursam ozaman bende arkanızdayım çünkü başkalarının hakkına tecavuz dür ,

ama ben şahsım gitmicem kendim feragat edicem şahsıma ait tek kombinemi vericem , bana kimse karaborsa demesin

karaborsa her maç maçın kimle olduğuna bakmadan ticeri amaçlı para alıyorsa bu karaborsadır , biz afedersiniz kıcımz donuyor ben büyükçekmeceden kalkıp gidiyorum her maça metrobus eziyeti çekip gece 1 lerde eve girdiğim oluyodu , eee ben böyle desteklicem eeee derbi maç yada manu maçı gelecek bana 300 lira teklif edecekler ben bunu kiralayınca neymiş hırsız olacakmışım neymiş karaborsacıymışım , iyi alayına kadar karaborsacıyım sizin dcediğiniz buysa karaborsacıyım

ama siz sıcacık evinizde bitarafınızı yayarken biz yeri geldik o cluj maçında donumuza kadar ıslandık ve ben bunu 3 senedir çekiyorum oyüzden o pomo denen arkadaşta artık çenesini hiç yormasın bence

• seneye g.s. kombinesi almak farz oldu 2013/2014 sezon sonu orta halli bir araba alırım
  • Karaborsadan öte tam bir borsası oluştu kombinelerin...
    Şuan en ucuz kombine 500-600 aralığında gidiyor, İlk maç sonucuna göre 1000+ TL bulabileciği gibi olumsuz bir skorda 150-200'e kadar da düşebilir...
  • çok mu ütopik olacak bilmiyorumda, biraz lüks spor salonlarında ki girişleri bile kimlik kartı yerine el okutma sistemine çevirdiler. kapıdaki gişelerde el izi okusun yada kimlik ile giriş yapılsın herşey hallolur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FieSTaA

quote:

Orijinalden alıntı: Pomo

Kale arkasına 3 kişiye sordum 350-400 diyorlar.Almış 550 liraya kombineyi aç gözlülüğe bak.
    Sakın almayın.
    Bilet olarak bulmak zor belki ancak kale arkaları en fazla 80-90 olur.Hangi akıl bu kadar arayı öder ? 200 desen neyse.Normal bulabilirim.Ticaret derim.350-400 dersen başka bir mana ararım.
    Böyle insanlara para kazandırmayın lütfen.Nevizadeye gidelim yinede almayalım şunlardan.

1- kale arkası satılmıyor
    2- real madrid maçı ve çeyrek final maçı
    3- en ucuz doğu üstler çıkar onlar da 150den aşağı olmaz.
    4- dedikleri gibi silah zoru ile satmıyorlar sorarsın fazla gelir fiyat teşekkür edersin almazsın
    5- 350ye nereden buldun ? ben alırım 350ye çok ucuz.
    6- topu topu 6bin bilet çıkar ya da çıkmaz
    7- sene başı kombineni alcaktın paşa paşa izleyecektin yada 200e satıp ticaret yapacaktın.
    8- bu kiralama olayı ne doğru olduğunu düşünüyorum ne de senin gibi yanlıştır yapmayın etmeyin diye yırtmıyorum ortalığı
    9- Ben de büyük maçlara kiralıyorum kombinemi ve bu pahalı dediğin biletler yanına bile yaklaşamıyor o fiyatların :)

kelimesi kelimesine katılıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: stormeagle2

çok mu ütopik olacak bilmiyorumda, biraz lüks spor salonlarında ki girişleri bile kimlik kartı yerine el okutma sistemine çevirdiler. kapıdaki gişelerde el izi okusun yada kimlik ile giriş yapılsın herşey hallolur.

Önerdiğin sistem saçmalığın dik alâsı. Yeri geliyor hasta oluyoruz , sınavımız oluyor bir arkadaşımıza veriyoruz kombinemizi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wesley Sneijder 10

quote:

çok mu ütopik olacak bilmiyorumda, biraz lüks spor salonlarında ki girişleri bile kimlik kartı yerine el okutma sistemine çevirdiler. kapıdaki gişelerde el izi okusun yada kimlik ile giriş yapılsın herşey hallolur.

Önerdiğin sistem saçmalığın dik alâsı. Yeri geliyor hasta oluyoruz , sınavımız oluyor bir arkadaşımıza veriyoruz kombinemizi.

karaborsayı başka türlü engelleyemezsin.
  • bu kombine kiralama işini ilk burada duydum başta banada soygunculuk geldi yalnız yorumlari okuyunca anladim ki iş ticaret'miş :D güzel bir sistem herkes parasini aliyor maçini izliyor stad doluyor eyvallah'ta nereye kadar işte bu sorulmasi gereken o ? bence yönetim bir el atması gerekir. Ya fazla kombine vermeyecen yada Parmak izi yöntemini getirecen . Millet'te o zaman sezon başında alacak kombineleri . Bu konularin konulmasi saçma birşey çook dert ediyorsan yada ediyorsaniz gidersiniz yönetime dilekçe mi yazarsınız artık :D yoksa divan kurulunda'n birine mi söylersiniz isteğinizi orasi size kalmiş ben aydın'Da yaşıyorum bu konu beni bağlamıyor eğer istanbul'da olsam bu kadar DERT oluyorsa bana giderim sezon başında 750-1000 tl arasi kombine alirim izlerim maçlarımı :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Wesley Sneijder 10

quote:

karaborsayı başka türlü engelleyemezsin.

Engelleyebilirsin,

Kombineyi bedava yapmazsın , mantık sınırları içerisinde bir rakam yaparsın , böylece kombine alıp satıp para kazanmayla uğraşacak adam sayısını azaltırsın.

Yani kombineyi 500TL yerine aynı kombineyi 1000TL yaparsan birçok kişi alamayacaktır. Böylece sen o koltukları iyi paralara , iyi maçlarda satıp çok çok parasını çıkartırsın.

Bence bu sene yönetim dedi ki , gelir çok önemli değil yeterki stad dolsun. Sonuçta başarısızda sayılmazlar ama ben seneye bunun değişeceğini düşünüyorum.

Bir defa kombine satışını tamamen bitiremezsin ama azaltabilirsin.

Nasıl radar cezaları arttıkça insanlar daha dikkatli davranıyor , ama tamamen bitiyor mu? Aynı sistem.

İyi düşünülüp güzel bir sistem yapılırsa bu işi azaltabilirler.

• quote:

Hastahanelere getirilen avuç içi okuma sistemini kuralım bu da olabilir İşin şakası bir yana benim aklıma 2014 de kullanılmaya başlanılacak olan çipli kimlik kartı geliyor, kombine için karta gerek kalmayacak bir sistem yaparlar, TC kimlik numaranı kombine ile ilgili geçiş sistemini girerler ve direk kimlik üzerinden giriş yaparsın, ya da çift okutma olur önce kombine okutursun 1. turnikeden geçersin 2. turnikede de Kimlik okutma zorunlu olur.

• benim bir tanıdığım var kendisi öğrenci
    derbiler hariç her maça gidiyor, derbilerde de kombinesini kiralayıp kombinenin parasını çıkartıyor, parasal durumu iyi değil ama fanatik gs lı
    bana göre yaptığı mantıklı,
    maçı statta izleyeceksen
    ya kombine alacaksın tüm maçları izleyeceksin
    ya bilet alacaksın
    ya tv den seyredeceksin
    yada maça gitmeyeceksin

he kiralık kombine arıyorsanda (ki 200 tl yi bile kabul ediyorsun 350 fazla geldiği için almayın aldırmayına girmiş gibisin) bu işi yapanları teşvik etmiş olursun her türlü
  • Benim kombinem var opel tribününden. Real macina gidemicem ertesi gün sınavım var arkadaşıma vericem uçak biletini bile aldı. Gs üzerinden para kazanmak bize göre değil.

• 2 tarafta haklı ne diyelim.Bilet bulamayan adam,600 tlye satıcının aldığı maçlık 600e kiraladığı bilete isyan ediyor normaldir.Satıcı kombinesini 600e alıyor,piyasaya bakıyor iyi fiyatlardan satılıyor kombine,oda aldığı parayı çıkartıyor.Aslında işi ticarete dökünce,3cl maçı 300tl.Derbi 300tl.16 çeyrek final 600tl.Toplarsak 2800tl para kazanıyor.Valla iyi para,adamda kazanç sağlıyor böyle.Halbuki kimse almasa gider maçını izler.Bu büyük maçlarda ekstra zevk.Yani sanki her yıl real madridle oynuyoruz.İsteyen satan isteyen gider...

• peki konusu acilmusken madrid ve mersin dahil 2 tane pegasus ust veya alt olan varsa bi haber versin la.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.